Bosaniyorum lütfen yardımcı olur musunuz

Ben boşanmak istedim sen istemedin diyen adam için çabaladınız ve hala sorun çabanızı görmemesi mi? Allah aşkına biraz kendinize değer verin ya
Herkes böyle diyor haklısınız. Napiyim nasıl değer vereceğimi bile bilmiyorum. Kitap okuyamıyorum. Zihnimi dagitamiyorum hep aklımda şöyle oldu bunu dedi. Olayları dön baştan tekrar yaşıyorum. Ne yapayım siz akıl verin nasıl başlayayım

Herkes böyle diyor haklısınız. Napiyim nasıl değer vereceğimi bile bilmiyorum. Kitap okuyamıyorum. Zihnimi dagitamiyorum hep aklımda şöyle oldu bunu dedi. Olayları dön baştan tekrar yaşıyorum. Ne yapayım siz akıl verin nasıl başlayayım
Allah herkesin yolunu açık etsin, ben böyle bir şeyden fazlasını hak ediyorum diyin en başta. Sevilmek mutlu bi ilişkide olmak, bunları hak ediyorsunuz

Allah herkesin yolunu açık etsin, ben böyle bir şeyden fazlasını hak ediyorum diyin en başta. Sevilmek mutlu bi ilişkide olmak, bunları hak ediyorsunuz
Ben Allah yolunu açık etsin diyemiyorum. Belki de yanlış düşünüyorum. Çünkü yüzustu bıraktı beni. Bı de hiç üzülmemis sallamiyor gibi yapmasi beni daha çok yipratiyor

Çocuğum yok. Çalışıyorum. Ailem hep yanındayız diyor yeterki sen uzulme. Çok üzülüyorum.Onu hayatımın büyük bir kısmına koydumki yokluğu zor geliyor. Artık bağımlılıktan mı çok sevmekten mı bilmiyorum ama varlığı yeter bile diyorum. Ayrılacağını soyleyeli 2 gün oldu. Evet benim aileme de kendisi benim gibi davranıyor. Ama olmadığım gibi de davranamamki ben zaten hep seviyeli biriyim onun istediği gibi bir gelin olamadım..Evliliğin ilk yilinda biraz inatlastik. Benimde hatalarım saçma cikislarim oldu. Hala eski konuları önüme seriyor. Aslında en büyük sorun aramızdaki iletişimsizlikti. O bir şeye kızınca ya da hoşuna gitmeyen bir şeyde kin tutuyormuş. Kin tutuncada içinde bitiriyormus. Yalan yok çok konuştum nolur ayrılmayalım diye ama Nuh dedi peygamber demedi. Ailem bile defolsun gitsin bunlar için boşanma mı olurmuş kendinden ödün verme diyor. Ama ben bu durumu asamiyorum. Ve kendimi suçlamaya başladım onun dediği gibi olsaydım inatlasmasaydim daha candan olsaydim mutlu mu olurduk diye ama.. Bu acı hep böyle devam eder mi?

Kuzum benim yanında olsam sarılırdım sana kıyamam sana ben.. ne güzel ailen yanında bak çalışıyorsun. Gitmek isteyeni tutamazsın. Ya nasip diyeceksin önüne bakacaksın kimler çıkacak karşına. Sen onun ailesini mutlu etmek için evlenmedin ki.

Ben Allah yolunu açık etsin diyemiyorum. Belki de yanlış düşünüyorum. Çünkü yüzustu bıraktı beni. Bı de hiç üzülmemis sallamiyor gibi yapmasi beni daha çok yipratiyor

At gibi giden i**t gibi döner amiyane tabirle. O seninle bir aile olmamamış. Benim eski eşim de ailesine aşırı düşkündü çok büyük üzütünler yaşattı bana. İyi ki de boşanmışım ki şimdiki eşim karşıma çıktı. Gülüm üzülmen çok doğal sen onu seviyorsun..sevmiyorum deseydin inanmazdım zaten elbette seveceksin ama zamanla geçecek. Çivi çiviyi söker kuzucuk ne olur toparlan bu da geçecek zamanla herşey geçer.

Bu dönemde zihninizin dağınık olması çok normal. Bende 1 yıl kafamı toparlayamadım. Sonra fark ettim ki “herşey iyi olacak” dedikçe kendimi iyi hissetmeye başladım.
Size önerim ayrıntıları, olanları düşünmenin size fayda sağlamadığını fark edin ve bunu kendinize söyleyin. Ne derler bilirsiniz; iyi düşün iyi olsun! Yani artık olan oldu. Geçmişi düzeltemeyiz ama gelecekte iyi olmak için iyi düşünmemiz gerekir. İyi şeyleri hakettiğinizi söyleyin kendinize. Daha iyi insanları, daha iyi bir eşi, daha iyi bir çevreyi hakkettiğinizi söyleyin. Neden geçmişi düşünüp beyninizi kötülüklerle mücadele etmeye zorluyorsunuz. Boşverin olanlar oldu. Şimdi kendinizi mutlu etmek için ne yapabilirsiniz onu düşünün.

Bu dönemde zihninizin dağınık olması çok normal. Bende 1 yıl kafamı toparlayamadım. Sonra fark ettim ki “herşey iyi olacak” dedikçe kendimi iyi hissetmeye başladım.
Size önerim ayrıntıları, olanları düşünmenin size fayda sağlamadığını fark edin ve bunu kendinize söyleyin. Ne derler bilirsiniz; iyi düşün iyi olsun! Yani artık olan oldu. Geçmişi düzeltemeyiz ama gelecekte iyi olmak için iyi düşünmemiz gerekir. İyi şeyleri hakettiğinizi söyleyin kendinize. Daha iyi insanları, daha iyi bir eşi, daha iyi bir çevreyi hakkettiğinizi söyleyin. Neden geçmişi düşünüp beyninizi kötülüklerle mücadele etmeye zorluyorsunuz. Boşverin olanlar oldu. Şimdi kendinizi mutlu etmek için ne yapabilirsiniz onu düşünün.
Doğru söylüyorsunuz. Çünkü düşündükçe hep kurguluyorum. Bunu yapmasaydim, bunu soylemeseydim. Zaten sorun sadece aile olayı da değilmiş benim herseyim. Düşündükçe de hep ona hak veriyorum. O iyi ben yaptıklarımla onu kaybettim gibi düşünüyorum.

Kuzum benim yanında olsam sarılırdım sana kıyamam sana ben.. ne güzel ailen yanında bak çalışıyorsun. Gitmek isteyeni tutamazsın. Ya nasip diyeceksin önüne bakacaksın kimler çıkacak karşına. Sen onun ailesini mutlu etmek için evlenmedin ki.
Teşekkür ederim sarılmış kadar oldunuz. Sadece aile değilmiş zaten . Benim herseyimmis. Böyle olunca da daha kötü hissettim. Ama gitmek isteyeni tutamıyorum zaten.

Doğru söylüyorsunuz. Çünkü düşündükçe hep kurguluyorum. Bunu yapmasaydim, bunu soylemeseydim. Zaten sorun sadece aile olayı da değilmiş benim herseyim. Düşündükçe de hep ona hak veriyorum. O iyi ben yaptıklarımla onu kaybettim gibi düşünüyorum.
Şunu bilin; sizi seven biri tüüüüm kötü huylarınıza rağmen yanınızda olurdu. Aşk, sevgi böyle birşey. Sevdiğini herşeyine rağmen kabullenmektir. Dua edin ve daha iyilerinin nasip olması için bol bol kendinize yatırım yapın. İleride sizi herşeyinizle sevecek biri olur umarım hayatınızda

Yanlış anlamayın ama buradakiler söylenecek her şeyi söylemiş.
Her yönden size destek olmuşlar.
Artık bence durumu kabullenme zamanı.
Dışarıdan bakan gözler size umursamayın diyor ki bence de öyle.
Yavaş yavaş buradaki söylenenleri ciddiye alın.
Bakın suçlu ya da değilsiniz bunun bir anlamı yok.
Bu adam sizi sevmiyor istemiyorum boşanmak istiyorum demiş.
Çocuk yok tek yapmanız gerek en karşısında ezilip büzülmemek sonra ben neden ağlamışım karşısında diyeceksiniz.
Sevmeyen birine her hareketiniz batar sizinle mutlu değil lütfen ama lütfen tamam nasıl istersen boşanalım bu konu üzerine daha fazla konuşmak istemiyorum hemen aç davanı deyin uzatmasın süreci..

Merhaba arkadaşlar, kendimi çok mutsuz ve kötü hissediyorum sürekli ağlıyorum. Eşim benden boşanıyor ve ayrılmak istemiyorum o ise kesin kararlı. Yaklaşık 4 senedir evliyiz. Daha önce de boşanmak istedi. Ama bisekilde vazgecti. Boşanacak büyük bir kavgamız yok ama onun bahaneleri var kısaca mutsuzmus. Ailesine candan davranmiyormusum. Konusmalarim rahatsız ediyormus.. gibi. Ama ben gercekten kötü biri ya da irrite edici bir konuşmam yok. Trip atma saydırma gibi huylarim bile yok sadece kendi içimde yaşarım duygularımı. Simdi ise dünyam başıma yıkılmış gibi hissediyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Hep böyle mi hissedicem. Nefes almak bile o kadar zor geliyorki. Napacagimi bilmiyorum. Bir uğraş edinemiyorum. Kafamı dagitamiyorum.
Güncellenmiş durum ne ?

Merhaba arkadaşlar, kendimi çok mutsuz ve kötü hissediyorum sürekli ağlıyorum. Eşim benden boşanıyor ve ayrılmak istemiyorum o ise kesin kararlı. Yaklaşık 4 senedir evliyiz. Daha önce de boşanmak istedi. Ama bisekilde vazgecti. Boşanacak büyük bir kavgamız yok ama onun bahaneleri var kısaca mutsuzmus. Ailesine candan davranmiyormusum. Konusmalarim rahatsız ediyormus.. gibi. Ama ben gercekten kötü biri ya da irrite edici bir konuşmam yok. Trip atma saydırma gibi huylarim bile yok sadece kendi içimde yaşarım duygularımı. Simdi ise dünyam başıma yıkılmış gibi hissediyorum. Bana yardımcı olur musunuz? Hep böyle mi hissedicem. Nefes almak bile o kadar zor geliyorki. Napacagimi bilmiyorum. Bir uğraş edinemiyorum. Kafamı dagitamiyorum.
Psikolojik olarak zor bir süreç anliyorum diğerleri belki bahane ama bir evlilikte kadın/erkek farketmez mutsuzluk bence boşanma nedeni. Siz de mutlu değilsiniz belli ki. Kendinize bunu yapmayın. Herkes gibi ağlamayı da gülmeyi de dibine kadar yaşamayı hakkediyoruz.

Çocuk var mı? İstemeyen bırını tutamazsın. Tuttukça degersız olursun. Yani gerek var mı dir etmene? Çok zor ama napabılırsınkı? Senınle boşanmak isteyen adamı tutamazsın

Çocuk var mı? İstemeyen bırını tutamazsın. Tuttukça degersız olursun. Yani gerek var mı dir etmene? Çok zor ama napabılırsınkı? Senınle boşanmak isteyen adamı tutamazsın
Zaten tutamadım da gitti. Tuttukca evet değersiz oluyorsun . İstediklerinden daha çok bekliyor istiyorlar ve hatta yaptırıyorlar. İşte ben çok zor kısmını asamadim.

X