Boşaniyorum

canım hiç üzülme hakkında her şeyin hayırlısı...

daha çok gencsin önünde seni bekleyen güzel yıllar var...ayrıca karalılığına hayran kaldım Şeniz...

canim benim insaniz hepimiz hata yapariz...bazen böyle yanlis secimler de yapiyoruz ne yazik ki sevgi oguzumuzu kor ediyor goremiyoruz gercekleri...artik dovunmenin pisman olmanin anlami yok malesef,keske aileni dinleseydin diyecegim ama sen de haklisin insan gonlune hakim olamiyorki,soz gecmiyor ki....Esin olacak da alllahindna bulsun snein gibisini zor bulur ...insallah yaralarin kapanir canim,kendini birakma,oyle intihari falan da dusunme kimse icin ahyatini feda etmeye degmez....inan bana,...insallah hersey duzelir canim basini dik tut,telli duvakli evlendin olmadi bosaniyorsun kader kismet ....bu gunleri de gorecegin varmis olacagin onune gecilmiyor...

sen üzülme arkadasim seni kaybedenler üzülsün,ailende senin yaninda olacaktir,cünkü onlar senin üzülmeni istemezler. insallah bugünleri cabuk atlatir ve hayata mutlulukla sarilirsin :teselli:

geldik yolun sonuna
oysa ki tam 20 gün sonra
1.evlilik yıldönümümüzdü ne planlarım vardı
süprizler hazırlamaya başlamıştım şimdiden
ama ne mi oldu bilindik son BOŞANIYORUZ....
kendim ettim kendim buldum ne diyim hep dik kafalığım yüzünden
olmayacak bir insanla bir yuva kurmaya çalıştım çabaladım
ne oldu olan kime oldu
gidenler benden gitti sabrede ede sabır taşı oldum dün çat diye çatladım
ağlıyorum ama onun için deil babam için ailem için herkese yaşattıklarım senağlama
için ben ne kadar zayıf bir insanım dün akşam çok düşündüm
kendimi atıcaktım bi arabanın önüne kimsede dert sorun kalmıycaktı
ama yapamadım cesaret edemedim allah kahretsin ki hala yaşıyorum
hala nefes alıyorum istemiyorum ben bu hayatı istemiyorummsenağlama
ben haketmiyorum ne anamı ne babamı onlar haketmiyorlar bu acıları
biraz dinleseydim onları olmıycaktı bu evlilik herkes söyledi ama ben göremedim
bana göre deildi ama ben kör aşıktım allah kahretsin ya allah kahretsinsenağlama
etmiyorum hakkımı helal etmiyorum onun için tek bir damla gözyaşı bile dökmüyorum
ama bu zamana kdr benim gözümden akıttığı yaşlar kdr kanı aksın inş....senağlama
allahım sana havale ediyorum sen kim haklı kim haksız görüyorsun
ne yazıcam ne diycem bilmiyorum yanlış bi kelime kulnandıysam kusura bakmayın
21 yaşında dul kalmak ne demek nası olucak allahım ben napıcam nereye sığıcamsenağlama

chatlak,
ablacım üzülme ne olur,uzaktan söylemesi kolay belki ama daha 21 yaşındasın,bir gençlik hatasıdır diyeceksin ve geçmişe sünger çekip hayatına kaldığın yerden devam edeceksin,biraz olumlu düşünmeye çalış ya çocukların olsaydı,ya yıllar sonra boşanmak zorunda kalsaydın herşey daha zor olurdu inan,heleki insanın çocuğu olunca ayrılması dahada zor çünkü çocuklar anne-baba ne yaşarsa yaşasın ailesini bir arada görmek istiyor.
Hepimiz genç olduk hepimiz sevdik,eminimki aramızda ailesini dinlemeden ailesine rağmen evlilik yapanlarda vardır,bir insanla yuva kurarken kimse sonunda ayrılık olsun istemez ama kader bu,aileni dinleseydin belki bunları yaşamazdın,belkide yinede yaşardın bilemeyiz,sonuçta bunların yaşanması gerekiyormuş:teselli:
kendini kahredip durma ve lütfen kendimi arabanın altına atmak istiyorum gibi şeyler söyleme,bu anne ve babacığını kahreder,evlat acısı ne demek biliyor musun sen?
İnan insan yaşadıkça her zorluğun her kötü şeyin üstesinden gelir,ne mutlu sana arkandan dağ gibi baban elleri öpülesi bir annen var,onlarla elele verip bugünleride atlatırsın Allah'ın izniylea.s.

munem canım ablam aylinim ablacım güzel arkadaşlarım
çok şükür o günün acısıyla o şekilde düşünmüşüm o şekilde yazmışım
bugünlerde daha iyiyim geçicek bugünler bende biliyorum
"delisi olan hergün ölüsü olan bir gün ağlarmış"
ben sdc bir kez ağlıycam ömür boyu üzülmektense
böyle olması benim için daha hayırlıymış demek ki
yaşamam gerekiyormuş bunları
içimde ona karşı gram sevgi kalmadı artık
nötrüm ona karşı saygı olmayan bi evlilikte
sevgi tek başına yeterli olamıyor maleseff
ben dediğim gibi çok çabaladım bu 11 ayda hep sustum
aileme hiç bir şeyi yansıtmamaya çalıştım
ama son olay bardağı taşırdı
evet ben çok gururlu bir kadınım asla o lafları kaldıramazdım kaldıramamda
benim annem babam ayrılar parçalanmış bir ailenin çocuğuyum diye
beni sahipsiz sandılarr ayrıda olsalar ailem çocukları için
herzaman birarada onlar bunu anlıyamadı malesef

dün biraz sinirlenmeme karşın bugün çok iyiyim
onlarla [ailesi] tel muhattap olmak zoprunda kaldım
ve benim 4 yılımı verdiğim adamın bana attığı iftiraları duymak beni doğal olarak sarstı
ama onlara karşı hiç belli etmedim benim hiç bi kabahatim yok ki
benim başım herdaim dik ve bundan sonrada öyle olucak
biliyorum onlar beni yıkmak istiyorlar bu zamana kadar yapamadılar
dün son kozlarını oynadılar ama yine beceremediler
beni yıkamadılar yıkamıycaklar

burada onada bir şey söylemek istiyorum biliyorum okuyor bunları

ne olur bırak beni peşimi bırak istemiyorum seni
ben sensiz çook mutluyum inan bana 1 senedir ilk defa
dün akşam huzurlu uyuyabildim

inşallah sende bensiz bir yerlerde bir başkasıyla çook mutlu olursun
hakkettiğin seviyede bir insanla birlikte olman dileğiyle hoşçakal....

birtanem inan bana hiç üzülmedim.Her daim ,gururlu ve onurlu olmanı,her daim Allah diyerek Allah sığınmanı tavsiye ediyorum.Bir tavsiyem daha olacak kulağında küpe kalsın hiçç çıkartma o küpeyi
-asla arkana bakma,güzel günlerini düşünerek ağlama
asla dul kaldığına üzülme ,dulluk şereftir
-asla o adam gelirse kabul etme,tekmele
-asla 2.evliliğini yapma
-asla 2.evliliğinde bekarla evlenmeye kalkma (bilmiyorlar evliliği ve yürütmeyi)
-asla dul çocuklu adamı tercih etme
evlenirsen dul olsun çocuksuz olsun
ama
-asla evlenme
birincisinden gülmeyen 2.sinden gülmüyormuş
-balık baştan kokuyormuş
bende 21 yaşındaydım dul kaldığımda hep asla dedim 2.evliliğimi dul çocuklu adamla yaptım...
ama balık baştan kokmuşşş ben farketmemişim.
tek kelimeye
MUTSUZUM hemde çokkk
hayatını kur ,geleceğine bak.kaderin buymuş yaşayıp ,görecekmişsin,güçlü ol,bir gün güçlü olmaktan yorulsanda güçlü olmaya devam edeceksin ve et
Hayatında dileğim yaşadıkların bunlardan ibarettir inşallah ,bir çakıl taşı bile gelip dokunmasın ayağına belkide kimbilir.Allahım yarattığı en şanslı kulsun.İsyan etme Allah dermiş ki ve gülermiş
"kulum sen ağlıyorsun,üzülüyorsun,,isyan ediyorsun ama bir bilsen senin hakkında ne kadar hayırlı bişey verdiğimi"
Kendine İYi bak arkadaşım

birtanem inan bana hiç üzülmedim.Her daim ,gururlu ve onurlu olmanı,her daim Allah diyerek Allah sığınmanı tavsiye ediyorum.Bir tavsiyem daha olacak kulağında küpe kalsın hiçç çıkartma o küpeyi
-asla arkana bakma,güzel günlerini düşünerek ağlama
asla dul kaldığına üzülme ,dulluk şereftir
-asla o adam gelirse kabul etme,tekmele
-asla 2.evliliğini yapma
-asla 2.evliliğinde bekarla evlenmeye kalkma (bilmiyorlar evliliği ve yürütmeyi)
-asla dul çocuklu adamı tercih etme
evlenirsen dul olsun çocuksuz olsun
ama
-asla evlenme
birincisinden gülmeyen 2.sinden gülmüyormuş
-balık baştan kokuyormuş
bende 21 yaşındaydım dul kaldığımda hep asla dedim 2.evliliğimi dul çocuklu adamla yaptım...
ama balık baştan kokmuşşş ben farketmemişim.
tek kelimeye
MUTSUZUM hemde çokkk
hayatını kur ,geleceğine bak.kaderin buymuş yaşayıp ,görecekmişsin,güçlü ol,bir gün güçlü olmaktan yorulsanda güçlü olmaya devam edeceksin ve et
Hayatında dileğim yaşadıkların bunlardan ibarettir inşallah ,bir çakıl taşı bile gelip dokunmasın ayağına belkide kimbilir.Allahım yarattığı en şanslı kulsun.İsyan etme Allah dermiş ki ve gülermiş
"kulum sen ağlıyorsun,üzülüyorsun,,isyan ediyorsun ama bir bilsen senin hakkında ne kadar hayırlı bişey verdiğimi"
Kendine İYi bak arkadaşım

nasıl güzel yazmışsın yaaa
gözlerim dolu dolu nefesimi tutarak birkaç kez okudum valla
sonuna kadar katılıyorum sana

tüylerim diken diken ve gözlerim dolu dolu okudum yazdıklarını
o kadar zorlu bir süreçten geçiyosunki şimdi herşey yanlış geliyo sana
ailelerimiz bizim hep yanımızda küçükken nasıl düştüğümüzde kaldırdılarsa şimdide kolumuzdan tutacaklardır inan sözlerini dinlemediğim için yanlış belki ama insanın gözleri kör oluyo
hayat öyle zorlu bir sınav ki
21 yaşında olsan ne olucak hayat şimdi senin için yeni başlıyo
umutlu ol hayata pozitif bak ve bol bol da dua et
Allah kimseye kaldıramayacağı yük yüklemez
Allah yardımcın olsun canım seni tanımıyorum ama acını hissedebiliyorum inan

Chatlak canim cok uzuldum ama bir yandanda Allahin sevgili kuluymusun olayi simdiden anladin vede hayatina yon verme sansin var, daha cok gencsin yuregin piril piril lutfen beyninden kotu dusunceleri uzaklastir hemen ve sana yakisan gibi olmaya calis, basi dik ayaklari yere sagliam basan, uzulmemek elde degil haklisin insan ne umitlerle yuva kuruyor ama bazen bu trenin rayda gitmesine benziyor bazen tren raydan cikiyor ve tekrar yerine oturtmak zor bazi seyler zedeleniyor yipraniyor, kimsye karsi basini egme ne derlerse desinler sen kendini biliyorsun ve oylede olmaya devam et, hayatin sana sundugu buymus ama bundan sonrasi icin daha onunde kismetse cok uzun ve guzel yillar olacak bunlari dusun ve hayata saril suan sorumulugun sadece kendine ya bebegin olsaydi onun icin katlanmak zorunda kalman daha zordu degilmi? Gelecekte guzel yaerinlar seninle olsun bazi seylerin yasanacaksa onune gecilmiyor hic kimse yuvayi yikmak icin kurmuyor, kimsede elindeki iyi nimetini kimseye vermez buda gercek, sana deger vermeyene anlamayana sende oyle davran, vede huzurlu gunlerin gelecegine inan, sevgielrimle opuyorum ŞenizŞeniz

süpürgem çok haklısın ne diyebilirm ki
evlenmeden önce 4 sene sevgiliydim ben bu adamla
son 2 sene ailesinide tanıdım
daha doğrusu tanıdığımı zannetmişim ama evlenmeden
iç yüzlerini yani karasını göremedim senin tabirinle

ama burda sizin huzurunuzda ona bir şey için teşekküretmke istiyorum
onun sayesinde öğrendimki
aslında kimseyi çok iyi tanıyamazsın
saol canım teşekkür ederim
bundan sonra lugatımdan çok iyi tanıyorum kelimesini çıkardım sayende

canım ya işte bekar kızlarımıza bizde bun u anlatmaya çalışıyoruzz
onlar aşığızz bizz onun yanında olursam mutlu olcam demekten başka birşey demiyorlarrrr
evlenince sorumluluıklar artıyorrrr öyle herşey eskidekii gibi kalmıyorrrr
başlıyor kavga larrr
evliliğe alışana kadar bakmışsın 10 yıl geçiyorrr

şoktayım çatlağım valla şimdi gördüm:1shok:
nişanlılık döneminde de sorunlar yaşadın bildiğim kadarıyla.
Hiç üzülme senden kıymetli değil kimse
onsuz başını yastığa koyduğunda huzurluysan aynen devam et.
Rabbim yardımcın olsun arkadaşım.
Bundan sonra inşallah tüm güzellikler seni bulsun:1hug:

munem canım ablam aylinim ablacım güzel arkadaşlarım
çok şükür o günün acısıyla o şekilde düşünmüşüm o şekilde yazmışım
bugünlerde daha iyiyim geçicek bugünler bende biliyorum
"delisi olan hergün ölüsü olan bir gün ağlarmış"
ben sdc bir kez ağlıycam ömür boyu üzülmektense
böyle olması benim için daha hayırlıymış demek ki
yaşamam gerekiyormuş bunları
içimde ona karşı gram sevgi kalmadı artık
nötrüm ona karşı saygı olmayan bi evlilikte
sevgi tek başına yeterli olamıyor maleseff
ben dediğim gibi çok çabaladım bu 11 ayda hep sustum
aileme hiç bir şeyi yansıtmamaya çalıştım
ama son olay bardağı taşırdı
evet ben çok gururlu bir kadınım asla o lafları kaldıramazdım kaldıramamda
benim annem babam ayrılar parçalanmış bir ailenin çocuğuyum diye
beni sahipsiz sandılarr ayrıda olsalar ailem çocukları için
herzaman birarada onlar bunu anlıyamadı malesef

dün biraz sinirlenmeme karşın bugün çok iyiyim
onlarla [ailesi] tel muhattap olmak zoprunda kaldım
ve benim 4 yılımı verdiğim adamın bana attığı iftiraları duymak beni doğal olarak sarstı
ama onlara karşı hiç belli etmedim benim hiç bi kabahatim yok ki
benim başım herdaim dik ve bundan sonrada öyle olucak
biliyorum onlar beni yıkmak istiyorlar bu zamana kadar yapamadılar
dün son kozlarını oynadılar ama yine beceremediler
beni yıkamadılar yıkamıycaklar

burada onada bir şey söylemek istiyorum biliyorum okuyor bunları

ne olur bırak beni peşimi bırak istemiyorum seni
ben sensiz çook mutluyum inan bana 1 senedir ilk defa
dün akşam huzurlu uyuyabildim

inşallah sende bensiz bir yerlerde bir başkasıyla çook mutlu olursun
hakkettiğin seviyede bir insanla birlikte olman dileğiyle hoşçakal....
karari vermek sorunun yarini cözmekdir,hic birsey icin üzülme,hayattaki hicbirsey senden önemli degil.zamanla hepsini atlatip yeniden gülecek mutlu olacaksin,
dertlesmek istediginde bizlerden birileri hep burada olucak:1hug:

Canım inan çok üzüldüm okuyunca.Ama bir evlilik gitmiyor,başından sonu görünmüyorsa devam etmenin hiç anlamı yok.Sen akıllı kişilikli birisin,ayaklarının üzerinde durur,ekmeğini taştan çıkarırsın.Bir süre daha çok ağlayıp,üzüleceksin ama gün gelecek gülümsemeye,ardından kahkaha atmaya başlayacaksın.Daha hayatın başındasın,bir musibet,bin nasihatten hayırlıdır,sen kötü bir deneyim yaşadın ama aldığın hayat dersi gelecekte hayata, insanlara,dair sana büyük tecrübe kattı.
Yolun açık olsun be güzel kızım.Bu hayat senin herşey gönlünce olsuna.s.

Diyecek Soz Bulamiyorum Seni Anliyorum Ama Yaşamak Bambaşka Unutulacak Be Güzelim Hepsi Geçecek Simdi Ihtimal Veremiyosun Ama Ileride Yine Cok Seveceksin Evleneceksin Cocuklarin Olcak Buna Inan Inanki Olsun Ailen Seni Asla Birakmaz Etrafina Zaten Bakma Umursama Boşver Hayati Gitsin Sen Kendini Oyala Yeter Bu Kotu Gunler Gececek Keske Olmasaydi Ama Allahimda Seni Boyle Siniyor Sakin Hata Yapma öbür Dünyayi Ve Aileni Duşun O Koca Müsfettesi Zaten Hatasini Anlayacak Asil Cezada Onun Icin O Zaman Başlayacak.......

balım nediosun senn
bana akıl veren sen
şimdi kendin için bunları konuşuyosun
az biraz sabır hemen karar verme beni örnek al ya neler yaşadım
herşeyi paylaştım sana.konuşmak istiorum seninle ara beni

canım
sayfaların hepsini okumadım ama sana daha öncede yazmış olmalıyım mutlaka...
üzülme ne boşandığıuına ne dul kalacağına nede gecen heba olan yıllara asla üzülme....

daha doğmadan yazılırmış ya yasayacaklarımız alnımıza...senin su yasadığın üzüntüler aslında ilerideki mutlu günlerin habercisi....

ve inan bana şimödiki erkeklerin cogu dul kadınları tercih ediyor cünkü evliliği biliyor diye...etrafımda örneğini cok gördüm ha ben bu konusa aile gafına ugradım ama olsun...herkes aynı değildir herkesin kaderi farklıdır...
üzülme...gülümse bence ....güçlü ol...bende 21 yasında kaldım...
üzüldüm ama evliliği sürdüyseydim daha cok üzülürdüm...

ben inanıyorum ki ileride seni cok ama cok mutlu günler bekliyor
bir daha ki yuva ve eş seciminde daha dikkatli olursun.... ama unutma her yazadığımız kader....
nasip....

Allah ım bu dünyada mutsuz olan kullarını ahrette sonsuz ve doyumsuz bir mutlulukla ödüllendirirmiş...

hakkında her attığın adımda hayırlısı olsun canım :1hug:a.s.

merhaba arkadsım yazını okudum boşanacağım demişin yasında dul kalacağım demişin
ben yasında istemediğim bir evlilik yasaım 3ays ürdü
sonra tekrar evlendim 4 sene bitti 5e girdi eşimi okadar çok seviyorumki anlatamam şimdi o benden ayrılmak istiyor
ama ben ne yapacağımı bilmiyorum ben neyappayım ben onsuz nasıl yaşayayım eler var hayatta oda yaşadığım yer küçük bir yer ne düşünür insanlar hakımda daha yasım 25 ve ben ayrılmayı hiç amam hiç istemiyorum

merhaba arkadsım yazını okudum boşanacağım demişin yasında dul kalacağım demişin
ben yasında istemediğim bir evlilik yasaım 3ays ürdü
sonra tekrar evlendim 4 sene bitti 5e girdi eşimi okadar çok seviyorumki anlatamam şimdi o benden ayrılmak istiyor
ama ben ne yapacağımı bilmiyorum ben neyappayım ben onsuz nasıl yaşayayım eler var hayatta oda yaşadığım yer küçük bir yer ne düşünür insanlar hakımda daha yasım 25 ve ben ayrılmayı hiç amam hiç istemiyorum

hayırdır arkadaşım eşin neden ayrılmak istiyor?pylaşmak istermisinsenağlama

Allah sana ve herkese hayırlısını nasip etsin.Seni haketmeyen birini hayatından çıkarmakla doğru bir karar vermişsin.Bu hayatta ne ilk boşanansın ne de son olacaksın.Mutlaka senin sevgini hakedecek biri çıkacak karşına sen yeterki güçlü ol,dimdik dur bu hayatta.

X