boşanmakmı kolay devam etmekmi

gerekyok22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2008
6
0
arkadaşlar 12 yıllık evliyim 2de çocuğum var boşanmak istiyorum amaaa ?artık eşimle aramızda hiçbişey kalmadı yıllardır biribirimizi yerken bide baktım aramızdaki herşeyi tüketmişiz hiç bişey kalmamış şimdi ayrılmak istiyorum henüz kendisinin haberi yok gerçi yıllardır çalışmadım herşeye yeniden başlamak 2 çocukla ne gibi zorluklar yaşarım kalkabilirmiyim altından bilmiyorum gitmekmi zor kalmakmı ne dersiniz ne yapayım benn

saol canım ah bi bilebilsem

gerçekten çok zor bir durum.özellikle bu zamana kadar çalışmamışsan,dışarda mücadele etmemişsen baya zor.ama huzur,mutluluk,saygı,sevgi yoksa insanın gözü hiçbirşey görmez.çok iyi düşünmelisin canım artıları,eksiler çok iyi degerlendir.umarım kendi adına ve çocuklarının adına en iyi kararı verirsin.

Öncelikle ne gibi sorunlarınız var eşinizle bunu belirtmemişsiniz. Halledilebilecek sorunlar ise kalmak ve evliliğe devam etmek gerekli.
Çünkü çocuklar için duruma bakmak lazım. Parçalanmış bir ailenin çocuğu olmak çok zordur. Halledilebilecek problemleriniz varsa çocuklarınız için tekrar denemenizi tavsiye ederim.
Ben evlilikte, aldatma, dayak, hakaret ve çocuklara yapılan her türlü kötü hareketler dışındaki sebeplerin boşanmaya sebep olmaması kanısındayım.
Yıllarca eşimin alkol problemiyle didindim. Bende boşanmayı düşündüm kiii, ben çalışan eşimden 2 kat fazla para kazanan biriyken bile çocuklarımı düşünerek bunu erteledim. Alkolle başedebilirim diye düşündüm, çok zorlandım. Tuvaletlere girip çok ağladım. Ama Allahıma şükürler olsun alkolu Allahın izniyle tabiki yendim ve eşimi tekrar eski haline döndürdüm. Böylece ailemizin huzuru tekrar geri geldi. Şimdi aldığım bu karardan çok memnunun. Eğer o zamanlar ben boşanmış olsaydım şu anda, eşim dahada kötü bir durumda olabilir, çocuklarım babasız kalabilir ve psikolojileri bozulabilirdi.
Onun için iyice düşünmek ve sebepleri tekrar tekrar gözden geçirmek gerekir.

canim her ailede iyi ve kötü günler olur, bunca yil sonra artik beraber yapamadigini anlamissin, ama nedeni ne ? esinle hangi konuda anlasamiyorsun ? seni sevmiyormu ? yada senmi onu sevmiyorsun artik?
bunlari düsün ! ve sonra cocuklar ...
iki cocugum var diyorsun onlar babalarina ne derecede baglilar?
canim hayat zor bende gün olur arkama bakmadan cekip gitmek iserim ama 3 tane cocugum var yapamam...
sende iyice düsün tasin, nasil ve ne yapmak istiyorsun ondan sonra karar ver.....
Allah yardimcin olsun....

Sevgi tükenmiş evlilik bir azap ya da mecburiyete dönmüşse kalmak daha zordur...
Bir süre sonra kendinden nefret etmeye başlar insan...
Boşanmanın elbette zorlukları var ama istedikten sonra herşeyi başarırsınız...
Çözemiyorsanız problemlerinizi ve birbirinizi tüketiyorsanız sürdürmenin anlamı yok...
Her ilişkinin içinde sevgi olduğu için yürümesinden yanayım ben kişisel çıkarlarımız söz konusu olduğu için değil..

canım eğer paylaşacak bir şeyin kalmadıysa yürütmeye calışmak çok zor.birde çocukların gözü önündeki yapılan tartışmalar daha kötü etkiler çocukları.geçim yoksa çivtler anlaşamıyorsa bitirmeleri taraftarıyım. evlatlarımız var öksüz kalmasınlar güvencemiz yok ne yaparız diyerek devam ediyoruz ama yıbranan bizler oluyoruz.çok zor bir karar inşallah allah hakkında hayırlısını nasip etsin.

allah kimsenin başına vermesin,ama ikiside zor,heleki toplumda dul kalmak apayrı bi sorun,çekmek desen nereye kadar acaba?insanında belirli sabrı dayanma gücü vardır..allah yardımcın olsun...:teselli:

paylaşacak birşey kalmadıysa beklemek hiçbirşey değiştirmiyor.biten bir evlilik için 3 yıl mücadele verdim boşuboşuna.şimdi 4 yıl oldu aşağı yukarı boşandığım hayata yeniden gelmiş gibi oldum kızımda alıştı.mutsuz bir anne baba arasında kalmaktansa ayrı anne babayla yaşamak daha kolaymış diyor şimdi.umarım senin için ne hayırlıysa o olur zor bir karar belki ama imkansız değil

boşanma sürecinde yada sonrasında ne gibi zorluklar yaşadın canım biraz anlatırmısın

ayrılın yada devam edin demek bana düşmez...
önemli olan sizin ve eşinizin düşüncesi...
evlilikler bu kadar kolay bitirilmemeli...
mücadele edilmeli,sevgiye sahip çıkılmalı...
konuşarak halolmayacak hiçbir şey yok diye düşünüyorum...
2 çocuğunuzu,kendinizi ve eşinizi düşünerek karar verin...
sevgiler...

ben herzamn için yurumeyen bır evlılılığın sürmemesı gerektığını duşunuyorum çünkübenım anne babamda çok kavga ederlerdı küçükten berın ve ben çok etkılenırdım bundan keşke ayrılsalarda rahat olsak derdım ama ayrılmadılar senelr boyu halen daha kavga ederler kendılerıne ışkence elalem ne der dıye.ve sonuç bendede psıkolojık sorunlar bende yanlıoş bı evlılık yaparak şuan bı kızmla ayrıldım eşimden ama için rahat çünkü elımden gelenı yaptım ama olmadı ve ınan ınsan 7 sınde neyse 70 dede o oluyo duzlemez bence ailendende destek alabılıyosan bakabıleceksden kendıne düşün ayrıl derım ben eğer gerçekkten duzelme ımkanınız hıç yoksa

Bencede son kez eşinizle konuşun oturun birbirinizin hatalarini söyleyip
tekrar etmemeye gayret edin ve içinizdeki sevginizi yeniden canlandiracak bişeyler yapin
flört ediyormuş gibi başbaşa yemeğe çıkın mum ışığında yemek yiyin dansedin
En önemlisi birbirinizin kararlarina saygi gösterin saygiyi koruyun.
Bence deneyin bunlari erkekler çocuk gibi biz istersek onlara yaptıramayacağımız şey yok
işin içine az cilve naz eda da kattıkmı tamamdirkaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:

bir dene eşinle otur konuş bak bi duruma baktın aynı ayrıl.....
çocuklar ın mutsuz yetişeceğine senin yanında mutlu yaşarlar canım
yazık değil mi çocuklarına ?
alırsınnn nafaka parasını yaşarsın hayatını
üzülmene katlanmana değmez gerçekten.....

bence gitmek zor..çünkü öyle cok şey düşünüyorsunki gidersen neler olup hayatı tek başına üstlenebilecekmisin ve bedel ödemek cocuklarının adınada bir olumsuzlukda..eger zaten gidebilirsen işde ordan tekrar dogacaksın..zor olan gitme cesaretinin evli olmandan dolayı engele takılı olmasi..senağlama

canim en zor olan karar vermektir. bende evliydim on senelik iki cocugum var son seneler bende cok mücadele verdim ama olmadi ve o gün geldi karar verdim ve ayrildim ve bu karari vememde cocuklarimin cok etkisi oldu onlar sevgisiz ve saygisizbir ortmdaydilar. benim icin ayrilmak devam etmekten daha kolaydi. 8 sene oldu ayrilali cocuklarimi büyüttüm kendi basima insan istedikten sonra herseyin altindan kalkiyor. esas mesele karari vemekte. kararini vermeden önce iyice düsün tasin bence esinle de konus hatta böyle birseyin aklindan gectigini bile söyle belki sizin aranizdaki problem halolur. hic kimse bosanmak icin evlenmiyor yada güzel yuvasini bozmak icin ayrilmiyor. sende ana kuzuzusn ve insanlar bazi seylere bir yere kada sabredebiliyor. güclü ol canim kadin isterseherseyin altindan kalkabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…