Boyle seviyesizlik ilk defa yasiyorum😔

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sizin için öyle olabilir benim için değil.
ben bunu hakaret olarak görürüm ve sindirmek zor olur
Valla ben de çocuğuma bağırılıp çağrılmasını sindiremem kusura bakmayın. 2,5 yaşında çocuğa bağırıp çağırıp deşarj olamaz. Üzülüyorsa da kenarda üzülsün. Kazık kadar adam daha 1 metre boyu anca olan canlıya bağırmaz.

Hasta olmakla hamile olmanın farkını gayet iyi biliyorum ve konu sahibi hem hasta hem de doğuma çok yakın hamile. Yazdığı kısmı da alıntıladım.

Aynı düşünmek zorunda değiliz ama hepimiz beraber yorum yapıyoruz. En azından kendi adıma yazdıklarınıza yorum yapmamın sebebi, konu sahibine olan eleştirilerinizi orantısız bulmam. Kadına söylenen onca şeyi “tetiklenmişler” diye yorumluyorsunuz, eşinin bağırmasını strese yoruyorsunuz ama konu sahibinin tek cümlesi onu bunca hakarete denk bir noktaya getiriyor.

Yoksa tabii istediğiniz gibi düşünün. Hepimizin farklı fikirleri var.
Hic kendinizi yormayin inanin anlamazlar,iste bu zihniyetteki insanlar malesef en cokta bunu yapan kadinlar,erkegi sen bu hale getirdin,şoyle davranmadin diye bunu hak ettin diyen zihniyet toplumda cok fazla.Hic o guzel parmaklarinizi yormayin.Bunlarin bir tik ilerisi siddeti bile kadinin hak ettigi icin maruz kaldigini savunmak olacak,iste hepsi ayni kafalarin urunu.Bunu dedin her lafi hak ettin,her hakareti hak ettin,her siddeti hak ettin.

sizin için öyle olabilir benim için değil.
ben bunu hakaret olarak görürüm ve sindirmek zor olur

Haklısınız ama olaya farklı noktadan bakıyorsunuz.

1- 2,5 yaşında çocuğa bağırılmaz.
2- karı koca arasına girilmez.

Eşler birbirine söylenmemesi gereken cümleleri tartışma esnasında söyleyebilir. Belki küfür eder, eşi sineye çeker canım cicim barışır.

Burada konu, kayın ailenin dahil olması.
Karı koca arasına girilmez.

Biz bir defasında eşimle tartışırken kayınvalidem bana “saygısız” dedi mesela. Eşim de tepki gösterdi, ben de. Biz evimize geldik, o akşam romantik bir gece geçirdik ama kayınvalidem oğlunun ona küsmesiyle kaldı, biz tartışmamızı daha yolda unuttuk. Evlilik böyle bir şey.

Konu sahibinin derdi, eşiyle olan ilişkisine karışılması. O açıdan bakmadığınız için haksız durumdasınız çünkü konunun, sizin söylediğinizle alakası yok.

Eşine “insan gibi davran” dediği için eşiyle kavga edip konu açmış olsaydı yorumlarınızın altına imzamı atardım bu arada.

Haklısınız ama olaya farklı noktadan bakıyorsunuz.

1- 2,5 yaşında çocuğa bağırılmaz.
2- karı koca arasına girilmez.

Eşler birbirine söylenmemesi gereken cümleleri tartışma esnasında söyleyebilir. Belki küfür eder, eşi sineye çeker canım cicim barışır.

Burada konu, kayın ailenin dahil olması.
Karı koca arasına girilmez.

Biz bir defasında eşimle tartışırken kayınvalidem bana “saygısız” dedi mesela. Eşim de tepki gösterdi, ben de. Biz evimize geldik, o akşam romantik bir gece geçirdik ama kayınvalidem oğlunun ona küsmesiyle kaldı, biz tartışmamızı daha yolda unuttuk. Evlilik böyle bir şey.

Konu sahibinin derdi, eşiyle olan ilişkisine karışılması. O açıdan bakmadığınız için haksız durumdasınız çünkü konunun, sizin söylediğinizle alakası yok.

Eşine “insan gibi davran” dediği için eşiyle kavga edip konu açmış olsaydı yorumlarınızın altına imzamı atardım bu arada.
çok çok fazla açıkladım her şeyi ,inanın yoruldum.
en son konu sahibi beni kadına şiddeti hak gören biri de yaptı
diyecek bir şeyim yok.
iyi akşamlar diliyorum size🌸

iyide konunun başı zaten konu sahibinin söylediği laftan geliyor
ben o laf olmasaydı / duyulmasaydi konunun en azından bu kadar kısa sürede buraya geleceğini düşünmüyorum.

size basit gelebilir insanın eşine insan gibi davran demesi / bana gelmiyor.
ben ilişkilerde daha hassasım , böyle şeyler söylemem / söylenmesi de beni çok üzer .
siz farklı şeylere daha hassas olabilirsiniz .
sabahtan beri tonlarca yorum aldım hakaret içerikli yorumlarda aldım kaba saba.
anlam veremiyorum, bu tavırları/sizi kast etmedim/
yani çocuğa bağırma olayının genel olarak çok abartıldığını düşünüyorum ülkede ,
sanki hiç kimse çocuğuna hiç kızmaz hiç bağırmaz gibi davranıyor herkes.
bu bana ütopik geliyor ,ayrıca hiçbir bağırma olayının yaşanmaması da hayat hakkında çok deneyimsiz kılar insanı.

tabiki eslerde birbirine bağırıp kavga eder vs vs ama benim bazı hakaret tartışma sınırlarım var
bu konuda çok hassasım
her neyse çok uzattım,
Aslında ben size çoğunlukla katılıyorum ama ilişkinizde olan bu hassasiyetinizi, sınırlara olan önemi eşin ailesi konu sahibine hakaret seviyesinde gereksiz bir cinsiyetçilikle bağırdığında göstermemenize ve konudaki odak noktasını kadının eşine kurduğu cümlede görmenize çok şaşırıyorum.
Ben eşimle gayet düzgün üslupla konuşuyorum, aynısını da beklerim. Ama eşime hakaret bile etsem, eşimin ailesinin bana laf söylemeye hakkı olamaz. Eşim mutlu değilse ayrılır. Ailesinin lafını çekmek zorunda değilim. Benim de hassasiyetim bu. Herkes yerini bilmeli. Buradaki asıl büyük sorun (benim gözümde) eşim ailesinin sığındıkları evdeki ev sahibine bağırıp çağırmayı kendilerine hak görmeleri.

Ama neyse gereksiz uzatmayayım ben de anladık söylediklerimizi diye düşünüyorum.

Aslında ben size çoğunlukla katılıyorum ama ilişkinizde olan bu hassasiyetinizi, sınırlara olan önemi eşin ailesi konu sahibine hakaret seviyesinde gereksiz bir cinsiyetçilikle bağırdığında göstermemenize ve konudaki odak noktasını kadının eşine kurduğu cümlede görmenize çok şaşırıyorum.
Ben eşimle gayet düzgün üslupla konuşuyorum, aynısını da beklerim. Ama eşime hakaret bile etsem, eşimin ailesinin bana laf söylemeye hakkı olamaz. Eşim mutlu değilse ayrılır. Ailesinin lafını çekmek zorunda değilim. Benim de hassasiyetim bu. Herkes yerini bilmeli. Buradaki asıl büyük sorun (benim gözümde) eşim ailesinin sığındıkları evdeki ev sahibine bağırıp çağırmayı kendilerine hak görmeleri.

Ama neyse gereksiz uzatmayayım ben de anladık söylediklerimizi diye düşünüyorum.
güzelce açıkladığıniz için teşekkür ediyorum 💕
iyi akşamlar size de 🌸

Valla ben de çocuğuma bağırılıp çağrılmasını sindiremem kusura bakmayın. 2,5 yaşında çocuğa bağırıp çağırıp deşarj olamaz. Üzülüyorsa da kenarda üzülsün. Kazık kadar adam daha 1 metre boyu anca olan canlıya bağırmaz.
Çocuğa bas bas bağırmak kolay, babası nara atmaya başlayınca genç kız gibi odasına kaçmış. Yiyorsa babası ile deşarj olsun.

bazı kaynanalara gelın hamıle kalınca dırek guncelleme gelıyo. lohusalık... bebek dogunca da oturur koseye bebek elınde, sen de hızmet edersın. aaa cok tanıdık geldii. benmişmmm
super tespit. sadece kaynana degil, gorumcelere de guncelleme geliyor. hic gormedigimiz en seviyesiz hallerini goruyoruz. neden boyle bor guncelleme geliyor anlamiyorum. heralde, hamile kadin gucsuz, mucadele edemez, bosanamaz gozuyle bakiliyor. yalniz cocuk olunca da herkes elini etegini cekiyor. ozellikle kaynana. cocuk olur da hani bakmak zorunda kalirsa..

Siz her zaman kocanızla bu üslupla mı konuşursunuz yoksa asıl tepkiniz depremden kurtulup da sizin evde kalmak zorunda olan kayınvalidenize tepki diye mi böyle konuştunuz.

Ne olursa olsun eşinizle öyle konuşmamalıydinız. Aynı şeyi eşiniz size yapsaydı eminim sizin ailenoz daha fevri davranırdı.

Tamamen kayınvalidenizin kıskançlığından çıkmış mevzu.
Muhtemelen kendi kocası çöp bile atmadığı için, oğlunun “başka kadına” bu şekilde davranmasını kıskanmış.

bana “seni boşatacağım” demişti kayınvalidem, hemde kanamalı geçen hamileliğimde. Çünkü oğlu etrafımda dört dönüyordu.

Doğurdum, gelme dediğim halde geldi. 1 haftalık bebeklerimle beni kendi evimden kovmaya kalkıp kavga çıkardı.

Çünkü oğlu bebeklerin altını değiştiriyor, evde yemek yapıyordu. Kavga esnasında “oğlum hizmetçi olmuş sana” demişti. Bütün dert buydu zaten.

Doğum yaptığınızda evde olmasınlar, postalayın gitsin. Lohusalığınıza, size, bebeğinize yazık.
Konuya ve yorumlara bakıyorum da ne pis anneler var ya. Kaynana demiyorum, onlar da anne. Kendi oğullarının mutluluğunu bile isteyemeyen kin dolu pislikler.

Ogluma is buyuruyorsun, oglumu kole gibi goruyorsun, bulasiklari yik,tuvaleti yika surekli is yapmasini bekliyorsun (kalabaligiz enfeksiyon kapmamam icin tuvaleti yikamasini soyluyorum evet) eski konularimda var acip okuyabilirsiniz, esimin ailemin evine gelmesi orda kalmasi onlari rahatsiz ediyor, ben kadinmisim kadinligimi bilmeliymisim. Ogullari kole degilmis, ona is buyuramazmisim. Yani tartisma konumuz buydu,daha nasil sizleri ikna edebilirim.
Peki ben köle miyim?
Hem hamileyim, hem çalışıyorum hem DV’de bir çocuk daha bakıyorum bütünmüş bu işleri tek yapıcam sizin oğlunuz padişah gibi şeyini yayıp oturacak mı diyemediniz mi?
Ay çok terbiyesizler

Siz her zaman kocanızla bu üslupla mı konuşursunuz yoksa asıl tepkiniz depremden kurtulup da sizin evde kalmak zorunda olan kayınvalidenize tepki diye mi böyle konuştunuz.

Ne olursa olsun eşinizle öyle konuşmamalıydinız. Aynı şeyi eşiniz size yapsaydı eminim sizin ailenoz daha fevri davranırdı.
Sizinle agustos annelerinde ayni gruptaydik,cocuklarimiz akran,umarim esiniz hasta cocugunuzu azarlayip bagirmiyordur, zira bir anne olarak bu sizi de rahatsiz ederdi eminim.

Sizinle agustos annelerinde ayni gruptaydik,cocuklarimiz akran,umarim esiniz hasta cocugunuzu azarlayip bagirmiyordur, zira bir anne olarak bu sizi de rahatsiz ederdi eminim.
Bakın kesinlikle rahatsız olurdum.

Tepki de verirdim ama eşime insan gibi davran da demezdem.. Aileler evde ve uyarmanın, tepki göstermenin binbir yolu varken bunu yapmazdım..

Evet kayınaileniz de size üsluplu davranmamış ama etki tepki meselesine dönmüş olay..

En güzeli kayınvalide kayınpederle mümkün olduğunca mesafeli olmak. Bence mümkün olduğunca soğuk ve mesafeli olun yemek dışında ekstra keyfi şeyler vermeyin çok rahat etmesinler defolup gitsinler biran önce. Zaten hamile kadına bir yardımları yok bir de yardım edene engel olmaya çalışıyorlar😡

Esim geldi konustik ama hic bir sekilde orta yolu bulamadik, kayinpeder babami arayacakmis,babamda kalp hastasi pazartesi ameliyat olacak. Esim de dogru durust bir sey demedi.Oglunun yolu acik olsun,bu saatten sonra kaybedecek bir seyim yok dedim.

Kayinpeder israrla,kadinin yapacak isi belli erkegin belli,benim ogluma is buyuramazsin kendine cekiduzen vereceksin dedi.Ayrica ses kaydimi almis😳 neyin icine dustum ben.Hayatimda boyle cirkeflik gormedim
Esin seni korumadi öylemi, yani oda mi annesi babası gibi düşünüyor bu konuda? İnşallah ailesini kırmamak için seni kırmıştır, kendi düşünceleri değildir

Konuya ve yorumlara bakıyorum da ne pis anneler var ya. Kaynana demiyorum, onlar da anne. Kendi oğullarının mutluluğunu bile isteyemeyen kin dolu pislikler.

Evet, evet bu safi kötülük.

“Sen doğurduğunu bile sevmiyorsun ki, mutlu oldukça kuduruyorsun, beni sevmeni zaten beklemiyorum” demiştim eşimin yanında. Cevap bile veremedi. Allah ıslah etsin

Benim oglum senin yuzunden dogru duzgun yemek bile yemiyor.
-Benim oglumu kendine kole yapmissin.
-Benim oglum bir atesin icine dusmus.
-cocugun altini bile benim oglum degisiyir.
-sen cok cahilsin.
-Sen nasil bir kadinsin.

Şu yukarıdaki şeyleri yazan insanlarla mi saygı çerçevesinde konusulacak? Adamlarin tek derdi oğullarının ev işi yapıp, çocuğa bakmasını kabullenememek/ataerkil dünyalarına yedirememek.
Karşılıklı bir atışma olmuş gibi görünüyor aranızda.Öncesi var gibi sanki. Bence saygı çerçevesinde oturup güzelce konuşun ortada bi anlaşmazlık varsa çözülür

Evet, evet bu safi kötülük.

“Sen doğurduğunu bile sevmiyorsun ki, mutlu oldukça kuduruyorsun, beni sevmeni zaten beklemiyorum” demiştim eşimin yanında. Cevap bile veremedi. Allah ıslah etsin
Bunu eşim diyor direkt anasının yüzüne. Bir keresinde anasının yanında demişti hatta, anam beni sevmiyor ki seni sevsin diye. Ik dedi bık dedi, sağa baktı sola baktı, taraftar bulamayınca oturdu g.tünün üstüne.

Şu yukarıdaki şeyleri yazan insanlarla mi saygı çerçevesinde konusulacak? Adamlarin tek derdi oğullarının ev işi yapıp, çocuğa bakmasını kabullenememek/ataerkil dünyalarına yedirememek.
Etki tepki diyorlar ağzım açılakalıyor. Böyle bir etki tepki yok. Ne zamandır içlerinde öküz ölüsü gibi bişeymiş, bi bahane ile çıkartıvermişler rahata ermişler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X