Boşanıyoruz..LÜTFEN okuyunuz ben nerde hata yaptım ki?

Bu dediklerinin hepsinin farkindayim vw cok sukur tabikide ama uzuluyorum ya elimde degil cok sevdim inandim guvendim.bu kadar pislik biri nasil oldu nasil ama nasil rahat olabiliyo ben bu kadar hakli iken bu kadar uzuluyorum onun kafayi yemesi lazim.bence

Anliyorum seni. Kirildin diyecegim ama kirilmak hafif kalir. En dogru termler dagildin, cöktun olur belkide.
Bende eski sevgilim kendi sucunu goremeyince ayrilikta, sinirlerim bozuluyordu.
Pismanim demesini bekledim.
Ama sonradan yine polyanam devreye girdi zamanla.
Olayi soyle gor:

Oz elestiri cok guzel biseydir. Bi hata yaptigini gorursun, kendini duzeltirsin ve bu seni huzura goturur.
Senin durumunda benim dusuncem
" eger bu seref yoksunu adam birden bi aydinlanma yasayip, hatalarini gorup duzeltseydi benden sonra ki hayatinda. O zmn mutlu bi yasam surecekti. Amaaaa su an halbukiii hic farkinda degil, Allah ahanda boyle belasini veriyor bile. Kendini super birisi sanarak benden sonra ki her iliskide sorun yasayacagini bilmiyor. Partneri icin en buyuk pismanlik sebebi olacaginida bilmiyor. Kor, asalak, bencil birisi oldugu icin hatalarini asla goremeyecek....ne mutlu olacak nede mutlu edebilecek. Cok sukur Allahima, hatalarinin farkina vardirmiyor."
Bence bu cooook guzel bisey?
Farkindalik olmadigi icin pismanlikta hissetmiyor. Yani o " pismanim" mesaji hic gelmedi bana. Ama bence hic sorun degl, cunku gelmedigine gore o mesaj goruyorum ki hala kendini super hissediyor. Beyinsiz mahlukat, ah yazikkk..

Haklarinizdan cazgecmeyeceksiniz umarim. Esyalari neden almadiniz onu anlamadim.
Cok uzuldum. Neyseki gercek yuzlerini erken gostermisler. Sanki takilari alip borc odenek icin adam evlenmis. Cok gecmis olsun.
Alacagim bise yokki borc icindeler esyalarimi aldim su anda ne biraktilarsa takilari bozdurup borclari odesem duzelir miydi bu adam bence duzelmezdi yeni borc yapardi

Anliyorum seni. Kirildin diyecegim ama kirilmak hafif kalir. En dogru termler dagildin, cöktun olur belkide.
Bende eski sevgilim kendi sucunu goremeyince ayrilikta, sinirlerim bozuluyordu.
Pismanim demesini bekledim.
Ama sonradan yine polyanam devreye girdi zamanla.
Olayi soyle gor:

Oz elestiri cok guzel biseydir. Bi hata yaptigini gorursun, kendini duzeltirsin ve bu seni huzura goturur.
Senin durumunda benim dusuncem
" eger bu seref yoksunu adam birden bi aydinlanma yasayip, hatalarini gorup duzeltseydi benden sonra ki hayatinda. O zmn mutlu bi yasam surecekti. Amaaaa su an halbukiii hic farkinda degil, Allah ahanda boyle belasini veriyor bile. Kendini super birisi sanarak benden sonra ki her iliskide sorun yasayacagini bilmiyor. Partneri icin en buyuk pismanlik sebebi olacaginida bilmiyor. Kor, asalak, bencil birisi oldugu icin hatalarini asla goremeyecek....ne mutlu olacak nede mutlu edebilecek. Cok sukur Allahima, hatalarinin farkina vardirmiyor."
Bence bu cooook guzel bisey?
Farkindalik olmadigi icin pismanlikta hissetmiyor. Yani o " pismanim" mesaji hic gelmedi bana. Ama bence hic sorun degl, cunku gelmedigine gore o mesaj goruyorum ki hala kendini super hissediyor. Beyinsiz mahlukat, ah yazikkk..
Evet bunu bende dusunuyorum o ve ailesi ne yaptığının farkinda degul kendilerini durust ve dogru hatali beni goruyorlar cunku herkesin borcu var altinlari bozdurup onume bakacaktim bu yuzden paraci oldum ya halbuki sunu atlıyorlar yalan soylediniz en buyuk sey burasi bana yalan soylediniz oturdugum evin kiraaindan haberim yok ya bu nasil insanlik.kendilerini kaf daginda goruyorlar ve buda onlarin sonu olacak buna bende inaniyorum kendi hatalarini gorup duzeltme olayi onlara gore degil egoistler hele babasi kendini bi bok saniyo acin kabadayisi resmen bi konusmasini gor nerde ne ceo felan dersin ama bildigin bi .... şakk onun beni aramasini ya da karsima cikmasini beklemiyorum yuzu yok cunku bundan aonraki hayatindada gene evlense bile bosanir cunku gene yalanlarla evlenir eminim cunku yalan onlarda yuva yapmis ya ben varyaaa temiz bi dunyaya dondum yalan yok bos laf yok varsa harcarim yoksa oturruum allahim sana havale ediyorum benim bu icimdeki hirsi al yarabbim

Alacagim bise yokki borc icindeler esyalarimi aldim su anda ne biraktilarsa takilari bozdurup borclari odesem duzelir miydi bu adam bence duzelmezdi yeni borc yapardi
Hayir duzelmezdi. Ben bu borcun sadece ona ait oldugunu da sanmiyorum..Ailesinin borcu muhtemelen. Babayla birlikte mi calisiyor? Eger babayla birlikte calisiyorsa babanin hukmu altindan da cikamaz. Sen seviyorsun bu adami ama adamin neresinden tutsan elinde kalir. Uzulme bunda bir hayir var.

Evet bunu bende dusunuyorum o ve ailesi ne yaptığının farkinda degul kendilerini durust ve dogru hatali beni goruyorlar cunku herkesin borcu var altinlari bozdurup onume bakacaktim bu yuzden paraci oldum ya halbuki sunu atlıyorlar yalan soylediniz en buyuk sey burasi bana yalan soylediniz oturdugum evin kiraaindan haberim yok ya bu nasil insanlik.kendilerini kaf daginda goruyorlar ve buda onlarin sonu olacak buna bende inaniyorum kendi hatalarini gorup duzeltme olayi onlara gore degil egoistler hele babasi kendini bi bok saniyo acin kabadayisi resmen bi konusmasini gor nerde ne ceo felan dersin ama bildigin bi .... şakk onun beni aramasini ya da karsima cikmasini beklemiyorum yuzu yok cunku bundan aonraki hayatindada gene evlense bile bosanir cunku gene yalanlarla evlenir eminim cunku yalan onlarda yuva yapmis ya ben varyaaa temiz bi dunyaya dondum yalan yok bos laf yok varsa harcarim yoksa oturruum allahim sana havale ediyorum benim bu icimdeki hirsi al yarabbim

Hah bak ne guzel.
Boyle farkina var, o ozur mesaji gelmedigi muddetce o pislikler kendini hala kaf daginda gorduklerini bil.
Ve bi zafer gulusu at.
Hic bisey ifade etmeyen bi ozur/ pismanlik mi? Yoksa kaf dagindaki egolari ve yanindaki mutsuzluk ve sefillik mi?
Ben ikincisini tercih ederim.

Ofken cok cok cok normal. Ama zamanla gececek inan. Geciyor, tecrubeyle sabit.

Hayir duzelmezdi. Ben bu borcun sadece ona ait oldugunu da sanmiyorum..Ailesinin borcu muhtemelen. Babayla birlikte mi calisiyor? Eger babayla birlikte calisiyorsa babanin hukmu altindan da cikamaz. Sen seviyorsun bu adami ama adamin neresinden tutsan elinde kalir. Uzulme bunda bir hayir var.
Borc babasinin zaten bunlar benim dugunumden 10 gun once işyerlerini kapattilar yeni bi is actilar babasi yonetiyordu onun borcu bunlar ama dukkan benim pisligin uzerineydi ben sormustum kapattiklarinda borcunuz var mi diye yok demişti ama babasina gitsem benim borctan haberim yok ogluna gitsem benim borcum hala kimin bilmiyoruz net bise denmedi en son babasi ben oglumun tum borcunu biliyorum dedi ya o adam nasil uyuyo kafasini koyup ☠ben seviyordum ve elimden geleni de yaptim ama adam adam degil su anda hislerimi bilmiyorum nefretim dahi yok anormal dimi

Hah bak ne guzel.
Boyle farkina var, o ozur mesaji gelmedigi muddetce o pislikler kendini hala kaf daginda gorduklerini bil.
Ve bi zafer gulusu at.
Hic bisey ifade etmeyen bi ozur/ pismanlik mi? Yoksa kaf dagindaki egolari ve yanindaki mutsuzluk ve sefillik mi?
Ben ikincisini tercih ederim.

Ofken cok cok cok normal. Ama zamanla gececek inan. Geciyor, tecrubeyle sabit.
Kesinlikle ikincisini seciyorum ve eminim ki bunlar bu kafayla devam ettigi surece daha cok kisinin ahini alirlar su anda onu bir kizla gorsem kiza uzulurum cok samimi soyluyorum kiza üzülürüm allaha havale ediyorum hersey gibi buda zamanla gecicek ama iste o zaman cok kolay geçmiyor sabretmeye calisiyorum isime tutunuyorum daha davam acilmadi bunlarin hic biri u dusunmek istemiyorum

Kesinlikle ikincisini seciyorum ve eminim ki bunlar bu kafayla devam ettigi surece daha cok kisinin ahini alirlar su anda onu bir kizla gorsem kiza uzulurum cok samimi soyluyorum kiza üzülürüm allaha havale ediyorum hersey gibi buda zamanla gecicek ama iste o zaman cok kolay geçmiyor sabretmeye calisiyorum isime tutunuyorum daha davam acilmadi bunlarin hic biri u dusunmek istemiyorum

Su an kendi derdiniz yetmezmis gibi bide ufukta olmayan eski kocanin sevgilisine uzulmeyin bence :)
Bende evlenecegini duyunca kiza uzulmustum. Kiz kucuk yasta ve koyde yasayan bi kizdi, cok toydu.
Kiz bana sorsaydi serefsizligni dillendirirdim. Ama yapacak bisey yok, insan duse kalka ogreniyor. Kimsenin ogrenme asamasina mudahale etmemeli.

Su an kendi derdiniz yetmezmis gibi bide ufukta olmayan eski kocanin sevgilisine uzulmeyin bence :)
Bende evlenecegini duyunca kiza uzulmustum. Kiz kucuk yasta ve koyde yasayan bi kizdi, cok toydu.
Kiz bana sorsaydi serefsizligni dillendirirdim. Ama yapacak bisey yok, insan duse kalka ogreniyor. Kimsenin ogrenme asamasina mudahale etmemeli.
Degil mi kim neyi nasil sinavi varsa ilahi duzene birakmak lazim bi insan neyse odur asla ama asla degismez ne hali varsa gorsun ben artik kendi onume bakiyorum bence sende boyle bi pislikten kurtuldugun icin sevin hemde sevgiliyken sallama bile ama evlilik konusunda iyi arastir hos ben arastirmistim o zamanlar borcu yoktu babasi denen adam sebebimiz ben eminim ya bu kadar yalani soyledi cunku kendinin elinden gelen bise yoktu babasi oduyordu ve odeyemedi o adam sirket bunun diye patladi yazik cidden yazik bi anne baba evladinin yuvasinu yapar ya yikmaz cidden yazik

Degil mi kim neyi nasil sinavi varsa ilahi duzene birakmak lazim bi insan neyse odur asla ama asla degismez ne hali varsa gorsun ben artik kendi onume bakiyorum bence sende boyle bi pislikten kurtuldugun icin sevin hemde sevgiliyken sallama bile ama evlilik konusunda iyi arastir hos ben arastirmistim o zamanlar borcu yoktu babasi denen adam sebebimiz ben eminim ya bu kadar yalani soyledi cunku kendinin elinden gelen bise yoktu babasi oduyordu ve odeyemedi o adam sirket bunun diye patladi yazik cidden yazik bi anne baba evladinin yuvasinu yapar ya yikmaz cidden yazik

Bak oyle bi anne babada o herifin imtihani.
Yapacak bisey yok.
Ben coktaaaann secimi yaptim, cikarilacak derslerimi cikardim ve onume baktim. Su an Rabbime namazlardan sonra sukrettigim bi nisanlim var :). Dogru yonden secimimi yaptigimi dusunuyorum Allah utandirmasin.
Nerdeyse 1 senedir nisanliyiz ve her gecen gun dahada bir butun oluyoruz.
Ne mutlu bana degmeyen birisi icin hayatimi heba etmemeisim.

Bak oyle bi anne babada o herifin imtihani.
Yapacak bisey yok.
Ben coktaaaann secimi yaptim, cikarilacak derslerimi cikardim ve onume baktim. Su an Rabbime namazlardan sonra sukrettigim bi nisanlim var :). Dogru yonden secimimi yaptigimi dusunuyorum Allah utandirmasin.
Nerdeyse 1 senedir nisanliyiz ve her gecen gun dahada bir butun oluyoruz.
Ne mutlu bana degmeyen birisi icin hayatimi heba etmemeisim.
Cok sevindim senin adina allahim hayirlisiyla devamini getirsin ve ins cok mutlu olursun 🙏🙏🙏onun ailesi icin söylediklerini ben anasina babasina soylesem su anda o evde barindirmazlar onu anneme gelip benim annem cahil senin gibi degil biseyden anlamaz diyen kisi annemi reklam ediyo simdu ama onun acisindan annemmis bu evliligin bitme sebebi ama ben ne olursa olsun baba ile ogul arasini bozacak bir insan degilim ben vicdanliyim ve hala insanim bu kadar yapilan seye ragmen hala kalbimde kotuluk yok allahta bu zorluklarin mukafatini tez zamanda nasip etsin ins

Cok sevindim senin adina allahim hayirlisiyla devamini getirsin ve ins cok mutlu olursun 🙏🙏🙏onun ailesi icin söylediklerini ben anasina babasina soylesem su anda o evde barindirmazlar onu anneme gelip benim annem cahil senin gibi degil biseyden anlamaz diyen kisi annemi reklam ediyo simdu ama onun acisindan annemmis bu evliligin bitme sebebi ama ben ne olursa olsun baba ile ogul arasini bozacak bir insan degilim ben vicdanliyim ve hala insanim bu kadar yapilan seye ragmen hala kalbimde kotuluk yok allahta bu zorluklarin mukafatini tez zamanda nasip etsin ins

Cok narin bi yapiya sahipsin sanirim.
Ben yerinde olsam " tum aile kendi .okunda bogulsun" derim.
Guzel temennileri icin coook tesekkur ederim.
Insallah daha guzelleri seni bulur ve dogru kisiyi bulup( + dogru kisi olup) dogru bi zamanda, dogru yerde mutluluga adim atarsin insallah.
Acini yasa, icinde tutma. Ama bu acinin biteceginide bil. Gecenin en karanligi safak vaktine isarettir. Bunu bil ve sabret.

Herhalde bunlar şöyle düşündü, biz bu oğlanı evlendirelim, takılarla da borclari odetiriz biraz kurtuluruz, bunlar kwmdilerine borc odesin diye gelin almislar. Kendileri batmis, bir de seni borca harca batirmaya calismislar. Anladigim kadariyla cok bisey kaptırmadan kurtulmuşsun. Böyle hikayeleri çok okudum burda, sonu hep hüsran. Çünkü evlilikte bir taraf hep bencil, diğer taraf hep verici ve daha çok seven taraf olunca üzülen seven taraf oluyor malesef. Bunlar hem yalancı, hem düzenbaz.
Allah kurtarmış sizi yok yakınken, keşke nişanlıyım farkedebilseydiniz ama olsun hayat devam ediyor. Umuyorum ki sizin karşınıza daha güzel bir insan çıkacak. Hiç üzülmeyin.

Cok narin bi yapiya sahipsin sanirim.
Ben yerinde olsam " tum aile kendi .okunda bogulsun" derim.
Guzel temennileri icin coook tesekkur ederim.
Insallah daha guzelleri seni bulur ve dogru kisiyi bulup( + dogru kisi olup) dogru bi zamanda, dogru yerde mutluluga adim atarsin insallah.
Acini yasa, icinde tutma. Ama bu acinin biteceginide bil. Gecenin en karanligi safak vaktine isarettir. Bunu bil ve sabret.
Cok asiri duygusal bir insanim dogru tespit narin bi yapiya sahibim bende oyle yaptim zaten kendi pisliklerine biraktim ne halleri varsa gorsunler sabir lazim zaten bende oyle yapmaya calisiyorum her gecenin sonunda bi aydinlik vardir ins tez zamanda o aydinliga kavuşurum

Herhalde bunlar şöyle düşündü, biz bu oğlanı evlendirelim, takılarla da borclari odetiriz biraz kurtuluruz, bunlar kwmdilerine borc odesin diye gelin almislar. Kendileri batmis, bir de seni borca harca batirmaya calismislar. Anladigim kadariyla cok bisey kaptırmadan kurtulmuşsun. Böyle hikayeleri çok okudum burda, sonu hep hüsran. Çünkü evlilikte bir taraf hep bencil, diğer taraf hep verici ve daha çok seven taraf olunca üzülen seven taraf oluyor malesef. Bunlar hem yalancı, hem düzenbaz.
Allah kurtarmış sizi yok yakınken, keşke nişanlıyım farkedebilseydiniz ama olsun hayat devam ediyor. Umuyorum ki sizin karşınıza daha güzel bir insan çıkacak. Hiç üzülmeyin.
Ahh keske nisanliyken farketseydik ama nisanliyken resmen melek lerdu oo babasi herseyi ben yaparim ben ederim modundaydi o adamin yatacak yeri yok hic bir zaman sevmemiş tim ben bi insan icin olumsuz dusunuyorsam o oyledir o adam icin hicbir zaman olumlu dusunmedim oglunun yuvasina sebep oldu acaba bunun farkinda mi ins allah hakkimda guzel seyler yazmıştır buda benim sinavim yapacak biseyim yok uzulmekten baska elimden gelen bise de yok sevgi benum icin bu saatten sonra bos bi anlami yok sevgi hicbise sevdigin insam degil mi sevginin bos oldugunu ogreten

İyi de bu kadarı da fazla değil mi ya hem size alenen yalan söyleniyor hem de borç ödüyorsunuz. Öğrendiğiniz anda bu iş bitmeliydi bir de ödedikçe borç çıkmış ona rağmen elalemin borcunu ödemişsiniz neden?? Saf mısınız acaba ???

İyi de bu kadarı da fazla değil mi ya hem size alenen yalan söyleniyor hem de borç ödüyorsunuz. Öğrendiğiniz anda bu iş bitmeliydi bir de ödedikçe borç çıkmış ona rağmen elalemin borcunu ödemişsiniz neden?? Saf mısınız acaba ???
Evlenmek kararini vermek bosanma kararindan daga kolay emin olabilirsiniz hopp diyip bitiremiyorsunuz ki ben su yasadiklarimi anlattigimda insanlar bana aa senin gibi cesur biri nasil katlandi diyo iste buna cvp olarak bosanmak kolay bise degil ben sabretrim cabaladim ayrica para soz konusu olmasin bu evlilik bitmesine diye elimden geleni yaptim sevdigim icin yalanlarini soyleyemedi olarak dusunup cabaladim ha degmezmis ama iyikide cabaladim cunku su anda ayrilma kararimdan bu kadar emin olamazdim sunu da mi yapsaydim diye düşünürdüm

Merhaba arkadaşlar emek verıp okudugunuz için allah razı olsun..Ben işi yerinde aile si orta sevıyede olan biriydim yanı anlıycagınız küçük dünyamın prensesiydim çok neşeli hayat dolu bir insandım ve çok aşık oldum çok sevdım oyle ki ailemı dınlemedim evlenıcem sevıyorum hayatta herşey ekonomı iş değil iki gönul bır olursa herseyı yaparız dedım onun da çok sevdıgınden emınım aslında o da çok şeyden vazgectı kendını çok değiştirmeye çabaladı ama aslında ben bılmıyordum onun hayatını o bana göstermek istediği gibi göstermiş ve bende sevgımden çok sevgımden ınanmısım..çok güzel bir düğünüüm oldu her ıkı aılenınde bahsettıgı o kadar guzeldı kı sevıyordum sevılıyordum basarmıstık bızden keyıflısı yoktu ta kı dugunden 3 gun sonra babasının arayıpta altınlarınızı bozdurun borçlarınızı odeyın dıyene kadar benım haberım yoktu ne borcu dedım bedellı askerlık ve koltuk borcu dedı dedım kı bunun ıcın altın bozdurmayalım cunku ben ıkımızın de borcumuz yok altınlar ev peşınatımız kararı ıle altınları annemın kasasına beraber göturup koymustuk bu kadar bı borc ıcın annemlere soylemeye gerek yok dedım ve uzerıme kredı cektım verdım aksam eve geldıgımde borclarıı odedın mı dıye sordum yok dedı benım sana soylemem gereken bıse var ne oldu biz evin kirasını ödemedik parayı ona verdım dünyam yıkıldı ve sonrasında kendı çabalarımla ogrendıgım 100 bın cıvarında hıcbırının benle alakası olmayan borçları ogrendım hersey ama hersey yalandı kendı ıs yerlerı vardı babasıyla beraber dugunden 10 gun once kapattılar ama borcumuz yok demıslerdı bana bu olaylar olurken babasını cagırdım ben babası bana sen paracısın altınları bozdur borcunu ode bosanacaksanda bosan sıze neyse bıze de o dedı bana ve benı bır kez olsun aramadılar ben kendı cabamla 3 ay boyunca borclarını odemye calıstım annemden 15 bın borc aldım ve en sonunda ben odemeye calıstıkca yenı borçları ogrenınce bıraktım evlerıne ıcra gıttı babası karakola gıttı ve ıhametgahını sıldırdı bana sureklı sus kabullen dır dır etme herkesın borcu var ne var bunda dunyanın sonu degıl dedıler ama ben her ay bı yalan bı borc ogrenıyordum o kadar uzun kı yasadıklarım bardagın son damlası ben 3 aylık evlıyken arkadaslarımdan borc para ıstemesı ve ozelımızı konusmasıydı ben aıleme hıc anlatmadım bunları ve en sonunda herseyı anlattım su anda annemdeyım evı bıle kaldırdılar once onlar kaldırdı 1 yıllık evlı olma suremı beklıyorum bu evlılık bıttı ama pekı ya benım yıkılan sevgım hayallerım ve benım asık oldugum adam nerde ha soruyorsanız ne hıssedıyorsun dıye kocaman bı boşluk o adamı arıyorum ama olmuş kızlar ben ne yasadım bana allah rızası ıcın yardım edın ne oluyo...şu anda arkamdan soylenen yalanları sıze anlatamam borcları bana bıraktı hıc bıse odemıyo esyaları aldılar babası herseyı bılmesıne ragmen allah muhammed hakkına bıse bılmıyordum dıyo canan butun borçları bılıyordu dıyo dır dır cı oglumun psıkolojısı bozulmus dıyo ve anlasmalı bosansınlar baskısı var bu olaylar olurken asık oldugum adam yok babası var ama ben evlenme kararını onla almıstım babası nıe ayrılmamızı konusuyo kı ben gıdıp suratına ayrılmak ıstedıgımı soyledım aılemın duydugunu benım arkadaslarıma benım le ılgılı nasıl konusur borc para ıstersın dıye saydırdım ve en son kapıdan cıkarken bana kendıne duzgun durust zengın bırını bul ve evlen dedı amın ıns dedım asansore bınene kadar benı bekledı ve ses seda yok babası var artık ..bize yazık olan sevgımıze uzulmuyor mu nasıl bı vıcdan var
Ne kadar aynı şeylerı yasamısız.Bende 3 ay 27 gun evlı kaldım.

Bence canım acilen boşan bu insanlardan sana hayır gelmez.Senı dusunecek konumda bıle deıller.Keza düşünmeyecekler

X