Boşanmak üzereyim kendimi tuhaf hissediyorum

Ya gelip kocam pişman olsun kopek gibi kapımda olsun taktik verin de en azından dürüstçe, işine yarayan bir iki cümle bilgi verirdik. Yalan söyleyip de nasıl bir destek istiyorsunuz ki? Yok muydu işi buradan lehinize döndürecek taktik illa vardı ama siz kendinizi eşinden ayrılmaya korkan, kv yalakalık yapan biri olarak gösterdiniz onlara artık geçmiş olsun kapınıza gelmeyi bırak ağlayıp bayılsanız da kimse peşinizden gelmez. Şimdi de ümidiniz aileler araya girer bir şekilde barışırız kısmında biliyorum. Evet barışırsiniz ama bu yarışın kazananı siz olmazsınız geçmiş olsun.
Siz olayı çok yanlış anlamışsınız

Yaranmak değil bak düşün sabah herkes kalktı napacaz aç mı duracaz bu yani. Peki kendi değerimi anlamak için ne yapmalıyım bu kadar konuşuluyo bu ne yapmak lazım?
😄 gitmedim fasulye kırmaya
Kayınvalide geldi o gün akşam sandım ki aramızı yapacak. Kendini oğlunu savundu durdu. Yaptığı şeyleri yapmadım diyerek büyük yeminler ederek inkar etti. Tartışma oldu yani. Resmen oğluyla bir oldular ben tek başıma kendimi savunmaya çalıştım. Sonra yattılar eşimde döndü arkasını yattı uyudu horul horul. Sabah oldu ben dedim insanlık bende kalsın yine kahvaltılarını hazırladım. Ben yemedim ana oğul yediler . Karar vermiştim kayınvalide gidince eşyalarımı toplayıp gidecektim. Neyse eşim annesini bıraktı evine geldi. Dedim ki dün konuştuk tartıştık kimse hatasını kabul etmiyo ne olsun istiyosun. Ayrılmak istiyorum dedi tamam dedim hakkımız da hayırlısı olsun gittim babam gili aradım durum böyle eşimde ayrılmak istiyo baba rızan varsa ben eşyalarımı topluycam. Tam o sırada eşim koştu telefonu aldı elimden babama hayır ben boşanmam boşanmak istemiyorum dedi. Babamla konuştular bayağı. Babam da eşime sen evinde olan her şeyi annene niye anlatıyosun kızımı kötü ettin ailene falan. Eşim özür diledi babam da hadi sizde sarılın barışın birbirinize söz verin evinizde konuştuğunuzu yaptığınızı ailelere yansıtmayın aranızda çözün dedi. Eşimde tamam falan sonra kapattık telefonu bana sarılıyo ediyo. Şu anlık böyle kapandı olay . Ben çok hazırlamıştım kendimi gidicem diye. Demedi demeyin 1ay sonra aynı şeyler yine olacak huy edinmişler kaynanayla da aramız açıldı ne hayır gelecek. Şu an yapmam gereken tek şey korunmak.

Ahahahhaha

Kahvaltıyı hazırlayacağını yazınca zaten hepimiz anladık boşanmayacağını. Ee hani kararlıydın? Ee hani mutsuzdun? Demekki mutlusun biricik kocanla.

Senin gibiler gelir burada 40 kere konu açar kocasından şikayet eder, boşanıcam der böyle barışır sonra yine gelir konu açar şikayet eder boşanıcam der yine boşanmaz.

Birde bebek gibi ailene mızmızlanıp, aileleri işin içine katıp, ilişkini herkese yaymışsın. Böyle yetişkinlik olmaz. Boş yere ailelerinizin kafasını şişirip yoruyorsunuz insanları. Bu bebek tavırlarına sahipken zaten korunman iyi olur, aynı evde iki küçük bebek çok zor çünkü.

Ahahahhaha

Kahvaltıyı hazırlayacağını yazınca zaten hepimiz anladık boşanmayacağını. Ee hani kararlıydın? Ee hani mutsuzdun? Demekki mutlusun biricik kocanla.

Senin gibiler gelir burada 40 kere konu açar kocasından şikayet eder, boşanıcam der böyle barışır sonra yine gelir konu açar şikayet eder boşanıcam der yine boşanmaz.

Birde bebek gibi ailene mızmızlanıp, aileleri işin içine katıp, ilişkini herkese yaymışsın. Böyle yetişkinlik olmaz. Boş yere ailelerinizin kafasını şişirip yoruyorsunuz insanları. Bu bebek tavırlarına sahipken zaten korunman iyi olur, aynı evde iki küçük bebek çok zor çünkü.
Ben öyle boşanmak istiyorum diyip çıkıp gidemiyorum maalesef ailemin kararlarına uymak zorundayım. Yine mutsuzum yine ayrılmaya kararlıyım . Konu açmamdan bu kadar rahatsızsanız sayfama girmeyebilirsiniz. Aileme yansıtan ben değilim eşim tarafı ailemi arayıp yansıtmışlar. Ben yaşımın olgunluğundayım . Evlilikte ve bu gibi durumlarda acemiyim. Şu an benim yerimde dediğiniz gibi olgun olmayan bebek birisi olsaydı çocuk yapıcam diyip evliliğinin iyiye gideceğini düşünüp kendisini kandıran birisi olurdu. Birazda benim tarafımdan düşünmeyi deneyin. Empati...

Umarım ilerde çocuğum olursa sizin gibi biri olmaz. Hem kendini ezdiriyor hem de boşanacakmış gibi beni habire rahatsız ediyor. Babanızın yerinde olsam bizi birdaha rahstsız etmeyin derdim. Boşanacaksanız alın evrakları açın davanızı 5 yaşındaki çocuklar gibi anaları babaları alet ediyorsunuz. Bu evliliğe torun da yaparsanız ben bakmam kendi totonuza güveniyorsanız yapın ben çocuk yapmanızı onaylamıyorum derdim. Siz her şekilde çocuk yapacaksınız keşke kötü evliliklerde insanların kısır kalması gibi güzel bir hastalık belirse de doğmamış canları bu cehenneme dahil etmeseler

Babam ben senin arkandayım kızım gel dedi.

Ben öyle boşanmak istiyorum diyip çıkıp gidemiyorum maalesef ailemin kararlarına uymak zorundayım. Yine mutsuzum yine ayrılmaya kararlıyım . Konu açmamdan bu kadar rahatsızsanız sayfama girmeyebilirsiniz. Aileme yansıtan ben değilim eşim tarafı ailemi arayıp yansıtmışlar. Ben yaşımın olgunluğundayım . Evlilikte ve bu gibi durumlarda acemiyim. Şu an benim yerimde dediğiniz gibi olgun olmayan bebek birisi olsaydı çocuk yapıcam diyip evliliğinin iyiye gideceğini düşünüp kendisini kandıran birisi olurdu. Birazda benim tarafımdan düşünmeyi deneyin. Empati...

Yalan yazmasan?

Daha konuyu ilk açarken baban sana kızım gel demiş. Ailenin kararı zaten gelmen içindi. Sen böyle kocanın ayağına gidip, kocacım kaynanacım diye peşlerinde koştun. Sen kendin kaldın koca evinde. İçin gitmiştir yuvan bozulacak, ayrılacaksın diye.

Ne acemisi Allah aşkına, futbol oyuncusu musun, evlilikte acemilik nedir. Anneni babanı abini işin içine karıştırdın, sızlandın mızmızlandın boşanıcam boşanıcam mutsuzum eeee sonra??? Kaynanayla kahvaltı keyfi yaptın. Ailen babanlarda senin yüzünden üzüldü,,stres oldular sonuç? Boşanıcam mutsuzum diye kızları kaynanaya peynir zeytin çay servisi yapıyor hiçbir şey olmamış gibi.

Yaranmak değil bak düşün sabah herkes kalktı napacaz aç mı duracaz bu yani. Peki kendi değerimi anlamak için ne yapmalıyım bu kadar konuşuluyo bu ne yapmak lazım?
Değerini anlamak için kendinle zaman geçirmelisin.
Madem devam edeceğim diyorsun uzaklaş aile konularından. Zaten adamı gözden çıkarmadın mı ? Tamam bırak kim be konuşuyorsa konuşsun,eşin ne yapmıyorsa yapmasın.
Kendini mutlu edecek şeylere yönel. Kendinle zaman geçir.
Çalışıyor musun ?

Çok doğru dediniz hayır gelmiyo zaten . Her şeyin farkındayım. Babam son kez deneyin dedi. Son şans verdim 3 gün sonra yine aynı şeyler olursa ardıma bile bakmadan giderim. Şu an yapmam gereken tek şey korunmak korunmak kesinlikle çocuk olmaz zaten yapmam yani bu kadar aklımı peynir ekmekle yemedim
Eşiniz isteyecek son bir şansı.
Adam annesiyle problem yaşamınıza rağmen gece yine onu almış gelmiş.
Siz hala 3 gün diyorsunuz.
Çok beklersiniz.

Ne yaparak değer görebilirim peki??

Saygisizlik gordugunuz yerde yaranmaya calişarak deger goremezsiniz. Adam sizi boşamaz ama deger de vermez ailece kullanirlar bi guzel.
Zaten niyetiniz boşamasindi, kararliyim desenizde bu kahvalti hazirlamalar, aileyi esinize duyurarak aramalar bosanmamak icindi. Istediginiz oldu ama deger gormeyeceksiniz onlarin işleriji gorup hizmet ettiginiz icin iyi olacaksiniz bi sure

Gerçekten çok ağır eleştiri yapanlar var sizin amacınız ne. Beni eleştirin diye konu açmadım destek görmek istedim. Yaranız varki bu kadar ileri gidebiliyosunuz ben sizin akrabanız değilim. Beni anlamıyorsunuz. Konuyu saçmasapan yerlere götürüyorsunuz. Rahatsız olan sayfamdan çıksın okumasın. Noluyo size ya tövbe tövbee. Gidin başkasına sataşın. Ben zaten üzülmüşüm stresliyim bide sizle uğraşıyorum şaka gibi.

Gerçekten çok ağır eleştiri yapanlar var sizin amacınız ne. Beni eleştirin diye konu açmadım destek görmek istedim. Yaranız varki bu kadar ileri gidebiliyosunuz ben sizin akrabanız değilim. Beni anlamıyorsunuz. Konuyu saçmasapan yerlere götürüyorsunuz. Rahatsız olan sayfamdan çıksın okumasın. Noluyo size ya tövbe tövbee. Gidin başkasına sataşın. Ben zaten üzülmüşüm stresliyim bide sizle uğraşıyorum şaka gibi.
Seni tanımadığımız halde seni düşünüyorum bize çemkireceğine git de biraz duruş sergilemeyi öğren, ayrılmayacağını salak olmayan herkes anladı bir tek sen anlamadın o da senin anlayışın ile ilgili bir sorun. Yok ayrılmak istemiş yok bilmem ne benim annem de çocukla gelme dedi üç işte çalıştım ayrı eve çıktım yani ayrılacak her şeye ayrılıyor bir de korunacapım demişsin demek ki hala seçilmeyi düşünüyorsun aklınca kunduna getirip hamile kalacaksın ve vazgeçilmez olacağını sanıyorsun Allah sana akıl versin

Önceki konularıma bakarsanız herkes boşan boşan diyip durdu. Ve bugün ip koptu inceldiği yerden. Eşimle tartıştık ve olay ailelere yansıdı. Babam ben senin arkandayım kızım gel dedi. Eşimle tartıştıktan sonra abimleydim önce abimde beni eşimin eve bıraktı kararını ver diye. Eşimde daha gelmedi beyfendi düğünde. Umursamayıp düğüne gitti. Düğünden gelmesini bekliyorum evde tek başımayım son kez konuşup eşyamı toplayıp gidicem. Biraz ağladım da kafam ağırlaştı kendimi yorgun halsiz hissediyorum. Şu an ne yapmalıyım destek olursanız sevinirim
Sizi umursamayıp düğüne giden adamı niye bekliyorsunuz?

şu atarı bi kerecik kocişine yapabilsen keşke

Çok doğru dediniz hayır gelmiyo zaten . Her şeyin farkındayım. Babam son kez deneyin dedi. Son şans verdim 3 gün sonra yine aynı şeyler olursa ardıma bile bakmadan giderim. Şu an yapmam gereken tek şey korunmak korunmak kesinlikle çocuk olmaz zaten yapmam yani bu kadar aklımı peynir ekmekle yemedim
Hakkınızda hayırlısı olsun sizin kararınız sonuçta ama içinizde bazı duygular bittiyse güven sevgi saygı ne yaparsan yap olmuyor

Pardon da insanların sizle ilgili ne gibi bir "yarası" olacak? Bu kadar cevap verebilen bir insansanız hakkınızı annesinin eteğinden kopamayan eşinizle, oğlunu memesinden kesememis kayınvalidenize karşı da savunun öncelikle.

Sizin bu ayrılma konusunda bir şey yapmayacaginiz taa en başından belli ki bu olabilir. Ayrılmak istemiyor olabilirsiniz bu normal. Anormal olan, yalan söylemeniz; ayrılmak istiyorum diye ailenize, eşinize konuşuyor olabilirsiniz ama davranışlarınız tam tersini söylüyor. Bu sebeple de ciddiyetinizi yitirmeniz olası.

Sizin boşanmak istemediğiniz her halinizden belli. Eşinizin annesiyle geleceği 12 gibi belli siz abinizi 1den sonra arıyorsunuz, maksadınız onlarla hususi olarak yalnız kalmak.
Babanızı eşinizin yaninda hususi olarak arıyorsunuz. Orda babanızla eşinizin o dramatik konuşmayı yapıp boşanmayı erteleme kararını vermesini istiyorsunuz.
Eğer boşanmak istemiyorsanız sorunların çözümü konusunda buradaki insanlara sataşmak yerine daha rasyonel çözümler bulmaya çalışın. Burada anonimsiniz, çok akıllı kadınlar var. Doğruyu anlatırsanız çok güzel tavsiyeler alacağınıza eminim.
Ve korunma korunma diyorsunuz ama dilerim korunursunuz. Bu evliliğin son ihtiyacıdır çocuk.

Vallahi şu durumda gülüyorum fasulye nediiiiir kadın koyun can derdinde kasap et derdinde
Niye demesin ki , senin gibisine bu yapılır ancak başka ne desin , kusura bakma da aklı başında kimse ayrılacağı gecenin sabahina kv ve 5 yaşındaki akilsiz kocaya kahvaltı hazırlamaz, ben o kahvaltı masasını başlarına geçirir her yeri yangın yerine çevirir öyle giderdim yani 🤣 sen böyle olduğun için asla kâle almıyorlar, devam et böyle de kocan seni boşamasın alimAllah...

X