Boşanıyorum sıfırdan başlayanlar nasıl yaptınız?

kurupasta

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2024
102
21
29
Evlilikle hiç alakası olmayan bir 6 yıl geçirdim. Eşim neredeyse her gün bağıran karışıklı muhabbet ederken bile bir anda kendisini dinletmek için yine yüksek sesle bağırıp etrafındaki hiç kimseyi konuşturmayan biriydi. Öfke kontrolü olmayan bir küçük aksilikte birşeyin bozulması birşey dökülmesi vs gibi çok sinirlenen eşyalara vuran biriydi. Öyle bir bağırırdı ki insan cinayet oluyo falan zanneder elim ayağım titriyordu korkudan hiç konuşmadan gece yatağımda sessizce ağlardım. Birkaç kere bana tokat attığı da oldu ilk zamanlar. İşe gitmeyi de sevmez işinde de problem yaşardı. Ayrılma sürecindeyim evlilik falan değil zaten benimki ama korkuyorum yalanlarından birşeyler yapmasından tek başına hayat kurmaktan. Şu an anne evimdwyim. Çok küçük bir evde sıkış tepişiz. Hiçbir eşyamı getiremesim. Birkaç kıyafet çocuğun oyuncakları dışında. Annemleriok seviyorum kendime gelmeye başladım ruh gibiyimişüm orada. Ama bazsn çocuk yaramazlık yapınca git baban baksın diyorlar çok canımı sıkıyor anlatamadım bir türlü bunu da yaramazlık yapmasım diye söylüyorlar yoksa böyle birşeyi asla istemezler. Bir de üzülüyorum çocuğun ne dolabı ne yatağı çoğu oyuncağı orda kaldı nasıl yapıcam bilmiyorum. Ayrı ev sıfırdan eşyalar nasıl olur bilmiyorum. O evden eşyaları boşanma gerçekleşince polisle alabiliyormuşum ama şehir uzak kolilemeö gerekecek polis benim başımda mı bekleyecek saatlerce bilmiyorum nasıl olacak

Tamam bak ne güzel işte sık dişini sabret ve sefasını sürmeye başla iste yeter ki iste o zaman olur hersey emin ol

Tamam bak ne güzel işte sık dişini sabret ve sefasını sürmeye başla iste yeter ki iste o zaman olur hersey emin ol
İnşaallah. Geleceğin benim için çok daha iyi olduğunu biliyorum. Zaten hayat böyle geçmezdi. Ama sağı solu belli olmayan dengesiz biri olunca ister istemez kaygılanıyorum. Çocuğuma karşı da suçluluk hissediyorum

Gelmiş geçmiş olsun. Ev tutacak mısınız yoksa ailenizle mi yaşayacaksınız? Bu kadar hassas bir dönemde baban baksın sana cümlesi şaka bile olsa normal değil. Çocuk hatırlamasın, üzülmesin diye uğraşılacağı yerde söylenir mi öyle şey? Aileniz bana çok da huzurla yaşayabileceğiniz insanlar gibi gelmedi özür dilerim. Siz bir an önce düzeninizi kurun, eşyaları da zaten boşanma aşamasında paylaşır, bir nakliyeyle tek günde getirirsiniz. Maddi imkanınız varmış zaten ne güzel. O olduğu sürece her şeyi halledersiniz. Sadece şunu sormak istedim, ekonomik özgürlüğü olan bir kadın olarak o tokadı yediğinizde neden bitirmediniz? Belki şu an bambaşka bir hayatınız olurdu

Gelmiş geçmiş olsun. Ev tutacak mısınız yoksa ailenizle mi yaşayacaksınız? Bu kadar hassas bir dönemde baban baksın sana cümlesi şaka bile olsa normal değil. Çocuk hatırlamasın, üzülmesin diye uğraşılacağı yerde söylenir mi öyle şey? Aileniz bana çok da huzurla yaşayabileceğiniz insanlar gibi gelmedi özür dilerim. Siz bir an önce düzeninizi kurun, eşyaları da zaten boşanma aşamasında paylaşır, bir nakliyeyle tek günde getirirsiniz. Maddi imkanınız varmış zaten ne güzel. O olduğu sürece her şeyi halledersiniz. Sadece şunu sormak istedim, ekonomik özgürlüğü olan bir kadın olarak o tokadı yediğinizde neden bitirmediniz? Belki şu an bambaşka bir hayatınız olurdu
Keisnlikle el kadar çocuğa git baban baksın denir mi? Ne biçim aile bunlar? Konu sahibi ayrı eve çıkın çalışıyormuşsunuz bi de

Bakın bu tarz eşlere sahip olan kadınların kenarında boşanma asamasi için birikmiş para olması gerekiyor.
Ev tutmak ya da acil ihtiyaclari karşılamak için.
Bu ülkede paran kadar konuşursun maaelsef.
Yoksa ananın da babaninda lafını yersin.

Bakın bu tarz eşlere sahip olan kadınların kenarında boşanma asamasi için birikmiş para olması gerekiyor.
Ev tutmak ya da acil ihtiyaclari karşılamak için.
Bu ülkede paran kadar konuşursun maaelsef.
Yoksa ananın da babaninda lafını yersin.
Bu gidişat belli olduğu için zaten doğru dürüst kendime harcamadan kenara koydum hep.

Dava açılmadıysa gidin alın eşyalarınızı.
Şimdi durum biraz karışık aslında aile evinin bulunduğu semtte yaşamak istemiyorum aklımda Küçük eğitim imkanları da olan bir şehir var ama orada da tamamen tek olacağım. O yüzden ne yapabilirim tutuldum kaldım. Ani karar vermek istemiyorum şimdi tayin isteyip Şubat'ta bu şehire gidersem en minimal düzeyde 200 bin harcamam olur. Beyaz eşya bir koltuk bir yatak bile alsam. Eşyaları almaya gitsem en azından çocuğun dolabı vs onu ben almıştım alıp koyacak yer yok. Kiraya çıksam bu ilde çok kalmak istemiyorum dediğim gibi. Kafam çok karışık ve ne yapsam bilemiyorum ani ve yanlış kararlar da almak istemiyorum zaten öyle havaya harcayacak param da yok.

Şaka yaptığını böylelikle yaramazlık yapmasını engelleyebileceğini düşünüyor.

Böyle şaka mı olur!! Yarın bir gün bu çocuklar büyür, su alamaz duruma gelince hastalıkları çoğalınca bak darülaceze ye gönderirim hı hıı mı desinler anne baba diyiverin anında sonra da Şaka Şaka yaa diye de yapıştırın. Sinirlerim bozuldu gerçekten 😣

X