Boşanmalı mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eğer çocuk yapmak niyetiniz varsa ayrılın. Kavgalı gürültülü ortamda büyüyen bir çocuk olarak diyorum bunu. Keşke o huzursu gergin ortamda büyüyen çocuk hiç olmasa. Öyle zor.
Olmuyorsa zorlamanın da anlamı yok

çözüm yoluna gitme gibi bi düşüncen yoksa boşanmaktan başka çare kalmıyor geriye

Bu cümleyi sen yazdın değil mi, tam anlayamadım da... Bu mesaj kime gelse, en aşığına dahi, muhtemelen sen bilirsin vs yazar.

Üzüldüm, boşanmayı istemiyordun oysa.

Kavgalarin sebebi,kimin hakli oldugu bence onemli degil. Bariz sekilde anlasamayan insanlar kavga eder. VE surekli kavga insanin ruhunu yorar,mutsuz eder. Bu yeterli bir sebep bence bosanmak icin. Ama tabi siz ne istiyorsunuz o onemli

Keşke hemen peşine boşanma lafını etmeseydin. Muhtamelen verdiği cevaba kafan attı çok tez canlısın. Ne olacaksa hemen olsun bitsin gibi davranıyorsun. Ama bazı şeyler aceleye gelmez. Evet sinir bozucu bir durum. Eşin çokta mantıklı bir adam değil belli ki verdiği cevaplardan. Fakat kesin kararın değilse boşanalım demek yanlış oluyor işte. O da biliyor boşanmayacağınızı o yüzden bu rahatlığı bence.

yeri değil ama eşin ne burcu ve sen?
terabi birbiriniz seviyoruz ama siyen çiftler için ideal
belkide sakın bı an yakalayıp onu sevdiğini ve bu yolu denemek istediğini söyleyebilirsin.mesajla yada hemen kavga anında olmaz bacım

eşim aslan ben terazi

ama konu sahibi eşinin iş hayatında bu yılbaşı yemeklerinin olduğunu daha sevgili oldukları dönemden beri biliyor. yani bir anda ortaya çıkan birşey değil.
o zamanda eşli gidilmiyor diye sorun yaşamışlar.
ve bence eşsiz de gidilecesekse o yemeğe gidilmeli. çünkü iş hayatında çalışmak kadar bu gibi organizasyonlarda varlığını göstermek de önemlidir.
evlendiği sene hem de gitmemesi demek direkt karısından izin alamadı algısı yaratır.

Çok fevrisin arkadaşım. Hemen boşanma kartını oynamışsın.

Boşver onu diyorum, sen git terapiye bence. Bir yardım al, bir kendin durulmayı, herşeyi gündem yapmamayı dene...ondan sonra bak bi o da değişecek miç Sen daha ılımlı, daha huzurlu bir insana dönüşürsen o da istediğin kıvama gelir bence...yok hala %60 sana batmaya devam ederse, ondan sonra boşanma yoluna girersin.

sinirden ağlamamak için kendimi zor tutuyorum
o kadar doldum ki
gözlerim kıprkımızı oldu kendimi sıka sıka
iş yerindeyim şuan izin alıp gitsem mi diyorum bilmiyorum boğazım düğüm düğüm
bu üzüntü falan değil artık o kadar sıkıldım ki

yapmıycam bu aksam , hadı 3-5 gun daha yapmadım dıyelım boyle de gıtmez kı sonunda ne olacak
Onu siz değil eşiniz düşünsün biraz da.
Siz ona muhtaç olduğu için değil sevdiğiniz için, evli olduğunuz için, aynı sofrada huzurla sohbete yemek eşlik etsin diye yaparken onun sana muhtaç değilim tavrı hem öküzlük hem terbiyesizlik.

eşim aslan ben terazi
aslan ve terazi aslında uyumlanabilir. ama aslan egoludur çok. o kesin. haritalarınızı bilmiyorum ama aslan hakimse eşinizin haritasında ego gerçekten ciddi anlamda tavandır.
yalnız aslan çok sahiplenir. kolay da vazgeçmez.
belki bir terapi alıp bakış açılarınızı geliştirmeye/değiştirmeye çalışmak iyi olur. ikiniz de şu an düşüncelerinizde sabitlenmişsiniz.

ben geçen sene psikologa gittim
ömrüm boyunca ihtiyaç duymayan ben acaba sorun bende mi diye gittim
ama adamdaki şuan rahatlık ne ? herşeyi benden bekliyor asla sorun bende olabilir mi diye düşünmek yok
kendimi sindiriliyor gibi hissediyorum böyle

Ağzına sağlık arkadaşım. Burada bir çok kadın aynı şeyi dillendiriyor..."ama benim fikrimi alması lazımdııı"..

Ya evlenince kendi aklı kendine yetemez insanlar mı oluyoruz. Bir iş yemeği, aileye verecek küçük bir para için fikir almak nedir. En fazla önceden haber verilir, ki bunu da yapıyorlarmış adamlar.

Sanarsın evlatlık bir yetim, ya da Atina da bir ev alırken fikir almadı kocalar.

ne düşünüyosunuz peki ? hem sizin için hem bizim için.. bi ömğr böyle mi geçecek.. çünkü ikimizde mutlu değiliz..
Dikine gitmeyi bırskıp az idare etmeyi öğrenmeniz lazım mesela bişey i yanlış mı anladı ha tamam hayatım sen öyle diyosan ben yanlış telaffuz etmişim diyin hep zıtlaşmayın ot tan boktan şeylerden de boşanmayı düşünmeyin terapiyi düşünün en olmadı serhat yabancı var ilişki uzmanı onun kitaplarını okuyun burda başka arkadaşlar da kitap önerisinde bulunabilir belki

Çözüme yanaşmıyorsa tek yol o.
Ya da sadece siz değişeceksiniz.
Olur paşam, emret kocam modunda takılacaksınız. Belki kurtulur evlilik.

egosu batsın onun ya ne bitmez egosu varmış arkadaş
bu kadar mükemmeliyetçi egolu bi insan olamaz kusursuz yani beyfendi

Çözüme yanaşmıyorsa tek yol o.
Ya da sadece siz değişeceksiniz.
Olur paşam, emret kocam modunda takılacaksınız. Belki kurtulur evlilik.

asla böyle bi insan olamam
olursam ben olmam zaten
inceldiği yerden kopsun

Bu insanı çok yoran , yıpratan bir yaşam şekli
Haklı ya da haksız medenice, sakince konuşup anlaşamıyorsa iki insan, işin sonu hep kavgaya varıyorsa şahsen ben yapamam.
Terapi gibi bir seçenek elbet var ama bu da bir süreç %40 ı iyi bir adam için bu mücadeleyi vermeye değer mi ona siz karar vereceksiniz

Ben henüz evli değilim ama 3 yıldır birlikte yaşıyorum sevgilimle bunun ilk 2 yılı çok fena geçti aşırı kavga gürültü oldu aramızda en son ben evi terkedip 3 ay ne aradım ne sordum yalvar yakar barıştık artık çok dikkat ediyor bizde sorun sevgilimdeydi ani patlamaları vardı tedavi oluyo napıyo bilmiyorum ama pamuk gibi oldu adam bi eşinizin de gözünü korkutmak lazım kaybetme korkusu olmayınca semeri boşanmış gibi pervasız oluyor bu erkekler

Tartışmalarınızın çapına bağlı birazda aslında..
Ama yaşadıklarınıza çok benzer şeyler yaşayan arkadaşım vardı
4 sene sevgili kaldılar
Evlendiler
2. senelerinde boşandılar
Şimdi ikisi de tekrar dönmek istiyorlar çok pişmanım diye..
Yaşarken insan diyor ki bu adamdan bıktım usandım artık, ama şöyle düşünün
Kusursuz hiç kimse yok.. Belki daha iyisini bulursun ama daha mutlu olamayabilirsin..
O yüzden bence çift terapisti bu süreçte en mantıklısı, o şekilde ilişkileri düzelen çok insan var..
Eğer Ankarada yaşıyorsanız önerebileceğim bir terapist bile var :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…