Böyle insanlara nasıl cevap veriyorsunuz?

okyanusprensesi000

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2023
271
175
28
Merhaba kızlar..Küçük bir yerde yaşıyorum.Ciddi bir ilişkim vardı haliyle herkes bizi bir yerde gördüğü için çevremin çoğu biliyordu..Tam nişanlanacağımız zamana yakın ayrıldık..üzülüyorum ama kendime olan saygımı kaybetmek üzereydim…arada ağlasam da eskisi kadar üzülmüyorum çok şükür 🙏🏻gel gör ki çevremdeki her insan bunun konusunu açıyor..beni her gören eski sevgilimi soruyor yeter artık..o seni çok seviyordu..neden böyle oldunuz..haber var mı aradı mı barıştınız mı..gerçekten bugün sinirden ağlamak üzereydim..
Mesafe koyuyorum kestirip atıyorum anlamıyorlar…nasıl bir tepki verebilirim…nasıl bir cümle kurabilirim 🙏🏻

Merhaba kızlar..Küçük bir yerde yaşıyorum.Ciddi bir ilişkim vardı haliyle herkes bizi bir yerde gördüğü için çevremin çoğu biliyordu..Tam nişanlanacağımız zamana yakın ayrıldık..üzülüyorum ama kendime olan saygımı kaybetmek üzereydim…arada ağlasam da eskisi kadar üzülmüyorum çok şükür 🙏🏻gel gör ki çevremdeki her insan bunun konusunu açıyor..beni her gören eski sevgilimi soruyor yeter artık..o seni çok seviyordu..neden böyle oldunuz..haber var mı aradı mı barıştınız mı..gerçekten bugün sinirden ağlamak üzereydim..
Mesafe koyuyorum kestirip atıyorum anlamıyorlar…nasıl bir tepki verebilirim…nasıl bir cümle kurabilirim 🙏🏻
Seni ilgilendirmez diyin sizin kendi hayatınız kendi kararınız böyle daha mutluysanız bitmiştir kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz eğer sormaya devam ediyorlarsa hatırlamak istemiyorum konuyu kapatın diye rica edin baktınız olmuyor anladıkları gibi cevap verin kimsenin hayatı kimseyi ilgilendirmez .

bilmiyorum haberim yok merak da etmiyorum
çok merak ediyorsanız kendisini kendiniz iletişime geçebilirsiniz vs. diyeceksiniz

ben çok utanırım dilim varmaz yerin dibine geçerim de soramam
kendisi anlatmak isterse dinlerim

gel gör ki çevremdeki her insan bunun konusunu açıyor..beni her gören eski sevgilimi soruyor yeter artık..o seni çok seviyordu..neden böyle oldunuz..haber var mı aradı mı barıştınız mı.
Bitirdik dedigim halde neden bu merak?Tam olarak neden merak ettigini anlayamadım biraz acar mısın ? Tutumunda olurdum.İnsanlar her durumda zorbalıyor maalesef.

Bu konuyu ben kapattım siz de kapatın lutfen de. Bi daha sormazlar

Bu tiplere cirkeflenmek lazim. “Sanane cok merak ettiysen veriyim telefonunu ara sor” diye tersle bir daha curret edemezler.

O iş bitti,herkes kendi yoluna gitti diyeceksiniz.
Bu millet eski sevgiliyi neden merak eder ki.
Sanki gözleri var da kullanma kılavuzu talep ediyorlar gibi.

bazen insanların düşüncelerini anlamak zordur. size çok yakın kişiler zaten içeriğin hepsini biliyordur onun için sorgulamazlar ama çember bi tık genişleyince insanlar bilemediklerini şeyleri merak ederler. ben öncelikle yapıcı olmaktan yanayım. uygun bir dille onları ilgilendirmediğini özelinizin öyle kalmasını istediğinizi belirtirsiniz anlamıyorlar ise keskin bir dille sınırınızı çizersiniz ve sonrasında devamı gelirse kendinizi hırpalamayın bu insanların iki türlüde halden anlamayan tipler olduğunu kabul edin ve tadınızı kaçırmayın şunu aklınızdan çıkarmayın kendinizi kimse için üzmeye değmez.

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için 🙏🏻
aynı yerde çalıştığım arkadaşlar olduğu için çok tersleyemiyorum ama üzülmeye başladım artık…
Artık baya mesafe koyacağım sanırım

Ayrildim diyin neden derlerse sultan suleyman edasiyla ben oyle uygun gördum dersiniz.

Bana da evlenemedin sen de bir türlü demişti birisi, bir defadan fazla yapmıştı zaten bunu. Ben de sen evlendin de ne oldu, kafanda saç kalmamış bacım bir doktora falan git istersen demiştim.
Özel hayatıma burnunu sokan birini acıtacağım yerinden vururum şahsen. Sen bana tutup evde kaldın iması yaparsan ben de seni dış görünüşünden vururum.
Fikrim sorulmadıkça asla özel hayat konusunda konuşmam. Hatta aldığı kıyafete, takıya, parfüme bile yorum yapmam ben. Kaldı ki evlenme, çocuk konularına yorum yapmak şurada kalsın. Çok yakınım diyebileceğim bir dostum var, onun dışında asla kimseye gereksiz yaklaşmam, haddini aşan yorumlarda bulunmam. Fikrim sorulursa kibarca söylerim. Ama sorulmadan edilmeden eee ne zaman evleniyorsun, yok efendim kilo almışsın falan demek kabalık.

Bana da evlenemedin sen de bir türlü demişti birisi, bir defadan fazla yapmıştı zaten bunu. Ben de sen evlendin de ne oldu, kafanda saç kalmamış bacım bir doktora falan git istersen demiştim.
Özel hayatıma burnunu sokan birini acıtacağım yerinden vururum şahsen. Sen bana tutup evde kaldın iması yaparsan ben de seni dış görünüşünden vururum.
Fikrim sorulmadıkça asla özel hayat konusunda konuşmam. Hatta aldığı kıyafete, takıya, parfüme bile yorum yapmam ben. Kaldı ki evlenme, çocuk konularına yorum yapmak şurada kalsın. Çok yakınım diyebileceğim bir dostum var, onun dışında asla kimseye gereksiz yaklaşmam, haddini aşan yorumlarda bulunmam. Fikrim sorulursa kibarca söylerim. Ama sorulmadan edilmeden eee ne zaman evleniyorsun, yok efendim kilo almışsın falan demek kabalık.
Öyle haklısınız ki insanları kırmaktan korkan biriyim…bu yüzden hep naif ve kibar oldum ama onlar beni kırmaktan hiç çekinmedi..

X