Boşanmak ya da ömür boyu mutsuzluk mu ?

En kısa zamanda ailenizin yanına gidin. Boşanma davası açın. Özgüveniniz zamanla yerine gelir. Çocuğunuz ve siz o adam olmadan çok daha mutlu olursunuz. Lütfen kendinize güvenin ve ailenizin yanına gidin. Zaten bu şekilde devam etmek isteseniz buraya konu açmazdınız. Biraz cesarete ihtiyacınız var sadece. Kızınızın ve kendinizin hayatını harcamayın nolur. Bir an önce terkedin orayı ve o adamı.

Evet doktora gittik parkta salıncak çarptı dedim.. çok çok kötüydü tek gözüm tamamen kapandı diğeri %60.. göz bebeğim kanamış.. o an gitmeliydim ama bilmiyorum çok üzgünüm ben başaramadım sanırım herşeyden ve herkesten çok korkuyorum..

Psikolojik olarak iyi değilsiniz...Ailenizden gizlemeyin, onların yanına dönün gizlice...Destek lazım size..

Nasıl vuruyor yüzünüze yumruk atmış o zaman...Korkma hemen git ailene, seni öldürür bu adam

Ona göre dünyanın en iyi kocası kendisi uzaktan gören herkeste onu çok sever, bence benim hayatımın karabasanı. Önceki hayatımı bir bilseniz aklımın ucundan geçmezdi bunlar..
Biz insaniz. Ağaç değiliz.
Şu anki durumunuzu değiştirebilirsiniz.
Bu benim yazgim kaderim diye katlanmayın bu duruma.
Annenize haber uçurun.
Aileniz eminim bilmiyordur.
Hemen gelip alsınlar sizi.

Sizi sindirmiş tek göndermeyebilir ailenizi arayın.

Biliyorum.. sadece onların yanına boşanıp öyle gitmek istiyorum tüm bağımız kopsun kimse kimseyle muhatap olmasın çünkü babam dayanamaz biliyorum

Boşanamazsın ki bu adamdan...boşanacagım dediğin an anlayışla evet mi diyecek yoksa öldürene kadar dövecek mi sence

Pandemi biraz azalınca ailemi çok özledim, bir görüp geleyim diyin ve yanınıza önemli şeylerinizi,çocuğunuzu alıp gidin.Ve ailenizin yanındayken boşanma davası açın. Benim annem zamanında o şekilde yapmış.

Şu an gördüğünüz psikolojik ve fiziki şiddetlerden dolayı yıpranmışsınız ve korku girmiş içinize.Bişi yapamaz o adam size merak etmeyin. Memurmuş falan,işinden olmasın die korkar.

Aileniz iyiymiş,siz mühendissiniz.Sadece psikolojik desteğe ihtiyacınız var.Kendinizi topladıktan snra işe de girer, kızınıza gül gibi bakarsınız.

Şu anki korkularınız 3 yıldır çektiklerinizden kaynaklı. Sindirmiş sizi.Kızınız için son bir gayret gösterin ve bi şekilde ailenizin yanına gidin.Sonra her şey çorap söküğü gibi hallolur merak etmeyin.

Geçinmek asla derdim değil ben bakarım kızıma sadece ben ilk adımı attıktan sonraki süreçten ve çocuğum ileride büyüdüğünde babasız gibi büyürse vicdan azabı çekmekten korkuyorum
Kiziniz babasiz buyumesin diye kac sene daha dayak yiyeceksiniz? Once can, sonra canan. Annesinin bari ruh sagligi bozulmasin.

Ona çok düşkün ama daha bugün bana babası küfrederken gidip köşeye saklandı yavrum o an içimden parça koptu..
Aman Allahim ya.:mad:
Kızınıza travmalar hediye ediyorsunuz.
Yapmayın ya yapmayın.
Vallahi içim acıdı bir kötü oldum.

Gidin o evden.

Meslektaşız ben de mühendisim. Kişi katiline aşık olurmuş misali sizinki. Neyi bekliyorsunuz sizi veya kızınızı öldürmesini mi. Hiç bir halt yapamaz alın kızınızı gidin ailenizin yanına. Gözünüz kapalı iş bulursunuz. Alın ekonomik özgürlüğünüzü elinize kendinizi niye bu kadar küçük görüyorsunuz. Mühendissiniz yahu bir silkiinin kendinize güveniniz gelsin biraz. Önünüzde upuzun bir ömür var hayat size bir sürü nimet vermiş iyi bir aile iyi bir meslek siz neden bunlara arkanızı dönüp kendi hayatınızı ve kızınızın hayatını çürütüyorsunuz. 20tl için dayak yemek ne demek. En başta Kızınıza bu kötülüğü yapamazsınız.

Babam, annem, kocam, çocuğum, sürekli başkalarından bahsediyosunuz. Anne babanız bosaniyosunuz diye değil, kendinize yaptıklarınızı ve yapmaya da devam ettiklerinizi görürse çok üzülür. İlla ki çıkacak bigun meydana, sonsuza kadar saklayamayacaksiniz. Ne demek ya çocuğum babasız büyürse? Annesinin dayak yediğini görerek büyümesi daha mı iyi? Pilinizi pirtinizi toplayın, çocuğunuzu da alın ailenizin yanına gidin, ailenize durumu anlatın, eşiniz sizi arayıp mesaj atacaktır mesajla attığı hakaretleri, ararsa da o an anne babanızın telefonundan ses kaydını açıp konuşmaları saklayın. Elinizde deliliniz olsun. Boşanma davamızı açın. Çocuğu falan alamaz. Küçük çocuğu anneye vermezler. Aklın yolu bir, kendinize de çocuğunuza da eziyet ediyosunuz gitmeyerek

Meslektaşız ben de mühendisim. Kişi katiline aşık olurmuş misali sizinki. Neyi bekliyorsunuz sizi veya kızınızı öldürmesini mi. Hiç bir halt yapamaz alın kızınızı gidin ailenizin yanına. Gözünüz kapalı iş bulursunuz. Alın ekonomik özgürlüğünüzü elinize kendinizi niye bu kadar küçük görüyorsunuz. Mühendissiniz yahu bir silkiinin kendinize güveniniz gelsin biraz. Önünüzde upuzun bir ömür var hayat size bir sürü nimet vermiş iyi bir aile iyi bir meslek siz neden bunlara arkanızı dönüp kendi hayatınızı ve kızınızın hayatını çürütüyorsunuz. 20tl için dayak yemek ne demek. En başta Kızınıza bu kötülüğü yapamazsınız.
Maddi bir kaygım uok babamda destek olur dereceyle bitirdim okulumu tabi hala unutmadıysam.. bu ilk adımı atmaktan korkuyorum, bu çaresizliği sanırım yaşamayan anlamaz hem ölmekten korkuyorsunuz bjndan da önce ben ölürsem kızımın babası annesini öldürmüş olacak diye.. ömür boyu susamam biliyorum bir yerde kopacak ama bekliyorum..

Kusura bakmayın ama sizin konu tam hatalar silsilesi. Kendimi sizin yerinize koyuyorum evlendiğim ilk gün şiddet mi gördüm o evlilik o gün bitmiştir. Arkanızda aileniz var, üniversite mezunsunuz, mesleğiniz var. Hayır kötü bir aile hayatınız da yokmuş ki geri dönmek istemeyesiniz. Sizin neden ısrarla bu adamla kaldığınızı gerçekten anlayamıyorum. 24 yaşında üniversite mezunu bir insan nasıl ilk günden dayak yediği evliliğinde nasıl önce biraz bekleyeyim sonra çocuk düşünürüm diyerek korunmaz? Sonrasında da aynı şekilde devam etmişsiniz. Gül gibi işinize kime neye güvenip bıraktınız? Kızınızı sizden alamaz öyle bir dünya yok. Hep boş tehdit bunlar. Kadın sığınma evine de gitmek istemiyorum demişsiniz, neden? İnanın kimse güle oynaya gitmiyor, mecbur oldukları için gidiyorlar. Aileniz sizin şiddet gördüğünüzü öğrense mi üzülür boşandığınızı öğrense mi üzülür? Ben ve çocuğum her gün üzüleceğimize ailem bir gün üzülsün iki gün üzülsün daha iyi. Eğitimli de bir insansınız araştırın haklarınızın ne olduğunu. Darp raporu alın öncelikle. Saydıklarınız hep bahane, çözümü olmayan şeyler değil

Babam, annem, kocam, çocuğum, sürekli başkalarından bahsediyosunuz. Anne babanız bosaniyosunuz diye değil, kendinize yaptıklarınızı ve yapmaya da devam ettiklerinizi görürse çok üzülür. İlla ki çıkacak bigun meydana, sonsuza kadar saklayamayacaksiniz. Ne demek ya çocuğum babasız büyürse? Annesinin dayak yediğini görerek büyümesi daha mı iyi? Pilinizi pirtinizi toplayın, çocuğunuzu da alın ailenizin yanına gidin, ailenize durumu anlatın, eşiniz sizi arayıp mesaj atacaktır mesajla attığı hakaretleri, ararsa da o an anne babanızın telefonundan ses kaydını açıp konuşmaları saklayın. Elinizde deliliniz olsun. Boşanma davamızı açın. Çocuğu falan alamaz. Küçük çocuğu anneye vermezler. Aklın yolu bir, kendinize de çocuğunuza da eziyet ediyosunuz gitmeyerek
Çok teşekkür ederim cesaret veriyorsunuz, umarım en kısa zamanda yapacağım

Merhabalar , çok zor bir anımda buraya üye olmaya ve size derdimi açmaya karar verdim. Genelde okurdum buradaki konuları kendi sıkıntılarıma benzer insanlar neler yapmış uzaktan okurdum sadece, ama artık karar vermeliyim bende..
Kısa anlatmaya çalışacağım harika bir aileye sahibim annem babam çok özeller gerçi herkes için öyledir yani evlenmeden önce ben herkesin annesi babası benimkiler gibi sanıyordum en azından.. eşimin ailesi ve dengesizlikleriyle tanışmadan önce!
ailem bana 24yaşıma kadar hep destek oldu en güzel eğitimleri almamısağladılar üniversiteyi bitirip mühendis oldum. Sonra eşimle tanıştım 1yol kadar görüştük sonrasında evlendik. Sevgiliyken ve nişanlıylen herşey güzeldi, en azından bana göre çünkü annem ve anne tarafım eşimi baştan veri istemiyorlardı ama ben Üzülmeyeyim diye çokta müdahale etmediler. Annemle aramızda anne kız bağından da öte bir bağ Var bende annem benim evlenmemi istemiyor aslında eşimde bir sorun yok diye düşünüyordum.. taa kii kına günümüze kadar.O gün eşimin daha önce evlenip boşandığını öğrendim ama kendimi o an evlenmeye mecbr hissettim bu onun suçu değildi herkesin başına gelebilirdi diye düşündüm onuyarı yolda bırakmak istemedim ve çok seviyordum..
evlendik ilk gün bana şiddet uygulamaya başladı. Babamın ağzından küfür duymayan ben türlü küfürler duymaya başladım. Sonrasında özür diledi düğün stresi dedi ve barıştık.. ve hemen hamile kaldım lütfen buna rağmen neden hamile kaldın demeyin hayat tecrübem yoktu bilmiyordum şiddetin küfrün devam edeceğini o ilk ve sondu diye düşündüm..
hamileyken sudan sebeplerle (neden bıçağı yıkamadın, neden bana soru soruyorsun, veya kavga ederken neden bana cevap veriyorsun) diye diye dayak yedim ( ona göre bu dayak değil o beni dçvse ben yaşayamazmışım)
Kızım doğdu bu arasa ben şehir dışına evlenmiştim tayinimiz çıktı iyice uzağa geldik eşim sözleşmeli kamu personeli
Kızım doğmadan önce çalışıyordum o doğunca işten de çıktım yapayalnız kaldım..
kalabalıklarla arkadaşlarla akrabalarla dolu hayatımdan eser kalmadı sadece kızım var şuan gerçi onun tek tırnağı herkese bedel..
Bu arada eşimin evlenmeden önce yaptığı 70-80 bin TL kredi borcu varmış bunu da evlenince öğrendim 3 yoldur borç ödüyoruz yeni bitti. Yeri geldi ekmekle gün geçirdik ama bunlar için asla ağzımı açmadım bu arada güzel günlerimiz de olmadı değil, bende evden satış yapmaya başladım maddi olarak biraz toparladık birikim yapmaya başladık biz zordaylen bize asla yanaşmayan eşimin ailesi şuan internetten kendileri için hediyeler beğenip bize link atıyorlar bende korktuğum için alıyorum.. hayatım korkuyla geçiyor eski özgüvenli hakimden eser yok. Aile de bana kim ne derse desin ağzımı açamıyorum eşim birşey der diye
Çok uzun oldu farkındayım ama bunu da yazmak istiyorum bi gün paramızın olmadığı zamanlar kızımın bezi bitti kv deydik o gün 20 TL para verdi bize bez alalım diye bende çocukla ilgilenirken düşürmüşüm onu eşim eve gelip beni tekme tokat dövdü herkesim yanında onlar ayırmaya çalıştı ama.. gözüm hifema diye birşey oldu 2 hafta görmedim kör oldum.. yani anlayacağınız iyiken iyi (ben salağa yatıp herieyr tamam dersem o sürekli görümcelerimle sabahtan akşama kadar abartmıyorum telefonla konuşurken ben buna laf yapmazsam ailemi pek aramaz ve her saniye evi temizlersem ) çok iyiyiz . Yoksa dayak ve küfür
Yazmakla bitiremem sanırım olanları sürekli ama sürekli sudan sebeplerle dayak yiyorum küfür zaten eksil olmuyor sanırım artık yetti çünkü kızım büyüdü ve ben onun karşısında dayak yemek istemiyorum çünkü ben artık anneyim!
eşimden de soğudumhatta nefret ediyorum ve pişmanım evlendiğim için,ona belli etmeye çalışıyorum ayrılmak istediğimi ama korkuyorum da ailemin yanına gidersem onlara zarar verir ya kızımı alırsa benden çünkü bazen öyle söylüyor kadın sığınmaya da gitmek istemiyorum. Dua ediyorum allaha sürekli nolur bana akıl verin ben artık eski ben değilim hayatımla ilgili karar bile veremeyecek durumdayım3 yıldır cehenneöi yaşıyorum
Bütün bu yazdıklarını gerçek ise; ayrılmak için neyi beklediğinizi, ne duymak istediğinizi anlayamadım. Gideceğinizi belli etmeden, alın kızınızi gidin ailenizin yanına. Gitmekten korkmayin, onunla birlikte yaşamaktan korkun.

X