Boşanma Kararsızlığı

Çok üzldüm inan ki.. Mesleğin var ve seni yavaş yavaş öldüren bir adam olmayan insan müsvettesinden dayak yiyor her tarz şiddeti görüyor ve katlanıyorsun.
Kendine gel ve silkelen...
Sen bunları yaşarken derin bi ıykudasın..
Uyan
Uyan
Uyan
Bu kabustan uyan
Uyanmassan duvara toslayacaksın
Silkelen
Kendine gel
Anestezi altındasın
Eşinin size ilaç verdiğini düşünmeye başladım
Normal bi akıl bunları çekmez zira...
Çatlamaya koşan bir at gibisin
Koşma
Koşma
Dur
Dinle ruhunu
Ailene anlat
Rapor al
Boşan
Kurtul bu zindandan
Stalinim tavuğu hikayesi vardır
Bul ve oku
Sen işkencecine bağımlı olmuşşun
Uyan
Uyan gerçek hayatına sahip çık...
Yarın çok geç olabilir...

Arkadaşlar burada kimseyle tartışmaya girmek için değil dertleşmek, fikir almak ve belki cesarete gelmek için bir başlık açtım. Henüz yapılan yorumlar devam ederken cevap yazmayı değil sessizce farklı fikirleri okumayı tercih ettim. Sonuçta her yorumun arkasından cevap yazamam ya... Aklı selim cevaplar bekliyorum ve aklı selim yorumları beğeniyorum, tartışmaya girmeyi düşünmüyorum, bu yüzden bu cevabı da genele yazdım, şahsi polemiklere girmemek için şahsi cevap yazmayacağım. Yine sessizce yazılanları okuyup istediğim zaman cevap yazacağım.

K kadinhayattir eşinizde psikolojik bir rahatsızlık olabilir. Hem şiddet gösterip hem af dilemesi sonra yine aynı döngüye girmesi buna işaret ediyor gibi. İkna olursa bir psikiyatriste gitsin. Yok ikna olmaz diyorsan eğer ailesiyle konuş onun haberi olmadan. İçinde bulunduğun bu zor durumu ve yaşadıklarını bilsinler. Henüz çocuğun da olmadan boşanacağını söyle. Kendine güven herkesin karşısında dik dur. Haklı olan mağdur olan sensin unutma. Dua et. Allah yardımcın olsun.

Çok üzldüm inan ki.. Mesleğin var ve seni yavaş yavaş öldüren bir adam olmayan insan müsvettesinden dayak yiyor her tarz şiddeti görüyor ve katlanıyorsun.
Kendine gel ve silkelen...
Sen bunları yaşarken derin bi ıykudasın..
Uyan
Uyan
Uyan
Bu kabustan uyan
Uyanmassan duvara toslayacaksın
Silkelen
Kendine gel
Anestezi altındasın
Eşinin size ilaç verdiğini düşünmeye başladım
Normal bi akıl bunları çekmez zira...
Çatlamaya koşan bir at gibisin
Koşma
Koşma
Dur
Dinle ruhunu
Ailene anlat
Rapor al
Boşan
Kurtul bu zindandan
Stalinim tavuğu hikayesi vardır
Bul ve oku
Sen işkencecine bağımlı olmuşşun
Uyan
Uyan gerçek hayatına sahip çık...
Yarın çok geç olabilir...
Çok güzel yazmışsınız, belki de aynı sizin dediğiniz durumdayım, uyanmak istiyorum ancak karabasan görürken kıpırdamak ister kıpırdayamazsın, bağırmak istersin sesin çıkmaz ya hani öyle bir şey belki de.

Kızlar cevaplayan herkese teşekkürler, ben de zaten boşanmayı düşünüyorum aslında konu başlığı Boşanma Cesaretsizliği olsa daha iyi olurdu. Aileme nasıl söyleyeyim ya da ilk olarak kiminle paylaşayım kafam allak bullak. İlk 1 yıl nasıl oluyor bu boşanma işleri? Hiçbir fikrim yok konu hakkında, bilgisi olan var mı? Ortak ev eşyalarımız var, bir de eşimin evlenmeden önce var olan arabası. Bu mal paylaşımı mevzusu nasıl oluyor? İlk 1 sene anlaşmalı boşanma olmaz diye duydum, aslı var mı? Hukukçu arkadaşlar varsa, cevap yazarsa daha memnun olurum.

Kızlar cevaplayan herkese teşekkürler, ben de zaten boşanmayı düşünüyorum aslında konu başlığı Boşanma Cesaretsizliği olsa daha iyi olurdu. Aileme nasıl söyleyeyim ya da ilk olarak kiminle paylaşayım kafam allak bullak. İlk 1 yıl nasıl oluyor bu boşanma işleri? Hiçbir fikrim yok konu hakkında, bilgisi olan var mı? Ortak ev eşyalarımız var, bir de eşimin evlenmeden önce var olan arabası. Bu mal paylaşımı mevzusu nasıl oluyor? İlk 1 sene anlaşmalı boşanma olmaz diye duydum, aslı var mı? Hukukçu arkadaşlar varsa, cevap yazarsa daha memnun olurum.
Evlenmeden önce alınan mallar bölüşülmez. Aile bireylerinizi toplayın ve burda yazılanların hepsini anlatın.. kendinizden emin olun aileniz yanınızda olur merak etmeyin.
Boşanmayla ilgili diğer bilgileri arkadaşlar verecektir muhakkak ama size tavsiyem kendisi psikologdan bir şekilde bipolar teşhisi alırsa boşanmanız daha kolay olur. Çünkü belli adam bipolar

3 ayda ne kadar çok şey yaşamışsınız..Sizin şuan canım cicim aylarınızda olmanız gerekirken üstelik.Eşiniz resmen hasta ve kendine güvensiz bir adam.Sizinde can güvenliğiniz yok! Ben şuan o evde öylece oturup yazmanıza çok şaşırdım.Valizinizi kaptığınız gibi gitmeye bakın.Birde adama boşanmayı düşündüğünüzü söylemişsiniz allah muhafaza kafasında kurup kurup ya zarar verirse size? Yanlış anlamayın beni ama gazetelerde neler neler okuyoruz.Kim ne derse desin bence yarın ilk işiniz boşanma davasını açmak olmalı.

Çok güzel yazmışsınız, belki de aynı sizin dediğiniz durumdayım, uyanmak istiyorum ancak karabasan görürken kıpırdamak ister kıpırdayamazsın, bağırmak istersin sesin çıkmaz ya hani öyle bir şey belki de.

Psikolojik olarak kötü bir durumdasınız.
Ki çok normal yaşadıklarınıza bakılırsa. Belki bir uzman dr dan yardım almak sizi de güçlendirir..

1. Anlaşmalı boşanmayacaksın.
Avukata gidip çekişmeli dava açacaksın.
Tazminat için ısrarlı olacaksın
2. Ailene en başından herşeyi anlatıyorsun .Yürekleri yanacak ama en ince ayrıntıyı bile atlamadan anlatıyorsun.
3. Ortak eşyayı, onu bunu avukatın halleder sen canını kurtar.
4. Kendini sev mesleklerin en kutsalına sahipsin.
Hayat kurtarma, şifa verme yetini kendi üzerinde de kullan.
Bu hikayeyi bir hastan sana anlatsa ona ne önerirdin?

Çaresiz falan degilsin.işi gücü olmayan ailesi sahip çıkmayan insan çaresiz kalır senin kariyerli bi işin güzel bi kazancın var ve çocugun yok.yani arkana bakmadan gitmemen için hiç bi sebep yok.bu adamla evli kalınmaz daha üç aylık evlilikte yaptıklarına bak.silkelen ve kendine gel

X