Bitmek bilmeyen yalnızlık, mutsuzluk, umutsuzluk

ahahhaha klasik nişanlı kız cümlesi ama kuzumlu olması gerekirdi :KK70:

Bunlar bir de versiyon versiyon oluyorlar evet.
Neyse şöyle düşünün yeni gelin sunumu için fikir üretecek çok zamanınız var. :KK70:

Konuya dönecek olursak bahsettiğiniz şeyleri yaparken bekar hayatını özleyeceksiniz. Ben evli biriyle konuştuğumda hiç "eski rahatlığımı özlemiyorum" diyeni görmedim.
O yüzden arkadaşlarıma söylediğim gibi "insan elde edemediğinin delisi" fıtratta var yani. Bizde ne yoksa, o çekici geliyor.

Sizin gibi olan yakın arkadaşlarım var benimde. Allah ım çiçek gibi kızlar neden hala hayatlarında biri yok diyorum. Kendileri de istiyor şansta veriyorlar. Bazen erkekler böyle kızları neden görmüyor diye düşünüyorum. Ama bu bahsettiğimiz arkadaşlarımdan biri hiç kimseye ısınmaz iken kalbi kalktı ilk kez bir adama ısındı onunla da çok mutlu şuan evli ve çocukları var. Bir diğeri de 6 ay içinde atandı evlendi hamile kaldı. Ötekilerde doğru zamanı beklemekte. Bende çeyrek takacağım zamanı bekliyorum 😅

Ayrıca geç kalma konusunda 28 yaşında bir yıllık evli olan biri olarak hiç geç kalacağınız bir şey yok. Valla bekar günlerimi şimdiden arar oldum. Öyle aman aman bir esprisi yokmuş yani evlenmenin. Anne olma konusunda da Allah nasip edecekse 26 da da eder. 40 ında da. Gerisi bahanesi olur. Endişenleyin. Odağınızı değiştirin.
Yaa di mi cidden çiçek gibi kızlarız. Ben de bu anlamda kendimden eminim çok detaya girmek istemiyorum ama karakter olarak iyi dürüst güvenilir ve sevmeyi bilen biriyim, güzelim, bakımlıyım, kariyer sahibiyim... ama sıfır aşk resmen :KK43: Arkadaşlarınızın ne güzel birden hayatları değişmiş, maşallah :) Yani evet 26 geç kalmış sayılmaz bence de ama üstte de yazmıştım sanırım şu an düzeyli bir ilişkim olsa çok geç olmadan da yuvamızı kursak çoook güzel olurdu :))

30 yaşındayım aynı duyguları yaşıyorum. Galiba artık zorlamamak gerekiyor.
Zorlamamak gerekiyor diyorlar zaten, ben kendi adıma söyleyim ekstra bir çaba sarf etmiyorum ama bu durum canımı sıktığı için de zihnimden atamıyorum. Bazı şeyler de insanın gücüne gidiyor. Yani diyelim ben amaaan zamanı gelince olur diyorum, münasebetsizin biri 25-26yı evde kalma yaşı gibi lanse ediyor, bir diğeri kocasıyla hava atıyor... Böyle şeyler olunca insan gerçekten üzülüyor. İnşallah karşımıza iyi hayırlı insanlar çıkar canım :KK200:

Bence öncelikle elinizdekilerle yetinmeyi bilmeniz gerekiyor. Hayatınızdaki boşluğu dolduracak şey bir erkek değil, sizsiniz. Erkekler, duygusal ilişkiler hatta evlilik olmazsa olmaz şeyler değil kendinizi bunlara muhtaç hissetmeyin. Kendinizle mutlu olmayı bilmeniz gerekiyor. Kendiyle mutlu olmayan başkasıyla da hiç olamıyor.
Çok doğru söylemişsiniz fakat şöyle ki ben hayatımdaki önemli dönüm noktalarını hallettim. Kendi kendime yetiyorum fakat ne kadar rahat bir hayat, kendine yetecek kadar gelirim olsa da sevmek sevilmek ait olmak gibi şeylere de ihtiyaç duyuyoruz. Ama evet önce kendini sevmek en önemli olan

Yaa di mi cidden çiçek gibi kızlarız. Ben de bu anlamda kendimden eminim çok detaya girmek istemiyorum ama karakter olarak iyi dürüst güvenilir ve sevmeyi bilen biriyim, güzelim, bakımlıyım, kariyer sahibiyim... ama sıfır aşk resmen :KK43: Arkadaşlarınızın ne güzel birden hayatları değişmiş, maşallah :) Yani evet 26 geç kalmış sayılmaz bence de ama üstte de yazmıştım sanırım şu an düzeyli bir ilişkim olsa çok geç olmadan da yuvamızı kursak çoook güzel olurdu :))
Öylesiniz tabi çıtırsınız💅🏻
Benim hayat planımda 24te evlenmek 26 da ilk çocuk vardı.o zamanlarda eşimle birlikteydik. 28 yaşındayım 1 yıllık evliyim. Oturmayan evlilikten mütevelli çocuk düşünemiyorum. Hayat her zaman planladığımız gibi olmuyor. Güzel olacağını düşünüyorsunuz belki sonra çok daha güzel olacak bilemezsiniz.

Yanlış yere odaklanıyorsun çünkü. Sen boş ilişkilerle vakit kaybetmek istemiyorum diyorsun haklısın ama bu işler deneme yanılma yöntemi ile oluyor. Ciddiyeti düşündürecek olan ilişkinin gidişatı oluyor genelde. Ben de eşimle kesin evleniriz diye başlamadım ilişkiye ama ilişki öyle devam etti. Ciddi başlayıp ayrılabilirdim de. İlişki evlilik konusu iş, okul gibi garanti bir şey değil. Okulda çalışırsınız ve başarılı olursunuz. İşinizi iyi yaparsanız para kazanırsınız ama ilişki iki kişilik. Karşınızdaki insanın da bir geçmişi ve duyguları var. Şöyle yap kesin evlenirsin doğru bir yaklaşım değil o yüzden. Siz insanlara şans verin, gezin tozun sonrasına bakarsınız.
Anladım. Tabi ki her şey bir deneyim orası doğru. Ama ben severek yaşadım o bahsi geçen iki ilişkimi de ve bağlanınca da zor kopuyorum. Böyle olunca da birçok kişiye şans verecek güç, ruh bende kalmıyor. Güvenemiyorum ya da şans vermeye değer kişiler yani istediğim gibi insanlar karşıma çıkmıyor. Kafam çok karışık bu konularda

Of bu gezin tozun 55 yaşında da evlenirsin tavsiyeleri bana aşırı saçma geliyor. Sanki evlenince hiç gezilmiyor, evde oturup dışarı bile çıkmıyosun. Evliler bekarlardan daha çok geziyor çünkü anlık plan yapabiliyorlar, plan yaparken yanlarına arkadaş aramak zorunda değiller. Hayatının en güzel yılları yalnız geçtikten sonra 55 inde evlensen ne, evlenmesen ne? Size tavsiyem karşınıza çıkan her kişiyi değerlendirin, hemen burun kıvırmayın. En azından bi kahve içmeye gidin. Her gün kendinize artık bir evliliğin sorumluluğunu alabilirim, sevmek ve sevilmek istiyorum gibi telkinde bulunun. Hayatınızda evlenmeye engel problemler, çözülmemiş konular varsa onları çözün. Enerji konusuna inanır mısınız bilmem ama ben yaşayıp gördüm. Ayrıca bir tanıdığım hiç beğenmediği adamla kahve içmeye gitmişti bizim zorumuzla, bikaç görüşme sonrası aşık oldu resmen. Her zaman ilk görüşte aşk olmuyor denemek gerekiyor.
Yorumun alnı olsa da öpsem

Merhaba,
Bana geçmişimi hatırlattınız. Bende bir zamanlar aynı sizin gibi düşünüyor idim. Kimse beni sevmeyecek mi ? Böyle yalnız ölüp gideceğim vs. Hayatımda 2 kisi olmustu biri 4 diğeri 4.5 yılımı boşuna harcayinca, evlilik fikrinden o kadar ümidimi kesmiştim ki annemin benim için hazırladığı ceyizlerimi bile dağıttım. Kendimi kapadım Hayatımda sadece iş vardı. He bide çok bunalirsam şehir değiştirmek. Bir nevi akıl hastanesinde yatiyor da arada hava değişimine çıkıyor gibiydm. Öyle bir yalnız kalmışlıkti benimkisi...
Sonra tamda herseyden ümidimi kesmişken 31 yaşında iken geçici bir süre başladığım işyerinden biri ile tanıştım. Hicbirseye özellikle insanlara inancım kalmamışken beni aşka inandırdı ve evlendim. Sanki hayatıma reset atılmış gibi hissetmeye başladım.
Şu an 3 yıllık evli ikiz annesiyim. Diyeceğim o ki ümidinizi kaybetmeyin.
Maşallah ne güzel bir hikayeniz var, Allah daim etsin :)) Ben de aynen dediğiniz gibi iş yerimden,bulunduğum şehirden vs hep gitmek istiyorum. Eski sevgilimle aynı iş yerindeyiz çünkü :KK43: Ve çok bunaldım sanki görünmez gibiyim, yok sayılıyorum kimse beni sevgisine layık görmüyor gibi hissediyorum. İnşallah benim de sizin gibi olur o doğru insan bir yerlerde bekliyordur :))

daha 26 yaşındasın
Geç kalma fikrini at kafandan benim komşum 55 yasında evlendi
O yaştan sonra olmaz deme
Oluyor
Her insan kendi zamanını yaşıyor.
Ama çevremde şunu gördüm
Bu evlilik konusuna çok takılanlar
İlla evleneceğim evleneceğim diyen kişiler daha geç evleniyor.
Ya da kafasına göre birini zor buluyor.
Kafadan atın bu konuyu
Evlenince daha bekar olmayacaksınız
Bekarlığın tadını çıkarın.
Gerçekten gezin tozun
Sosyal aktivitelere ortamlara katılın
Evet yaş olarak çok gecikmiş değilim ama 55 yaşındaki ruhumla 26 yaşındaki ruhum aynı olmayacak. O yüzden o kadar geç yaşlara kalmayı da istemem. Ama evet bu konuya çok taktıkça daha da çıkmaza giriyor olabilir.

okulu sakız gibi uzatan, senelerce aynı evde abla, anne ve yeğen parası yiyen, anasının evine bir ekmek almamış, 30'lu yaşlarına kadar iş hayatının i'sini görmemiş sorumsuz dayım bile evleniyor. onu bile seven çıktı valla evlat olsa eldivenle seversiniz o derece. ama yanındaki, "ben seninle her şehirde yaşarım yeter ki sen ol" diyor mesela. galiba bu dünyada herkesin bi ruh eşi, bir yerlede hayat yoldaşı var ben artık buna inanmaya başladım :KK70:
ahahahha nasıl bir kişilikmiş dayınız :KK70: Genelde böyle tipler mi seviliyor yoksa ben tam tersiyimdir de :) Ruh eşi var mı yok mu bilmiyorum umarım vardır da artık karşılaşırız yaa yeter :KK70:

Var vallahi var herkesin ruh eşi.

Dünyalar çapkını çocukluk arkadaşım, yanında her hafta başka güzel kız gördüğüm, onun burnu çirkin bunun totosu büyük diye kızları terk eden herifçioğlu şimdiye kadar yanında gördüğüm en çirkin ama en tatlış kadınla evlendi, gidip bebelerini sevdim. Beli ince değil diye diğer kadınlara söylenen adam doğumdan sonra seksen kilo olmuş karısının gözünün içine bakıyor. Her erkeği yola getirecek bir kadın var sanırım
Ne güzel maşallah, darısı bizlere :))

Yok bizimki hem yakışıklı hem iyi mesleği olan güzel para kazanan bi tip. Zeki bi adam. Güvendiği şeyler de bunlardı zaten. Ama çıktı bir kadın karşısına dünyası değişti tamamen 😂 barlarda shot atarken bıraktığım herif işten sonra koşarak eve giden, kayınpederiyle tavla oynayan bir adama dönüştü 😂
Akıl sır ermiyor gerçekten bu gönül işlerine.bir bakıyorsun çirkinlikten acıyacağın(çirkin dedim diye laf etmeyin, sanki hiç çirkin insan yok) kadınların kendilerine tapacak sevgilileri, kocaları oluyor.bu sitede dahi onlarca manken gibi kadın cinsel hayatımız çok kötü.dışarıda herkes bana hayran ama evde yıllardır ilişkiye girmiyoruz, kocam beni beğenmiyor diye konu açıyor.bir bakıyorsun başka konuda 85 kiloyum her tarafım çaylak dolu, sedef hastasıyım ama eşim çevremde dört dönüyor, üstümden inmiyor diye anlatıyor. Bu konularda elden hiçbir şeyin gelmemesi sinir bozucu.hiçbir şeye bakmıyor ki ne tavsiye verelim?

Akıl sır ermiyor gerçekten bu gönül işlerine.bir bakıyorsun çirkinlikten acıyacağın kadınların kendilerine tapacak sevgilileri, kocaları oluyor.bu sitede dahi onlarca manken gibi kadın cinsel hayatımız çok kötü.dışarıda herkes bana hayran ama evde yıllardır ilişkiye girmiyoruz, kocam beni beğenmiyor diye konu açıyor.bir bakıyorsun başka konuda 85 kiloyum her tarafım çaylak dolu, sedef hastasıyım ama eşim çevremde dört dönüyor, üstümden inmiyor diye anlatıyor. Bu konularda elden hiçbirşeyin gelmemesi sinir bozucu.
Çirkinlikten kimseye acımıyorum ben.

Ruhları güzel, kişilikleri güzel, karakterleri güzel çünkü o kadınların. Yanlarındaki adamlar da güzel görüyor o yüzden onları. Güzel yüze kırk günde doyulur güzel huya kırk yılda doyulmaz demiş atalar. Ne güzel söylemişler.

Bence iki tip yalnız kadın var. Birincisi arızalı olup sadece arızalı tipleri yamacına çeken ve sonra tüm erkekleri şerefsiz ilan edip aşka küsenler. İkincisi asla bir adım atmayan, bir güzel söz söylemeyen, hoşlandıysa bile o sırada burnu yere düşse almayan ingiltere düşesi gibi dolananlar. Bence uzun süre yalnız olan kadınlar yanlış enerji yayıyor.
Şimdi ben hangisi oluyorum diye kendimi düşündüm de ikisi de olamıyorum :KK70: Arızalı değilim o kesin. Diğer seçenekte de asla adım atmama durumu doğru ama hoşlanırsam yaklaşması için uğraşırım ki yaptım daha önce. Sonrasında da sevgimi ilgimi hep gösterdim ama saçma sapan şekilde bitti. Hala da seviyorum diyebilirim ama ondan umudum kalmadı. Ben sizin tespitinizdeki ikinci kadının ilk aşamadaki haliyim o zaman. Bunun üzerine gideyim :)

Kendinizi övmeden planlamadan beklemeden anı yaşadığınız an olur. Bu hayatta kimse dört dörtlük değildir evlilikte ztn sadece iyilerin yapması gereken bisey değil bir sınıf atlama hayatta level bitirme fln degil bu konuda kafa yormayın anı yaşayın.

Çirkinlikten kimseye acımıyorum ben.

Ruhları güzel, kişilikleri güzel, karakterleri güzel çünkü o kadınların. Yanlarındaki adamlar da güzel görüyor o yüzden onları. Güzel yüze kırk günde doyulur güzel huya kırk yılda doyulmaz demiş atalar. Ne güzel söylemişler.
Yaa fiziksel kısımdan bahsediyorum.çarpıtmayın.sanki hiç hem dışı hem içi güzel olan kişi yok.her şeyi dört dörtlük olan da bir çok kişi var. Bu bir açıklama değil.

X