Boşanma sebebiniz neydi

Evlenmeden önce çalışıyor muydun?
Eşinle hiçbir sey konuşmadan evlenmiş olamazsın herhalde. İnsan hiç mi sormaz, irdelemez aile yapılarını?
Anneni falan bahane etme.
Resmen köle gibi yaşıyorsun.
Etrafımda bir tane senin gibi yaşayan kadın yok.
Ailenin evine buradan kötü olamaz, eşinle tanışacak, üniversite okuyacak fırsatı bulmuşsun orada en azından. Boşanır girer bir işe çalışırsın.

Abim de öyle dedi ben arkandayım gel işe girersin kendini geliştirirsin dedi. Babam dan korkuyorum babam çok acımasız konuşur ama hak ettim. Katlancam artık
Evlenmeden önce kendi mesleğimde çalışıyodum 2 yıldır son zamanlarda iş yerinde sıkıntılar çok arttı ben bunalmıştım hatta o zaman ailemede demiştim başka işe gircem diye ailem izin vermedi çıkma diye. Babam da karışıyodu izin günlerimde dışarı çıkmama falan evde de iş yerinde de bunalmıştım evlenme olayları da tam bu sırada oldu ben bir süre çıkmak istedim işten hem evliliğe alışıyım hem de dinleniyim diye eşimde sen bilirsin daha iyi olur demişti. Hatta ben nişanlıyken sonra duruma göre yine çalışabilirim demiştim tamam demişti ama şimdi hepsini yalanlıyo eşim öyle bişey demedim diyo sen çalışmıcam dedin diyo bastırmaya çalışıyo beni

Psikolog çokk adam bende sıkıntı yok diyo gitmiyo online da olsa para vermem diyo. Ona ikna edemiyorum. Kaç kere karşıma aldım konuştum. Hiçbişey olmamış gibi devam ediyo. Ayrılmak istediğimi söyledim tehdit ediyo beni sen kimsin sen beni boşayamassın ben istersem boşanırız ama seni asla boşamıcam kimseye yâr etmem bu evden gitsen bile asla işe de giremezsin başkasıyla da evlenemezsin hiçbişey yapamazsın. Diyo

Tamam eşimle 2 yıl boyunca yazları tatile çıktık gezeriz dışarda yemek yeriz geçim sıkıntımızda yok. Bunlar olduğu için annem sen şanslısın yapıyo hani kira vermiyosunus geziyosunuz ne güzel biz neler çektik kafasında . O yönden eşim iyi ama başıma kalkıldı hep kaynanam kıskançlık yaptı gezdiğimin yediğimin lafını etti. Hergün evimde yemek pişmesine rağmen kaynanam kadın ol da evinde yemek yap dedi bunları söyleten eşim eşim. İşin komik yanı hep eşim beni çıkartırdı dışarıya ısrar ederdi. Niye bu kadar kötülüyo beni anlamıyorum

Kusura bakmayın ama sizde de cehalet görüyorum ben. Adam hasta ya da rahatsız değil ki, psikolog ile neyi düzeltebileceğinizi düşündünüz?

Büyük konuşmak istemiyorum ama gider babamın evinde aç kalırım daha iyi. Size hayatınızda başarılar dilerim. umarım doğru kararı alırsınız

Siz iki güne bir boşanma konusu açıyorsunuz.
Geçen gün boşanacağım deyip kaynanayla kocanıza kahvaltı hazırladınız siz.
3-5 sayfa yazıp sonra da kocanızla devam etme kararı alıyorsunuz.

Kusura bakmayın ama sizde de cehalet görüyorum ben. Adam hasta ya da rahatsız değil ki, psikolog ile neyi düzeltebileceğinizi düşündünüz?
Aile terapisti. Bence hasta takıntılı ruh hastası. Ama illa hasta olmaya da gerek yok bazen çözemediğin konular için dışarıdan yardım almak yararlı olabilir

Aile terapisti. Bence hasta takıntılı ruh hastası. Ama illa hasta olmaya da gerek yok bazen çözemediğin konular için dışarıdan yardım almak yararlı olabilir

sizin partner olarak sorunlarınız yok. senin eşinin karakterinden ötürü yaşadığın zorluklar var. önce bunu kavraman gerekiyor. bir insanın karakterini değiştiremezsin. adam o ailenin içine doğmuş büyümüş ve o ailenin bir parçası olarak onlara uyumlu şekilde düşünüyor ve pratik ediyor hayatı. bunu nasıl değiştirebileceğini düşündün gerçekten?

Hapis hayatı yaşamak zorunuza gitmiyor, hizmetçi tutulmak zorunuza gitmiyor ama babanızın ananızın iki acı lafı derin derin düşündürüyor çok yadırgıyorum. Halbuki tam tersi olur elin vurduğu öldürür ailenin kestiği acıtmaz. Her laf ettiklerinde öpüverin yanaklarından, konuş konuş da daha çok soğuyayım heriften deyin, baktılar canınızı yakamıyolar daha ses etmezler.

Siz iki güne bir boşanma konusu açıyorsunuz.
Geçen gün boşanacağım deyip kaynanayla kocanıza kahvaltı hazırladınız siz.
3-5 sayfa yazıp sonra da kocanızla devam etme kararı alıyorsunuz.
Ya kafam karışık sürekli konuşma ihtiyacı hissediyorum. Korkuyorum her şeyden yanlış öı yapıyorum doğru mu hiçbişeyden emin değilim hep bi kararsızlık var. Eşim her şeyi annesiyle konuşma huyunu düzeltse şu geri kafalılıktan çıksa bi her şey çok güzel merhametini sempatik hallerini seviyorum kokusunu falan seviyorum. Bir yanım düzelir mi diyo bir yanım kendini kandırıyosun diyo o yüzden hep buraya konu açıyorum sizlerle konuşmak iyi geliyor

Değil. Adam buz gibi ataerkil. Hayat tarzı o. Bundan da çok memnun, siz değişmesi için yeterli motivasyon değilsiniz. Kendi içinde tutarlı bir hayat felsefesi var, ekonomik krize rağmen eş çalışmaz düsturu ayakta mesela. Adam ne istediğini sizden iyi biliyor.

Çok doğru eşimin o yönlerinin değişmesini istiyorum ama kendimi kandırıyorum hiç bi zaman değişmeyecek. En basitinden dün akşam tv izliyoruz maç vardı kadınlar oynuyordu. Hep kadınları küçümsüyo kadından futbolcu mu olur kadın dediğin evinde oturacak diyip gülüp dalga geçiyor ve bunun üzerine sinirlendim ben de kızdım. Cahilce düşünüyosun sen napıyosun bi işe gidip gelmekle erkek mi oluyosunuz dedim sinirlendi o da karşılık vermedi.

dolayısıyla önünüzde iki seçenek var:
1. kendinizi kandırmayı bırakın. eşnizin tedaviye ihtiyacı yok. eşinizin cehaletini kendinize yaraşır bulun ve bu deveyi bu şekilde güdün.
2. aileniz söz konusu olduğunda bahanelerin ardına sığınmaktan vazgeçin. annenizin ileri sürdüğü cahilce sebepleri reddederek adamı boşayın ve bu diyardan gidin.
bu tercih, hayatta kendinizi ya da başkalarını seçmek arasında.

Çalışmam yasak nedir ya ?

Anne baba , kendi yemeğinden kısıyor , üstüne bi gömlek almıyor ;
Kızım okusun , ayakları üstünde dursun diyor .

Kızı " çılışmım yısık " diyor .

Bu dünyada sürekli eşiniz olacak mı ?
Hangi garanti bu ?
Ölse ?
Sizi aldatsa ?

40 yaşından sonra sıfır tecrübe ile nasıl hayata başlayacaksınız ???

Kimsenin sizi sindirmesine izin vermeyin .

Sene 1900 değil ...

Manipüle ediliyorsunuz .

Ya annem gibi hep ezilerek yaşayacağım. Ya da kendimi seçicem kendi değerimi yükselticem ikisi de zor. Ama şu anki durumumda mutlu değilim çocuğuma da bu hayatı yaşatmak istemem. Çocuğum da yokken ayrılmak en doğrusu. Bu adam düzelmez karakteri böyle. Ben böyle yaşamak istemiyorum. Kendi kararlarımla bişey yapamadığım hayatta çocuğuma ne verebilirim ki. Zor bir imtihan olacak ama kurtulmam lazım

Evet işe gidip gelmek ona göre erkeklik. Erkek dediğin işe gider, erkek dediğin parayı malı elinde tutar. Kadın yemek yapar don yıkar çocuk doğurur. Anasıyla fasulye kırar. İşe gitmeniz demek erkek olmanız demek, para demek güç demek. Güçlü olmanızı istemiyor çünkü beyefendi fasulye kıramaz. Kaavede arkadaşlarının diline düşer.

Çok doğru.

Vallahi tam anlamıyla eşimin kafası. Elalemi kafasına çok takıyo zaten millet ne der

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…