Bitmeli mi( görümce ,aile işi )

Lady Mary

What hoe’s around comes around 💫
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2019
728
1.111
29
Merhaba,
Sevgilimle 9 aydır beraberiz. Onun ilk ciddi ilişkisi benim. Evin tek erkek çocuğu. Bir ablası evli başka ilde diğeri bekar benden 5 yaş büyük. Konumuz bu bekar olan görümce adayı ve ortak işleri.

İlişkinin başlarında sevgilim sürekli o ablasıyla oturmamızı vakit geçirmemizi istiyordu en yakınım diyordu birkaç kez tanışma amaçlı vakit geçirdim ama daha fazlasını istemedim ve ona onu tanımak istediğimi ablasını değik diye belirttim.

Ailece işlettikleri cafeleri var. Abla da orda çalısyor. Sevgilimi de yıllarca para ihtiyacı sevgi işlere koşma vs her konuda kullanmışlar. Bayramlarda aile tatile gider o cafeye bakar, babası ondan para ister vs.

Üniye gitmiş ama kendi işinde çalışmamıs hiç hep cafede. Ona ayrı bir işi kariyeri olmasını istediğimi bu iş ve düzende yapamayacağımı defalarca söyledim. Ayrıca ablasının yaptıkları ve dedikleri var sıralıyorum
1- o başka bir iş bulmuştu vazgeçirdi (sevgilim hatalı olduğunu kabul ediyor)
2- benleyken defalarca arardı çağırıdu gel konuşalım diye
3- evlenmek istiyor sevgilim diye annesine şikayet etmiş hani biz beraber yaşayacaktık diye
4- benle sevgiliyken başka ülkeye gidip çalışalım teklifi yaptı ona
5- bana ben size prangayım dedi
6- sevgilime kıza cok ince davranma değerini bilmez demiş
7- onlayken kendinden veriyorsun demiş ben için
8- Bize ihane ediyorsun vs dolduruyor babam hasta falan ( abartıyo)
9- dopumgününde benle oldu diye bizi sattın demiş
10-Her seyini ödetmiş spordan eski nişanlısına olan borcuna kadar

Şimdi sevgilime gelelim. Birbirilerine cok samimi hitaplar kullanıyorlardı bıraktı. İlk başta anlamıyordu anlamya başladığını söylüyor kullanıldığını. İşte 1 sene daha kalıp para toplücam dedi bende film koptu.
Ayrılmak istedim işi bırakmıs. Yalvarıyor ben hayır dedim ikna olmadı zaman istedim ama devam etmeyü düşünemüyorum.

Aynı işte ,aynı mahallede olamam dedim bu ilişkimizi bitirir biliyorum dedi. Karışılmasından hoşlanmam onu da biliyor. Haklısın diyo ama ben ayrılmadan yapamadı benim de hevesim inancım kalmadı.

Babası el iyisi biri ilgisiz , henüz tanışmadım. Annesi beni seviyor hep bizle olmayacak ayrı işi hayatı olacak vs dedi bana ayrılmayayım diye. Sevgilime de demiş öncelti ben değil ama ablan ilişkine sıkıntı çıkartır ileride diye.

Düşünceleriniz neler?

Kaçarak uzaklaş

Bunca yıl bağımlı yaşamış bundan sonra kopması zor, hem o abla sizi rahat bırakmaz. Ayrılmışsın zaten, doğru karar.

Bir arkadaşım böyle evlenmemiş görümce nedeniyle evliliğinde çok sorun yaşıyor. Evleneceklerini duyunca krizler geçirip kendini yerden yere atmıştı ama burda sıkıntı arkadaşımın eşi bekarken işi ayırmadı. Arkadaşım da ayıracak işini diye evlendi ben hallederim dedi. Ne yazık ki olmuyor evliliğin içine ediyor o tipler burda çok yazamadım konuşmak istersen yazabilirsin

Tahmin edebiliyorum sevgilime de evi ayır işi ayırma demişlerdi ben asla dedim hatta yurtdışına gitmeyi teklif ettim kabul etti bakalım çabalayalım dedi ama niye kaçıyoruz belki burda yaşamak isterim ben dr diyr düşünüyordum ki ablası gitsek kendi de gelecek gibi kafalarda biri. Korkunc manipüle ediyor

İkiniz arasında böyle laf taşıyan salak erkekleri çok arıyor musunuz? Aklı olan adam laf taşımaz, denge kurar, hiç ağzını açmaz.

Ek olarak dokuz aylık ilişkide bu kadar vıcık vıcık olunmaz.

Evladınız, kardeşiniz böyle bir aileye gelin gitsin,hayatı eline almayı başaramamış biriyle evlensin isterseniz sizde düşünmeyin evlenin.Buyuk bir hortum koptu geliyor ama inatla önünde durup savrulmak istiyorsanız bu sizin tercihiniz....

Bu modeli biliyorum evlense de kurtulamayacaksınız. Ailesi çok karışıp görüşmeyen, pasif, kukla birini bulup tam gaz hayatınıza burnunu sokmaya devam edecek. Yurt dışına da kaçsanız bir telefonla evinizin içinde gibi olacak zaten.

Aile işlerinden, birlikte ortaklıklarından, paralarından size ne pardon? Bayram o durmuş diğeri durmuş eee size ne? Ben, sizin gibi insanlara çok uyuz olurum. Evli değilsin bir şey değilsin, düzenlerini bozamazsın! Diğer türlü kardeşiyle güzel samimi olup her şeyine koşmasının nesi yanlış? Oğullarıma hep tembihlerim kız kardeşinizin her şeyine koşmak zorundasınız, hep yanında olmak zorundasınız diye.
Sadece size engel olup ilişkinize burnunu sokması sorun. Diğer hiçbir şey sizi alakadar etmez. Ayrılmışsınız birleşmeyin, henüz 9 aylık para iş hesabı yapmak da ne bileyim!

Yani bu kadar uğraşmak, emek vermek, enerji harcamak istiyormusunuz ona bakacaksınız. Bu ilişki sizi yıpratır, yorar. Ablanın her dediğini yapmasa da illa yapar birşeyler ve siz delirirsiniz. İyi düşünün.

Beni ilgilendiyo. Ben böyle şeyleti sevmiyorum söylerim de . Ona uymazsa devam etmyiz. siz niye celalleniyorsunuz pardon benim kararımdan ? Size ne ! Siz çocuklarınızı öyle yetiştrin bana ne ?

Bir an önce uzaklaş.. Düzelmez bu durum. Düzelse bile huzursuz ederler devamlı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…