Boşanmak üzereyim kendimi tuhaf hissediyorum

Yaranmak değil bak düşün sabah herkes kalktı napacaz aç mı duracaz bu yani. Peki kendi değerimi anlamak için ne yapmalıyım bu kadar konuşuluyo bu ne yapmak lazım?
Valla benim yuvam yıkılmışken zıkkımın pekini yeyin derdim , bu kafa ile devam edin ama tükenen siz olacaksınız eşiniz ve annesi değil, aileniz de arkanızda falan değil , acilen bir iş bulup kendi ayaklarınız üzerinde durun ki yarın öbür gün ailenizi arayıp geleyim mi diye sormanıza gerek kalmasın, iğreniyorum Türk toplumunun ( etnik her türlü yöresi de dahil ) kız çocuklarını yük görmesinden ...

Çocuk yapmayı denemissin zaten tek şans olmamış olması, kimseyi kandırma, çocuk denemelerine devam ...

Kız ne yaram olacak , kahvemi yudumlarken okuyorum ve hayret ediyorum işte...

Hizmetçi gibi kullanacaklar iste o da boşanmadım diye sevinip hergün umut etmeye devam edecek , bazı insanlar kendi kendisinin celladı...

Şu mesaj için miydi bu patlama? Sormuşsunuz değer nasıl görülür diye, anlatmış. Doğru olduğu için canınız yandı.

Ailem gerçekten arkamda ama şu konuda haklısınız kız çocuklarını yük görüyolar . Ama benim gözüm açıldı artık kendi değerim için çabalıcam. O üzülür bu kırılır yapmıcam. Sadece benim gitmemle olmuyo eşim boşanmak ıstemıyo ben öyle gidersem inada bindirir belkide tek celsede bitecek iş yıllarca uzar. İstiyorum ki o da görsün bazı şeyleri. Bu süreçte üzmücem kendimi. Ben artık üzülmüyorum canım bile sıkılmıyo içim rahat. Uzatmaları oynuyoruz sadece.
Sizin tepkinizi de anlıyorum ama oturduğunuz yerden konuşması kolay maalesef benim ailemde eski kafa zihniyet li. Biraz benimde bu sürece uyum sağlamam gerek

Şu mesaj için miydi bu patlama? Sormuşsunuz değer nasıl görülür diye, anlatmış. Doğru olduğu için canınız yandı.
Yaranmaya çalıştığım yok. Ailemin üzülmesini istemiyorum bunlar her şeyi şikayet ediyolar ya anneme bi kahvaltıyı bile çok gördü önümüze bi peynir zeytini koyamadı diyip de onları haklı çıkartmak istemedim. İnsanlık görsünler

Ya yok artık ne diyeceğimi şaşırdım. Hiç alakası yok

Burda 20 kişi size karsidakiler yaptığınızı insanlık değil eziklik görecek dedi hiç etkisi olmadı sanırım. Bir de bu anlaşıp öyle boşanmak için duruyorum kısmı çok saçma, bu adamla cinsellik devam edecek mi mesela yani? Benim aklım almıyor ya

Hakkınızda hayırlısı olsun sizin kararınız sonuçta ama içinizde bazı duygular bittiyse güven sevgi saygı ne yaparsan yap olmuyor
Ya bilmiyorum sadece yeni bir hayata başlamak istiyorum zor olacağının da farkındayım ama bu insanları görmek istemiyorum. Çalışıyım yeni insanlar tanıyıım baskı yok ne güzel kendimi iyileştiriyim istiyorum

Mesafeliyiz şu an zaten soğuduk yani ben istemiyorum ama erkekleri biliyosunuz işte ben kendimi korumaya bakarım. Eziklik görsünler tamam yaptığım yanlıştı doğru diyolar o kadar umursamıyolarki beni düğüne gittiler. Sonuç ne biliyo musun bu evlilik bitti benim için. Sırf ailemin lafını tutmuyo olmuyum diye bekli-yorum. Beni benim gibi olanlar anlar sizlerden beni anlamanızı beklemem hata

Aynen aynen insanlık önemli.

size iftira atacak insan her türlü atar zaten bunun sizin yaptıklarınızla ilgisi yok. Emin olun mahkemede, yani giderseniz, yemek hazırlamazdı, kadınlık görevlerini yerine getirmezdi diyecekler. Annenize sizi yine şikayet edecekler. Kimse ama kimse “ne iyi insanmış boşanmak isterken bile kahvaltı hazırladı” demeyecek. Zaten siz iyilik adı altında sizi ezmelerine müsaade ettiğiniz için kimse değer vermiyor.

Bize yalan söylemeniz değil ama kendinize yalan söylemenizin sebebi ne ? Ben söyleyeyim o kadar farkındasıniz ki asagilandiginizin bilinçaltiniz böyle bahaneler sunuyor. Yok buradakiler boşan boşan diyor . Yok ailem gel dedi . Yok dur dedi onlar üzülmesin diye. Boşanmak isteyen insanı dağ olsa tutamaz. Evli kalmak istiyorsaniz da kendinize dürüst olun . Yok insanlık görsünler diye kahvaltı hazırladım . Sizi ananiza babanıza rezil etmişler sizde susup oturmussunuz işte . Kendi onurunuz için bir iş bulup çalışın birde çocuk yapıp onu da hizmetli yapmayın

Aynen aynen insanlık önemli.
Tamam dediklerinize hak veriyorum. Hiç düşünmediniz mi belkide benim karşımdaki insanların davranışları normal değil. Yani ben böyle yaptığım için beni kâle almıyolarmış ya. Benim davranışlarımla alakası yoktur belkide. Bu insanlar hastadır. Gerçekten iyi değiller. Kafaları 1990 yıllarında kalmış. Eski kafalı insanlar

Evet doğru dediniz ama ben babam gilin lafıyla hareket ettim ailem eşini bekle bidaha konuşun dediği için beklemek zorunda kaldım. Napıyım ya çok sıkıldım artık gerçekten. Eski hayatımı özledim bekarken çalışıyodum ne güzel arkadaşlarım falan böyle dertlerim yoktu. Ben yine bekar bi kadın olmak istiyorum çalışmak yeni arkadaşlar edinmek istiyorum

Düğünden gelince acıkırlar şimdi, iki tabak koymadı önümüze demesinler.

Siz neden hasta ve size saygı duymayan eski kafalı dediğiniz insanlarla yaşamak istiyorsunuz ki?
Önce siz kendinize saygı gösterin sonra herkes size saygı göstersin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…