Boşandıktan sonraki süreç aile evi ?

nenene9

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2024
53
47
34
Kızlar daha önce farklı bir konu ile yazmıştım .
Ancak boşandıktan sonra ile evine dönemk veya /ailemi silmek gibi bi durumla karşı karşıyayım

Aile evine dönenler neler yaşadınız ? Lütfen benimle deneyimlerini paylaşın

Baskıcı , katı , yediğin cipse kadara karışılan bir ailem vardı evlenmeden önce
şimdi ise onlara dönmez isem beni sileceklerini söylüyorlar

Aile evi boşandıktan sonra pişmanlıktır hele ki boşanmaya karşı seni desteklemeyen insanlarsa maalesef koca evi ordan daha rahattır

Mesleğin vardı diye hatırlıyorum başkasıyla karıştırmıyorsam.
Bence dönme. Yediğin cipse kadar önceden karışıyorlarsa, emin ol şuan ellerinde derya deniz konu olacak.
Canın sıkıldı avm, kafe vs.gittin diyelim neredeydin derler, para kazandıysan ne kadar derler, şu bu eksik derler sana yaptırırlar, o kıyafet ne derler, suyu çok açmışsın derler, dışardan niye yemek söyledin derler, kimle konuşuyordun derler.
Yani bazen niye nefes alıyor ki derler.
Sanki anne baba değilde deccalden bahsediyorum gibi oldu ama inan en meleği dahi sorgular.
İşin gücün biraz da cesaretin varsa sakın bunlara boyun eğipte evlerine gitme.

son çare eş kişisi ile aynı evde ev arkadaşı olma konusunda anlaşma fikri sizce nasıl ?
Evli olup ev arkadaşı gibi yıllarca yaşadığını yazanlar olmuş ?
Aileler durumdan habersiz ve haberdar farketmeksizin
Ama herkes rahat ve free

bu çok işlevsiz bi fikir arkadaşım, bunu unut.
biz dilekçeyi verdikten sonra 3-5 gün aynı evde yaşamak zorunda kaldık, son derece de medeni (!) bi şekilde ayrılmamıza rağmen yaşamadığım saçmalık kalmadı.
bunu gerçekten unut

Beybi sana destek olmayan her halinle kabul etmeyen bir kalıba sokmaya çalışan ailenin yanına dönsen ne dönmesen ne?

Çalışan kadınsın kur bir hayat yoluna bak. Evladına sahip çıkmak isteyen boşandı ayrı evde diye harcamaz. Geçsinler o işleri.

Dönersen aynı terane olur iki gün sonra da dul biri ile evermeye çalışırlar namusa laf gelmesin diye olacağı o yani

kızlar gerçekten kafayı yiyip , akıl sağlımı yitirmek üzereyim

kızlar gerçekten kafayı yiyip , akıl sağlımı yitirmek üzereyim

Allah yardımcın olsun, ama güçlü olmak zorundasın sanki ?
Yani boşanma süreci zaten yıpratıcı , bi de insanların -- ailen dahil-- ne düşündüğüne bu kadar kafa yorma bence. Kendi hayatına bak yetişkin bi kadınsın. Ne oluyormuş boşanıp yalnız yaşayınca ? Ben 9 aydır yaşıyorum mis gibi. Gerekirse annen gelsin yanında kalsın bi süre. Sileriz falan filan hepsi hikaye bence.

Ev arkadaşıyla sevişilmez. Aynı evde yaşadığın her erkekle sevişmezsin ama o kişi eski kocansa sevişme ihtimalin yüksek ister istemez
Eski kocayla da ev arkadaşı olunmaz.
Öyle söyleyenlere inanmayın. Gurursuz kadın hepsi. Kocalarının başka kadınlara gittiğini bile bile sırf para için çıkıp gitmiyorlar.

Çocuk varsa bakıma muhtaçsa aile evi bir nevi opsiyon oluyor. Ama çocuksuz ve kendinizi geçindirebilecek durumunuz varsa ayrı evi düşünün. Belli bir yaştan sonra aile evi zor oluyor zaten.

Eşle ev arkadaşlığı da sıkıntı, belli bir süre sonra gözünüze batabilir. Kaldı ki sıfır sorumluluk karşı cinsin cinsel beklentisi, başkalarıyla evlilik birliği içerisinde gönül ilişkileri bunlar kaldırabileceğiniz şeyler mi?

kızlar birde belki çok saçma gelicek ama , aileyi karşıma alıp tek yaşama fikri evet çok mantıklı duruyor ,

ama şu son olan gündemdeki olaylardan sonra gerçekten çok daha zor karar vermek ,

tek yaşamak ..

Paran , işin varsa dönme, silerse silsinler, nedir bu kadınların çektiği, kocadan ayrı eşten ayrı çekiyorlar...

Ben aile evime döndüm. Çocuklarım da var. Ama benim ailem pırlanta gibi maşAllah. Ev senin olsun dediler. Evi istediğin gibi yerleştir dediler. Annem emekli maaş kartını çantama koydu ki ben çalışıyorum. Kardeşlerim her ay çocukların ihtiyacını soruyor Allah razı olsun. İyi ki varlar Allah başımdan eksik etmesin.

İşin varsa dönme asla o eve. Ayrıca eski eşle anlaşabilseydin boşanmazdın. Her gün ne cinayetler duruyoruz Allah korusun bence boşandıysan hemen evler ayrılmalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…