Boşaniyorum

evet tekar ben kızlar ayın 2sinde 3. duruşmamız var
bu mahkemede şahitler dinlenicek
ve ben orda olucam karşı taraf ve şahitleride muhtemelen
çok korkuyorum onların yüzünü bile görmek istemiorum
ama mecburen karşılasıcaz sinirlerime nasıl hakim olucam bilemiorum
geçen mahkemden çıktıktan sonra onların cevap dilekçesini okudum
aman allahım olamaz böyle bir şey bu kdr yalan bu kdr iftira atılamaz bir insana
allahım bana sabır ve güç ver
benim için dua edin hakkımda hayırlısını isteyin olur mu çok ihtiyacım var sizlere ve dualrınıza

dualarim seninle
Umarim çok fazla seni yipratmadan artik kurtulursun bu durusmalardan
yeterince yiprandin zaten
Rabbim kotuluklerden korusun
gelismelerden haberdar et bizleri
insallah guzel haberlerle donersin be arkadasim :teselli:

evet tekar ben kızlar ayın 2sinde 3. duruşmamız var
bu mahkemede şahitler dinlenicek
ve ben orda olucam karşı taraf ve şahitleride muhtemelen
çok korkuyorum onların yüzünü bile görmek istemiorum
ama mecburen karşılasıcaz sinirlerime nasıl hakim olucam bilemiorum
geçen mahkemden çıktıktan sonra onların cevap dilekçesini okudum
aman allahım olamaz böyle bir şey bu kdr yalan bu kdr iftira atılamaz bir insana
allahım bana sabır ve güç ver
benim için dua edin hakkımda hayırlısını isteyin olur mu çok ihtiyacım var sizlere ve dualrınıza

Canım sakın korkma..
Dualarımla hep yanındayım..:1hug:
Herşey güzel olacak inşallah nolur buna inan..
O iftiraları yanlarına kalmaz..
Önce kendine baksın o:kızgın::nazar:

Canım Allah yardımcın olsun işallah
yaptıkları,attıkları iftiralar yanlarına kalmaz
sen güçlü ol onların yaptıklaına söylediklerine karşıklık hala dik ve ayakta olduğunu göster
dualarım seninle canım :1hug:

konuyu yeni gördüm tam olarak bilmiyorum okuduğum kadarıyla...
Allah yardımcınız olsun:Saruboceq: :Saruboceq:
inşallah hayatta çok güzel şeylerle karşılaşırsınız:Saruboceq:
Rabbim yapılan haksızları kimsenin yanına bırakmaz,
hesabı burda sorulmazsa ahirette sorulur:teselli:

inşallah allhım yeter artık bitsin su mahkeme
aha fazla o pisliğin soyadını taşımak istemiorum
inanın dışarı çıkmaya korkar oldum
çünkü üstüme pislik atmak için gözlerini dört açmış bekliyorlar
allhım hakkımda hayırlısnı versin başka bir şey istemiorum artık
hepinize çok tşk ederim iyi ki varsınız

sakın korkma canım...
eğer merak ettiğin bir şey olursa bana da sorabilirsin...
elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım...
şahitler taraftır, her ne söylenirse söylensin duyma...iyi halini bozma...
gerek olduğu yerde avukatın müdahale eder zaten...
sen sadece güzel güzel dinle...soğukkanlı ol...
herşeyi duyabilirsin, izleyici ol sen sakın katılımcı olma...
herkes kendini söyler bunu hiç unutma...
tanıkları tanıyorsan ne diyebileceklerini de az çok bilirsin...
bu konuyu konuş avukatınla, şundan şunu duyabiliriz diye söyle hazırlıklı olsun...

canım benimmmm
bende 1.senem dolmadan boşandım,ayrılalı 1,5seneyi gecti
seni kendime o kadar benzettimki.banada dediler evlenme dinlemedim,ah kafam ahhh,alın yazısı işte
inan bana canım hepsi geciyor,sadece zaman,kendimi o kadar paralamışımki değimicek bi insan için inan bana şimdi cok mutluyum,atlatıcaksın sabırlı ol.
ilk zamanlar cok zor gelir ama inan 1sene gecince adını bile hatırlamıcaksın sanki öle biri hiç olmamış hayatında..
dualarım seninle canım kendine cok ii bak,sakın olaki kendini hırpalama kendine edersin,ben kendime ettim,kendimi sinir hastası ettim

İftira kimsenin yanına kalmaz,sen boşuna üzme kendini,yıpratma,kurtuluyorsun önünde yeppyeni bi hayat var ve yaşın daha çok genç,yolun başındasın üzüldüğüne değmez,karşına ne insanlar çıkacak,Allah güç versin sabır versin,duruşmada kendine hakim ol,taşkınlık falan yapma,çok ağırbaşlı ol,ii haberlerle gelirsin inşallah :))

Paylaşımlarını ve hissettiklerini okurken-boşanma sürecinde yaşadıklarım ve hissettiklerim-
bir film gibi geçti gözlerimin önünden. Boşanma kararını verdiğim günden bu güne
kadar - içimdeki kara boşluğun nasılda güzelliklerle dolmuş olduğunu farkettim okudukça.
21 ay önce dayanamam sandığım acılarım hüzünle hatırlanan bir anıya dönüşmüş.
Bir Evliliği boşanma nokasına getiren nedenler farklı olsada-Boşanma sürecinde hissedilenler
bire bir benzerlik taşıyor canım. Bu kişiyi öylesine sarsan bir süreç ki evliliğin kaç yıllık olduğu
bile bu sürecin yaşanmasını farklılaştırmıyor. Senin evliliğin bir yıl sonra bu noktaya gelmiş-benimki
22 yıl sonra-bir başkasınınki farklı yıllar sonra olsada-boşanma süreci aynı yerden aynı şiddetle
yaralıyor insanları. Eğer bir yıl önce böyle bir konuya yorum yazıyor olsaydım-hiç geçmeyecek
bir acıyla karşı karşıya olduğunu düşünebilirdim. Şu an ise zamanın yaşanan acıları flulaştırma
gibi bir etkisi olduğunu yaşayarak öğrendim ve senin de bunu öğreneceğini biliyorum canım.
Benim evliliğim defalarca şans verilerek 22 yıl devam etti ve bitti. Yaşadığım tüm olumsuzluklara
rağmen - keşke bu kadar çok şans vermeseydim demedim. Her defasında o söz -bende şans verdim.
Keşke şans verseydim demektense - verdim olmadı demeyi seçtim. Her şanstan sonraki süreç
daha yıpratıcı olduysa da-O nun ve benim-hayat yoluna birlikte devam etme isteğimiz göz ardı edilemezdi.
Şans vermek-boşanma ruhsatımızı elimizden almıyordu nasılsa. denemenin zararı
yoktu. Bu şanslar çocuklarım olduğu için olabilirmi? Bunun cevabı gayet açık değim mi?
Yıllar sonra çocuklarımız olduğu halde boşanmıştık işte. Sana vermek istediğim mesajı anlamışsındır.
Daha fazla uzatmayayım değilmi canım. Kafana takılanlar için buradayım. Sana seve seve
yardımcı olmaya çalışırım. Hakkında herşeyin hayırlısını diliyorum.
a.s.

Ailenizin desteğiyle birlikte bu sorunu da atlatacaksınız dünya da tek boşanan insan siz değilsiniz...Hayat tüm hengamesiyle devam ediyor Rabbim kimseye taşıyamayacağı yük vermezmiş sizde bunu atlatırsınız...
RABBİM YAR YARDIMCIN OLSUN arkadaşım
Bize her şer görünen de bir hayır her hayır görünen bir şer vardır bunun hayrını ilerde göreceksiniz
Yaşadıklarınızdan asla pişmanlık duymayın siz birini severken neleri göze alabileceğinizi başta kendinize sonra da ailenize gösterdiniz sevdiğiniz adamın arkasın da durdunuz O ne yaptı diye düşünmeyin siz kendinize bakın bırakın onu kendi haline....

chatlakçım, şükür haber aldık yeniden senden!

başlıkta aslında söylemek istediklerimi toparladım sanırım. kimsenin hakkı kimsede kalmaz. tez zamanda çıkar bir yerlerinden. sen allah'a havale et, gerisini boş ver. şu anda yapmayacakları çirkinlik kalmayabilir.senin de dediğin gibi. hazırlıklı ol her şeye, şaşırma hiçbir şeye! bu acizlerin son çırpınışları olarak yorumla. kendileri o kadar haksız ve güçsüz ki ne yalanlar uyduruyorlar. yalan, iftira güçsüz ve acizlerin sığınağıdır!

kendini her güçsüz hissedişinde, hayırlısıyla şu iş hallolduktan sonra nasıl pürüzsüz, huzurlu bir hayatın olacak, sadece bunları düşün emi cnm benim!

inan bana, bir zaman sonra sen de benim gibi "aa ben mi yaşadım bunları, yok laliş, yok yorgun, yok... "diyeceksin! inan bana... not: tecrübeyle sabittir:jeyyar:

arkadaşım bütün sayfaları bütün yorumları okudum ve kendimi gördüm biraz..ben de yaklaşık 2,5 yıllık evliyim. hani demişsin ya psikolojik baskı bende 2,5 yıldır maalesef yaşıyorum bu durumu, aslında 4 yıldır çekiyomuşum da aşkın gözümü kamaştırmasından ben göremiyomuşum o 1.5 yıllık zamanda..çok cesur davranmışsın, ben yapmaya çalıştım 2 ay önce ama senin kadar cesur değilmişim ki tekrar döndüm. evim dedim, yuvam dedim, değişecek, olgunlaşacak dedim ama şu an yine aynı noktadayız..tebrik ediyorum arkadaşım, Rabbim yolunu açık etsin, o süreçte tadamadığın mutluluğun binlerce katını yaşatsın Rabbim sana...

rabbim yollarınızı aççık etsin arkadaslar allah yardımcınız olsun ve tekrar böyle kötü seylar yasamayın

yaptığın evliliği bi hata olarak görmemen ve pişman olmaman gerekir doğru yada yanlış bu senin kararındı seni sen yapacak olan da bunlar..bir karar almışsın böyle bi durumda acı çekmemen anormal olur zor bir dönem ama unutucaksın insanlar ölümü bile unutuyorr

aslında çok şanşlısın...yaşın çok genç ve bir çocuğun yok!
hatalar ve yaşanılan bu acılar ve tecrübeler bizim yanımıza kar oluyor aslında...
hayata daha sıkı tutunup ,daha da güçlü ve dimdik durmayı ve sorunlarla daha olgunca mücadele etmeyi becerebiliyoruz...ailen senin mutlu olmanı isterdi ,ama sen bu evliliği yaşarken mutlu olamazdın...yazık ki bazen hata olduğunu nilerek ama görmezden gelerek hataya atıyoruz kendimizi ,şansımızı deniyoruz...bunu hatadan çok bir tecrübe olrak gör ve adımlaraına daha dikkat edeceksin zaten bundan sonrası için..hiç üzülme,her son,yeni bir başlangıç,yeni bir hayat ve umut demektir...herşey gönlünce olsun..sabırlı ve güçlü ol bu süreci atlatmak kolay diil ama acıyı için acıyarak yaşasanda,yüzünde bir tebessüme yer bırak ve aynadaki senle konuş ve de ki; ''ben güçlüyüm,bunuda aşacağım,başaracağım ve herşey çok güzel olacak ''.... sevgiler...

iyiki varsınız sizlerin sayesinde kendimi daha güçlü hissediyorum
dualrımız sanki kabul oldu gibi
bugün duruşmaya girmedik sahitler dinlenmedi karşı taraf
hiç tanımadığım insanları bile şahit olarak yazmış tam 7 kişi
ne diyeceklerdi çok mrk ediorum ama neyse
geçti bitti benim avukatımla onun avukatı duruşmaya girdiler
ve 20 günlük bir süre istediler çünkü kaşrı taraf anlaşmak istiyormuş
tabii dileçede yazdıkları yalan ve iftiraları ispatlıyacakları bir dayanakları delilleri yok çünkü oysa ben bütün delilleri sundum mahkemeye ama onlar korktular...
bende daha fazla yıpranmak istemiorum onda alacağım ne tazminattan ne de nafakadan
hayır gelmez bana allahından bulsun diorum
sdc takılarımı istedim onda bile hala çirkeflik yapıolarlar
inş anlaşırız da bu ayın 22.sinde o kamburu sırtımdan
atarım dua edin kızlar ne olur hakkımda hayırlısı ne ise o olsun
sizleri çok seviyorumm iyiki varsınız ve hep benimle olun olur mu?
ve söylemeden geçemiycem burcu ablam(myway) canımsınn
kaç gündür avukattı mahkemeydi benimle birlikte yoruldun
sana ne kdr teşekkür etsem az allah bin kere razı olsun bitanesin benim için

Nafaka veyahut tazminat almak seni değil karşı tarafı yıpratır. Lütfen ama lütfen hakkınızı sonuna kadar arayın. Bu, sizin paraya ihtiyacınızın olup olmaması meselesi değil karşı tarafın sizin ne kadar kararlı ve güçlü olduğunuzu görmesini sağlar. Sabredin zaten çok az bir süre kalmış. Sevgiler...

karşı taraf yıpranıcak diye emin olun ki
ben sağlığımdan oldum düşünürken zangır zangır titriyorum
7 aydır bu adamı resmii olarak hayatımdan çıkarmaya çalışıorum
inanın ben ztn hipertansiyon hastası bi insanım
bi gün mahkemenin birinde sinirden beyin kanaması mı geçirmeliyim illa
korkuyorum artık kendimden bile ona zarar vericem die kendi canımdan olamyıcam
fazlasıyla yıprandım yüzüm gözüm kafam yaradan geçilmiyor
anlaşmayı onlar istedi ben deil ve bu teklifi gerçekten değerlendiricem

karşı taraf yıpranıcak diye emin olun ki
ben sağlığımdan oldum düşünürken zangır zangır titriyorum
7 aydır bu adamı resmii olarak hayatımdan çıkarmaya çalışıorum
inanın ben ztn hipertansiyon hastası bi insanım
bi gün mahkemenin birinde sinirden beyin kanaması mı geçirmeliyim illa
korkuyorum artık kendimden bile ona zarar vericem die kendi canımdan olamyıcam
fazlasıyla yıprandım yüzüm gözüm kafam yaradan geçilmiyor
anlaşmayı onlar istedi ben deil ve bu teklifi gerçekten değerlendiricem

chatlakçım, cologne arkadaşımız daha kasım da katılmış aramıza, doğal olarak senin neler yaşadığını zamanında bizim gibi takip edemediği için, hepimizin hep dediği gibi "hakkını ara" önerisinde bulunmuş. ben de öyle derdim bilmesem.

kesinlikle şu noktadan sonra sen öyle veya böyle bu insanı ve ailesini hayatından ebediyen çıkarman lazım. ondan nafaka bağlanması bile senin her ay (hoş ödemez ya zaten) o insanı hatırlaman demek olur. tabii ki insan gibi olsalardı ve yalan-dolan alışkanlıkları olmasa insan gibi senin mağduriyetini karşılasalardı keşke ama değiller.

dediğin gibi artık sağlığın önemli olmalı, sen senden geçtikten sonra hiçbir şeyin değeri kalmaz. bir an önce teklifi düşün ve aklına da yatarsa (bence de artık allah a havale et!) ve yakanı, paçanı kurtar bunlardan.

ardından da şöyle bir rahat nefes al. bak gör ruhundaki ve bedenindeki yaralar nasıl hızla sarılacak. :teselli: sonra demedi deme bana ama heeyerimseniben

X