Boşanma sebebiniz neydi

Geçenlerde tartıştık eşimle olay ailelere yansıdı. Ben haklı olduğum halde eşimle annesi birbirlerini doldurup beni suçladılar. Suçum ne biliyo musun ben hastaneye gidip geliyodum hiçbiryere kaynanasız gidilmezmiş. Herşeyde onlardan onay almak gerekiyomuş. Eşimde adam değil ki bunların normal olmadığını nasıl göremiyo anlamıyorum
eşiniz de aile gibi malesef - dar kafalı ve baskıcı. eğer çalışma imkanınız varsa iş aramaya başlayın ve bu ortamdan uzaklaşmaya bakın derim

Gerçekten yaşadığınız hayat çekilecek gibi değil. Eş ailesi yaşlı olduğu,görmedikleri içindir ama normal değil bu durum.

Benim eş ailesi de her tatile gittiğimizde surat asar konuşmazlardı bi keresinde cevap verdim kimseden izin almak zorunda değiliz bizim evimiz ayrı biz evliyiz demiştim. Eşimin asla umrunda olmazdı onların tavrı falan. Hatta ben sonrakilerde ara söyle haberleri olsun derdim,boşver derdi.

Zaman geçtikte kaynana bana ‘ herkes gidiyor siz de gidin gezin iyi yapıyorsunuz’ demeye başladı.
Eşiniz size destek olmadıkça böyle esir gibi yaşamaya mahkum olursunuz. Çıkın dışarı gökyüzüne bakın nefes alın bu hayatı kimse haketmiyor. Kendinize değer verin lütfen 💐
Çok da yaşlı değiller kv 56 kayınbabamda 58 yaşlarında lar benim annem 55 babam 65 yaşında ama böyle düşünceleri yok. Ben baba evinde özgürmüşüm meğer. Ooo ben kayınvalideye öyle şeyler dicem ha eşim sakın annemin yüzüne gelme diye tembihliyo nerdee.

eşiniz de aile gibi malesef - dar kafalı ve baskıcı. eğer çalışma imkanınız varsa iş aramaya başlayın ve bu ortamdan uzaklaşmaya bakın derim
Çalışma imkanım var güzel de mesleğim var ama çalıştırmıyolar. Kayınbabam ıstemıyo muş eşimde ıstemıyo otur evde örgü ör diyolar şaka gibi ve sağlıkçıyım vee üniversite mezunuyum düştüğüm hale bak

Ailesiyle tanıştırmadı hiç. Aynı mahalledeydik binalar yan yana hatta ama aileyi hiç tanımıyoruz. Benim ailem anladı babam onay vermedi zaten ama ben duygusal anlamda bağlanmıştım eşime. Ailesiyle ilgili bişey anlatmadı. Eşimle de defalarca konuşuyorum anlamıyo bi terapiste falan gidelim dedim ona da para veremem diyo gitmiyo. Her şeyi annesine şikayet ediyo beni kötüledi hep şimdi kadın muhattap olmuyo benle. Yaptıkları her şeyi inkar ediyolar hep
Sen niye sormadın hiç...
Bak ben bunları bunları istiyorum ya da istemiyorum evlendiğimizde gibi.
Zaten kendi ailen bunalttığı için kaçış gibi görmüşsün evliliği. Aynı şeyleri evliliğimde istemiyorum diye söylemedin mi hiç?
Bir kere karı-koca arasında yaşananlar üçüncü kişilere anlatılmamalı. Seni benimsememiş ki, kalkıp her naneyi annesine anlatıyor. Ne yapcak annesi gelip seni mi azarlayacak "oğluma böyle yapamazsın" diye.
Senin kocan olgunlaşmamış. Ailesinin ağzının içine bakıyor.
Terapiye gitmeyi kabul etmiyor. Eee ne olacak peki?

Çalışma imkanım var güzel de mesleğim var ama çalıştırmıyolar. Kayınbabam ıstemıyo muş eşimde ıstemıyo otur evde örgü ör diyolar şaka gibi ve sağlıkçıyım vee üniversite mezunuyum düştüğüm hale bak
yapmayın Allah aşkına, size kim karışabilir onlar kim oluyor? üniversite mezunusunuz ve sağlık alanındasınız. bu insanlar sizden akıl alacak konumdayken siz onların ağzına bakmak zorunda bırakılıyorsunuz. ömrünüzü bu insanlarla heba etmeyin lütfen

Sen niye sormadın hiç...
Bak ben bunları bunları istiyorum ya da istemiyorum evlendiğimizde gibi.
Zaten kendi ailen bunalttığı için kaçış gibi görmüşsün evliliği. Aynı şeyleri evliliğimde istemiyorum diye söylemedin mi hiç?
Bir kere karı-koca arasında yaşananlar üçüncü kişilere anlatılmamalı. Seni benimsememiş ki, kalkıp her naneyi annesine anlatıyor. Ne yapcak annesi gelip seni mi azarlayacak "oğluma böyle yapamazsın" diye.
Senin kocan olgunlaşmamış. Ailesinin ağzının içine bakıyor.
Terapiye gitmeyi kabul etmiyor. Eee ne olacak peki?
Hiç detaylı konuşmadık bunları ben direk evleniyim kurtulayım kafasındaydım. Allahımdan buldum işte cahillik yaptım. Bilmiyorum sonu yok gibi

Çok da yaşlı değiller kv 56 kayınbabamda 58 yaşlarında lar benim annem 55 babam 65 yaşında ama böyle düşünceleri yok. Ben baba evinde özgürmüşüm meğer. Ooo ben kayınvalideye öyle şeyler dicem ha eşim sakın annemin yüzüne gelme diye tembihliyo nerdee.
Valla ben neler dedim zamanında ama haketti ki söyledim. Bir sefer dediklerini yapsam yüz bulacaklardı. Kendinizi ezdirmeyin böyle insanlara. eşiniz de öyleyse oturup karar verin derim. Eş destek oldu mu herkes kapının dışında kalıyor tecrübe edindim bunu ☺️
Eşiniz annesinden ayrılamamış daha. Hele ki çocuk olsa mahkum olursunuz. Eliniz ayağınız tutuyor gidin çalışın aileye boyun eğin, bunlara değil

Hiç detaylı konuşmadık bunları ben direk evleniyim kurtulayım kafasındaydım. Allahımdan buldum işte cahillik yaptım. Bilmiyorum sonu yok gibi
Canım bak. Alıp karşına konuş çok ciddi bir şekilde.
Terapiye gitmiyorsa sosyal medya da bir sürü psikoloğun hesabı var paylaşım yaptıkları. Onları at, göster.
Yaşadıklarınızın normal olmadığını güzelce anlat tek tek. Ben seninle mutlu ve normal bir evlilik istiyorum. Üçüncü kişilerin bu kadar dahil olması normal değil, biz yetişkin insanlarız de.
Böyle mala anlatır gibi anlat. Eğer bir şeyler düzelmeyecekse ben devam edemem de. Hani tehdit eder gibi değil ama açık açık böyle bir evlilik istemediğini söyle. Düzelmiyorsa da ayrıl. Yazık, günah.

Annem etrafa laf vermek ıstemıyo dayım gile falan boşandı dul olayı

yani anneniz de başlatmasın bu aklına şimdi. etraf laf etmesin diye sizin bir ömür boyu insan muamelesi görmemenize razı mı geliyor? ben bu durumda anneme "anne" diye hitap etmeye utanırdım. belli ki evine fazlalık olarak görüyor sizi.
bu arada "dul", eşini kaybetmiş hanımlara verilen bir isim idi.

Valla ben neler dedim zamanında ama haketti ki söyledim. Bir sefer dediklerini yapsam yüz bulacaklardı. Kendinizi ezdirmeyin böyle insanlara. eşiniz de öyleyse oturup karar verin derim. Eş destek oldu mu herkes kapının dışında kalıyor tecrübe edindim bunu :-)
Eşiniz annesinden ayrılamamış daha. Hele ki çocuk olsa mahkum olursunuz. Eliniz ayağınız tutuyor gidin çalışın aileye boyun eğin, bunlara değil
Ben de öyle düşünüyorum. Ömür boyu böyle mutsuz olmaktansa kendi aileme boyun eğerim her laflarını hakettim zaten. Çocuk konusundads en son ki tartışmamızda ben karar vermiştim eşyalarımı topluyodum eşim ailemle konuştu ben ayrılmak istemiyorum falan dedi babam da eşime son bir şans son kez deneyin dedi . Şimdide eşim çocuk diye tutturdu benim istemediğimi bile bile. Sürekli ilişkiye girmek istiyo evliliği garantilemek için. Ben de napıyım korunuyorum. Eşimden habersiz. Doğru değil ama mecburum napıyım. Eşime güvenmiyorum ki çocuk yapayım

Okumuş meslek sahibi insansın bu geri kafalı yobaz taş devrinde kalma kafalı insanlarla hayatını ziyan etme. Gencecik insansın bu günler birdaha geri gelmez hayata bir kere geliyoruz kimse için ziyan etme çok pişman olursun ilerde en güzel zamanlarımı ziyan ettim diye.
Bence de ben cesaretli olmalıyım zor üzücü olacak ama hayatta insan her şeye alışıyo nasılsa dimi.

Annem etrafa laf vermek ıstemıyo dayım gile falan boşandı dul olayı
Ha etraf laf söz etmesin diye siz böyle bir hayat yaşayacaksınız öyle mi?
Aman kızımın adı dul kadına çıkmasın yeter ki, yoksa mutsuz bir ömür mü geçirmiş ne önemi var?
Hey yavrum hey.
Sen kendi kıymetini bilmezsen kimse senin kıymetini bilmez.
Kök ailenden de, bu evliliğinden de kurtul. Tek başına sıfırdan bir hayat kur yoksa çok ağlarsın bak.
Bir kere geliyoruz dünya ya. Millet ne der diye ben ömrümü heba etmem.

Ben de öyle düşünüyorum. Ömür boyu böyle mutsuz olmaktansa kendi aileme boyun eğerim her laflarını hakettim zaten. Çocuk konusundads en son ki tartışmamızda ben karar vermiştim eşyalarımı topluyodum eşim ailemle konuştu ben ayrılmak istemiyorum falan dedi babam da eşime son bir şans son kez deneyin dedi . Şimdide eşim çocuk diye tutturdu benim istemediğimi bile bile. Sürekli ilişkiye girmek istiyo evliliği garantilemek için. Ben de napıyım korunuyorum. Eşimden habersiz. Doğru değil ama mecburum napıyım. Eşime güvenmiyorum ki çocuk yapayım
Hayatınızın hatası olur gerçekten. Benim çocuğum olmuyor tedavi görüyorum hiç böyle söylemek istemem ama yapmayın.. bu aileye çocuk vermeyin

yok yok çok doğru yapıyorsun. hatta iki farklı korunma yöntemi kullanın mümkünse. birinin sizi bozguna uğratma ihtimali her zaman var

X