Boşanma Kararsızlığı

Of of of .. Bu okuduklarima inan anlam veremiyorum... 3 ayda 3 şiddet
hemde bıçaklı...
hemde doktorsunuz (bunu mesleğiniz var, ayaklarinizin üzerinde rahatça durabilirsiniz diye yazdim)
Hemde adam cimri
Hemde adam kıskanç
Hemde adam ruh hastası
Hemde sizi ve maaşınızı çok güzel kullaniyo
Hemde hemde hemde
Lütfen artık kendinize eziyet etmeyin artık. .. kim ne derse desin... duymayin. . Görmeyin....
Bu normal bi insan olsaydı biraz daha bekle gidişata bak derdim.. ama ne yazikki adam ruh hastasi.. yarın bir gün ailenize cesetinizi verir...
Kac, kurtul bir an önce bu adamdan.

Yaşadıklarınızı okurken eşinize değil size sinir oldum. O ilk kavgadan sonra boşanmanız gerekirdi. Ne kadar pasifsiniz . Ölüm senaryonuz önünüzde alenen dururken hala "boşanmalı mıyım"ın kararsızlığını yaşıyorsunuz. Boşanmayın, ölün efendim!

Doktorlar mukemmel evlilikler yapsin mi demisim ben ?
Doktor ve meslegi var kendi ayaklari ustunde kimseye gerek kalmadan yasayabilir.
Bu kadar egitimi sokaklarda dayak yemek icin
Koca bir ay calisip 50 lira sadaka almak icin almadi herhalde .
Ayrica su an dayak yemiyor
Carsaf carsaf yazi yazip bir paragraf koyabilir insan okuyo bunu neticede .
Doktorlar mukemmel evlilikler yapsin mi demisim ben ?
Doktor ve meslegi var kendi ayaklari ustunde kimseye gerek kalmadan yasayabilir.
Bu kadar egitimi sokaklarda dayak yemek icin
Koca bir ay calisip 50 lira sadaka almak icin almadi herhalde .
Ayrica su an dayak yemiyor
Carsaf carsaf yazi yazip bir paragraf koyabilir insan okuyo bunu neticede .
Birincisi hiç kimse ekonomik durumunu iyileştirmek amacıyla evlenmez hele de çalışan bayanlar asla. Boşanırsa kendi ayakları üzerinde tabi ki durabilir. Evlenmeden önce de durabildigi gibi. Bosanirsam nasıl geçinirim diye sormamış dikkat ettiyseniz. Boşanmak istiyor ama yine de kafa karışıklığı yaşıyor bir evliliği öylece bitirmek kolay değil. Hayatının kararını verecek sonuçta. Yardımcı olmak varken eleştirmek niye? Bunu anlamış değilim. Evli değilsiniz muhtemelen.

Merhaba KK üyeleri, siteyi uzun süredir dışarıdan takip ediyorum ancak ilk defa derdimi paylaşmak ve yorumlarınızı almak için üye oldum nihayet. Uzatmadan konuya geçmek istiyorum. :KK43: Eşimle severek evlendim, 3 aylık evliyim ancak şu an boşanmayı düşünüyorum. Başından anlatacak olursam eşimi annem istemedi baştan beri ben doktorum eşim ise hemşire, bunun dışında ben istanbulda yetiştim eşim ise sosyokültürel olarak çok farklı bir aileden geliyor anadoluda köyde yetişmiş farklı aile yapıları ve hayat tarzına sahibiz annem dışında aileden bu durumları takan olmadı annemi ise ikna ettim ve evlendim. Benim için de hiç sorun değildi bu farklılıklar eşim benim için dünyanın en iyi insanıydı. Her neyse 3 ay önce evlendik evliliğimizin 1. ayında iken büyük bir kavga ettik ve eşim bana malesef şiddet uyguladı. Tokat ve tekmeler attı ayrıca evimize zarar verdi perdeyi söktü korniş yere düştü boğazıma bıçak dayadı sonra o bıçağı sehpaya sapladı bıçağın ucu kırıldı sehpa kesildi vs. Babasını aradım ağlayarak babası çıkıp yanımıza geleceğini söyledi telefonu alıp "baba yola çıkarsan sen gelene kadar ben bunu öldürürüm gelmiyorsun" dedi. O günden sonra kalbim bi daha eskisi gibi olmadı o safça seven kız kayboldu ve günlerce çok soğuk ve uzak kaldım çok pişman oldu böyle davranarak beni kahrediyorsun vs sözler sarfederek telafi etmeye çalıştı bişeyleri nihayet affettim ama içimde unutmadım. Sonra 2 3 hafta sonra bi gece uyumadan önce kıskançlık sebebiyle başka bir kavgamızda saçımdan tutup beni evin koridorunda dış kapıya doğru sürükleyerek "seni böyle üstün başınla kapıya atarım" ve benzeri laflar sarfetti. Akabinde yine özürler bi daha olmayacaklar söz vermeler. Velhasıl yine affettim ama dışardan sadece. Şans vereyim dedim ama bi daha olmayacak demesine pek de inanmadım belki kendimi kandırdın bilmiyorum. Uzun süre bişey olmadı ancak geçen hafta yine bi kıskançlık sebebiyle yolda arabada giderken önce telefonunu yere fırlatıp kırdı sonra gözümdeki güneş gözlüğünü aldı eliyle parçakadı attı sonra kavgamız şiddetlenince arabayı sağa çekti in istemiyorum seni falan dedi inmiycem dedim arabadan çıktı kapımı açıp beni zorla dışarı attı sonra arabayı üzerime sürer gibi yaptı ben kaçtım sonra bu sfer gel arabaya bin rezil oluyoruz dedi bense rezil edenin kendisi olduğunu binmeyeceğimi söyledim bu sefer de gelip ite kaka arabaya bindirdi bide tokat attı arabaya öyle itmiş ki sonradan fark ettim kaç yerimde morluk vardı. Arabayla yolumuza devam ederken tekrar tokat attı bu sefer ben de vurdum saymadım ama defalarca bi o vurdu bi ben vurdum. Sonra yine arabayı durdurdu boğazımı sıktı ne konuşabildim ne nefes alabildim bıraktı öksürdüm boğazım bi süre ağrıdı resmen. Bu olaylardan sonra henüz affetmedim ilk günler soğuktum şu an normal davranıyorum normal bi evli çift gibiyiz ancak hala affetmediğimi ve hatta boşanmakla boşanmamak arasında olduğumu sadece aileler üzülmesin ve elalem 3 ayda boşandılar diye gülmesim diye yanında olduğumu kendisine belirttim. Özürler diledi eski günlerdeki gibi olacağız her şeyi telafi edicem gibi şeyler söyledi. Bu olaylar haricinde anlatacağım başka noktalar da var şöyle ki para konusunu hiçbi zaman sıkıntı yapmadım eşime karşı. Ailesinin hiç durumu yok her şeyimixi kendimiz ortaklaşa aldık. Ancak evlendiğimizden beri her ay maaşımız yatınca maaşımı kendi hesabına göndermemi söylüyor ve gönderiyorum. Bu aya kadar taksitlerimiz vardı bişey almak istediğimde paramız yok dikkat edelim diyordu ben de 3 aydır hep dikkat ettim ancak geçen ay abisi sözlenecek diye ailesine 5 bin tl gönderdi önce borç olarak gönderdi sonra almamaya karar verdi. Ailesine 5 bin gönderdiği ay ayın sonunu zor getirdik kaldı ki ikimizin maaşı toplayınca az değil taksitlerle birlikte bitti. Geçen gün de bana sormadan babasına abisinin düğün masrafını karşılayacağımızı söyledi çok sinirlendim. Ailesi hep bundan bi şeyler bekliyor eşimden başka okuyan doğru dürüst bi maaşı olan yok evlerinde. Ama eşim bana dikkatli yaşamamızı önerirken bi yandan ailesinin hastalık sağlık düğün her şeyini bize yıkıyorlar ve ailesi bunu çok normal görüyor. Ve ben kendim çalışan biri olarak özgürce para harcayamıyorum eşim dha çok parayı biriktirmek ev arsa vs alma yanlısı biri iken ben o kdr emek verip doktor olmuşum en azından bu yaşlarda kendi paramı harcamanın tadını çıkarmak istiyorum ancak eşim bütün parayı kendi yönetmek istiyor hatta bi kere atm den para çekecekti ben arabada onu bekleyecektim bana da çek üzerimde hiç yok dedim (evlendiğimizden beri pek parayla muhatap olmadım küçük yerde yaşadığımız için yalnız bi yere pek gitmediğimden) geldi 50 tl çekmiş bana kucağıma atarak al bu kadar yeter zaten sana lazım olmuyor gibisinden alay eder gibi konuştu çok bozuldum. Bunların dışında bir de kıskançlık ve kısıtlaması var ki sormayın dışarda bi yere rastgele baksam ne baktın kime baktın dmesi, çalıştığımız hastanede erkeklerden kıskanması erkklere gülme konuşma demesi (ki her dediğini eskiden kırmamaya çalışırdım yaşadıklarımdan sonra bunlar da rahatsız ediyor artık niye katlanıyorjm demeye başladım) ve kendisi benin kadar kendini kısıtlamıyor en sinir olduğum da bu. Kuzenlerim bana sarılınca rahatsız oluyor kendi abisinin hanımı buna sarılıyor ben kızınca da yılda bi kere görüyorum zaten ben sarılmıyorum o geliyo diyor oysa ki ben de yılda bi kere görüyorum bende de aynı şeyler yaşanıyor. Daha yaz yaz bitiremem :KK43: kızlar ben ben olmaktan çıktım öyle özgür ruhlu bunlara katlanmayacak bi insanken böyle bi hayatın ortasına düştüm. Şu anlattıklarım dışında eşimi sorarsanız romantik sürpriz dolu ev işine yardım eder çok güzel yemek yapar aileme karşı melek gibi ailemdeki herkes ona bayılıyor desem abartmam tartışığımızı birine söylediğimde bana kızıyolar oysaki yaşadıklarımı anlatsam...:KK43: Kesin kararımı vermeden anlatamıyorum sonra devam edersem diye aslında devam etmek de istemiyorum ama bekara eş boşamak kolaydır misali eskiden derdim öyle çekemem yanlış yapana tekmeyi basarım falan ama şu an nedense cesaret edemiyorum garip bi şekilde rezil olma korkusu mu yoksa bak kendine uygun olmayan biriyle evlendi yapamadı derler korkusu mu... Kendi ayaklarım üstünde duruyorum meslek sahibiyim belirttiğim gibi ailemi sorarsanız ömür boyu kapıları bana açık ne karar alsam arkamda duracak bi aile. Ne olur fikir verin kızlar çok çaresizim ;(
Aynen senin yaşadıklarını tam 10 yıl yaşadım , benim eşimde subaydı , yakışıklıydı , dışarıdan çok dürüst, çok düzgün ,ciddi adam derdi herkes, ve o kadar severek isteyerekde evlendim ki anlatamam...evlendiğimizin 3.günü beni dövdü ve sonra her hafta saçmasapan olaylar, benden de 10 yaş büyüktü ve ben küçük evlendim hep yuttum annem babam kayınvalide kayınpeder aman üzülmesin vs.diye 5 yıl sonra çocuğum oldu o zaman bile yalnızken beni üzmek için yapmadığı pislik kalmadı, ve 10.yıl boşanmaya karar verdim ,benimde çok güZel bir işim vardı, ve İnan ondan boşanınca dünyanın en mutlu insanı hissettim kendimi, ayrıldıktan sonrada mutsuzlukla biten ilişkilerim oldu çok ağladım üzüldüm ama genede ölsem bir daha aynı adamla evlenmem zaten konumu ve para durumu süper olduğu halde O da bir daha evlenemedi biliyor Musun , bir ben salakmışım dedim , diğer kadınlar 1-2 görüşmede onun psikopatlığını hemen çakıyorlar demek ki, hiç düşünme ayrıl ve mutlu ol

Adam deli, bildiğimiz deli yani çılgın falan değil. Ruh hastası, acil tedavi olması gerekiyor yoksa başkalarına da zarar verebilir !
Siz de bir an önce çıkın gidin o evden ve boşanın. Çocuk değilsiniz, akılsız değilsiniz, işiniz gücünüz var maddi yeterliliğiniz var. Bırakın kim ne demiş dememiş. Arkamdan yedi düvel konuşsa böyle adamı bir dakika nikahmda Tutmam! Geri vites yapmayın!

Birincisi hiç kimse ekonomik durumunu iyileştirmek amacıyla evlenmez hele de çalışan bayanlar asla. Boşanırsa kendi ayakları üzerinde tabi ki durabilir. Evlenmeden önce de durabildigi gibi. Bosanirsam nasıl geçinirim diye sormamış dikkat ettiyseniz. Boşanmak istiyor ama yine de kafa karışıklığı yaşıyor bir evliliği öylece bitirmek kolay değil. Hayatının kararını verecek sonuçta. Yardımcı olmak varken eleştirmek niye? Bunu anlamış değilim. Evli değilsiniz muhtemelen.

Yahu kim elestirdi ?
Ben nasil gecinecek kismina cevap vermedim ki .
Bakin 3 ay olmus sadece 3 ay !
Daha balayi yasamasi gerekirken 3 kere dayak yemis.
Fiziksel be psikolojik siddet gormus.
Bu kadina saygi duymuyor kocasi
Yuksek ihtimalle de sevmiyor..
Bu kadin bu adami neden cekiyor o vakit ?
Bunu liseyi bile bitirememis ,issiz,gucsuz ve cocuklu kadin soylese derim ki ya gidecek yeri yok
Ailesi arkasinda degil
Ama bu kadinin ailesi arkasinda,kapi gibi meslegi var,cocugu yok bu eziyetleri neden ceksin ?
Evlilik kolay yikilmiyor evet
Bu evlilik mi peki ?

Şaşıracak bir durum yok bi bakarsın yarın senin de başına gelebilir.
Düzgün bir dille söyleyin insan gibi. Doktor olması uzaylı olduğu anlamına gelmiyor.
Kendi başına gelmiş, sırf ev para aldığı için kocasından boşanmıyor sonra da millete ahkam kesiyor deliriyorum.. böyle insanlar lütfen şu konulara yorum yazmasın ya, komik oluyor..

Bakın benim eski esim de bu tarz bir adam.
Ben de kötü yüzüyle evlenince tanıştım.
Sizi çok iyi anlıyorum, büyük ihtimalle psikolojik baskı ile kendinize tezat davranışlar sergiliyorsunuz. Bu olaylarda affetmek bile aklı başında birinin yapacağı bir davranış değil. Şuan boşanmak istemeyebilirsiniz ama en azından ordan ve eşinizden birazcık uzaklaşın. O zaman zaten ne yapmanız gerektiğine kendiniz karar vereceksiniz bu arada rabbime sığınıp dua etmeyi ihmal etmeyin. Derdi veren dermanı da verir.
İnş çok çok mutlu olursunuz.

Yahu kim elestirdi ?
Ben nasil gecinecek kismina cevap vermedim ki .
Bakin 3 ay olmus sadece 3 ay !
Daha balayi yasamasi gerekirken 3 kere dayak yemis.
Fiziksel be psikolojik siddet gormus.
Bu kadina saygi duymuyor kocasi
Yuksek ihtimalle de sevmiyor..
Bu kadin bu adami neden cekiyor o vakit ?
Bunu liseyi bile bitirememis ,issiz,gucsuz ve cocuklu kadin soylese derim ki ya gidecek yeri yok
Ailesi arkasinda degil
Ama bu kadinin ailesi arkasinda,kapi gibi meslegi var,cocugu yok bu eziyetleri neden ceksin ?
Evlilik kolay yikilmiyor evet
Bu evlilik mi peki ?
Kimse boşanmasın demiyor zaten. Evet böyle evlilik olmaz. Olmamalı. Bu eziyetleri çekmek zorunda değil evet. Buradaki herkes bunda hemfikir. Fakat
üslup, yaklaşım, anlayış, empati...
Bu kavramlara uzak kalmayalım. Söylediğimiz sözlerden çok daha önemlidir nasıl söylediğimiz.

Kendi başına gelmiş, sırf ev para aldığı için kocasından boşanmıyor sonra da millete ahkam kesiyor deliriyorum.. böyle insanlar lütfen şu konulara yorum yazmasın ya, komik oluyor..

Sen her yorumda beni takip edip agzina geleni soyleyemezsin.
1. Si ben dayak yemiyordum
2.si 1 kere bosadim ben bu adami
3.su benim bir meslegim yoktu
4.su ailem kendin ettin kendin cek dedi
Ben direndim,kendimi para kazanir hale getirdim,siddet gormedim.
Elimden param alinmadi
Ailesine beni ezdirmedi ..
Para icin dondu para icin dondu diyosun da
Sanane !!!
Ben 11 yillik evliyim
Yillarca emek verdim bu evlilige
20 yasinda evlendim .
Sen ne biliyorsun ki ben ne yasadim ?
3 ay evde makarna yedim ben gece gunduz
Gidecek yerim yoktu
Parasi yok diye birakmadim
Biti kanlaninca once beni sirtimdan vurmaya calisti
Ne yapsaydim 8 yil cefa cekip hadi bye mi diyecektim ?

Mune Mune

Anlayamadım kim ev ve para için kocasından boşanmıyor?

Sen her yorumda beni takip edip agzina geleni soyleyemezsin.
1. Si ben dayak yemiyordum
2.si 1 kere bosadim ben bu adami
3.su benim bir meslegim yoktu
4.su ailem kendin ettin kendin cek dedi
Ben direndim,kendimi para kazanir hale getirdim,siddet gormedim.
Elimden param alinmadi
Ailesine beni ezdirmedi ..
Para icin dondu para icin dondu diyosun da
Sanane !!!
Ben 11 yillik evliyim
Yillarca emek verdim bu evlilige
20 yasinda evlendim .
Sen ne biliyorsun ki ben ne yasadim ?
3 ay evde makarna yedim ben gece gunduz
Gidecek yerim yoktu
Parasi yok diye birakmadim
Biti kanlaninca once beni sirtimdan vurmaya calisti
Ne yapsaydim 8 yil cefa cekip hadi bye mi diyecektim ?

Mune Mune

E madem siz de yaşamışsınız bazı şeyleri,böyle aşşağlayarak yorum yapacağına düzgün anlatsana. Kadın kadının düşmanı besbelli ortada herkes kadına yüklenmiş. Boşanmasını o da biliyor da cesaret edemiyor ve siz gereksiz yorumlarınızla daha çok cesaretini kırıyorsunuz.
biraz sakin ve ılımlı yaklaşın o da bir kadın siz de bir kadınsınız.

K kadinhayattir neden cevap vermiyorsunuz sorulara ?
Sizi destekleyenlerin mesajlarini begenip karsidan bakiyorsunuz.
Bu sizin konunuz oyle degil mi ?

Yahu şu kadını rahat bırak bütün herşeyin sinirini bu kadından alıyo gibisin :) ne yaşıyosun Allah aşkına? :işsiz:

Yediysem kendi kocamin parasini yedim
Seninkinin parasini mi yedim
Hadsiz !!!
Sen kim oluyosun iki de bir de yok oyle yok boyle
Sanane !!!

Bir Dr.kolay yetişmiyor..lütfen kendinizi böyle şeylere layık görmeyin.. Boşandığınızı duyunca değil, bence bu yaşadıklarınıza rağmen devam ettiğinizi görünce gülebilirler.
Ben ilk olarak kesinlikle ama kesinlikle paranıza sahip çıkmanızı tavsiye edeceğim.. O zaman eşinizin size karşı tutumu yön değiştirecektir.
Boşanıp boşanmamak ise sizin kararınız.

X