Boşaniyorum

hangi kelime bana bu yaşanaları unutturabilir ki artık
özürdilese ne olucak ben anladım biz ayrı dünyaların insanlarıyız
yine aynı şeyleri ne zamn yaşamaya başlıycam 3 ay sonra mı
3 ay mutlu olmak için kendimi yıpratamam bu saatten sonra
hani derler ya can çıkar huy çıkmaz bizim kide öyle malesef
tek suçlu benim göremedim onun bu yüzünü
madalyonun arka yüzünü gördüm biraz geç oldu
4 sene sonra anca dank etti kalın kafam

o hiç belli olmaz..geleceğe plan yapılmaz...hepimizin ne olacağı belli değil...lalişimde diyor eşinizin yaşıda küçükmüş demekki en ufak dolduruşta ne yaptığını bilmiyor...evliliğin ciddiyetini öğrenememiş...eğer sevmediğiniz insanlarla aynı semtte oturuyorsanız ve kiraysa eviniz başka semte taşının,yada ufak bir tatil kendinize gelmenize neden olur belkide...
boşanmak en en en son şık bence...biraz mücadele,biraz konuşmayla belkide düzelir,hemen pes etmeyin,belki yaşadıklarınıza tahammül etmek zor ama evliliğiniz için yapın...bugün daha aklı başında,daha sakin bir durumda olduğunuzu tahmin ediyorum çünkü yazılarınıza yansıyor,dünkü nefret yok bugün hatta biraz daha ılımlı gördüm sizi...yuvayı dişi kuş yapar derler ya kendinizi yıpratmadan bir daha gözden geçirin,bunu bir sınav olarak değerlendirin,elinizden geleni yapın ki içiniz rahat olsun..kötüleri sevindirmeyin...en iyi ve en doğru kararı vermeniz dileğiyle...
sevgiyle kalın ve hep mutlu olun...

Hakkında hayırlısı olur inş arkadaşım bu zaman böyle tabi istisnalar hariç ama aldık kızı bastık tuzu hesabı yapıyolar :enbuyukkk:

o hiç belli olmaz..geleceğe plan yapılmaz...hepimizin ne olacağı belli değil...lalişimde diyor eşinizin yaşıda küçükmüş demekki en ufak dolduruşta ne yaptığını bilmiyor...evliliğin ciddiyetini öğrenememiş...eğer sevmediğiniz insanlarla aynı semtte oturuyorsanız ve kiraysa eviniz başka semte taşının,yada ufak bir tatil kendinize gelmenize neden olur belkide...
boşanmak en en en son şık bence...biraz mücadele,biraz konuşmayla belkide düzelir,hemen pes etmeyin,belki yaşadıklarınıza tahammül etmek zor ama evliliğiniz için yapın...bugün daha aklı başında,daha sakin bir durumda olduğunuzu tahmin ediyorum çünkü yazılarınıza yansıyor,dünkü nefret yok bugün hatta biraz daha ılımlı gördüm sizi...yuvayı dişi kuş yapar derler ya kendinizi yıpratmadan bir daha gözden geçirin,bunu bir sınav olarak değerlendirin,elinizden geleni yapın ki içiniz rahat olsun..kötüleri sevindirmeyin...en iyi ve en doğru kararı vermeniz dileğiyle...
sevgiyle kalın ve hep mutlu olun...

Bak Songülcüm çok haklı canım arkadaşım..
Hep problmeler şu malum şahıslar(yakınlık dercelerine ve isimlerine girmiycem) onlar yüzünden olmadı mı?
Onlardan uzaklaşamadığınız sürece evliliğiniz hep zarar görecek.. Bunu sen biliyorsun da ahhh bir de o anlasa!

Canim, ben sana birdaha düsün falan diyemiyecegim,
bence senin su an verdigin karar en iyi karar,
simdiden ickiye sarilan, evde icki sofralari kurduran, bir adamdan ne bekleye bilirsin, nekadar degise bilir, ve en önemlisi ne zaman degisir???? 20 yil sonra??? Aman bosver arkadasim sen veridigin karardan vazgecme, umarim hersey daha güzel olacak.
Dedigin gibi elin dogurdugunu sen egiteceksin?:))))))
Doguran egitseydi 25 yildir, hadi hadi iiiiiiiiiiii....

Hep problmeler şu malum şahıslar(yakınlık dercelerine ve isimlerine girmiycem) onlar yüzünden olmadı mı?
Onlardan uzaklaşamadığınız sürece evliliğiniz hep zarar görecek.. Bunu sen biliyorsun da ahhh bir de o anlasa!

onlar anlamaz canim, yada ben sahit olmadim:sm_confused:
zaten o eslerin arasina fitne fesat sokan o malum sahislar degilmi :1closedeyes:
ahhh bir anlasalar nelere sebep olduklarini ama anlamiyorlar iste, ahhhh ahhhh
cözülebilecek sorunlar bile cözümsüz hale geliyo bazen...

Canim chatlakcim yasadiklarina uzuldum,
yasin cok kucuk ama herseyin cok farkindasin, herzaman icin hakkinda hayirlisi olsun sakin
yilma, yikilma hayata karsi dimdik dur...
Eger ki biseyleri icinde bitirmissen onun adam olacagina inanmiyorsan, verdigin kararin arkasinda
dur, acebalara hic girme fakat icinde bir umit varsa karsindaki adam cabaliyorsa gecmis 4 yilinizin hatrina bi sure ayri kalin ve deneyin derim zaten o surecte herseyi daha iyi kavrarsin, hakkinda hayirlisi
olsun...:teselli:

Üzülme canım benim daha gençsin neyseki kararını vermişsin ve boşanıyorsun arkana bakma ve ileriye bak olanlar olmuş üzülmek sadece sana ve seni seven ailene zarar verir.:teselli::1hug:

Artık yeni hayatın olacak o yüzden geriye bakma kendini üzme canım benim:1hug:

Ve iyiki bu site ve seni seven dostların var ne şanslısın bunu düşün ve eskiyi çöpe at beterin beteri var diye düşün ve hayata iyice sarıl canım benim:1hug:

Son düzenleme:
intihar etmek senin için bir kaçış bir kurtuluş diye düşünebilirsin.ya çocuğun!...önemli olan asıl bundan sonra yaşamayı bilme,kendi ayaklarının üzerinde nasıl durabildiğini ona ispatlaman gerekiyor.hatalar insanı daha güçlü yapar,çünkü aynı hataları birdaha tekrarlamazsın.kendine iyi bak şu dünyada bir ölüme çare yok.allah beterinden saklasın.

canım arkadaşım anlamaz o anlıyamaz
onun ailesi dısının dıdıları çok kıymetli onun için
ben dış kapının mandalıyım onun ailesinin yanında
herkesi anası babası tabiki kıymetlidir ona sözüm yok
ama bizde bi aile kurduk artık evlendik bırak
kapat kapını insanlar dışarıda kalsın demi
ama olmaz olur mu

Chatlak cım, diğer arkadaşlarında dediği gibi bugün seni çok iyi ve kararlı gördüm. Sakın kararından dönme arkadaşım. can çıkar huy çıkmaz, boşa buadamı! daha çoook gençsin kimler kimler çıkar karşına, hem bundan sonra evlilik için de hiiiiç acele etme. kendi, yaşamının, tek başına olmanın tadını çıkar biraz daha, sen çocuk sayılırsın ayol!! arkadaşlarınla ol, gez toz, hatta yaşın küçük olduğu için üniversiteyi okumamış olabileceğini düşünüyorum gir sınavlara üniversiteyi oku bitir! ben senin yaşına dönebilmek için neler vermezdim! canım şimdiden karşımda 10 yıl sonra güçlü ayakları yere basan alımlı ve istediğini elde etmiş bir kadın görür gibiyim! öpüyorum seni.

şuan eminim kafan çok karışık eh birazda belki bizler karıştırdık...ama evlilik inan bana mücadele ister,istekleri bazı eş çabuk kabul eder bazılarıda zor kabul eder ama kesinlikle eğer eşini seviyorsan,evliliğini yıkmak istemiyorsan eşinin gözlerini açmasına,etrafınızdaki insanların sizin mutsuzluğunuza neden olduğunu öğrenmesine yardım etmelisin...daha çok gençsiniz...flöt ile evlilik çok farklı..birbirinizin yeni yeni huylarını öğreneceksiniz...sen çok akıllı bir kadınsın yazdıklarından çok iyi anladım..ve o insanlara pabuç bırakma...sen elinden geleni yap lütfen,dediğim gibi gerekirse uzaklaş onlardan ...eğer bütün bu yaptıklarına arşın eşin hala değişmiyorsa,gerçekten mutsuzsan ve kendini hazır hissediyorsan en doğru kararı vereceğine eminim...öncelik sensin unutma ve bu dünyaya kimse için gelmedin..tekrar söylüyorum ve uzattım ama boşanmak çok kolay 5 dk.lık bir olay önemli olan ne istediğini bilmen ve verdiğin karardan dolayı pişmanlık duymaman...
sevgiyle kal canım...

cok üzüldüm gercekten... eger kararin kesinse simdi seni cok güclü olman gereken bir dönem bekliyor...
onu sana hatirlatacak herseyi cikar hayatindan... yasaman gereken aci varsa onuda yasa asla erteleme, agla bagir cagir o zehir cikmadan yüregin temizlenmez...
ayrica ilk bosanan sen degilsin canim benim, bu gayet normal bir sey olmuyorsa olmuyor neden mutsuz bir evliligi sürdüresin... herkes yanilabilir hayatda evet ailen sana önce söylemis olabilir eee nolmus dünyanin sonumu simdi bu, hata yapmak yasak yanilmak günah diye bir sey mi var...
21 yasindasin daha cok güzel günler seni bekliyor, emin ol bütün güzellikler gelip seni bulacaktir...
hic bir aci sonsuza dek sürmüyor ve sende gün gelecek bu yasadiklarina gülüp gececeksin....
bak ne güzel ailen yaninda nereye siginicam demissin ya iste onlara siginacaksin, onlardir seni karsilik beklemeden sevenler... dilerim senin icin neyse en hayirlisi, rabbim sana onu nasip etsin canim...

onlar anlamaz canim, yada ben sahit olmadim:sm_confused:
zaten o eslerin arasina fitne fesat sokan o malum sahislar degilmi :1closedeyes:
ahhh bir anlasalar nelere sebep olduklarini ama anlamiyorlar iste, ahhhh ahhhh
cözülebilecek sorunlar bile cözümsüz hale geliyo bazen...

aynen dediğin gibi canım dış kapının mandalları yüzünden çözülecek problemler bile kör düğüm oluyor hadi chatlakın eşi 25 yaşında küçük diyelim benimkine ne demeliydi 30 yaşındaydı evlendiğinde ama yine aynı yine aynı benimkide deli gibi seviyordu neye yaradı sevmesi kuru kuru sevgi olmazmış o anası babası yüzünden neler yapmadıki günahsız yere bana senağlama çok bekledim düzelir diye çok konuştum ama yoooookkkkkkkkkkk elde kocaman sıfır ve bende dayanamadım ve bitirdim şu yüreğimi bir açsamda görseniz içim acıyor canım yanıyor günahız yere bunları yaşadığım için bir türlü ailesine dur diyemediği için ama biliyorumki Allahım herşeyi biliyor ve görüyor hakkım helal değil asla ahirette görüşeceğiz onlarla

aynen dediğin gibi canım dış kapının mandalları yüzünden çözülecek problemler bile kör düğüm oluyor hadi chatlakın eşi 25 yaşında küçük diyelim benimkine ne demeliydi 30 yaşındaydı evlendiğinde ama yine aynı yine aynı benimkide deli gibi seviyordu neye yaradı sevmesi kuru kuru sevgi olmazmış o anası babası yüzünden neler yapmadıki günahsız yere bana senağlama çok bekledim düzelir diye çok konuştum ama yoooookkkkkkkkkkk elde kocaman sıfır ve bende dayanamadım ve bitirdim şu yüreğimi bir açsamda görseniz içim acıyor canım yanıyor günahız yere bunları yaşadığım için bir türlü ailesine dur diyemediği için ama biliyorumki Allahım herşeyi biliyor ve görüyor hakkım helal değil asla ahirette görüşeceğiz onlarla

anlat arkadaşım anlat sende rahatla:teselli:

bitti arkadaşım benimki nerdeyse 6 ay olacak boşanalı ben açtım davayı içim kan ağlayarak hakime evet dedim ayrılmak istiyorum dedim yüreğim yandı ama onunlaykende aynıydı acaba yine ne zaman kavga edeceğiz yine ne zaman küseceğiz ailesi huzurumu ne zaman bozacak hep korkuyla yaşadım hiç mutlu olamadımki hiç senağlama ben bunları haketmemiştim Allahım şahit dayanamadım gücüm yetmedi artık hem nişanlılıkta hemde evlilikte yapılanlara aileni at demedim sat demedim bişey demedim ne istediler benden bu kadar kıskançlık niye mutlularmı şimdi memnun oldularmı acaba offfffffffff arkadaşım offfffff ne diyeyim Allahlarından bulsunlar çokkkkkkkkkkkkk pişman olacaklar ama iş içten geçti bir kere yokum yokuz artık bir varmış bir yokmuş oldum hayatında 32 yaşında gitsin anasının dizleri dibinde otursun geçenlerde arkadaşım görmüşte hiç senin zamanındaki gibi değildi dedi anası benim baktığım gibimi bakacak ona asla hemde asla bakamaz ben ona değer verdim o benim kıyamadığımdı ama o bana kıydı yok yere acımasız davrandı senağlama

papatya 38 çok üzüldüm yaşadıklarınıza. 6 ay geçmiş olmasına rağmen hala acı hissediyorsunuz anladığım kadarıyla. belki de hala seviyorsunuz eski eşinizi.
umarım Allah en kısa zamanda karşınıza sizi mutlu edecek, hakettiğiniz gibi birini çıkarır. bu yaşadıklarınızın hepsini unutursunuz inşallah tez zamanda.

VARYA ERKEK ANALARI KENDİ OĞULLARINI EVLENDİKTEN SONRA BULUNMAZ HİNT KUMAŞI ZANNEDİYORLAR UTANMASALAR KOYUNLARINA ALICAKLAR NE SORUN ÇIKARSA ÇIKSIN MUHAKKAK ONLARIN Bİ PARMAĞI OLUYOR VE ERKEKLER BU OLAYDA DA İRADESİZ OLDUKLARINI GÖSTERİYORLAR BİZİM AİLEMİZ ONLARIN AİLESİ GİBİ BİŞİ YAPSA BİZ HEMEN RESTİMİZİ ÇEKER OLAY DÜZELENE KDR GÖRÜŞMEYİZ AMA ONLARRR YOKKK VARSA YOKSA KENDİ AİLELERİİ BENM ABLAM ÇOK ÇEKTİ KAYNANASINDAN ONUN YÜZÜNDEN KOCASINDAN KAÇ KERE DAYAK YEMİŞ EN SONUNDA BİZ ÇEKİP ALDIK ONU ÇNK KOMAYA SOKMUŞ ADAM DÜŞÜNSENİZE SEVEREK ALIYO ANNESİ YÜZÜNDEN KOMAYA SOKUYO ALLAHTAN BU ŞARTLARA GELMEMİŞSİN SEN ONA ŞÜKÜR DE VE BIRAK O ADAMI NE HALİ VARSA GÖRSÜN EMİNİM SENİ HAK EDEN BİRİSİNİ BULURSUN SEN VE ONSUZ DAHA MUTLU OLUCAĞINA EMİNİM SADECE BEKLE SENİN SEVDİĞİN DEĞİL SENİ SEVEN BİRİNLE BİRLİKTE OL SEVGİSİ SENİN SEVGİNDEN FAZLA OLSUN Kİ SANA KIYAMASIN CANIM VE KENDİNİ ÜZMEMEYE GÜÇLÜ OLMAYA ÇALIŞ ÖPTÜM KOCAMAN :1hug:BİZLER BURDAYIZ UNUTMA

bitti arkadaşım benimki nerdeyse 6 ay olacak boşanalı ben açtım davayı içim kan ağlayarak hakime evet dedim ayrılmak istiyorum dedim yüreğim yandı ama onunlaykende aynıydı acaba yine ne zaman kavga edeceğiz yine ne zaman küseceğiz ailesi huzurumu ne zaman bozacak hep korkuyla yaşadım hiç mutlu olamadımki hiç senağlama ben bunları haketmemiştim Allahım şahit dayanamadım gücüm yetmedi artık hem nişanlılıkta hemde evlilikte yapılanlara aileni at demedim sat demedim bişey demedim ne istediler benden bu kadar kıskançlık niye mutlularmı şimdi memnun oldularmı acaba offfffffffff arkadaşım offfffff ne diyeyim Allahlarından bulsunlar çokkkkkkkkkkkkk pişman olacaklar ama iş içten geçti bir kere yokum yokuz artık bir varmış bir yokmuş oldum hayatında 32 yaşında gitsin anasının dizleri dibinde otursun geçenlerde arkadaşım görmüşte hiç senin zamanındaki gibi değildi dedi anası benim baktığım gibimi bakacak ona asla hemde asla bakamaz ben ona değer verdim o benim kıyamadığımdı ama o bana kıydı yok yere acımasız davrandı senağlama
papayacım geçmiş olsun sanada,sizin dertlerinizide okuyunca eski yaşadıklarım geldi yine aklımaanlatmak istediklerimi o kadar güzel anlatmışsın ki,yaşananlar aynı,günümüzün sorunu geldi bu ailelerin gençleri ayırması,hiç vicdanları yok,çok acımasızlar,hakkımız elbette helal değil,hesabımız öbür dünyada:eek:klava:kaç yaşına gelirlerse gelsin anneleri dolduramıcak boşluğumuzu,görüyorum şimdi iyiyim desede çökmüş bitmiş eski eşim,onunda kız kardeşi var,benden küçük,benim yuvamı yıktı,sabırla bekliyorum bakalım yuva kurabilecekmi....

chatlak cım sen nasılsın toparlayabildin mi birazda olsa kendini sen güçlü oldukça kocanda onu gördükçe bu olay yüzünden ne kadar aciz olduğunu anlıycak ama iş işten geçmiş olucak o zmn senin için mutlu bir hayat onun için mutsuz bir hayat olucak o yüzden ne olur kendini üzme ve artık olayları sorgulama ben ne yaptım da böle yaptılar deme çnk onlar senle alakası olupta gelişen olaylar değil o yüzden hayatı akışına bırak herkesin yanında güçlü ol ve baban ve annene sarıl onlar sana en güzel huzuru vericekler artık stresli günler geride kaldı yaşasın güzel mutlu günler kendini üzme tamam mı tatlım değcek birisi olsa emin ol bu duruma düşürmezdiii

ahh canim benim...daha yeni gordum konunu...
Daha geçen gunlerde dertlestik babiskolarimiz ayni gun rahatsizlandi, onlar için ikimizde bol bol dua ettik...Inan çok uzuldum

Yureginin sizladigina, aci çektigine, boylesine bi karar vermek zorunda kaldiginda çok uzuldum.
elimden birsey gelse keske, sadece varim, konusmak istersen, butun kalbimle yanindayim canim benim.

Cogumuz sevdiklerimize kavusmak için ailelerimizi maalesef ki uzduk guzel kardesim, ama sirf bu yuzden kendine isyan etme sakin. Hele olumden hiç ama hiç bahsetme.
Sen guçlusun. Kendin için karar verdin, kendi mutlulugun için, sen dimdik durabilirsin, o guç var sende, lutfen kendini dusun. birakma...Cok zor bir donem geçiriyorsun, geçireceksin ama elbet sona erecek, hersey unutulur canim benim...

Ve butun KK gulleri yaninda...biz seni yanliz birakmayiz...

Optum seni...Haber ver bize...

X