Boşandıktan sonraki süreç aile evi ?

O ev arkadaşı modeli eşiniz birini hayatına alana kadar gerçek olur sonra size aniden güle güle olur.Yaşayıp görün eve kadın getirmek istediğinde biriyle sevgili moduna yada ciddi birşeye dönüştüğünde size git surda bir hafta kal mi diyecek mesela .Yürümez uzun vadede

Aynı apartmanda yada aynı mahallede otursan belki ikna olurlar. Ama aynı ev çok zor gerçekten. Bende bir süre ailemle yaşamak zorunda kalmıştım, akıl sağlığımı kaybettim resmen.

İlişki başka kadınla ciddi birşeye döner dönmez o ev arkadaşı modundaki tüm evlilikler finish çizgisini görüyor cocukda büyüyor elde bahane kalmiyor ve 55 yaşında bile boşanan boşanan a işin aslı bu. Hiç girmeyin o topa yillarinizi yemeyin bitecek olan illaki biter.Kimsenin maaşı kimseye kalmıyor kaderde yoksa artık böyle günümüz insanı o stressi çekmeye sevmediginiz sevilmediginiz insan yerine konmayan yerde ev hizmetlisi olmaya gerek yok.

Kızlar daha önce farklı bir konu ile yazmıştım .
Ancak boşandıktan sonra ile evine dönemk veya /ailemi silmek gibi bi durumla karşı karşıyayım

Aile evine dönenler neler yaşadınız ? Lütfen benimle deneyimlerini paylaşın

Baskıcı , katı , yediğin cipse kadara karışılan bir ailem vardı evlenmeden önce
şimdi ise onlara dönmez isem beni sileceklerini söylüyorlar
Benim çocuğum yoktu aile evi masrafsız ama mental olarak sıkıntılı. Benım babam şeker hastası bir adam. Her şeye takılıyor. Yani evet kira elektrık su odemıyosun ama çok sıkıntılı bir durum. Ama aile yıne en çok sana sahıp çıkandır

Merhaba ben de boşanalı 1 ay oldu aile evine döndüm. Açıkçası bekarken ben de ailemle iyi geçinemiyordum, evlenip kendime ait bir düzen kuracağım için çok mutluydum ama evlenince anladım ki bu hayatta anne babam kadar değer verenim yokmuş. Belki ben şanslı bir kesimdeyim bu konuda ama şunu söyleyebilirim ki boşanma psikolojisiyle boğuşup çok genç yaşta dul kaldığım için aşırı hassasiyet gösterdiler bana ve bekarlıkta yaşadığım sorunları yaşatmıyorlar daha anlayışlı daha düşünceliler. Çocuğum da olmadığı için kendime birikim yapabilmem için aile yanında olmak daha avantajlı oldu benim için. Çocuğum olsaydı mutlaka kendi düzenimi kurmak isterdim ya da şu ekonomide kendime ait bir evim olsa tercih etmezdim ama korktuğum gibi de olmadı hiçbir şey. Ben de boşanma sürecinde bu tarz konuları okudum mutsuz olanları gördükçe süreç beni daha çok yordu açıkçası. Sanki boşandığıma değil de ailemin yanına dönecek olmama üzülüyordum. Şimdi çok mutluyum. Bence böyle bir psikolojiden geçerken onlar da sana her anlamda destek olacaklardır. Kendine bu yolda motivasyon olacak birşey bul, birikim yapmaya çalış, örneğin kendine 5 sene bunu yaşayacağım ama şu model araba alacağım sözü ver kendine. Hem belki daha kısa sürede yeniden yeniden evleneceksin belli olmaz. Umarım en güzel şekilde düzenini kurarsın.

Kızlar daha önce farklı bir konu ile yazmıştım .
Ancak boşandıktan sonra ile evine dönemk veya /ailemi silmek gibi bi durumla karşı karşıyayım

Aile evine dönenler neler yaşadınız ? Lütfen benimle deneyimlerini paylaşın

Baskıcı , katı , yediğin cipse kadara karışılan bir ailem vardı evlenmeden önce
şimdi ise onlara dönmez isem beni sileceklerini söylüyorlar
Konuyu boşanmandan bağımsız olarak ailenle ilişkine göre yorumlamalısın.

Sanırım kadınların artık anlamasi gereken en önemli şey aile ile anlaşamasa bile kendi düzenim diye evlenmenin işe yaramadığı en iyi eş meslektir.Dul demeyin ya birde kendinize bu dul kaldım psikolojisi çok tuhaf.İnsanlar evlerinde mutlu değilse bence isterse 5 kere evlensin olay asla bu değil.Olay kendi hayatını yönetmekte insanın ekmeği suyu kimseden gelmediğinde hayatı daha kolay gerçek bu.

X