Bize ne oldu böyle?

Ülkede her gün sokak ortasında biri birini öldürüyor, karısını vuruyor, eline bıçağı alan önüne geleni bıçaklıyor, hayvanlara yapılmayan zulüm kalmıyor, siz 2 ergenin öpüşmesine bu derece dertlenip “Biz ne olduk böyle?” diyorsunuz. Cidden büyük dert.
Öpüşme değil olay.
Ayrıca biz kadin cinayetlerinide eleştiriyoruz, kınıyoruz. Yanlışa yanlışla karşılık vermeyin lütfen. 15 16 yaşında çocuk bunlar reşit değiller.

Ülkede her gün sokak ortasında biri birini öldürüyor, karısını vuruyor, eline bıçağı alan önüne geleni bıçaklıyor, hayvanlara yapılmayan zulüm kalmıyor, siz 2 ergenin öpüşmesine bu derece dertlenip “Biz ne olduk böyle?” diyorsunuz. Cidden büyük dert.
Ben diğer olaylari da normalleştirmis biri değilim ben yanlış anladığınızı düşünüyorum aleni olarak çocuklarimin eşimin yanında karşılaştığım şeyden bahsediyorum ki inanın sadece öpüşme olsa ben burada konu acmazdim

Herkese iyi akşamlar
Bugün çok kötü bir olayla karşılaştım ve hala üzerimden atamadım. Çocuklarımı yaşadığımiz şehirdeki büyük bir parka götürelim hem onlara hem bize bir değişiklik olsun dedik eşimle. Biraz eğlendik yorulduk falan derken oturalım dinlenelim dedik biraz sonra çok kötü bir manzarayla karşılaştık.allahtan çocuklar oyuna dalmıştı farketmediler. Apaçık aleni bir alanda 15 16 yaşlarında biri kız biri erkek iki çocuk daha küçük olabilirler ama büyük değiller kesinlikle sevişiyorlar. İnanın nutkum tutuldu kız arkasını dönmüş çocuk arkadan afedersiniz zorluyor ben korktum tecavüz falan diye koşa koşa uyarmaya kızı kurtarmaya gittim güya. Bana biz sevgiliyiz sana ne oluyor dediler. Nutkum tutuldu yavrum küçük olduğunuza mı yanayım ulu orta küçük çocuklarin olduğu yerde bu rezaleti yaptığınıza mı yanayım derken söylene söylene gittiler. Gerçekten çok üzüldüm biz ne ara böyle bir toplum olduk bu medeniyet falan değil bildiğini, rezillik. Resmen dertli oldum travma oldu bende gördüğüm manzara.
Şu işin bi ortasını bulamadık.. z kuşağı için rahat diyorlar zaten, bir önceki nesil de vajinismus tan geçilmiyo (kendimden de tecrübe ettiğim üzere). Malesef birden çözülecek bir sorun değil; travmatik- sağlıksız bir toplumuz.. nesiller de öyle doğal olarak, sorunu çözmeden üreyip gidiyoruz, çığ misali büyüyor sorunlar da.. eğitim, bilinçli çaba, toplu hareket.. bizden beklenmeyecek şeyler işte belki çözüm..

O an kim karşılaşacak olsa tepki verirdi bence çünkü kız zorlanıyor çocuk zorluyor zevk falan değildi yaptilari
Rıza inşası diye birşey var manipüle ede ede istediğini yaptırma. Kızda büyük ihtimalle istediğini yapayım ki bana bağlansın kafasında karşındakini aşık sanıyor...Çok üzüldüm ya😔

Ne öpüşmesi?
Bildiğin sevişme.

Çocuklara cinsel eğitim vermek yerine kendileri sağdan soldan öğrenmeye kalkarsa olacağı bu. Ergenlik yaşı düştüğü için cinsellik yaşı da düşüyor. Bunu kültürel yozlaşma ile ilişkisi doğrudan yok maalesef. Bize verilmeyen eğitimlerin bu çocuklara verilmesi gerekiyor. Doğru ve yanlışları bilmeliler.
Cocuklar opusmuyor yalniz, sokak ortasinda seks yapiyorlar (yani hanimefendi penetrasyon olmadan mudahale etmis ama olay bu sonucta)

Bunun neresi kulturel yozlasma degil, bu apacik kulturel yozlasma yahu.

Bundan sonrakileri genele yaziyorum

Kucuk yasta cinsellige gecisi modernlikle bagdastirip da modern hayati, caga uygun yasamayi kotulemeye de gerek yok. Bu ulkede cocuk yasta seksin modernligin tam tersi kurumlarca da icra ve tesvik edildigi gercegini de gozden kacirmayalim.

Ote yandan sevgili konu sahibi, ben bahsettiginiz manzaraya bircok kez denk geldim, tabi parkta vs degil ama sehrimin buyuk ana caddelerinden birinin ustundeki minik yesillik alanda rastladim mesela ama uyarmadim, cunku bu kafaya ucmus birinin uyarilinca neler yapacagini kestiremezsiniz. Yapacaginiz tek mantikli hareket gormemis gibi davranip ortami guvenle terketmek ve 112'yi arayip durumu kolluk kuvvetlerine iletmek, cok gecmis olsun.

Cocuklar opusmuyor yalniz, sokak ortasinda seks yapiyorlar (yani hanimefendi penetrasyon olmadan mudahale etmis ama olay bu sonucta)

Bunun neresi kulturel yozlasma degil, bu apacik kulturel yozlasma yahu.

Bundan sonrakileri genele yaziyorum

Kucuk yasta cinsellige gecisi modernlikle bagdastirip da modern hayati, caga uygun yasamayi kotulemeye de gerek yok. Bu ulkede cocuk yasta seksin modernligin tam tersi kurumlarca da icra ve tesvik edildigi gercegini de gozden kacirmayalim.

Ote yandan sevgili konu sahibi, ben bahsettiginiz manzaraya bircok kez denk geldim, tabi parkta vs degil ama sehrimin buyuk ana caddelerinden birinin ustundeki minik yesillik alanda rastladim mesela ama uyarmadim, cunku bu kafaya ucmus birinin uyarilinca neler yapacagini kestiremezsiniz. Yapacaginiz tek mantikli hareket gormemis gibi davranip ortami guvenle terketmek ve 112'yi arayip durumu kolluk kuvvetlerine iletmek, cok gecmis olsun.

Kesinlikle boyle dusunuyorum o cocuklara
uyararak ne anlatabilirsiniz kahramanliga gerek yok once kendi guvenliginiz.

Kesinlikle boyle dusunuyorum o cocuklara
uyararak ne anlatabilirsiniz kahramanliga gerek yok once kendi guvenliginiz.
Kabul ediyorum keşke polise haber verseydim bu anda görünce nutkum tutuldu ben kıza zorla bir şey yapılıyor sandım o yüzden birazda hızlıca davrandım ama maalesef duyduklarım daha kötüydü amacım kahramanlık değildi gerçekten benimde kızlarım var o yüzden bu kadar panikledim sanirim

Hah geldi beklenen kişi. Onlarda yapılmasın. Saydığınız kötülükler yapılıyor diye uluorta herkes her şeyi yaşasın normal mi diyelim

O an kim karşılaşacak olsa tepki verirdi bence çünkü kız zorlanıyor çocuk zorluyor zevk falan değildi yaptilari
Nasıl ya, baya soyunuklar mıydı? Nasıl bi park orası çok garip. Biz eşimle sigara kullanıyoruz, etrafta çocuk varsa içmiyoruz. Görür duman gider. Hatta çocuğu geçtim insanlar oturuyorsa maruz kalmasınlar diye içmiyoruz.

Nasıl ya, baya soyunuklar mıydı? Nasıl bi park orası çok garip. Biz eşimle sigara kullanıyoruz, etrafta çocuk varsa içmiyoruz. Görür duman gider. Hatta çocuğu geçtim insanlar oturuyorsa maruz kalmasınlar diye içmiyoruz.
Yok çıplak değillerdi çok afedersiniz kız domalmis oğlan arkasında kızın eteği kaldırmıştlar altında ileri geri

Yok çıplak değillerdi çok afedersiniz kız domalmis oğlan arkasında kızın eteği kaldırmıştlar altında ileri geri
Allah Allah gerçekten çok şaşırdım. Alkol falan mı aldılar acaba. Biz erkek arkadaşımızla yolda yürümeye çekinirdik. Birisi görür diye. Tanıdık vs görme ihtimalini de düşünmüyorlar. Çok garip

Allah Allah gerçekten çok şaşırdım. Alkol falan mı aldılar acaba. Biz erkek arkadaşımızla yolda yürümeye çekinirdik. Birisi görür diye. Tanıdık vs görme ihtimalini de düşünmüyorlar. Çok garip
Bende ona şaşırıyorum ya eşimle sevgiliyke. Aman bir tanıdığa denk geliriz diye tirsardik ki kesinlikle böylesi şeylerin b si olmazdı yukarıda bir uyenin soykedigi gibi bu cocukleri eğitemedigimiz için bu haldeler maalesef

X