Boşanmalı mı ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cnm ben hamile kaldıktan sonra hayatım daha zor oldu. Anlaşmazlıklar devam etti, üstüne hamileliğimde sıkıntılarım vardı. O kadar yıprandım ki, Allah kimseye yaşatmasın derim hep.

2 yıldan sonra yavaş yavaş oturdu ama arada kırıp döktüklerimiz içimizde yara olarak bir yerlerde kaldı işte...

Bizde ilk zamanlar sorunların sadece üstünü örterdik, çözülmediği için en ufak olayda katlana katlana önümüze gelir, eski defterler ortalığa defalarca kez dökülürdü.

Bence öncelikle test yapın, sonra korunma konusunda kadın doğumdan ya da sağlık ocaklarıdan destek alırsınız. Size en uygun olanı onlar öneriyor, mesela bana aylık iğne önermişlerdi.

Lütfen evlilik oturmadan hamile kalmayın, çocuğum babasız büyüyecek, hepsi benim salaklığım diye ağladığım uykusuz geceleri bir bilseniz...çocuk mutlu ailelere mutluluk katıyor, sorunlu evlilikleri daha kötü yapıyor maalesef. Üstüne birde günahsızın hakkına girmiş oluyoruz.

aslında bu dedıgınızı yaptım ben , o tv ızledıkce yataga gıdıp kıtap okudum ama onun umru degıl uykusu gelene kadar tv nın karsısında pınekler sonra da yataga gelıp uyur

Biraz sinir bozucu bunu kabul etmek lazım. Hatta birazdan daha fazla sinir bozucu. Tv mu bozsanız acaba bir süre izleyemese. Bu işin şakası tabi ama böylesine ne yapılır hiç bilmiyorum.

Bunlar bizim yıllardır yaşadığımızın bire bir aynısı. Alt tarafı 15 yıldır:) O yüzden değişmeyecek eşin sanıyorum.
Ben bazen o kadar üsteliyorum ki bir iki gün maksimum ilgi göstermeye başlayabiliyor. Üstelik zaman geçtikçe bu bir iki gün bir kaç saate iniyor. Sonra hep aynı. Sen ister kavga çıkart, ister kitap oku, ister romantik bir gece hazırla, o hep aynı...

mesajınız ve tavsıyelerınız ıcın tesekkur ederım , ben sustum olmadı konustum olmadı karsımda degısık bır tıp var anlatamıyorum ıcınden cıkamıyorum . genellıkle baskalarına cevap vermeye cesaretı olmayan ama bna gelınce cenesı acılan bırı esım ben duzeltmek ıstıyorum sorunlarımızın hıcbırını babam bılmıyor yuzgoz olunsun ıstemedım . zaten bılse de aranızda cozun dıyecektır buyuk ıhtımal ıle , ama ben cozemıyorum gercekten ıyı degılım kafam allak bullak
aksam acıle gıdersem test yaparlar mı ? adet donemınde olmadıgım ıcın suan nasıl korunabılırım bılemıyorum , aylık ıgneyı bende kullandım ama adet baslangıcında vuruyorlardı

Ben evli değilim, ama olsaydım, eşim boşanalım dese, ben de tamam derdim. Bu alttan alınacak kadar hafif bir şey değil ki. Yapıcı bir çözüm sunmadan, kafasında beni bitirmiş biri için savaşmam.

Bir sürü örnek var anlaşamadığımız mevzularda, hangi birini anlatayım, hepsinde de haksız olamam ki diyorsunuz, ama hiç birini dillendiremediğinize göre çoğu çok basit mevzular bence. Bakın o kaş göz yapıp, yardım et diyen halleri gerçekten sıkıntıydı, onu kolay anlattınız, ayrı konu açtınız ve herkes size hak verdi. Bu konunuzda da siz biraz pohpohlanmak istiyorsunuz gibi geldi. Eşiniz de kendi ailesinde öyle görmediyse, bunu yapacak mizacı yoktur.

Çok konuşup, farazi konularda tartışmak da çok komik geliyor bana. Çocuğu 2 sene sonra düşünelim desem o 4 der diyorsunuz mesela...ya siz ne zaman hazır olursanız, o zaman çocuk mevzusunu açarsınız, o zaman ötelemek isterse mantıklı bir sebebi var mı bakar, konuşursunuz. Şimdiden bunun kavgasını yapmak, kavga için aranmak oluyor.

Diğer verdiğiniz örnekte ortak devremülk için aileye küçük bir meblağ diyordunuz...Ortak, siz de kullancaksınız yani, diğer bütün kardeşler okay demiş, sizi zora sokmayacak 3-5 bin için huzursuzluk çıkaran niye o olsun ki? Aile bütçesi de bişey var demişsiniz....ee ufaktı meblağ hani... siz ufak mevuzları gündem yapıyorsunuz gibi geldi bana. Adam da ataerkil belli. Ev de son söz erkekte biter kafasında.

Ne siz daha rahat bir kafada olmaz, ne de o ihtiyacınız olan bu pohpohlamayı akıl edemezse, ortak bir noktada huzuru yakalayamazsınız gibi geldi buradan.

Daha ciddi, elle tutulur sorunlar varsa, bir düşünüp toplayın derim. O zaman bu ilişkiden bir cacık olmaz diyebilelim.

Adet günün geçtiyse acilde test yaptırman daha sağlıklı sonuç verir cnm ama 3-4 günde bile bazen net sonuçlar alamayabilirsin. Ben bir kez 4. Günde yaptırmıştım ve net sonuç değil demişlerdi.

kavgaların içeriğini anlatırsanız daha yardımcı olabiliriz

dediğim gibi dayanamadım yazdım mesaj terapi işini
nasıl bakıyorsunuz böyle bişi düşünüyorum dedim
ben artık bişiye bakmıyorum dümdüz nötrüm istemiyorum hiçbişi falan dedi
bende dedim çözüm yoluna gitme gibi bi düşüncen yoksa boşanmaktan başka çare kalmıyor geriye..
istediğini yapabilirsin dedi..
klasik..

Adet günün geçtiyse acilde test yaptırman daha sağlıklı sonuç verir cnm ama 3-4 günde bile bazen net sonuçlar alamayabilirsin. Ben bir kez 4. Günde yaptırmıştım ve net sonuç değil demişlerdi.
bıraz arastırayım ben , gecen ay 28 ekımde adet gormustum sımdı ne yapabılırım bı bakayım

hıcbırsey olmamıs gıbı davransan nasıl olur ?
sankı bu olaylar olmamıs gıbı bıraz once bu konuyu konusmamıs gıbı ,

Bunu mesajla yazmamalıydın. Ben böyle önem teşkil eden durumları asla telefonda görüşmem; akşamı bekleseydin keşke.. ya da 1-2gün sonra zaten dün herhalde tartışmışsınız.. Ondan bu siniri ' istediğini yapabilirsin' demesi aslında onu yapma demek istemesi :) Yoksa hiçbir erkek karısından korkmuyor, boşanmak isteyen adam net olarak tamam! der :)

Eşin kıvama gelebilecek biri.. bence :)

hıcbırsey olmamıs gıbı davransan nasıl olur ?
sankı bu olaylar olmamıs gıbı bıraz once bu konuyu konusmamıs gıbı ,

hep aynı şeyi yapıyoruz.. netlik olmayan şeylerden nefret ediyorum..
gerçekten iyice cılkı çıktı sıkıldım

ahh pati.. nasıl yoruldum 3 senedir ben biliyorum..
o da eminim öyledir..
sıkıldım artık diyor.. birbirimizi çok yıprattık.. gerekli veya gereksiz..
ama terapiye hayır demek neyin kafası ya
adam bunda bile inat ediyor saçmalığa bak

ahh pati.. nasıl yoruldum 3 senedir ben biliyorum..
o da eminim öyledir..
sıkıldım artık diyor.. birbirimizi çok yıprattık.. gerekli veya gereksiz..
ama terapiye hayır demek neyin kafası ya
adam bunda bile inat ediyor saçmalığa bak
[/QUOTE]
Biraz bekle bence canım, sende hemen vazgeçme.
Ortalık biraz durulsun, ikinizde azıcık rahatlayın gevşeyin :) Sonra bu konuyu tekrar gündeme getir; ama sakin ve iyi bir zamanınızda.. Ne bileyim güzel bir yemek eşliğinde ya da dediğim gibi kaçın gidin 1-2 gün bir yerlere , yatak odanızda :) tekrar bir masaya yatır.
Evliliğini bitirmek istemediğini, ona değer verdiğini anlat. Bu sebepten dolayı 1-2 seans bir uzmana danışmak istediğini söyle. Tatlı söz yılanı delikten çıkarır demiş atalarımız :)
Sakin kal

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…