Böcekle mücalede deneyimli olan var mı?

ev bakmadan önce bi de benim dediğimi deneyin hanımefendi çünkü o böcekler heryere ürüyolar sizle de taşınırlar muhtemelen
Bilmiyorum mantıklı mı ama eşimle şöyle düşündük, en azından taşındığımız yerde en ağır ilaçları aralıklarla sıktırıp 1 ay anneme taşınırız. Kurtulma olasılığımız daha çok olur. Ama bu evde nereden geldiği belli olmadığı için, gelip gelip benim evde ölüyorlar. Balkondan mutfağa girerlerken 3 tane öldürdük. En azından yeni evde benim eşyalardaki üreyenler hadi 1 yıla biter dedik ay inşallah gerek kalmaz hesap yaptık, 10 bin tutuyor emlakçısı, depozitosu, taşınması

borik asiti eczanelerden bulabilirsşniz.bebeğiniz hareket etmeyecek kadar küçüksr sorun olmaz ama hareket ediyosa allah korusun ağzına götürebilir
Cok tsk ederim. Bende bu sorundan muzdaribim. Ulaşamayacagi yerlere koysam sorun olmaz dimi. Fırın arkasi, dolap üstü vs.

Bu böcekler için macun gibi bir şey var. Krem mi desem macun mu öyle bir şey. Evin duvarlarına sürüyorsun. Orada gezen böcekler onu yiyor. Zaten bu macunlarda onların sevdiği bir şey var. Kendileri geliyor. Onlar yedikten sonra yuvalarına gidince ölüyor ve yuvadaki böcekler de ölen böceği yiyor onlar da ölüyor ve kesin çözüm oluyor. Ben onun sayesinde kurtulmuştum.

Cnm Allah kolaylik versin bende bıktım inanki bu pisliklerden. Wc ye banyoya girmeye korkuyorum. Cıldıracağım artık. Konuyu takipdeyim

Tam söylediğiniz jelden yaptırdık 3. Şirkete. Bu ilacı yaptırdıktan sonra hiç ölü görmedik. Eğer doğruysa yuvalarına gidip öldüler, inşallah yavruları da onları yiyip ölüyodur ya da daha doğmadı onlar Allahım nolur kesin çözüm olsun nolur

Evet bende o işe yaradı bir de tecrübesiz bir şekilde kendim denedim belki bu çözüm olur dedim. Şaka gibi yok oldular valla. İnşallah yok olurlar. Allah kolaylık versin.

Ayy gerçekten Allah sabır versin. En büyük korkum.

Benimde öğrenci evimde çıkmıştı. Yeni bina olmasına rağmen kapının altından giriyorlardı. Çok geç fark ettim ordan girdiklerini. Bir tarım ilacı gibi birşey vardı. Yüksek dozda sıkılmadıkça insana zarar vermeyen yerlere oda girişlerine dipköşe sıkınca girmiyorlardı ama adını bilmiyorum ilacın. Araştırırsanız internette vardı.

Evet bende o işe yaradı bir de tecrübesiz bir şekilde kendim denedim belki bu çözüm olur dedim. Şaka gibi yok oldular valla. İnşallah yok olurlar. Allah kolaylık versin.
Çok teşekkür ederim. Umut oldunuz

Canim tam benim 4 sene onceki oturdugum evi anlatıyorsun sanki. :) bu kalorifer böceklerinden 1 sene boyunca bende cektim. Akla her gelen seyi denedim bi turlu bitmediler. Sinirden agliyordum gece mutfaga 1 cay kasigi koysam basina ususuyorlardi isigi acmamla birlikte kacisiyorlardi. Ben kesin cozumu soyle buldum iyi bir ilaclama sirketi çağırdım evi bu böceklere ozel olan jel ilac ile er yerini ilaclattim oyle ki bulasik makinamin kapaginin arasini bile :) ama en can alici cozume gelelim jel ilacla ilaclattiktan sonra 2.5 ay evi kapattim. Esim ameliyat oldu baska sehire gittik annesigilin yaina 3 aya yakin kapattik. Geldigimizde eser yoktu. Bir temizlik yaptım bi kac ölüsüne rastladim sonra birdaha asla karsilasmadim kurtuldum. Eger jel ilac kullandiysaniz evi 1 2 ay kapatin derim. Ha bu arada bina da ust kat ve alt katta varmi bu bicekler oralardan geliyor olabilir. Komsularda yaptirmali bu ilackamayi cozum bu.

Canım boraks alın eczaneden buzdolabını çekin arkasını güzelce silin motoru vs varsa fısfıslardsn sıkın silin ben motora bile sıktım yani sinirden sonra boraksla pudra şekerini karıştırıp tüm yüzeye serptim tüm yüzey beyaz oldu motora vs serptim yerine çektik sonra bulaşık mak de aynı şekilde tüm aşağı yüzeyini bembeyaz tozla kapladık yerine koyduk mutfak dolabının aşağı kısmı varya 3 5 cm mesafe oluyor oraya da serptim bu şekilde kontrol altına aldık yarın yine bi operasyon yapalım dedim eşimle giderlerden şüpheleniyorum pamuk tıkıcaz taşınmak zor ve masraflı canım bi deneyin bunu ben bazen birkaç akşm görmüyorum bazen görüyorum ama kesinlikle kontrol altına aldık diyebilirim.

Arkadaslar boraks borik asit vb seyleri herseyi denedim faydasi olmuyor olmuyor. Tasinmanin da faydasi yok tasinacagin yere yumurtalarini goturebilirsin al basina belayi. Tek cozum jel ilac ile ilaclatio evi bir kac ay kapatmak . Kullanmamak

Ay ne güzelll...Allahım nolursun...4 seneki ev diyince taşındınız mı oradan? Çünkü kışın bitmiş gibi oluyor, bir yaz daha geçirdiniz mi böceksiz? Bir de sorun şu; buharlama ile birlikte ölüleri bulduk ama jelden sonra hiç ölü bulmadık, yuvada mı öldüler ki. Biraz önce yemek yaptım öldüm yorgunluktan çünkü çay kaşığını bile kullanmadan yıkıyorum. Allahım nerde bu ölüler

Öyle yapacağım ilaçlamadan sonra en çok ölüyü buz dolabının altında bulduk. Pislikler nasıl biliyorlar gidecekleri yeri inşallah buzluğun içinde görmem (( hepsi çöp olur yoksa kışlıkların

Bir de jel siyah renk miydi şeffaf mıydı acaba?

bizde eve yeni taşındığımız zaman vardi evimizde ... ben geceden bütün dolapları boşaltıp detan markasının bocek ve karınca ilacını sıktım sabaha kadar bıraktım sonra bol domestoslu suyla dolab iclerini sildim durulamadan bir günde öyle bıraktım sonrası gün güzelce silip yerleştirdim ... birdaha hiç görmedik 6 sene oluyor ... malesef ilaçlama şirketleri işe yaramıyor ... birde benim yöntemimi deneyin inşallah kurtulursunuz

Tiksindiğim için 1 hafta her gün domestosla sildim dolapların içini. Bulaşıkları da domestosla yıkadım. Aynı gece 3 tane gördüm hem de dolabın içinde. Detan da alayım bari. Arkadaşların söylediği ilaçların hepsini alacağım. Sizinki de kalorifer böceği miydi?

Bu senede benım evde tahtakurusu çıktı Allahım nasıl bir böcek türü düşündükçe ağlıyorum böyle bişey yok bu kadar cabuk üreyen bır varlık daha yoktur bu böcek insan hayvan kanıyla beslenıyor ısırıyorlar yanı ;gece çıktıkları için cok geç farkettım heryerımı ısırdılar öncelerı kutdeşen olduö sandım öyle bır kaşıntı yaptıkı anlatamam.1 ay boyunca evım ilaçlandı kendılerı ölüyor larvalarına ilaç fayda etmıyor herşeyımı attım bu böcek ısırdıgı için gece ortaya cıktıkları için yataklarda koltuklarda tahta aralarında saklanıyor buhar makınesı aldım sabah akşam yatakları koltukları heryerı buharladım anca 90 derecede ölüyorlarmış bütün gıysılerımızı 90 derecede yıkadım her akşam ağlıyordum yıne ısırcaklar dıye sonra olmadı annemde kaldık ev sürekli ilaçlandı şu an çok şükür kurtulduk evimde kalabiliyorum düşmanımın başına vermesın Allahım cok zor bi böcek türü

Küçükken annem ikinci el bir kanepe almıştı. Her yere ondan yayılmıştı. Kanepeyi atıp kurtulmuştuk. Başkasından bir şey aldıysanız ondan geliyor. Bir daha yaşamazsınız inşallah çok zormuş bu işler yaa

Reactions: sub

Ev sahibi kusurlu bocekli evi size bu kusuru soylemeden kiraladiysa yasal hakkinizi kullanabiliyor musunuz bu konuda? Cok gecmis olsun igrenc bi durum. Bi yakinima da olmustu kisa surede tasindilar. Gecici cozumler kar etmemisti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…