Boşanıyorum

kızlar benim koca mutfak lavabosunda bir maydonoz tanesi bile görmeyecek
çöpe hiçbirşey atılmayacak ziyan edilmeyecek
akşam ışıkları çok açmıycaksın gözünü yoruyormuş
akşam yemeyinden hemen sonra uyur
konuşurken ya çöp atmaya yada lavoboya gider laf havada kalır
misafir gelecekse yada gidilicekse haftada bir defa olabilir
iç çamaşırları ütülenicek
habersiz hiçbir yere gidilmeyecek
o geldiğinde kardeşim bile olsa uzun telefon muhabbeti yapılmayacak vs. vs düşünsem çok şey çıkar
bazen bu uyrken diyorumki başında davulmu çalsam kızıyorum
ama yinede onu seviyorum çünki zor zamanlarımda o yanımda oldu
birde diyorumki arkadaşlar evliliğinize kendi ailenizi yada eşinizin ailesini karıştırmayın kendi problemlerinizi kendiniz aşmaya çalışın çocuk değiliz artık o nedenle evleniyoruz değilmi

canım yapman gereken ılk olarak kpssye delı gıbı calısıp atanmak.ekonomık ozgurlugunu elıne alıp bırde oyle denemek.hala aynı seylerı yasarsan tutarsın kendıne bır ev.ailenle yasamak zorunda da klmazsın.kendıne bır duzen kurarsın.yasar gıdersın.ama sımdı bu durumda ayrılman dedıgın gıbı daha zor gelebılır.kendın ıcın ekonomık ozgurlugunu elıne al.sonra karar verırsın ayrılıp ayrılmamaya.yasayan bılır bız ne desek bos .ama allah akıl fıkır versın ıslah etsın dıye dua etmekten baska yapacak bıseyımız yok

eşin seni çok seviyor bence...ama kompleksli birine benziyor..ve malesef çok şımartılmış..onu terketmeyeceğinden emin olması egoistliğinide tetiklemiş...rahat yanii...
ama ona öyle bir ders verki anlasın kimsenin vazgeçilmez olmadığını....

Tartısma anlarında ve sonrasında beyın otomatıkmen olumsuz elestırılere sartlandırıyor kendını.

Oysa her sey gulluk-gulıstanlıkken olumlu yanlarının da var oldugunu goruyoruz, bılıyoruz, cunku yasıyoruz...

Sayılan maddelerın bır kısmını bende yasadım hala da yasıyorum.

Bılhassa calısmadıgım donemde cok sıkıntılı donemlerım oldu. Butun gun tv.ye oylesıne bakardım, aksam olsun da esım gelsın, ıkı laf edelım dıye can atardım. Oysa eve geldıgınde uzanıp, tv ızlemek ısterdı. Anlamazdım, aglardım, kuserdım...

Sımdı calısan bır bayanım bende. Bazen kafamdan gecenlerı dahı konusmak ıstemem, gunun yorgunlugunu susarak atlatmak ısterım.

Kabul edıyorum, yasananlar kolay degıl. Fakat bıraz sabredın, yuva kurmak cok da kolay ıs degıl. Hadı kurmak kolay da onu yonetmek kolay ıs degıl. Ustelık karsınıza kım cıkarsa cıksın elestırılecek bır yonu olmayacagını da bılemezsınız. Fakat elınızde olanı degıstırmek ıcın cabalayabılırsınız, bıraz daha azmedersınız, en azından ıs yasantısına karısana dek. Ondan sonra bır muddet daha tanıyın kendınıze. Bakın bakalım, ılıskınız bıraz daha dınamıklesmıs mı? Her sey bıraz dha yoluna gırmıs mı?

Gecım derdı ınanın kolay degıl. Esınız madem bu kadar sıkıntı yasıyor, paylasın onunla bunu. Tasarruf yoluna gıdın, hatta kımı zaman abartın. ınanın ben bıle bunu yaptıysam, herkes yapar. Yaptıgınız tasarrufları esınıze bıldırın, hosuna gıdecektır. Hatta bu konuda onu yonlendırın.

Oyun oynaması... Sanırım bu hemen hemen butun kadınların korkulu ruyası. Ben artık esımı bu konuda serbest bıraktım. O oyun oynarken ben ya ev ıle ılgılenıyorum ya kendıem bakım yapıyorum ya da pc basına gecıyorum...

Kısacası once uzlasma yolunu deneyın, ılk donemler elbette sıkıntılar olacak. Benımde var ınanın, fakat esımı sevıyorum ve bunun ıcın mucadele edıyorum. Baktınız butun mucadelenıze ragmen olmuyor, yıpranıyorsunuz o zaman vazgecersınız...

Dılerım verecegınız karar sızın ıcın gercekten hayırlı olur. :Saruboceq:

kızlar benim koca mutfak lavabosunda bir maydonoz tanesi bile görmeyecek
çöpe hiçbirşey atılmayacak ziyan edilmeyecek
akşam ışıkları çok açmıycaksın gözünü yoruyormuş
akşam yemeyinden hemen sonra uyur
konuşurken ya çöp atmaya yada lavoboya gider laf havada kalır
misafir gelecekse yada gidilicekse haftada bir defa olabilir
iç çamaşırları ütülenicek
habersiz hiçbir yere gidilmeyecek
o geldiğinde kardeşim bile olsa uzun telefon muhabbeti yapılmayacak vs. vs düşünsem çok şey çıkar
bazen bu uyrken diyorumki başında davulmu çalsam kızıyorum
ama yinede onu seviyorum çünki zor zamanlarımda o yanımda oldu
birde diyorumki arkadaşlar evliliğinize kendi ailenizi yada eşinizin ailesini karıştırmayın kendi problemlerinizi kendiniz aşmaya çalışın çocuk değiliz artık o nedenle evleniyoruz değilmi
ben sevmiyorum bana karisilmasina bir ara öyleydi psikolojim bozulmustu baktiki vazgecti tavirlarindan ne yapiyim bir insana cok karisilmasi kotu birsey esim hep guven verir bana artik halada cok elstirilirsem sinirlerim bozulur sizdede oluyormu

Konu sahibinin kızgınlığı geçti ve açtığı konudan pişman oldu anladığım kadarıyla.Konuya uğramamış birkaç gündür.Nese hayırlısı olsun diyelim...

yazdiklarini okurken dedim hala daha nasil dayaniyor bu yaptiklarina hic kimse mükemmel degil,,, her evliligin icinde sorunlar var ama senin sorunlarin cok fazla cocuk da yoksa evliliginize biraz ara verin ayri yasayin.daha sonra oturup konusun ama baksana esin konusmuyorda sana saygisi yok.
bir sey diyeyimmi bu adam ilk yilinda böyleyse cocuk filan olduktan sonra düsünmek bile istemiyorum tam bir facia:KK43:yol yakinken dön canim.

ufff resmen okurken kendimi yedimmm çoook zor bi durum. bu ne diye özellikle sonuna çok takıldım. eski ve yeni arasında dağlar vee açıkcası korktum kendi durumumu düşünürek.

yaşadığınızı siz bilirsiniz fakat ama çekilicek hiç bi durum yok ben olsam boşanırdım. Affedersin ama eşiniz resmen bencil ve kendi için yaşıyo.

bu 40 maddenin sadece 15 tanesi boşanman için yeterli bir sebeb ..allah kolaylık versin canım sana..umarım ilerde pişman olmassın

Konu sahibinin kızgınlığı geçti ve açtığı konudan pişman oldu anladığım kadarıyla.Konuya uğramamış birkaç gündür.Nese hayırlısı olsun diyelim...
ayyyyyyyy hic gulesim yoktu :teytey:delikafaduldendelikafaduldendogru tespit galiba:lepi:

ben demiştim yakında barışırlar diye-tatlicadiarzu-

kızlar ben calıssam dengeler tersine döner mi bilmiyorum en azından sunu yapacağım kesin içimde 1 yılın her gününün hıncı var ben ilk maasımı suratına atmak istiyodum sonra düşündüm cok sevinir dedim..

ama bana bir gün senin maasını da eve harcicaz kiraya veya dedi sen de bu ailedesin senin de (ki benim 10 katım kazanıyor abartmıyorum benim 3 kurusluk öğretmen maasımı da kiraya yatıracakmıs )

valla okudukça ruhum daraldı.bu adam asla değişmez

bence sen esine ucuk bı sans ver soylekı dedıklerını ya ne derse haklısın de ondan cımrı ol nı bırası canım de bosa para bence de bak ben bıraktım sende bırak de cok para gdıyor de yemek yedıgı zaman bıraz az ye de cok yedın bugun de yarına da yemek kalsında baska yemek yapıp para gıtmesın de arabası varsa bugun ıse yuruyerek gıt de benzıne zam gelcekmısde ınternet oynadıgında kapatalım bu ınternetı gereksız yere para gıdıyor de wcye gırdıgınde ısıgı kapat elıne telefonun ısıgını yakıp ver bu ne ya tuvaletını yaparken gereksız ısık harcıyorsun al telefonun ısıgını kullan de senı aradıgında telefonu yarıda kapat para yazıyo evde konusuruz luzumsuz konusma de cam acıkken ve kapıda acıkken bagır ona ceyran yapıyor kapıyı kapatalımda ceyran yapmasın hasta oluruz paracıklarımız gıdder de daralt onu ozman elı bıraz daha acılacaktır baktın bunlarda bı ıse yaramıyorsa ve en buyuk sorunun para problemı ıse bosa gıtsın ozman dunyaya bı kere gelıyon yarın lsen kocanmı uzulucek 2 ay uzulur yenı bı karı alır bakar keyfıne sonra duvarda asılan bır resım az soylenen bır ısım olursun ve sonrda unutulursun bence bak kefıne kendını dusun cunku en onemlı kendın sın degerını bıll

Çocuğun olmadan acilen boşan bence. Hiiiç zamanını boşa harcama böyle bir adamla.

Siz baya baya dolmuşsunuz gördüğüm kadarıyla...Şu maddelere baksanıza :kahve:

Daha kimbilir neler vardır unuttuğunuz belki de fisfisfis

Sizin ne tahammülünüz kalmış ne de sabrınız arkadaşım.

En ufak şeylerden bile kıllanır olmuşsunuz soğuduğunuz için.Evet soğumuşsunuz hem de oldukça ...Olumlu düşünemez olmuşsunuz ki haklısınız gerçekten eşiniz tahammül sınırlarını zorlayacak cinstemiş :mymeka:

Bazı erkeklerin suyunda var işte umursamazlık :mymeka: Kendi işleri görülsün,kendileri mutlu olsun karşısındaki umru değil .

Benim biricik eşim var ,onu sayıp seveyim,kırıldığında ağladığında gönlünü edeyim,evde bunalıyordur arasıra da olsa dışarı çıkartayım değişiklik olsun alsanaalsanasmile yok anam yok alsanaalsanasmile Sinir oldum cidden eşinize kusura bakmayın ama .

Sizi evden kovduğu zaman açsaydınız keşke boşanma davasını.Bu kadar büyümezdi bu sorunlar işte.

Hala geç sayılmaz..Boşanmakta kararlımısınız siz ?

eşinizin tek derdi para... insan eşim çalışmıyor diye onun yediğini içtiğini gözetler mi yaa? :KK43:(

Öykünü anneme okudum dediği bile bile lades sonu hüsran ruhsal sıkıntıya girer hastalıkla boğusur

X