Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Su konuya da aciklik getireyim,cunku burda her seyi seffaf anlatiyorum gercekten.Kayinvalide kayinpeder benden is beklemiyor,tamam hamilesin sen yaoma ama ogluma da is buyurma ben onun yerine her isi yaparim diyor.Yani simdi ben kayinvalideye git tuvaleti mi yika diyeyim, ya da bulasiklari yikar misin diyeyim.Tabiki esime diyecegim,onlar her zaman yanimizda olmayacaklar,esimin bunu aliskanlik haline getirmesi lazim.Bu defa gelin bize is buyuruyor diyecekler.
Zaten temiz durumda olsa söylemezsiniz ama. Kayınvalideniz sizden yük alsaydı bir de siz belirtmezsiniz.
Ayrıca elbette aynı evde birbirinizden destek beklersiniz. Bu iş buyurma değildir.

Su konuya da aciklik getireyim,cunku burda her seyi seffaf anlatiyorum gercekten.Kayinvalide kayinpeder benden is beklemiyor,tamam hamilesin sen yaoma ama ogluma da is buyurma ben onun yerine her isi yaparim diyor.Yani simdi ben kayinvalideye git tuvaleti mi yika diyeyim, ya da bulasiklari yikar misin diyeyim.Tabiki esime diyecegim,onlar her zaman yanimizda olmayacaklar,esimin bunu aliskanlik haline getirmesi lazim.Bu defa gelin bize is buyuruyor diyecekler.
Bu kadar meraklıysalar söyletmesinler, akıl edip yapsınlar yapılması gerekeni. Gönülleri yok belli. Yapacak insan söyletmez kalkar yapar.

Yapacak olan zaten yapar, niyeti yok ki.

En basiti tuvalet sabah akşam temizlenir.
tezgahın üstünde bulaşık varsa hop makineye.

Bir şey diyeyim mi? Buyursanız da yapmaz zaten

Sorun sizde degil, onlarin zihniyetinde. Evin bir rutini vardir, kaynana yapmak istese yapar zaten. Bizim tuvalet hergun camasir suyuyla yikanir. 3 gun kalan insan 4.gun bunu öğrenmiş olur. Yapmak istiyorsa gider yapar.

Evden gitmwyw niyetleri var mi? Babanizi aradilar mi?

Şu an ayni durumdayız eşimin anne babası bizimle,bir şey yapılacağı zaman esime söylüyorum ki esim annesine de iş yaptırmaz, kendi yapar. Annesine niye söyleyeceksiniz, dediğiniz gibi kendisine bir kac defa söyleseniz onu da başka tarafa çekeceklerdir.
Evinize gelip düzeniniz karışmaya hakları yok yahu bu kadar basit aslında.

Ya depremden sonra acaba bir şekilde bunları hızlıca ayıralım zaten oğluşum köle olmuş hep beraber yaşarız kafasına girmiş olmasın? Torunlarını da pek takmıyorlar belli. Yaptıkları terbiyesizlik kesinlikle ama direkt babası gelsin sikayet edelimin altında bence babası gelsin alsın biz de yerleselim fikri var.

Bazi erkek çocuğu ailelerinin ogullarini boyle gordugune eminim
Screenshot_20230224-222832_Free Adblocker Browser.jpg

Ah ah çok yazık ya. Gerçekten yazıklar olsun böylelerine. Hiç hak etmiyorlar böyle kadınları.
Ya kadın sana bir evlat vermiş ötekide yolda. Senin canından can taşıyor ya. Senin çocuğunu taşıyor ya ötesi var mı? O kadına yardım etmeyi iş buyurmak olarak görüyorsan harbiden yazık. Bir de kendisi yetmezmiş gibi kazık kadar adam anasının etekleri altına sığınıyor ya. Vallahi bu erkekler çocuk gibi ya.

Kadın nerdeyse doğuracak ya nasıl iş yapsın eğilip kalksın. Gerçekten çok vicdansız insanlarmış ailecek. Tiksindim. Ben de hamileyim kedi kumu temizleyemiyorum mesela eşim unutuyor söylüyorum yapsın diye bu iş buyurmak mı şimdi? Konu sahibi de öyle şımarık isteklerde bulunacak biri değil, hala çalışıyormuş bi de, hiç acımıyolar ya. İğrenç insanlar. İki çocuğunun annesinin arkasında duracağına anasının eteklerine sığınıyo. 40 yaşına gelip hala ana kuzusu olacaktıysa evlenip kadının başını yakmasaymış bari!

Bu arada sabahki tartismada esim yoktu,sesler yukselince kizim agladi korktu bacagima sarildi,dedim ki cocugumun psikolojisini bozmaya ne hakkiniz var,kaynana diyorki sen de benim coxugumun psikolojisini bozuyorsun.Ya sen iki bucuk yasindaki bebeyle kirk yasindaki adami ayni kefeye mi koyuyorsun,bana diyor ki sen de kirk yasindasin🙄 36 yasindayim,ay tovbe tovbe gulermisin aglar misin
Eşin de bebekligi kabul ediyor galiba anasını babasını haklı gördüğüne göre onların korumasına muhtaç

Normalde eşin yapmaz miydi iş yardım etmez miydi sana

Kadın nerdeyse doğuracak ya nasıl iş yapsın eğilip kalksın. Gerçekten çok vicdansız insanlarmış ailecek. Tiksindim. Ben de hamileyim kedi kumu temizleyemiyorum mesela eşim unutuyor söylüyorum yapsın diye bu iş buyurmak mı şimdi? Konu sahibi de öyle şımarık isteklerde bulunacak biri değil, hala çalışıyormuş bi de, hiç acımıyolar ya. İğrenç insanlar. İki çocuğunun annesinin arkasında duracağına anasının eteklerine sığınıyo. 40 yaşına gelip hala ana kuzusu olacaktıysa evlenip kadının başını yakmasaymış bari!
Suç bunlarda değil ki oğluna şehzade gibi davranan,bir bardak suyunu bile kalkıp almasına müsade etmeyen analarında ama. Bunlara veriyorlar gazı veriyorlar gazı aman aslanım,aman şehzadem,aman herkes sana kurban olsun diye bunlarda kendilerini bir halt sanıyor işte.

Her evin bir düzeni vardır. Kimse gelip bana söyle ben yaparım diye eşime siper olamaz, düşman mıyım ben ona, ne münasebet? Alt tarafı ev işi paylaşılıyor, ateşe atmak nedir! Ha madem geldiler yanınıza, ne güzel alsınlar yükü, yemeğe temizliğe girsinler siz yokken. Eşiniz de beklemesin siz söyleyin diye. Zaten sabah sabah dökmüşler içlerini bir güzel. Ben yerinizde olsam daha eşime de bir şey söylemem, kendim de istediğim kadarını yaparım. Gerisini kim üstleniyorsa üstlensin.

Esiniz babasının aldığı ses kaydına, sizi babanıza şikayet etmek istemesine ne diyor?
Bunlar ciddi anlamda terbiyesizlik, karımın ses kaydını alamaz, kimseye de şikayet edemezsin diyemedi mi babasına?
Ses kaydı mı? Ben orayı kaçırmışım. Ses kaydı mevzusu nedir?

Suç bunlarda değil ki oğluna şehzade gibi davranan,bir bardak suyunu bile kalkıp almasına müsade etmeyen analarında ama. Bunlara veriyorlar gazı veriyorlar gazı aman aslanım,aman şehzadem,aman herkes sana kurban olsun diye bunlarda kendilerini bir halt sanıyor işte.
Demi ev işi yapmayı sadece kadın işi sanıyorlar

Merhaba kizlar, inanilmaz uzgun ve kizginim birileriyle paylasmam lazim sizlerim başini ağritacagim simdiden hakkinizi helal edin.

Malum deprem dolayisiyla ulkece zor bir donemden geciyoruz.Kayimvalidemlerde Malatya'dan yanimiza geldiler.Anne,baba gidecek yerleri yok,basimizin ustunde yerleri var.Fakat anlamsiz bir sekilde sabah olay cikardilar kisaca anlatmaya calisacagim.

36 haftalik hamileyim,calisabilir raporu aldim ve bu hafta okula basladim calisiyorum,dun cok kotu grip oldum,apar topar hastaneye gittik kanimda enfeksiyon varmis,antibiyotik basladi doktor.Eve geldik ben odama gectim,esimi tenbihledim kizi yanima yollama o da hastalik kapmasin.(kizim 2.5 yasinda) Kayimvalidemler bir akrabasina davetlilerdi aksam,esimde balik atmis firina sofra hazir olunca,kizim, esim ben gectik.Onlarda hazirlanip cikacaklardi.Sofrada esim kizima bagirip durdu,ben de haliyle esime-cocuga bu sekilde davranamazsin,insan gibi davran gibi seyler soyledim sesimizi yukseltip kimseyi huzursuz etmedik ama gerildik.

Sabah kalktik,esim ise gitti bende 12 de okula gidecektim ,11.30 kayinvalide kayinpeder mutfaga geldiler,simit ekmek yemeye basladilar.Neden kahvalti etmiyorsunuz dememle uzerime bagirip hakaret etmeleri bir oldu😳 bazilarini yaziyorum asagi.

-Benim oglum senin yuzunden dogru duzgun yemek bile yemiyor.
-Benim oglumu kendine kole yapmissin.
-Benim oglum bir atesin icine dusmus.
-cocugun altini bile benim oglum degisiyir.
-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Buna benzer bir suru hakaret ettiler.Esimi aradim cagirdim eve,su an okuldayim,aksam yuzlesecegiz inan yuzlerine bakmak dahi istemiyorum,ne yapacagimi sasirdim.Bir insan bu kadar hakareti hak eder mi?Bu seviyeye dusmeye gerek var miydi?
Okumuş öğretmen olmuşsun sen mi cahil mişsin. Oğullarına çalışan gelin alırken akılları nerdeydi. Ay sonu maaş saymayı bilirler ama. Ev hanımı olsa göze batmıştır dicem öyle bi konu da yok.

Psikolojimiz bozuktuya sıgınmasınlar sakın

Siz boşverin eski kafa insanlar, erkek velinimet kadın hizmetçi kafasındalar, uğraşılmaz. Siz kocayı hizaya çekin, "Bak onlar yarın giderler evlerine, zaten yaşlılar, her türlü eli ayağı çekecekler, olan sana olur. Gül gibi huzurundan olursun, yuvandaki ateş sönmez korlanır durur. Anan baban geldi diye iyi arkalandın, ama o tahtın başına geçecek bir tahttır, aklını başına al." diye beeyle kafasını okşaya okşaya güzeeelce anlatın.

Bu arada sabahki tartismada esim yoktu,sesler yukselince kizim agladi korktu bacagima sarildi,dedim ki cocugumun psikolojisini bozmaya ne hakkiniz var,kaynana diyorki sen de benim coxugumun psikolojisini bozuyorsun.Ya sen iki bucuk yasindaki bebeyle kirk yasindaki adami ayni kefeye mi koyuyorsun,bana diyor ki sen de kirk yasindasin🙄 36 yasindayim,ay tovbe tovbe gulermisin aglar misin
Ay slk mıdır nedir tövbe tövbe

Sorun sizde degil, onlarin zihniyetinde. Evin bir rutini vardir, kaynana yapmak istese yapar zaten. Bizim tuvalet hergun camasir suyuyla yikanir. 3 gun kalan insan 4.gun bunu öğrenmiş olur. Yapmak istiyorsa gider yapar.

Evden gitmwyw niyetleri var mi? Babanizi aradilar mi?
Bir de benim gecen hafta enfeksiyinim vardi idar da bakteri cikmisti,kalabaligiz gorumcemlerde burdalardi iki cocukla,gunluk yikanmasi lazim,sanki kendileri gormuyor mu.

Babam kalp hastasi,pazartesi bir islem gecirecek ,eger ararsiniz buyuk olay cikaririm dedim,arar mi bilmiyorum amlea aramadi.Yarin gidecekler galiba.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X