Böcekle mücalede deneyimli olan var mı?

Ev sahibi kusurlu bocekli evi size bu kusuru soylemeden kiraladiysa yasal hakkinizi kullanabiliyor musunuz bu konuda? Cok gecmis olsun igrenc bi durum. Bi yakinima da olmustu kisa surede tasindilar. Gecici cozumler kar etmemisti.
Söylemediği gibi şimdi de sizden gelmiştir diyor. Eşyaları sıfır aldık, nasıl gelebilir! Ve iki komşu da önceki kiracıların böcek yüzünden taşındığını söylüyor ama ev sahibinize bizim dediğimizi söylemeyin diyor. Ev sahibi söyleseydi en azından mutfak dolaplarına 4 bin lira verip yaptırmazdım Adam geldi dolaplara baktı nasıl neşelendi. İlaçlamaya 600 lira para verdik dedik, bir de üstüne zam ayı bu ay biliyorsunuz demez mi.. Anlayacağınız böcekli ev olduğuna dair şahidimiz de yok yoksa yemin ederim yasal haklara başvuracağım.

Evet canim 1 sene daha gecirdim o evde ya i 1 yaz ve 1 kis daha gecirdim ama tek bir tane bile rastlamadim. Ben alçi ile evdeki butun delikleri kapattim . Komsularla bir olup ilacladik. Borik asit birak ne varsa herseyi yaptim denedim ama hic biri kesin sonuc olmadi. Yok oluyor gibi gorunsede sonradan yine cogaldilar kac gece kriz geçirdim agladim. Ben cozumu jel ilac ile ve evi 2.5 ay kapatarak buldum.. bu arada jel ilacin rengini inan ki hatirlamiyorum. Zaten sirket ilaclarken biz disardaydik eve almadilar. Girunmeyen yerlere genelde yumurta biraktiklari yerlere ilac koymuslar adamlar isin erbabiydi yani anlayacagin bu sekil rahata kavustum . Benim de tencerelerime tabak kenarlarinsa yururken kasigin ucundan kacarken gordukte deliriyordummm Allah yardimcin olsun canim

Bu arada olulerini bende gormedim hic. Yani tek tuk bi kac tane gordum.ama gerisi yoktu

evet kalorifer böceğiydi ... herkez bitmez onlar dadandımı kurtuluş olmaz dediler ama valla 1 tane bile görmedim o günden sonra .....bir deneyin inşallah benim gibi kesin sonuç alırsınız

İlaçlama şirketi doğru söylemiş kaynağını bulmak gerekir. Benim de rutubet böceği oldu hani şu gümüş böceği mi deniyor adını da bilmiyorum kıl kadar ufak, kafayı yiyordum böcekten hem korkar hem huylanırım. Eski binalarda nedense daha çok oluyor böcek. Ev sahibi ve yöneticiyi ikna edin ilaçlatma için.

Hayatım boyunca tek korktuğun daha doğrusu tiskindiğim şey böcek bence bir an önce bir ev bulup taşının ilaçlamayla kurtulabileceğinizi sanmam

Cimere şikayet edeceğiz yönetimi bugün. Şuna bak ya, parasını da ben vereyim diyorum ona bile hayır diyor. Uğraştığım şeylere bak. Yan balkonda yönetici torunlarıyla yemek yiyor, biz eve zor giriyoruz. Vicdansızlık resmen

Sürekli dışarıdan yenmez, ayrıca yaptıkları hukuksuz bir şey. Öyle iş mi olur?! Ben de korkudan tüm erzaklarımı buzdolabına aldım, dışarıda çöp yok. Sizi çok iyi anlıyorum umarım en kısa sürede çözersiniz.

Bence komple istanbulu ilaclayalim...baksaniza herkesde ayni dert..(cogunluk ist diye dusundum:)

En büyük fobim. 5 dk oturamam.. biara evi karınca bastı onda bile kaçıyodum evden mutfaga giriyor yani daha ne olabilir.. tasının saglıgınızdan önemli degil

Bocek getiren insan mi olur tovbe Allah' im ya.
O evden tasinirken sosyal medyaa bu bocekli goruntuleri ile ifsa edin baska canlar yanmasin
Tasinma sirasinda dolaplari kiradan dusmediyseniz sokturup sizinle goturun bence bu ev sahibi bu davranisi hak ediyor.

Cok gecmis olsun umarim evinizde huzurla yasarsiniz.

Bütün emlakçılara yaydık ev ararken, zaten altımızdaki dükkandan dolayı bilinen bir bina. Bizden sonra zor verir kiraya verse bile ikinci gün bulup söylerim kiracıya valla, günah!! Dolapları söküp götürsem, eskileri çöpe attık mahkemeye verir bizi kesin.. Bir de dolapların içinde gördüğüm için tiksindim kullanama artık ( bembeyaz ingiliz mutfak yaptırdık, kulplarını bile özenle seçtim, bir daha hayatta yaptıramayız çok üzgünüm çok...

Size bir sey olmasin her sey yolunu bulur ve insallah iyilerle karsilasirsiniz hayatinizda.

yorumları okumadım yazan vardır belki.
k-othren diye bir ilaç var sğrey şişeye su ile karışrırıp duvarlara, geçiş yollarına, çıktıkları yerlere püskürtün. inşallah sizde de işe yarar.

Sarımsağa mı Sağolun desis i de araştıracağım. Siz en çok nerelerde görüyordunuz? Benim ev de güney cephe, demek ki sıcak yerelere daha çok geliyorlar
Biraz geç gördüm mesajınızı kusura bakmayın. Ben banyo ve mutfakta yani nemli ortamlarda daha çok gördüm. O yüzden hep giderlere ilaç sıktım. Giderlerde ki pis suyun içinde yaşayabiliyorlarmış

Evimde aynı sorunu yaşadım , internet te bir fiirma ile tanıştım . Konuştuğum kişi gerçekci ve satış odaklı değildi. Bir çok soru sormama rağmen her soruya cevap verdi. Geldiler hiç koku olmayan ve evi hiç kirletmeyen bir ilaçlama yaptılar yaptıkları günün hemen sonrası böcekler çıkmış ve süpürgeliklerde ölmüşlerdi. bunun bilgisi ni verdikleri için içim rahattı. Bütün yaz hiç sıkıntı yaşamadım. Tavsiye ediyorum ve içerde güzel bir koku bırakan bir ilaçlamayı ilk defa gördüm bitki özleriymiş :)

Son düzenleyen: Moderatör:
öyle bela ki bu böcekler, düşünün atom bombasi atılsa bunlar hayatta kalıyor, kafası kopsa günlerce yaşıyor sonunda susuzlukyan ölüyor (düşmanımı iyi tanıdım evet)
çare bunlara bir şey yedirip öldürmek. ben tabletler var ya yuvasina da zehiri taşıdığı onlar ve haşlanmış patates boraks karışımını mutfağın bir kaç yerine yerleştirerek kurtuldum zamanında.
kurtulana kadar bize yetecek miktarda tabak çanağı yatak odasına taşımış, oradan kullanmıştım.

Annemlerde hamam böceği vardı senelerce hem de ilaçladılar neler denediler gitmedi bulaşık makinesine falan girerdi yan taraftan geliyordu en son haşerox diye dandik bir ilaçla ilaçladılar sprey gibi olandan gitti hepsi bir daha da görünmedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…