Böyle mi olacaktı

crn_21

Aslan anası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2011
3.307
4.164
36
Kızlar merhaba. Boş bir kağıtla dertlesecektim ama karşılığı olmayan satirlar yazmaktansa buraya yazmak istedim. Belki içimi ferahlatacak 1-2 şey okurum.
Biz eşimle çok uzun yıllar flört ettik. İlk bir yılımız mükemmel ötesiyken (beni bir gün goremese ertesi gün gözünde yaslarla sarilarak çok özledimmmmm diye ağlayacak kadar mükemmel) babasının iş batırması ile birlikte allak bullak olduk. Evlerine gelen icralar,borclarda imzası bulunan annesine çıkan tutuklama kararları vs derken bambaşka bir insan oldu. Normalde asla kavga etmezdik ve sadece tartissak bile "nolur bak seninle kötü olmaya dayanamıyorum uzatmayalım" diyen adam gitti yerine tabiri caizse ota b.ka kavga çıkaran,aşırı kıskanç biri geldi. Çok zorlandım ama özünün bu olmadığını bildiğimden,zor zamanı olduğundan,ona kiyamadigimdan ve çok aşık olduğumdan hep sabrettim. Bu süreçte parasızlıktan bulusamadigimiz çok oluyordu çok ozluyordum ama kendini daha kötü hissetmesin diye sesimi çıkarmıyordum. Gel zaman git zaman durumlar büyük ölçüde toparlanmaya başladı. Borçlar hafifledi ve asla eskisi gibi olmasa da bizde büyük ölçüde duzeldik. Kıskançlığı ortadan kalktı,kavgalar azaldı ve sonunda senelerdir hayaliyle yanıp tutustugum şey gerçek oldu ve evlendik. İlk 2 yıl ailelerden uzakta başka şehirde yaşıyorduk. Ufak tefek tartışmalar dışında iyiydik. Hamileligimle beraber memlekete döndük. Onunla bir cocugumuzun olacak olması ayağımı yerden kesen bir mutluluktu ta ki şu son bir kaç aya kadar. Eşim içimde ne varsa gün be gün öldüren bir adama dönüşmeye başladı çocuktan sonra. Daha öncede konu açtım hatirlayanlar çıkacak. Gördüğüm oğluna en düşkün ama karısına karşı en anlayışsız baba oldu. Evin temizliğine takıyor,dolapta doğru düzgün yemek olmamasına takıyor,çoğu şeye yetisemeyisime takıyor. En son bugün koridorda oğlanın oyuncak arabasını görüp arabaya "yine her yer her yerde" diyerek tekme attiginda o tekmeyi kafama yemisim gibi ağlamaya başladım. Gece mesaisine gideceği için yatmaya gidiyordu gormedi ağladığımı. Zaten gorseydi de umrunda olmazdı eminim. Ve bende bitti... Şu an çalışmıyorum ücretsiz izindeyim işe ne zaman döneceğim belli değil,bunu şirket belirleyecek. İşe dönüş için eğitim almam gerekiyor sınıf açılmasını bekleyeceğim. İşe dönüp sorunsuz bir şekilde hayatımı idare edebilecegimden emin olana kadar iyi kötü devam edeceğim ama eşimin başına sonradan saksı falan düşüp normal bir adam haline gelmediği sürece boşanmak şimdilik biraz uzağa koyduğum bir hedef olacak ne yazık ki. Gelin görün ki çok fena canım yanıyor. Avazım çıktığı kadar bağıra bağıra ağlamak istiyorum. Bu bir kabus olsa uyansam ve çok özledimmm diye ağlayan o adamla buluşmaya gidecek olsam diyorum. Hala köpek gibi seviyorum. Hala işten geldiğinde kapı caldiginda göreceğim için kalbimin ritmi değişiyor. Onca yıl her Allah'ın gunu dua ettiğim hayat bu değildi. Canıma can katıldı bir oğlum oldu ama aşık olduğum adamı kaybettim ben. Özetle çok canım yaniyor kızlar çok...

Çok üzgünüm adınıza, size kocaman sarılıyorum
Ama her ne olursa olsun, karşımızdaki insanı da bir yere kadar anlayabiliriz değil mi?
Çok klişe olucak ama terapiyi önerdiniz mi? Tabii terapinin fayda etmesi için, karşınızdaki insanın buna açık olması gerekli. Bunu karşı tarafta görüyor musunuz, ufacık bir ışık olsa bile.
Bir de bunu hakedip haketmediğinizi sorun kendinize. Evet onun içinde bilmediğiniz ne fırtınalar kopuyorduk belki ama henüz yeni annesiniz, en çok ilgiye anlayışa ihtiyacınız olduğunda bunları yaşamayı hakediyor musunuz? Lütfen değerinizi bilin

Uzulecegine bi temiz cinnet gecirsen?
Belki de senin tavrindan boyle olmustur - suclamiyorum yolunu degistir diye diyorum
O arabayi ya Camdan firlat ya kafasinda kir niye kendi kendine agliyosun
Cinnet gecirmisligim var umrunda olmadı hiç birşey değişmedi. Benim tavrimdan oldu zaten bunu biliyorum. Yanında olmaya çalıştığım o zor gunlerde anlayışsız olmak yerine sabrettigim için oldu.
Esinizle tum bunlari konuştunuz mu?
Evet geçenlerde bununla ilgili konu açmıştım hatta ona uzuuuun bir mektup yazdım ama çok ufak tefek değişiklikler hariç (onlarda ailesiyle ilgili şeyler) fark eden bişey olmadı.
Çok teşekkürler eşim terapiye asla açık bir insan değil hatta ona göre dünyanın en saçma şeyi. Sorunuza gelirsem haketmiyorum kesinlikle zaten haketmemek canımı bu denli acıtıyor...
Aynen öyle malesef. Ben zor gününde sabrederken o beni kuklası yapmış geç farkettim...

Kendi ne is yapiyor yardimci tutsun
Malesef ki hala geçmişten kalan borc kırıntıları var ve arabayı değiştirdik bebekten sonra küçük geldiği için o yüzden ekstra şeylere bütçe olmadığı gibi zaten benim yapabilmem gerektigini düşünüyor. Bana sardığı nokta yapamıyor oluşum.

Farkinda olman bile guzel kendine yazik etme sana bir çok konuda adamin anormallikleri yazildi, bebegin buyudukce oda fark edecek. Uzulme yeniden gunes dogar hersey gecer

O zaman bir cinnet her seyi cozer

Ben senin konularına aşinayım Ceren. Bir yandan eşinle çok güzel bir uyumun var bir yandan adamın hödüklükleri.
Bence hemen bitirmemelisin ya. Eşinle konuş lütfen. Burda bize açıkladıklarını ona da anlat. Daha geçen gayet iyi durumdaydınız. Sen boşanırsan ben eminim ki çok özleyeceksin bu adamı. O da seni özler. Daha önce hiç eşinle açık açık konuştun mu bunları? İçindekileri dök, eski günlerinizi nasıl özlediğinden onu sevdiğinden anlayış beklediğinden bahset. Yoksa da ilişkinizin kötü bir sona doğru gittiğini de fark ettir ki olayların ciddi olduğunu anlasın. İnşallah tekrar eski günlere dönersiniz

İlgili baba demişsiniz eşiniz hiç 3-4 saat boyunca çocukla yalnız kaldı mı? Bence çocuğu babaya bırakın ve bir buluşma etkinlik vs. Ayarlayın. Buna ihtiyacım var diyin. Evi de toplu bırakın bakalım geldiğinizde ne kadar toplu kalmış olacak. Sizin üstünüzden yük alması gerektiği yerde psikolojik şiddet uygulayıp yetersizsin mesajı veriyor, kabullenmeyin

Bosanma dilekcesını masaya koy imzala. Gece.
Sabaha ne aksiyon akacak bakalım

Sağol K Kkedi zaten canımı yakan onu çok ozleyecegimi bilmek... Bak mesela bir kaç gündür limoniyiz hiç sarilmadik ve ben bugün kendimi tişörtünü koklarken buldum.
Konuştum ama geçenlerde açtığım bir konum var hatta okudun mu bilmem. mektup yazdım ona. Ben anlayış istediğimi,eşi anlayışlı arkadaslarimi içten içe kiskandigimi anlattım o da bana bende evini hakkıyla ceviren eşi olan adamları kıskanıyorum diye boşa konustugumu çok net ifade eden bir cevap verdi. O konuşmada kendi dedi hatta sonumuz iyiye gitmiyor diye
Bebegini alıp annene git dava açacağını kafanda bitirdigini soyle gercekten de bu enerjide ol.Hala duzelmezse gerceklestiririsin
Anneme gitme şansım yok. Evlerden ırak,eşimi aratacaktan cinsten bir üvey babam var. Şu an gidecek hiç bir yerim yok
Yalnız kalmadılar ama yalnız birakmak bir çözüm değil çünkü eşim malesef ata erkil bir aile duzeninden geliyor. Yalnızken zorlansa bile bu zaten benim işim değil ki diyecek bir adam kendisi

Ya eşinde okb mi var acaba? Neden bu kadar ev işine takık ve neden hep senden bekliyor ki? Küçücük bebeğin olduğu evde ortada oyuncak araba varmış çok mu bu yahu? Çok doğal bir şey..

Ya eşinde okb mi var acaba? Neden bu kadar ev işine takık ve neden hep senden bekliyor ki? Küçücük bebeğin olduğu evde ortada oyuncak araba varmış çok mu bu yahu? Çok doğal bir şey..
Bişey var da ne olduğunu bilmiyorum. Anası manyak temizlik hastası ondan göre göre delirmiş muhtemelen buda. Çocuktan sonra zirve yaptı bu kadar değildi.

Yalnız kalmadılar ama yalnız birakmak bir çözüm değil çünkü eşim malesef ata erkil bir aile duzeninden geliyor. Yalnızken zorlansa bile bu zaten benim işim değil ki diyecek bir adam kendisi
Eee o zaman bu adam çocuğuna düşkün bir baba da değil ki. Hele ki çocuğunun oyuncağına sinirlenip tekme bir adamın sevgisinden bahsetmeyin lütfen. Yazdığınız şeyler mantıklı seven bir adamın yapacağı şeyler değil. Bence siz sevginin ne olduğunu bilmiyorsunuz o yüzden bu adamın dengesizliklerini gözünüzde çok büyütmüşsünüz.

Ceren kaç zamandır buradayım az çok bir düşüncem oluştu seninle ilgili…
Yanlış adamı seçtiğini aklının hep öncekinde kaldığını düşünüyorum, kalma sebebinin büyük bir payı da eşinin davranışlarından dolayı… Su başmış tekneyi götürmeye çalışıyorsun…

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…