Boşaniyorum

biraz önce geldim eve, geriye doğru okumaya çalıştım, dün geceden bu yana bayağı bir mesaj var, sonunda hafta sonu olanları okudum klava: oldum bir anda,:1shok: oldum.

psikolojik baskı nedir çok iyi bilirim. Yazmıştım dün gece ben de 20 yaşında boşandım 1 yıllık evlilik sonucu. Böyle kafa yapısı olan insanlar maalesef düzelmiyor, yıllar sonra dank ediyor ama iş işten geçiyor, arada hiçbir şey kalmamış oluyor.

Kıyafet konusunun bahane olduğunu hepimiz biliyoruz, amaç sadece psikolojik baskı.

Benim eski eşim de sigara konusunda yapardı: tanıştığımızda sigara içiyordum, çıkarken de. Evlendik bir baktım, bana dışarıda ya da misafir varken sigara içemezsin diyor. :1shok: şaka sanmıştım, sonrasında defalarca kavgalar, ben de öğrenciydim, üniversitede fosur fosur içerdim inadına.

Şimdi erkek arkadaşım sağ olsun, tanıştığımızda içmiyordum, kırk yılda bir eser de içersem, neyin var, ne sıktı canını, üzme lütfen der. Keyiften içiyorum dersen, ha o zaman tamam ama tekrar alışma lütfen der. Ben de ayda yılda bir içerim.:asigim:

Chatlackçım, inan bana zaman ve o arada kendini meşgul etmen seni çok daha güçlü yapacak, zaten güçlüsün deyerimseniben Sonra ise sana değer veren biriyle beraber olduğunda ancak böyle konu açıldığında hatırlayacaksın ve vayy bee nasıl dayanmışım bir yıl diyeceksin. :1hug:

gerçekten çok zor bir durum Allah yardımcın olsun sabrın sonu selamet Allah ın verdiği canı Allah alır ölmeyi aklından sakın geçirme hem dimdik dur ki o eşin olcak kişi yıkılmadığını onsuzda yaşayabildiğini anlasın Allahım sabır versin insanoğlu herşeye alışıyor

yaşayan bilir bende 21 yaşındayım we ayrılıorm eşimden 4. mahkemem olucak we sen benden şanslısın mesleğin war benim gibi yapmamışsın ben işide okuluda bırkatım onun için we ben ewleneli daha 1 yıl olmadı ama bşanma dawamada 4. mahkememo lucak tahmin et artık ne kadar ewli kaldığımı hiç bişey yaşayamdan bitti ewliliğin acıdan mutsuzlukdan başka yanını hatırlamıorm çok zor ALLAH kimseye wermesin özelden mesaj atabilirsin yardımcı olmaya çalışırm kib bırakma kendini çok zor olsada hayat dewam edio hemen hemen aynı durum benim dışımda herkes görmüş bilmişler bu ewliliğin yürümüceni ama aptal aşık ben göremedim sonu işde yine aynı nese çok konuşdum hayırlısı olsun

hakkınızda hayırlısı olsun...
umarım çok mutlu olursunuz yeni hayatınızda..

canım hayat bazen istediğin gibi gitmeyebiliyor.. ama hiç kimse sonunda ne olacağını bilemez.sen de bilemezdin. malesef sizin gibi erken boşanmalar günümüzde o kadar çok ki. çalışır yeni bir hayat kurarsın.ailenle kalman da şart değil.kendi ayakların üzerinde bir ark. ile birlikte kalabileceğin bir ev olabilir belk. yaralarını daha kendince sararsın. aileler daha trajik bakıyorlar olaya..

az önce yazdıklarım sana idi.. hakkında en iyisi olsun. herkes mutlu olsun. hiç umut yokmu?

umut yokmu derken eşimle barışmayımı kasteddin asla öyle bişey olamza ben 2 aylık ewliyken şiddet gördüm yaşadıklarımı anlatsam size zaten burda bazı topiklerde war yazılarım çok acımasız biriydi eşim olucak haywan ağzımdan kan gelirken sesini kes diyebilcek kadar haywandı ailemle kalıorm zor olsada ewliykenki haytaımdan daha iyi ALLAH büyük hepimizin hakkında hayırlısını wersin aldığım ders ewliliği bidaha asla düşünemiorm bundan sonra hayalalerim heweslerim umutlarım hep yıkıldı tamir olması imkansız

canım ya inan çok üzüldüm ama nedemek yaşamak istemiyorum arabanın altına atıcam kendimi falan.saçmalama lütfen ya kendine gel daha beter acılar çeken insanlar var ve inatla yaşıyorlar sen 21 yaşında dul kalıyorum diyemi öleceksin.Emin ol ana baba herzamana affeder bi süre sonra geçicektir zamanın yaralarını sarmasını bekle ve bir süre herşeyi akışına bırak.Su akar yolunu bulur canım benim.Kendini bu kadar üzme sakın sakın asıl sana bişey olursa ailen mahfolur öyle düşün sevdiklerin için ayakta dimdik dur hayata sımsıkı sarıl.bugün varız yarın yokuz senin için hayırlısı buymuş belki daha iyi bir hayat kurcaksın nerden biliyosun.sorununuz ne bilmiyoum ama ömür boyu mutsuzluk çekeceğine şimdi daha başında bitsin.

Canem ne yaptın ne ettin gelişmeler neler merak ettim seni... Geldiğinde yaz olur mu tatlım... Şeniz

canım neler yaşadın neler çektin ben bilemem yazılarını okudum evet çok güçlenmişsin ama biraz gözden geçirmen konusunda laale'ye ve songüll'e katılıyorum.pc'nin şarjı bitmek üzere çok kısa yazıp yarında ugrucam inşallah.bak ben de yeni evliyim 1ay sonra 1.senemiz dolacak.ama eşim 20güne kadar halen "biz şöyle yaparız biz böyle yaparız"diye babasıgilden teyzesigilden vb. bahsedip halen kendisinin bir aile oldugunu kavramadıgını belli eden cümleler kuruyordu çok basit şeyler bi yemegin tarifinde bile...ama erkekler yaşca büyük bile olsa bizden geç olgunlaşıyorlar.ki senin eşin de küçükmüş.eşimin art niyetsiz bu cümleleri kurdugunu bilyorum ama aldım karşıma dedim ki, canım aileni kastederek "biz" dediğini biliyorum ama artık 2miz bir yuva kurduk ve bir aile olduk.biz şöyleyiz böyleyiz diye kurdugun cümleler art niyetin olmasada kırıyor beni ve sanki evliliğimizi benimseyemedigini düşündürüyor bana dedim.o da o zaman farketti hatta şaşırdı bile..ama çeki düzen verdi kendisine.yani bu evlilik denilen ilginç müessese zamana ihtiyac duyulan bişey ben eşime de derim hep 6.senemizi btirmek üzeriyiz biriktelik anlamında...ama daha birbirimizi tanıcak öyle çok şeyimiz varki hayat bu akıp gidiyor inanlarda değişiryor hergün bi başka huyumuzu çıkarıyoruz ortaya ee tabi eşimiz de...yani demem o ki evliliğin ilk yılları cicim ayları gibi görünsede zor bir süreçtir alışma dönemidir ne de olsa.bu dönemi sabırla aşabilenlerden olmak onları örnek almak gerek...evet yaptıkları tavsip etmiyorum eşinin ama savaşmak istersen bence ortam müsait eşin de küçük çünkü.ama yok sevgim kalmadı dersen sözüm yok.
Allah yardımcın olsun.

kızlar hepinizin saolun beni merak etmişsiniz ben iyiyim ailemin yanındayım
yanlız kafamda bi çok soru işareti var bunlara cvp bulmaya çalışıyorum
sizede bir şey sorucam
şimdi davayı ben mi açmalıyım yoksa onun açmasını mı beklemeliyim
yani hangisinde ben avantajlı olurum

canlarım ya meğer ne kadr mutsuz evlılık varmıs ıcım acıdı yureğım yandı
evlılıkte 3 kışı olmaz ve kesınlıkle bence içki kumar vs seylerde olmamalı
evmıze berektı helelı sokalım kı hzurumuz olsun dımı
chatlakcım esın senı çok yaralamıs ama ıckının bahanesı olmaz arkadaslarla onla bunla dıye
ama sızın asıl problemenız anladığım kadarıyla aıleler geçtık bıde alakası olmayan ınsanlar karışmış esın çok pasıf bı ınsan demekkkı
yazmak ıstedığım okdara çok sey varkı ama kelımelere dokemıyorum
ya bırakın 2 ınsan yuva kurmus mutlu olsun yok ılla karısacaklar rahat duramazlar

şimdi aslında bana kalsa ben onun tırnağını bile istemem bırakın parasını
ama ben bu adamdan maddi manevi tazminat alıcam ne yapmam lazım
nasıl davranmam lazım bilemiyorum işte
he bide bizim düğünde takılanların hepsini bozdu bu herif 1 aya kalmadan
o zamanın parasıyla 12.000.00 den fazla tuttu araba alcaz dedi tamam dedim
arabayı aldık 3 4 ay sonrada borçlarım var dedi sattı
zaten ilk başta borçlar için istemişti sonra kıvırdı
ben araba istiyorum diye yani aldı ve sattı
kendine özel evlilikle ilgili olmayan sahsı adına olan borçları kapattı
hiç bişey alamasam bile
takılarımın parasını alabilirmiyim acaba

chatlak,
karaliligina hayran kaldim,
bu kararlilikla asla yikilmazsin.

süpürgem yıkılmadım ayaktayım be :)
o kim ki ne ki beni yıkabilicek kapasiteye sahip mi ki ?

umarım senin için hayırlısı olur
arkadaşım
çalışıyorsun galiba
umarım öyledir
ozaman bazı şeyler daha kolay olur.

Keşke yaşadıklarımızı daha önceden görme şansımız olsaydı,
üzülme cnm ailen yanında seni seven insanlar var tek degilsin...
Herşey geçer zaman :teselli:

zamanla herşey geçer tüm yaralar kapanır acılar geçer niyeki bu kadar üzülmüşüm dersin. olanlar unutulu tekrar hayata başlarsın. evlenirken ikinizinde yaşı küçükmüş bundan 10 yıl sonra ikinizde belki olaylara farklı bakacaksınız. 3. kişiler huzurunuzu bozuyor anladığım kadarı ile. eğer bu kişilerle aranızda güzellikle bir mesafe koyamadın ve bunuda eşine anlatamıyorsan yani eğer hiç ümit yoksa, kesin olarak kararını verdiysen bundan sonraki hayatında mutluluklar inşallah tüm zorlukjları kolaylıkla aşarsın

canım eğer boşanmakda kararlıysan we bir an önce boşanmak istiyorsan dawayı sen aç bayanların açtığı dawalr daha çabuk bitio gerçi şimdi ewlilik bir yılı doldurmadığı için çok zor bitiyor ama yinede sen aç we sana şunu söleyim iyi bir awukat tut benim gibi olma ben yanlış awukat tutum parayı da başdan aldı ilgilenmni halende para istio en başdan konuş isteklerini takılarını iste nafaka iste bana ilk dawadan irtibaren tedbir nafakası bağlandı ama ödemeio awukatım saolsun hacze werme lüxünde bulunmuo en azından gözünü korkut diorm onuda yapımıo ALLAH yardımcın olsun çok zor etrafın lafına sakın bakma şimdi sana soranlar olucak neden böle oldu bidaha deneyin en iyi karar senin kararındır sakın yıkılma bırakma kendini zorda olsa topla kendini sakın üzüldüğünü anlamsıan o mutluymuş gibi dawran hayat onsuzda güzel olabilir onsuzda yaşanılabilio onmu göster ona AEO gelişmleri bildir bize kib

canim oncelikle gecmis olsun allahim senin hakkinda ne hayirlisiysa onu versin .dunyanin sonu degil heleki onu sevmiyosan:uhm:ama goruyorumkihalen cetvelinde BIRTANEM yaziyo belkide hala seviyosun buna emin misin yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…