Boşanmak istiyorum ama yapamıyorum

sevda343633

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2024
11
0
24
Ben Diyarbakırliyim 24 yaşındayım evliyim bir erkek çocuk annesiyim çok kararsız kaldım sizden destek almak için buraya yazıyorum umarim on yargıyla yaklaşmasinjz arkadaşlar ben 6 yılık evliyim evlendigimden 2 ay sonra şiddet görüyordum ses etmiyordum ama artık namusumada laf atmaya başladı yine sustum dayandım ama en son dayanamadım kayinbabam diyecek adama boşanmak istediğimi söyledim bana nosanamasin ded sonra beni taciz eti evden oğlumdan alıp baba evine sığındım ama çare olmadı oğlum 1.5 yaşındayken süt içerken gelip benden aldilar iki ay göstermediler süt içen çocuğu annesinden ayırdılar o aradada tehtid etmekten vazgeçmiyorlar sürekli tehtid ailem çocuğunu bırak diyordu ben birakmak istemiyorum çocuğum şuan 2 yaşında onun için geri döndüm eve ama eşim halla ayni sürekli tehdit laf atmlar yemek yememe bile karşılıyor ben o evde durmak istemiyorum ama oğlum için gitim oğlumda benden uzaklastirdilar 2 yaşındaki çocuk annesine gelmek istemiyor benim var olduğumu bile bilmiyor ve ben o evde her gün vicdan azabı çekiyorum ben bu sefer karar verdim boşanmak istiyorum ama çocuğumu bırakmak istemiyorum ama çocuğum beni istemiyor ne yapmalıyım bilmiyorum sizce çocuğum için katlanip kalmalı miyim

Kocanız olacak deyyusunu mezhebimi geniş babası olacak mahlukun tacizine ne tepki verdi diye soracağım ama muhtemelen sizin iftira attığınızı söyler. Allahım yar ve yardımcınız olsun bu yaratıklarla işiniz gerçekten çok zor :KK43:(

Açıkçası adına çok üzüldüm ne desem bilemiyorum. Yaşadığın yerin kültürünü az çok tahmin edebiliyorum. Hem psikolojik hem fiziksel şiddet ve taciz gördüğün o ortamda çocuk büyütmek inan ki hiç doğru değil. Maddi durumunu bilmiyorum ama boşanmam gerekiyor. Yaşadığın bölge de kadın sığınma evi varsa ve meslek edinme kursları varsa mutlaka bir değerlendir. Darp raporu alabilirsen al. Kayınbabanı şikayet et diyeceğim ama o bölgede buna ne kadar cesaret edebilirsin bilmiyorum. Ailen destekçi oluyorsa oğlunu da al yanına git aile evine boşan üzerine de bulabilirsen bir iş bul. Çünkü gerçekten ne senin ne de oğlun için o ortamda bulunmak hiç sağlıklı değil. Oğlunu da senden alamazlar. Daha yaşı çok küçük, mahkeme çocuğu babaya vermez zaten. Mutlaka nafaka da talep et. Bu noktada senin kocanın ailesine dişini göstermen gerekiyor "çocuğumu benden alamazsınız, velayeti bende, sadece mahkeme nin kararlaştırdığı günler de görebilirsiniz" de!
Çünkü sen kendini ezdikçe, onlar seni daha çok ezecek. Tanıdığın avukat yoksa git barodan avukat talep et. Ama mutlaka boşan.

Çocuğum beni istemiyor ki eve bile gelmiyor şuan babaanesinde kalıyor aalmaya gittiğimde gelmek istemiyor ağlıyor ailem ise bisanacaksan başkasının çocuğunami ömür harciyacaksin diyor

Öncelikle farkettirmeden delil topla, şiddet olursa darp raporu almaya çalış. Fotoğraf vs çek. sonrasında çocuğunu al ve sığınma evine yerleş. yanına altınlarını vs alabiliyorsan al. Uzaklaştırma kararı al ve boşanma davası için adliyelerde adli yardım büroları var. Ücretsiz yardım ediyorlar. Bir kaç evrak toplaman yeterli oluyor. Sonrasında eğer ailenden destek göremiyorsan başka bir şehre git. Zor ama çalışıp hayatını kurman lazım böyle devam edemezsin:KK43:

Çocuğu tacizci sapıkların şiddet eğilimli hayvanatların yanında bırakamazsın. Hemen hemen acil harekete geç

Yok o konuda oğluma bakıyor babaannsi hemde çok iyi baktığı için çocuğum gelmiyor gelmiyor anlamıyorsunuz ben kucağıma alınca ona gitmek istiyor ağlıyor gelmiyor

Yok o konuda oğluma bakıyor babaannsi hemde çok iyi baktığı için çocuğum gelmiyor gelmiyor anlamıyorsunuz ben kucağıma alınca ona gitmek istiyor ağlıyor gelmiyor
Yanınızda büyümediği için normal. Çaresiz değilsiniz. Avukat tutun barodan. Yasal yollara başvurun. Ama gerçekten aciliyeti var. Adamlar sapık. O çocuk orda onların yanında olmazzzz

Neden cocugu sizden aldiklarinda polise gitmek yerine eve dondunuz? Bosanma davasini acin zaten hakim size verir cocugu yine kacirirlarsada cezasini alirlar. Siz annenizin evine sigindiginizda dava acmadiniz mi onlar cocugu alirken aileniz birsey yapmadi mi?

Burda büyükler karar verir senin hakkında acacaktim izin vermediler
Bosansamda çocuğumu alirlar çocuğumu alsamda polise bavursam peşimi bırakmazlar öldürürler tek çarem ya çocuğu birakip bosayacam yada çocuk için katlanacan tek çarem bu ikisi

Burda büyükler karar verir senin hakkında acacaktim izin vermediler
Bosansamda çocuğumu alirlar çocuğumu alsamda polise bavursam peşimi bırakmazlar öldürürler tek çarem ya çocuğu birakip bosayacam yada çocuk için katlanacan tek çarem bu ikisi
Hala boyle insanlar boyle durumlar var mi ya hangi devirde yasiyoruz? Size sahip cikan kimse yok mu? Siginma evine gitseniz.

X