Boşanıyorum

Neyinden korkuyor? Anası babası ev mi vermiş araba mı vermiş arsa mı vermiş, miras mı kalacak yüklü, insan bi yaştan sonra anca ekmeğinden korkar. Ailenizin yakınında daha uyguna ev tutabilecekken sırf kocanız istiyor diye daha fazla kiraya duruyodunuz zaten. Bişey vermez, çocuğa bak desen bakmaz, ondan sonra eee yanımda duracaksınız, neden bi enayi sizsiniz çünkü daha doğrusu sizin kocanız. Zaten çıkıp gitmeyin evinizden, yarın dava dilekçesinde biz gönderdik kovduk demezler, kendi gitti derler. Aş istemez, mal istemezsiniz, onlar kim oluyor sizi evinizden atacak hoşt ayol.
İşte tam olarak bu vallahi bu ölüyorum manipüle edilmekten nasıl çıkacam bu işin içinden nasıl kurtulucam kendimi çocuğumu nasıl çıkartacam pisliğin içinden. Bütün düğünümü evimi kendim yaptım çalıştım ödedim onlar anca kendi evlerini dizdi eşyalarını yeniledi biz boş evde oturduk. Hiç saygısızlık etmemiştim ama açtım ağzımı açtım ama hakkımı savunmak için nasıl saldırıyor bana görmeniz lazım ben yuvamı kurtarıp onları da yaptıklarıyla baş başa bırakmak istiyorum

Merhaba, 3 senedir evliyim 1 yaşında çocuğum var. Daha önce konularım vardı. Hatırlayanlar olur. Eşimin ailesiyle onların baskısıyla karşı karşıya oturuyoruz. Çalışıyorum faydaları olur diyerek kabul ettim( nişan attım) keşke barışmasaydım. Şimdi işe dönmek istiyorum kendisi kızının çocuğuna bakıyor benimkinden 1 yaş büyük. Hâliyle buna da tek başına bakamaz çözüm neymiş efendim bakıcı tutacakmışım onun yanında oda o şekilde bakacakmış. Bunu kabul etmediğimi benim de annemin olduğunu söyledim. Eşimle tartışırken çıktı geldi evime. Benim zaten planım ailemin yanına gitmekmiş zaten bilerek yapıyormuşum neler neler saydırıyor bana ailemle ilgili vs. Bende çocuk benim ev benim ister taşınırım ister taşınmam dedim anlaşıldı kimin hâlâ baskı yaptığı doldurduğu dedim bağırdım. Ailemi katınca ki ailem tek kelime etmiyor evliliğimle ilgili hiç de sorun yaratmadılar, çık evimden dedim çıkmıyorum oğlumun evi dedi. Benim evim dedim ( bütün düğün sürecini eşimle ben ödedim) senin hiç bir emeğin yok çık evimden dedim polisi arıyorum dedim. Polisi aradım oturdu çıkar hadi dedi gücün yetiyorsa dedi kocasını da çağırırmış çıkmıyormuş. Aradım polisi. O sıra eşim aldı çıkardı. Tabi bu sırada oğlum nolur beni seviyorsan boşa boşa gitsin defolsun gitsin diye bana hakaretler etmeye devam ediyor. Sonra gittiler 1 saat sonra kocasıyla evime zorla girdiler. Gönder babasının evine diye bağırmaya başladı kocaman bir adam zaten. Sonra eşim tekrar götürdü vs.

Arkadaşlar yaşadıklarımın ağırlığını tahmin ediyorsunuzdur ben nasıl bir şeyin içine düşmüşüm bunlar nasıl anne baba şimdi ne olacak eşime inanılmaz baskı yapıyorlar gözümle gördüm ona da aşırı kızgınım ama bu kadının hareketlerine inat başka yolla intikamını al diyor bi tarafım bi tarafım da boşan Allah a havale et diyor.

Anlatacak paylaşacak kimsem yok arkadaşım bile yok çocukla kafayı yicem.
Esyalarini almadan sakin çıkma lütfen ailenin yakinindan ev tut veya ailenin yanina dön bosan bundan adam olmaz

İşte tam olarak bu vallahi bu ölüyorum manipüle edilmekten nasıl çıkacam bu işin içinden nasıl kurtulucam kendimi çocuğumu nasıl çıkartacam pisliğin içinden. Bütün düğünümü evimi kendim yaptım çalıştım ödedim onlar anca kendi evlerini dizdi eşyalarını yeniledi biz boş evde oturduk. Hiç saygısızlık etmemiştim ama açtım ağzımı açtım ama hakkımı savunmak için nasıl saldırıyor bana görmeniz lazım ben yuvamı kurtarıp onları da yaptıklarıyla baş başa bırakmak istiyorum
Yuva iki kişiyle ayakta kalır, eşiniz anasının gözünden akan yaşa kanacaksa yollayın emmeye devam etsin. Bu kazanmanız gereken bir savaş değil. Kendinizi kurtarmanızı lazım gelen bir durum. Eşiniz tarafını seçecek sadece.

Konu sahibi, eski konularında da annenle anlaşamadığını yazmışsın. Çocuğa annen baksa yine kavga edeceksiniz. Çocuğunuz kaç yaşında, çok küçükse biraz daha ücretsiz izin alamaz mısınız ? Ya da bir bakıcı tutup evinizde baktırın. Kv de ne uyanık, bir bakıcıya iki çocuk baktıracak herhalde. Anneniz ve kv’nizle anlaşamıyorsunuz, ortalığı bu kadar ayağa kaldırmanıza gerek var mı ?

Simdiye kadar ogullarina komut verip durmuslar demek ki bosan gonder dediklerine gore
Tasininca mudahelede zorlanacaklar ondan delirmisler
Kocan tasinmaya tamam diyorsa bosuna onunla kavga etme
Aksine "ailen zor insanlar hayatim seni de cok baskiliyorlar ama tasininca durulur sular" tarzinda destekmis gibi gorun
Tasinmayin diye yapiyorlar cunku
Evet evet gözümle gördüm zaten oturup konuşunca adamda bir şey yok haklısın diyor onlar yanlış yaptı diyor özür diliyor işe gidiyor geliyor sen yaptın diyor nasıl dönüyor dün eşimin söylediği cümleleri annesi oturmuş evimde bana sayıyor haaa dedim anlaşıldı benim kocamın hiç suçu yokmuş sen yapıyormuşsun dedim çıldırdı

Konu sahibi, eski konularında da annenle anlaşamadığını yazmışsın. Çocuğa annen baksa yine kavga edeceksiniz. Çocuğunuz kaç yaşında, çok küçükse biraz daha ücretsiz izin alamaz mısınız ? Ya da bir bakıcı tutup evinizde baktırın. Kv de ne uyanık, bir bakıcıya iki çocuk baktıracak herhalde. Anneniz ve kv’nizle anlaşamıyorsunuz, ortalığı bu kadar ayağa kaldırmanıza gerek var mı ?
Anasıyla ettiği kavga koymaz, akşam kavga eder sabah sofraya otururlar. El anası ile olmuyor o. Kendi kanına nazın geçiyor.

Yuva iki kişiyle ayakta kalır, eşiniz anasının gözünden akan yaşa kanacaksa yollayın emmeye devam etsin. Bu kazanmanız gereken bir savaş değil. Kendinizi kurtarmanızı lazım gelen bir durum. Eşiniz tarafını seçecek sadece.
Yemin ederim ruh sağlığım kalmadı sinir krizleri geçiriyorum her şey bal gibi ortada olmasına rağmen öyle manipüle ediyorlar ki sen para hırsın var diyor bana terbiyesiz yaptıklarına bakmıyor ben öyle evlendim ki her şeyimi kendimiz yaptık eşimle hiç bir şey beklemedim istemedim

Yemin ederim ruh sağlığım kalmadı sinir krizleri geçiriyorum her şey bal gibi ortada olmasına rağmen öyle manipüle ediyorlar ki sen para hırsın var diyor bana terbiyesiz yaptıklarına bakmıyor ben öyle evlendim ki her şeyimi kendimiz yaptık eşimle hiç bir şey beklemedim istemedim
Evet para hırsı var bende, sizin elinize düşersek yanmışız çünkü diyeceksiniz. Para hırsı kötü bişey değil öyle olsa sizin parasını verdiğiniz bakıcıya kızının çocuğunu da baktırma planları yapmaz.

Artık çocuk meselesi değil bu enayi yerine konulmak. Çalışmaktan falan geçtim ben ruh sağlığımı koruyamıyorum kullanıyorlar beni evliliğimi oyuncak ettiler

Evet para hırsı var bende, sizin elinize düşersek yanmışız çünkü diyeceksiniz. Para hırsı kötü bişey değil öyle olsa sizin parasını verdiğiniz bakıcıya kızının çocuğunu da baktırma planları yapmaz.
Ya o kadar şey var ki uzun uzun anlatamıyorum arabamızı bile istediler düğünden sonra babasının üzerineymiş bekarken hâlâ kredisini ödüyorduk adam arabanın yarısını istedi daha neler neler var inanın hiç elle tutulur bir tarafları yok.

Şu an ben bile aşırı sinirlendim nasıl tahammül edebiliyorsunuz sizin ve çocugunuzun hakkında başkalarınin karar vermesine ben de çom gördüm ama bu kadarını benimki bile yapmazdı ben olsam kontratı bile beklemem ise girecekmişsiniz nasılsa maddiyati sorun etmeyin evden de biraz kısın iyi kötü bir yere acilen çıkın o da patronun kim olduğunu görsün
Çıldırıyorum sinir krizleri geçiriyorum ona rağmen ayı babası evime geldi dün oğlum gönder babasının evine defolsun böyle ömür mü geçer diye bağırıyor

Çıldırıyorum sinir krizleri geçiriyorum ona rağmen ayı babası evime geldi dün oğlum gönder babasının evine defolsun böyle ömür mü geçer diye bağırıyor
ne biçim yüz göz olmuşsunuz ya bunun geri dönüşü yok konu sahibi, boşanın anasının dizinin dibinde kalsın eşiniz

Anasıyla ettiği kavga koymaz, akşam kavga eder sabah sofraya otururlar. El anası ile olmuyor o. Kendi kanına nazın geçiyor.
İyi de yazık değil mi el kadar bebeğe, neden kavga ortamında büyüsün ? Konu sahibinin anlattıklarına göre annesi normal psikolojide biri değil, bebeğe bakabileceğini sanmıyorum. Konu sahibi de adımlarını buna göre atsın.

Benim kaynana da son kavgada "Memursun diye kendini bi halt sanıyon sana oğlumu yedirmem." demişti. Kel alaka bi laf. Biz İstanbul'da arkadaş yardımı ile zor günleri atlatırken kendi mutfağını yaptırıyodu bi de para istiyodu utanmadan. Oğlunu soyma planları yapmadım onun gibi. Birkaç ay sonra yemek konusu oldu, beyefendi oturacakmış aşağıda ben anasının evinde yemek yapacakmışım. Gitti kaynana yaptı. Herif de bana dayılanıyo. Gözüm dönmüş bi haşladım orda, kaynana gık demedi bu sefer. Bu işler böyledir. Suçladığı ne varsa gözünün önünde yapacaksın, yapmayınca değil yapınca yaranıyosun. Belli bi zamana kadar yapmadığımı yaptım rütbemin hakkını verdim kıdemi bastım öyle akıllandı.

ne biçim yüz göz olmuşsunuz ya bunun geri dönüşü yok konu sahibi, boşanın anasının dizinin dibinde kalsın eşiniz
Çok fazla çok çünkü çıldırdım. Artık çok zor bu evlilik olmayacak ben çok çabaladım ama benim evime gelip hâlâ benim ailemle ilgili konuşunca bende evimden kovdum

İyi de yazık değil mi el kadar bebeğe, neden kavga ortamında büyüsün ? Konu sahibinin anlattıklarına göre annesi normal psikolojide biri değil, bebeğe bakabileceğini sanmıyorum. Konu sahibi de adımlarını buna göre atsın.
Çalışmam bende kendim büyütürüm

Benim kaynana da son kavgada "Memursun diye kendini bi halt sanıyon sana oğlumu yedirmem." demişti. Kel alaka bi laf. Biz İstanbul'da arkadaş yardımı ile zor günleri atlatırken kendi mutfağını yaptırıyodu bi de para istiyodu utanmadan. Oğlunu soyma planları yapmadım onun gibi. Birkaç ay sonra yemek konusu oldu, beyefendi oturacakmış aşağıda ben anasının evinde yemek yapacakmışım. Gitti kaynana yaptı. Herif de bana dayılanıyo. Gözüm dönmüş bi haşladım orda, kaynana gık demedi bu sefer. Bu işler böyledir. Suçladığı ne varsa gözünün önünde yapacaksın, yapmayınca değil yapınca yaranıyosun. Belli bi zamana kadar yapmadığımı yaptım rütbemin hakkını verdim kıdemi bastım öyle akıllandı.
Aynen aynen anca evini yaptırıyor ben zar zor ev eşya kurdum eşimle boş eve geldim daha para istiyor. Ben daha nasıl susayım ne saygısı göstereyim saygı hak edene gösterilir. Madem geldin evimde hâlâ bana laf yetiştirmeye çalışıyorsun öyle kovulursun

X