Bitmeyen komşu gürültüsü

Sizin Kpss'ye çalışıyor oluşunuz komşunun sorunu değil ki.
Evin yalıtımı kötüymüş kendiniz söylüyorsunuz, ne yapsın insanlar yaşamasınlar mi evlerinde?
Yazdığınız şeylerde abartılacak birşey yok.

Siz yine sakin insanlara denk gelmişsiniz, evimde konuşuyorum, normal vakitte süpürge yapıyorum diye alttan vuran komşuya sessiz kalmazdım ben mesala. Artık kim kimi polise şikayet ederdi bilinmez. Bir de böyle düşünün.

Konu sahibi kendi agzinla diyorsun. Eger katlanamiyorsan süpürge sesine bile mustakil evde oturacaksin. Dib dibe oturduğun evde adamin hayatina nasil konusacagina saat kacta iş yapacagina karisiyorsun.

Sen kpss çalışıyorsun diye saat altiyi aksam diye yaziyorsun diye insanlar kendi evlerinde yaşamayacak degil.
Cocuk yok diyorsun koca koca adamlar evde ciglik atip hoplamadigina tepinmedigine göre bu komşu sizde takıntı olmuş.

saat 6 gayet erken bir saat hava aydınlık.herkes o saatlerde ev süpürüyor tüm evi olmasa bile yemek yaptıktan sonra günlük mutfak koridor süpürülüyor yemekten sonra da masa altı süpürülür.bunları yaparken komşulara danışılacağını bilmiyordum doğrusu .çok haklısınız

Komşuyu nasıl sessiz olmaya ikna edebileceğinizi bilmiyorum, bu tür insanlara denk gelirsem ben de çekiyorum ama ses kesme konusunda tavsiye verebilirim. Kulak tıpaları oluyor silikon çam tipi gibi , aklınıza gelmiştir mutlaka ama belki farklı çeşitleri olduğunu bilmiyorsunuzdur.

Not: Silikon sesi iyi kesiyor ama bir basınç oluşuyor ve kulak ağrıyabiliyor .

Sabah 07:00den önce akşam 19:00dan sonra, öğle dinlenme saati 13:00-15:00 (bu kısımda yanlışım olabilir) haftasonlari da hic bir sekilde gürültü yapan faaliyetlerde bulunulamaz. Zamaninda cok araştırmıştım. Yasal durum bu ama benim.de eski komsum gece 12den sonra temizliğe başlardı bazen 3e kadar, sabah süpürgeyi 07:30 gibi açardı bir gün ciktim.abla.nolur uyuyayim diye beni kovmustu ve senin isin gücün yok mu isine gitsene ne diye evdesin (!) Demisti.
Yönetici, polis hiç biri kar etmedi ben kötü ve sorunlu komsu oldum. Komsular bile.sen takıyorsun demeye baslamisti artık.
Ama yani sabahin 7:30unda ya da gecenin 12sinde ne diye süpürge açılır ki? Üstelik ev hanimi yani ben isteyken yapsa zaten 9 saat yokum
O yüzden diyecegim şu ki; apartmanda yaşamayı bilmeyen tipler yüzünden maalesef cekmekten baska bir care kalmıyor ama ömür de bizden gidiyor.

Ne yazikki öyle.bende bıktım artık ama her apartmanda birisi çıkıyor.mustakil ev bakicam sonunda ama oda bizim şehirde sıkıntı.e laftan anlıyorlar ne şikayetten ne güzel güzel anlatmaktan.bide bizim alt kattan ses geliyor.kadinla 2 yıldır konuşmuyoruz artık.ben yine tasinacagim inşallah.

Düşündüm de bu 4.evim.ve her evle ilgili bir gürültü konusu yasadim. Hepsinde de ben suclu ilan edildim ama ben ki 5 yasindan beri apartmanda yasayan biriyim. Sanırım biz cok nezih insanlarla komşuluk yaşamışiz diyorum :)
Su anki alt komsumun cocuklari evde top.oynuyorlar duvarlar top sesleriyle inler, uyarmaya gittiğimde "çocuk bu oynayacak tabii sen sessizlik istiyorsan mustakil eve çık " lafini duyuyorum! Bugün epey sakin ama genelde 1de 2de tak tuk sesler, bagirtilar gelir özellikle haftasonları

Burada da çok var o ailelerden , bence eski ebeveynler (Çok değil 20 sene önce bile) daha sorumluymuş ve çocukları empati yaparak yetiştiriyorlarmış . Şu anda çocuklarına tek önemli olanın kendisi olduğunu söyleyen çok aile var.

Aynen öyle.anneannemin üst katındaki komşu da öyle.gece 2 de baslar çocuklar.ben gittiğimde asla uyuyamam.gece üst komşu sabah alt komşu derken uyku haram.kendi evimde gece çok problem olmuyo ama sabah 5 den sonra başlıyor alt kat.hayir benim de çocuğum var daha evde 1 kez top oynamadi.son ses hiç müzik açılmadı.sabah 6 da süpürge yapılmadı.bu insanlar nasıl bu hale geldi anlamış değilim.eskiler daha nezih diyeceğim ama alt kat komşu 60 kusur yaşında.gayet eskilerden yani.

Uzun zaman oldu yeğenim bize gelmişti.kizimla 2 yaş var aralarında.odasinda işte oynamışlar ses yapmışlar.zaten senede 1 kez geliyorlar.alt komşum duvara vurmuş.sabah bizde su almak için yeğenimle aşağı indik.komsu yanımıza geldi işte duvara vurdum basım ağrıyordu dedi.bende kusura bakmayın zaten senede bir geliyorlar bişey diyemedim dedim.kucucuk yeğenim demez mi sizinle konuşmak istemiyoruz artık azıcık ses yaptık sizin torununuz daha çok ses yapıyor diye.kadini baya haşladı içimin yağları eridi

Sizin durumunuz konu sahibiyle aynı değil ki.

Komşu çiftin çocuğu yokmuş, akşam süpürge açıyorlar deyip rahatsız olunan saat 6 :) evin yalıtımı çok kötü diyen de kendisi zaten. Konuşmalardan bile rahatsız oluyormuş, iki yetişkin insan, ne kadar ses yapabilir konuşurken yada insanlar evlerinde konuşurken, süpürge yaparken bile diken üstünde mi olmalıdır?

Bu kadar şeye, alttan sopayla vuruyormus üstelik.

Son düzenleme:
herkes en azından gece 12 ile sabah 7-8'e kadar falan gürültü konusuna dikkat etse bu kadar çok komşu sorunu yaşanmaz diye düşünüyorum. hem bu durumda gündüz yapılan gürültüler de göz ardı edilebilirdi.

Gündüz yaptıkları gürültüleri çok fazla hissedilmez zaten genelde.ama gece den sonra sabah belli bı saate kadar dikkat edilmeli.bazi apartmanlarda gece alkol alıp bağıran müzik dinleyen kavga eden evlerde var o durum daha vahim.gidip konuşsan ayrı dert konuşmasan ayrı dert.bizim ilerde bı apartmanda var gece camlar kapılar açık olunca bütün sokak inliyor yazık.

şimdikiler ruh hastası ya. gün boyu dört nala koşan çocuktan rahatsız olana 'yapacak tabii benim çocuğum' diye çıkışan psikopatlar var. tıkıyorlar çocuğu 90 metrekarelik dört duvara, ee neymiş çocuk yetiştiriyor, sorumlu ebeveyn vs. sanki kedi besliyor. çocukların parktan bahçeden, temiz havadan, doğadan haberi yok. çocuğa yazık. en azından güzel havalarda açık havada doyasıya koşmak en büyük hakkı. tabii ki koşma ihtiyacı var, enerjisi var ama bunun yeri apartmanlar değil ki. zaptetmeyi denemek bir yana, yapacak tabii çocuğum diyorlar.
koridora kale kurup babasıyla maç yaptırıyor bazısı. anlayacak yaşa gelmiş çocuğu durdurmaya yeltenmeyen dolu. demiyor ki evladım koşma, zıplama, bağırma bak apartmanda başkaları da var veya saat çok oldu gürültü yapılmaz gibi şeyleri aşılamıyorlar.
e böyle aileler bencil evlat yetiştirir.

Gece 12 bile gec bir saat aslında. Ama dediğiniz gibi o saatten sonra ses yapan insanlarin sosyal yasamlarinda da baska insanlarin yaşamlarına cok saygilari olduğunu düşünmüyorum.

benim başıma geldi hatta 2 kez geldi. birinde tamamen çaresizdim diğerinde taşındım. 8-9 sene oturduğumuz evde üst kattaki alkolikti, özellikle yazın tv'yi deli gibi açıp sızardı. kötü bir adam değildi ama alkolik işte. ertesi gün söyledik, kızarıp bozarır özür dilerdi ama gece yine aynı. ne çekmiştim ondan. camı kapatamayız, başka odaya gidemeyiz ev kalabalık.

diğeri ise sadece birkaç ay önce, alt kattaki madde kullanıyormuş. tabi kafayı güzelleyince ne yaptığından haberi yok. manyak manyak halüsinasyonlar görmeler, o halisünasyonlarla kavga etmeler falan. duvar yumruklardı. eşya parçalardı. uyumayı geç normal oturmak bile imkansızdı. sürekli bağırıyordu. bazen dairesinin kapısını açıp direkt binaya bağırırdı. kaç kere polis getirdik kapısına bana mısın demiyordu. ev sahibine çöz bu sorunu yoksa taşınıcam dedim. çözmedi ben de taşındım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…