Boşaniyorum

böyle durumlarda insan ne diyeceğini bilemiyor. yaşın daha çok küçük belki bunları söylemek bana kolay sana zor gelebilir ama güçlü olmak ayakta durmak zorundasın. ben kendimi çok kötü hissettiğim durumlarda bir silkelenme ihtiyacı hissederim buda bil laf bir söz olur yyada her neyse sende bir silkilen kendine gelllll (bana kızma) aklına öyle ölüm laflarınıda getirme. ölmek kolay zor olan hayatta kalabilmek ve bence sen o zoru başarabilecek güçtesin sadece şuanda sende o enerji yok. o enerjiyi sana sağlayacak olanda zaman. çok üzüldüm okurken ve bir an yanında olmak ve sana sıkı sıkı bir sarılmak geçti içimden. hayat herşeye rağmen devam ediyor. çok daha güzel günlerin seni beklediğine emininm.

Allah yardımcın olsun canım. Yazdıklarının hepsini okudum. Sen çok kararlısın. Farkettiğim kadarıyla içinde en ufak bir kırıntı kalmamış. Yaşadıklarının hepsi de bitecek korkma. Ailenin yanında olması ruhunun iyileşme reçetesi bence. Allah razı olsun sana destek olan ailenden. Böyle bir adamdan çocuğun olmadığı için çok şanslısın...

canım sakın kendini cok yıpratma bu sadece senin başına gelen birşey değil ki.yaptığım hata diyorsun şu dünyada hata yapmayan insan varmıdır acaba;yaşın o kadar genc ki ileride mutlaka iyiki ayrılmışım diyeceksin.sonucta kaderde varmiş sende yaşadın ALLAH yazmış sonuçta...millet ne derse desin üzülme sen...ailen mutlaka senin üzülmene üzüleceklerdir.ya kendine bir zarar verirsen ailenin ne kadar üzüleceğini düşündün mü hiç.....sen kendine güven sadece eskisinden daha sıkı tutun hayata.. DÜŞMANLARINI SEVİNDİRME.... seni üzmek isteyenlere üzüldüğünü gösterip onları sevindirme.. sana bol şans ve mutluluklar diliyorum...sevgi ve dua ile kal ..........

her ınsanın hayatında bır defa koty hakkı vardır.kımılerı nısanlıyken kımılreı evlıyken bunu kullanır.sen kotu hakkını kullanmıssın.ILERDE DAHA IYI BIR EVLILIK YAPACAKSIN.

canım benim seni çook iyi anlıyorum.Dua et kii evliliğin ilk yılında sana uygun olmadığını fark etmişinde ayrılıyorsun.sen üzülme seni kaybedenler üzülsün..Bende aynı sıkıntıları yaşadım 12 yılın sonunda bitirdim evliliği şuanda 5 yıl oldu ayrılalı.Ama o insan için harcadığım 12 yılıma acıyorum.sakın öyle kötü şeyler düşünme hayatın sonu değil.bu günlerde gecer.Şunu unutma kimse senden değerli değildir....

hakkında hayırlısı olsun canım...
bundan sonraki yaşamında umarım hakkettiğin mutluluğu bulursun...

Hey allahım ya :çok üzgünüm: ben okuyunca çok şaşırdım.

Senin adına çok üzüldüm çatlak kafa :teselli: Zamam zaman bende boşanmaya doğru gittim.KABUS gibi :çok üzgünüm:

Sen iyi ol sağlıklı olda başka hiç bişey önemli değil bence kimse için hayatını zehir etmeye değmez

Yazilanlari aşaği yukari okudum. Inanin biraz üzüldüm biraz şaşirdim ben de 4 yiilik evliliğimi sonlandirdim ve geriye baktiğim da acaba şunu da yapsam evliliğim düzelirmiydi diyeceğim hiç bir şey yok. çünkü evliliğimi kurtarmak adina herşeyi yaptim.
Ilk aklimdan boşanma fikri geçtiğinde ilk önce annem babam üzülür diye düşündüm sonra elalem ne der dedim. Ama arkadaşlar ne çektiğimizi bizler biliyoruz. Ne yaşadiğimizi bizler biliyoruz dişaridan hiç bir şey göründüğü gibi değil. Artik kafamda tamamen evliliği bitirdiğimde ise kim ne derse desin umrumda değil dedim. Bu hayat bizim ve maalesef çok kisa alternatifi yok tekrar şansi yok.
Benim bir çocuğum var ve ayrildiğimizda çocuğum ne olacak arada kalir nasil büyür ben ona yetebilecekmiyim bunlari düşünmedim çünkü evli kalmaya devam ettikçe ben taviz veriyordum taviz verdikçe kendime olan saygimi kaybediyordum. Kendi değerlerimden ödün veriyordum ve ben güçsüz değersiz bir insan değilim. Ben mutsuzdum ben insanlardan çevremdekilerden kaçiyordum adeta utaniyordum yaşadiklarimdan oysa ben utanmayi ya da mutsuz olmayi hakedecek bir şey de yapmiyordum ve ayrildim.
Ilk başlarda dalip giderdim bebeğim benim yüzüme endişe ile bakardi bayanlar biz mutlu olursak ailemiz annemiz babamiz evlatlarimizda mutlu güçlü umutlu olur unutmayin. Ve son olarak ben annem babam üzülmesin diye fazladan evliliğimde uzatmalari oynadim oysa annem babam bunu duyduklarinda öğrendiklerinde çok üzüldüler. çünkü evladin mutluluğu annenin babanin mutluluğu oluyormuş bunu kendi yavrumdan öğrendim.
Ve asla ne kendime ne de benim durumumda olan insanlara dul demiyorum hele hele dul damgasi yedim cümlesini yadirgiyorum. Kendinizi nasil hissederseniz öyle olursunuz ben 1 çocuk annesi bekar bir bayanim.
Sevgiyle kalin

Allah hakkında hayırlısını versin.
yinede düşününce ayrılmak kötü geliyor bana.
Ama şuda var yaşadıklarını en iyi sen bilirsin.
umarım bundan sonraki hayatında çok mutlu olursun.

of canım çok üzüldüm bende aynı durumdayım 3 yıllık evliyim ve boşanmak üzereyiz. Gerçekten insan çok kötü oluyor bazen toparlanıyorum bazen ağlıyorum gelgitlerim oluyor uzmanlar bunları normal olduğunu ve acımızıda çekmemizin gerektiğini söylüyorlar sende için sakın atma bende senin yanındayım bu durumdan kurtulanlar atlatanlar lütfen bize yardımcı olun güneş tekrar doğacak biliyorum

Ya canım noldu sizin meseleniz valla merak ediyorum sesin de çıkmıyor konuya cvp da yazmıyorsun hayırdır???

canim bi değişiklik yok
o yüzden yazma gereği duymamiştim
ama madem merak ettniz yaziyim
davayi ben açtim
çok araştirdim iyi bi avukat buldum sonunda
şimdi 1 ağustosta adli tatil başliyacaği için
mahkeme adli tatil sonrasina
kaldi malesef o yüzden suan beklemedeyim

yazdıklarını okurken çok üzüldüm .bende 3 yıl önce boşandım.çok gençsin daha sakın üzme kendini hayatın sonu degil.daha ne mutluluklar yaşayacaksın unutma bunu sakın:1hug:

chatlak kusura bakma kendi derdimden diğer konulara fazla bakamamıştım... okumaya çalıştım gelişmeleri ve senin adına çoook sevindim.

geçiyor, geçiyor, hem de o acılar, cehennem gibi günlerden sonra öyle kolay geçiyor ki...

ben de yine bir bitişe yaklaşmış durumdayım, 3 yıldır çıktığımla , ancak 8 yıl önceki boşanmaya çok daha kolay karar vermiştim, senin yaşadıklarını yaşadığımdan dolayı, psikolojik baskı, akraba,aile vb. değişmeyecek şeyler yüzünden.

Ancak şimdi böyle nedenler olmayınca daha garip görünüyor, yine bir ayrılık belki ama inan anladım ki, ayrılık-sorun hep karşımızdaki insanın durumuyla alakalıymış acıtması, bitişler illa ömrümüzden ömür götürmek zorunda değilmiş.

Kendi insanlığımı unutacak duruma gelmem gerekmiyormuş anladım...

hepsi geçiyor, inan sonra bak 28 yaşında sevgilinden ayrılırken liseli kızlar gibi olabiliyorsun yani demem oyerimseniben

bence davayı onun açmasını bekle.bende 3 yıl önce boşandım ben açmıştım davayı 1.5 yıl sürdü.eger kendi açar ve ayrılmak isterse sende istiyorsun sanırım tek celsede biter.herşeyin hayırlısı olsun.hayat devam ediyor.umutla kal cnm

çok çok üzüldüm geçmis olsun diycem geçecek biliyorum her zaman senden daha kötüsünü düsün lütfen ben 3 aylik hamileyken vdayak yiyip baba evine sigindim daha 1 ay önce ne mi oldu geri geldim sevgi var mi bilmiyorum ama ama süküür et hamile degilsin yada çocuk yok emin ol daha iyisi mutlaka vardir ve çok gençsin sakin ölümü düsünme o hem dünyani hem ahiretini y1kmak demektir eger okursan bu yazimi senin durumundan daha kötü durumda olanlari düsün ve mutlu olacain günlerin hayalini kur durumundan beni haberdar edersen çok sevinirim allah yardimcin olsun.

geldik yolun sonuna
oysa ki tam 20 gün sonra
1.evlilik yıldönümümüzdü ne planlarım vardı
süprizler hazırlamaya başlamıştım şimdiden
ama ne mi oldu bilindik son BOŞANIYORUZ....
kendim ettim kendim buldum ne diyim hep dik kafalığım yüzünden
olmayacak bir insanla bir yuva kurmaya çalıştım çabaladım
ne oldu olan kime oldu
gidenler benden gitti sabrede ede sabır taşı oldum dün çat diye çatladım
ağlıyorum ama onun için deil babam için ailem için herkese yaşattıklarım senağlama
için ben ne kadar zayıf bir insanım dün akşam çok düşündüm
kendimi atıcaktım bi arabanın önüne kimsede dert sorun kalmıycaktı
ama yapamadım cesaret edemedim allah kahretsin ki hala yaşıyorum
hala nefes alıyorum istemiyorum ben bu hayatı istemiyorummsenağlama
ben haketmiyorum ne anamı ne babamı onlar haketmiyorlar bu acıları
biraz dinleseydim onları olmıycaktı bu evlilik herkes söyledi ama ben göremedim
bana göre deildi ama ben kör aşıktım allah kahretsin ya allah kahretsinsenağlama
etmiyorum hakkımı helal etmiyorum onun için tek bir damla gözyaşı bile dökmüyorum
ama bu zamana kdr benim gözümden akıttığı yaşlar kdr kanı aksın inş....senağlama
allahım sana havale ediyorum sen kim haklı kim haksız görüyorsun
ne yazıcam ne diycem bilmiyorum yanlış bi kelime kulnandıysam kusura bakmayın
21 yaşında dul kalmak ne demek nası olucak allahım ben napıcam nereye sığıcamsenağlama

sari melegim, güzel yüzlüm, güzel yürekli ceylanım...
konuyu biliyordum ama açtiğin başligi daha yeni görüyorum.
içimi öyle acitti ki yazdiklarin :1no2:
şu an daha iyisin, biliyorum
yada buna inanmak istiyorum
her karanlıgın sonu aydınlık, her gecenin sonu ışıl ışıl bir sabahtir...
Allah kimsenin yaptıgını kimsenin yanına koymaz kuzucum...
hem ne diyor yüce kur'an " Allah kimseye güç yetirebileceğinden fazlasını yüklemez... "
senin yaşın ne kadar kucuk olsa da kocaman bir yüregin var.
anne babana gelince
senin gibi bir evlat yetiştiren o muhterem insanların senden farklı olduklarini düşünmüyorum.
kalpleri de kucaklari da sana hep açıktır buna eminim

her ne olursa olsun her daim yanında oldugumu, oldugumuzu bil melegim Şeniz

Daha ne kadar gencsin yiy ki çocuk yok bak olsa yilrca katlanacaktin çocuğum için derdin en sonunda artik sabrim kalmadi bitiriyorum derdin güzelim gençsin ne var bunda demiyecem zor acele etme sorun ne bilmiyoruz ama konuş çözüm ara bi şans daha ver derim1 yil çok erken yinede iyi düşün allah yardimcimiz olsun hepimizin

canım iyiyim oldukça :)
buraya kendi kendime gelip yazmak istemedim
sen mrk etmişsin geldim işte tşk ederim Şeniz

dediğim gibi mahkeme adli tatil sonrasında
bu arada bana karşı taraftan
arkadaşlar aracılığıyla haber yollanıyor:eek:
son bir şans isteniyor
kafamı karıştırmaya çalışıyorlar akıllarınca:mymeka:
ama ben o şansı daha önce vermiştim
dediğim gibide oldu daha 2 ayda yalvarmaya
ben bittim sensiz olmuyor denmeye başlandı
ama kedi pilavı bi kez yercokacimcoook