Böyle bir yasantiyla evlenebilmek ?

ulker de

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2023
101
-17
Hayirli geceler
Oncelikle belirtmek istiyorum, turkce klavyem yok o yuzden bazi kelimeler zor anlasilabilir kusura bakmayin..

Yurtdisinda dogdum buyudum ve yasiyorum.

Isim var, ailem var hersey yolunda cok sukur.

Evlenmek istiyorum kendi duzenimi kurmak ve bu yola biriyle devam etmek. Fakat kendime uygun birini nasil bulabilirim bilmiyorum cunku yurtdisinda yasadigim icin sokaklar, cafe, restoranlar, is yeri her yer yabanci. Ben turk ve musluman biri ile evlenmeyi dusunuyorum. Anlicaginiz durum cok zor sosyallesmekle filan olmuyor cunku ortamlarda hep yabancilar var. Is yerinden filan imkansiz hic turk yok. Ailem kimseye araci olmuyor. Yani kendi halimdeyim boyle nasil karsima biri cikacak bilmiyorum ve bu durum beni korkutuyor. Evlenmek icin gec kalmadim ama gec kalmak istemiyorum cunku kendimi hazir hissediyorum.

Sizce ne yapabilirim ?

2 kisi ile tanistim bu gune kadar onlarda internetten. Ikiside olmadi. Ve artik kimse de benle iletisime girmiyor benim kafama denk.

25, neden bu soru anlamadim ? simdilik ulke degistirmeyi dusunmuyorum, ilerde neden olmasin

Hayirli geceler
Oncelikle belirtmek istiyorum, turkce klavyem yok o yuzden bazi kelimeler zor anlasilabilir kusura bakmayin..

Evlenmek istiyorum kendi duzenimi kurmak ve bu yola biriyle devam etmek. Fakat kendime uygun birini nasil bulabilirim bilmiyorum cunku yurtdisinda yasadigim icin sokaklar, cafe, restoranlar, is yeri her yer yabanci. Ben turk ve musluman biri ile evlenmeyi dusunuyorum. Anlicaginiz durum cok zor sosyallesmekle filan olmuyor cunku ortamlarda hep yabancilar var. Is yerinden filan imkansiz hic turk yok. Ailem kimseye araci olmuyor. Yani kendi halimdeyim boyle nasil karsima biri cikacak bilmiyorum ve bu durum beni korkutuyor. Evlenmek icin gec kalmadim ama gec kalmak istemiyorum cunku kendimi hazir hissediyorum.

Sizce ne yapabilirim ?

2 kisi ile tanistim bu gune kadar onlarda internetten. Ikiside olmadi. Ve artik kimse de benle iletisime girmiyor benim kafama denk.
Yaşın 26 ise daha küçüksün bunu dert edecek yaşta değilsin. Daha dur bakalım 30 ları görde sonra dert et bunu

30 a gelip dert etmektense simdiden çözüm aramak daha mantikli bu yuzden danismak istedim ! bu tarz yorumlara gerek yok. Haa tabi nasipten ote yol yok ama gayrette lazim
Nasıl gayret edeceksin mesela eşe dosta haber mi salacaksın bem evlenmek istiyorum gelin beni isteyin diye. Sanal ortamlardan birileriyle mi komuşacaksın ben evlenmek istiyorum diye. Maalesef bu işler öyle olmuyor. Çevrende yoksa şuana kadar çıkmadıysa dur bekle daha yaşın 25 sanki 35 gibi dert yanmışsın

Nasıl gayret edeceksin mesela eşe dosta haber mi salacaksın bem evlenmek istiyorum gelin beni isteyin diye. Sanal ortamlardan birileriyle mi komuşacaksın ben evlenmek istiyorum diye. Maalesef bu işler öyle olmuyor. Çevrende yoksa şuana kadar çıkmadıysa dur bekle daha yaşın 25 sanki 35 gibi dert yanmışsın
Ay bazı yorumlar da sırf muhalefet olayım diye yapılıyor cidden. 26 yaşında kadın hayatında birisi yok. Nasıl kendi kültürümden birileriyle tanışırım diye fikir istiyor dünyanın en normal konusu. İlle birileriyle tanışmak için otuzuna kadar beklemesi gerekmiyor. Zaten hemen tanışabileceğinin de garantisi yok. 15 yaşında çocuk konuyu açmış gibi yorum yapıyorsunuz.

Ay bazı yorumlar da sırf muhalefet olayım diye yapılıyor cidden. 26 yaşında kadın hayatında birisi yok. Nasıl birileriyle tanışırım diye fikir istiyor dünyanın en normal konusu. İlle birileriyle tanışmak için otuzuna kadar beklemesi gerekmiyor. 15 yaşında çocuk konuyu açmış gibi yorum yapıyorsunuz.
25 yaş dert yanmak için çok erken bence. Nerden bulacağım evleneceğim kişiyi dşye bu yaşta bu kadar dert edinmesi gereksiz.

İşi gücü, düzenli bir hayatı varsa biri olsun istemesi normal hayatında
Normal evet tek gayesi evlilik olan insnalar için bu yaşlarda çok dert edip baya bir arayış içine girerler. Ama akışına bırakan yaşının gençliği gereği rahat olan biri bu kadar dert etmez farklı işlerle uğraşır. Gezer. Bu arkadaş evde kaldım nasıl bulucam birini diye dert yanmış. Bu kafada olacak yaşta değil henüz bana göre yanlış

Hayirli geceler

Sizce ne yapabilirim ?

Bulunduğun yerin yakınlarında bir tane bile üniversite yok mu? Mutlaka türkiye'deki üniversitedeki okullarla anlaşması vardır, oraya türk öğrenciler geliyordur. Birçok ülkenin hükümet bursu var tc vatandaşları için.

Bunu geçtim türklerin açtığı özel üniversiteler var. Bunlardan birinde yükseklisans ya da bir eğitim alıp türklerle tanışabilirsin.

Senin ailen orada ise orada başka türk aileler vardır. Biraz sosyalleş bulursun türk.

bahar geldi benim bildigim 3 turk bir araya geldiği gibi mangal yakar.
elbet vardir sizin sehrin (yaninizdaki buyuk şehrin) expat bulusmaları, gocmen piknikleri falan. instadan faceden , varsa telegramdan bu sayfalari bulun , etkinliklerine gidin..elbet denk gelirsiniz. ya da gelin Türkiye tatiline.
ama soyle bir risk var, insnalar Avrupa'ya gitmek icin iltica bile edecek hale gelmişler , burada bile haftada kac iltica konusu açılıyor. onca ugrasmaktansa iltica,kamp,rezalet ya da iscilik, o ulkeden kabul alma, kalici oturum icin biyerini yirtma falan...tonla zahmetli seyle ugrasana kadar iliski arayan-pasaportlu bir turk kizina yalandan ask numarasi, love bombing yapıp nikah basmak cok daha kolay olur. yani seni hayatinin kadini degil de ab giriş pasaportu olarak goren insanlarla tanışabilirsin. bu tür cok yaygın. o yuzden bence hali hazırda orada yasayanlarla tanismaya calis.bir de dil bilmeden gelen ithal damatla uğraşma

Hangi ülkede yaşıyorsun? Çevrede hiç Türk arkadaş yok mu?
Türkiye de yaşayan tanıdıklara söylesen hemen adaylar bulurlar 🤭
Ama lütfen her konuştuğun kişiyi iyice ölç tat biç. Türkiyeden kaçmak için çok seviyormuş numarası yapabilecek binlerce insan var..

Asla Türkiye'de yaşayan birini damat alıp gitmeyin de ne yaparsanız yapın. Arkadaş çevreniz yok mu? Bir flört uygulaması vardı sanırım Müslümanlar için. Benim öyle uygulamdan tanışıp ilişki yürüten arkadaşlarım oldu evlenen de var.

X