Boşanmayı düşünüyorum

• Konu Sahibi gülenyüz
  • Başlangıç Tarihi
canım Allah herseyın hayırlısını versın tum bunlardada vardır bır hayır......bunu dusunemeyecek kadar acız ınsanlar mı bunlar yaaaa ....Allah sana saglık versınnnn yenıden cocgunuz olur kızım dıyeceklerı yere yaptıklarına bak....sımdı onemlı olan esın bence canım..bır tarafta aılesı bır tarafta sennnn......esını sevıyorsan bır sekılde su akar yolunu bulkur derer ya duyma ne yaparlarsa yapsınlar ....dırek kavga ortamına gırme kayınpeder kaynana bırlesır oğulllarınıda yanlarına alır senı ezerler arada....esınle sakınce guler yuzunle zaten bebeklerı kaybetmenden dolayı cok uzgun oldugunu onlarında torun sahıbı olmak ıstedıklerını heyecanlarını anladıgını ama bu angarya davranıslarının senı yıpratıp uzdgunu destek yerıne köstek olduklarını anlat anlayacaktır bıtanem senııııııı.eşinden ayrılmaaaaaaaaaaaaaa

:çok üzgünüm:herkese beni desteklediginizden dolayı teşekkür ederim benim dert ortagım oldunuz inanın ne yapacagımı bilmiyorum kayınva. atlı üstlü oturuyoruz çok zor inan böyle yaşamak ne karar verecegimi ne yapacagımı düşünemiyorum 6 senedir sabrediyorum neye güzülecegimi bilmiyorum iki bebegimi kaybettim hakarete ugradım vs. ama bunu bazılarını ogullarının yanında yapmıyorlar yanlızken yapıyorlar bende büyüktür diye bazen bir şey söylemiyorum sabrediyorum ama dayanacak gücüm kalmadı artık ne yapacagımı bilmiyorum inanın:çok üzgünüm:

canım yasayan bılır dıyecegım anlıyorum senı bende 5 senelık evlıyım esımın yanında melek gıbıler esım yokken soylenmedık laf akla hayale gelmeyen kalmıyor....ben dayanamayıp konuyu esıme actıgımda ıse hemen onun ıcı fesat yanlıs anlamıs oluyor konu ort bas edılıyor ve boylelıkle canımdan bezdırdıler.......senelerce susmus olmanın karsı tarafa verdıgı tölerans sonunda sesını cıkardıgında ıse buyuk bır kavga kopuyor ve yıne sen suclu oluyorsun .....ne saygısızlık ne hurmetsızlık yapmama ragmen bırebır haklılıgımı savundugumda ınan duymadıgım hakaretde kalmadı...nolur bırebır agız dalasına gırme esınle ıyı olmaya ona sakın mutlu bır anında guleryuzle konuyu acmayı dene......

esinin sesi cikmadikca sen ne yaparsan yap hic bir sey degismez...
eger esimi seviyorum diyorsan o zaman pes etme...
bir sekilde esinle konusup, ailesinin sizin hayatisiniza bu kadar karismamasi icin ikna etmen gerekiyor...
ne bileyim illa cocuk mu gerek mutlu bir evlilik icin...
eger esinin ailesine yakin bir yerde oturuyorsaniz al esini gidin uzaklara...
ve cocugunuz olmazsada bir cocuk evlat edinin bu kadar basit ne öyle okunmus su icirmeler felan...
hayirlisi olsun canim...

bana yardım edin boşanmayı bile düşünüyorum ne karar verecegimi bilmiyorum eşimin ailesiyle sorunlarım var iki düşük yaptım bebeklerim gelişmedi 2 aylıkten düşük yaptım eşimin ailesi beni şuçluyor eşim bu konuda hiç bir şey demiyor eşimde de sperm zayıf ameliyat oldu bana dua okutup içereceklermiş düşük yapmayayım diye bu konuda eşim hiç bir şey demiyorlar yakında üzerime kuma bile alırlar beni sürekli küçük görüyorlar hakaret ediyorla küfür ediyorlar iftira atıyorlar ne yapacagımı bilmiyorum kendi ailem ne yaparsan arkandayız diyorlar eşimi seviyorum eşimde hiç ses çıkmıyor sessiz kalıyor bana lütfen yardım edin ne yapmalıyım

canısı bence en güzeli eşinle acık konuş
onun bu konularda ne düşündügünü ögrenmek istedigini söyle
benm anladıgım kadryla eşin seni seviyo ailesinin yaptıklarını onaylamıyoyo ama engelde olamıyo sabrediyo en az senin kadr
eger doğru düşünmüşsem o da seni seviyosa ayrı kalın ailelerinden biraz uzaklaşın mesafe koyun tavrınızı belli edin
eger eşin buna yanaşmıyosa bence ayrılmalısın eşinden
böle bir ortamda cocuk dogurmaya calışmak hem senin hemde cocugun için cok yanlış zaten

eşinin tavrı böyle olduğu sürece durumda hiç değişiklik olmaz zannımca...

eşinle açık açık konuşmayı dene ama bi yarar olmaz diye düşünüyorum çünkü ailesine karşı boynu kıldan ince tiplerden biri gibi eşin...

ailesi ne yaparsa yapsın sesini çıkaramıyo,seni desteklese bile bişi diyemiyo ailesiyle kötü olmamak adına...

ama böyle yaparak da senle kötü oluyo arası bunu farkedemiyo tabi...

böyle insanlara sinir olmayayım da napıyım bilemiyorum gerçekten...herkes adabını takınması gerekir...küfür etmek,hakaret etmek,düşüklerden dolayı gelini suçlayıp üstüne bu denli gitmek ne diye anlam veremiyorum...

bu sadece senin başında diil güzelim,günümüzde bu olaylar yaşanmakta malesef...

çok incitini,onur kırıcı bi olay küfüre maruz kalmak hem de elin kolun bağlı olarak...saygından ötürü bişey diyemiyosun,öpüp de başlarına koysunlar senin gibi gelini !

terbiyesiz insanlar bu dünyayı geçtik öbür dünyada hesap var kitap var..yapmayın allah aşkınıza ya ...nası verecekler bunların hesabını,nası ödeyecekler kul hakkını !

Allah a havale et güzel bacım Allah a...o haksızlığa uğrayanların daima yanındadır...er yada geç bu yaptıklarının karşılığını çok acı bi şekilde görecekler inanıyorum ben...

bu durumun değişeceğini hiç sanmıyorum bak ne güzel ailen de senin yanındaymış...çok iyi düşün taşın...ömür boyu böyle gitmez,eşini de değiştiremezsin...

iyi bi karar vermen dileğiyle...

bilirimm o halleri sana baska konusur eşine baska konusurrrr....!!!
6sene iyi sabretmıssın , bencede artık dayanma bırak onlar sana dayansın birazda.. iyi ezmişler senii.. sessiz kalma asla .. kaynanan sana ne dediyse harfiyen eşine soyleyeceksın baska caresı yok , gayet açık konus esınle birazda duygu somuru yap karsısına gecip agla,işte sey de annenın bana dedigi aklımdan çıkmıyor çok uzuluyorum vs... zatende uzuluo insan .. Allah yardımcın olsun tatlım.. bir arkdasın dedigi gibiyse eger (istenmeyen gelin) işin daha zor tabiki...

nedir biz bu gelinlerin çektikleri yaa... :KK43:(

Bence senin bu sorununun çözümünde kilit noktası eşin..Eşinin kendi ailesini susturması şart..Eşim yokken yapıyolar diyosun bunları eşine söylemelisin..Saklamakla olmaz..Sessiz kaldıkça seni ezmeye devam edicekler ve eşine karşı sessiz kaldıkçada alan razı satan razı demek ki diye düşünecek eşin..Bir bir herşeyi anlat, o da uygun bir dille ailesini bu konunun dışında tutmaya çalışsın..Daha da olmazsa bir süre ara verelim de belki eşin yalnız kalınca düşünmeye fırsat bulur ve birşeyler yapması gerektiğini artık idrak eder..
Eşinin ailesi çok acımasızmış onları şiddetle kınıyorum..Düşük yapan insana destek olunur,moral olunur..Yani en azından biz normal insanlar böyle yaparız..Onlar normal olmasa gerek..
Kenidini üzmemeye çalış:1hug:

hakedene hak ettiği değeri vereceksin..
eşin sana destek vermiyorsa kusura bakmasın ozman bu evlilik nereye kadar sürerki böyle..sonucda seni asla ne olursa olsun ezdirmemesi gerek..
sahip çıkmalıki aile sesini kesmeli...

X