Birine anlatmaya ihtiyacım var

Evet olmasaydı her şey sarpa sarardı. Çok şükür annem var kardeşim dedesi, babası da yanına gidiyo yalnız bırakmıyo da benim aklım onda kalıyo günde 15 defa arıyo beni
Gecer bu da, üzülmeyin, neler gecti, bu da gecer

Çok geçmiş olsun. Ağlayabildiğin kadar ağla. Bastırılmış duygular bi yerde illa ki patlak verecek. Ve verdiği an kendini hiç toplayamayabilirsin. Ağlamak mı istiyorsun? Ağla. Et sitemini . Ne var ne yok boşalt biriktirme içinde

Yalnız kalınca tutamıyorum zaten tutmuyorum da. Ama düzenli olarak tansiyon şeker takibi yapılıyorum özellikle tansiyon değerlerini etkiliyor ya çok uzun sürdüremiyorum o halimi

Bir tanıdığımın engelli bir kızı vardı,bana birgün benim için ölmek bile bir lüks inşallah o benden önce ölür demişti,o zamanlar anlayamamıştım,bir anne nasıl olurda bunu söyler fln diye garipsemiştim,yaş ilerleyip farkındalığım arttıkça ve birde anne olunca ne demek istediğini çok iyi anladım,eğer bir durumu çözme gücünüz yoksa,engel olamıyorsanız,kontrolü sizde değilse duygusal kararlar vermeyin mantığınızı kullanın,ezilip üzülmek olayları düzeltmeyecek,ağlamak sadece sizi zayıflatacak,şuanda hormonlarınız mantığınızın önüne geçiyor,buraya yazmanız çok akıllıca olmuş,kararınızı hangi yönde vereceğinizi kafanızda netleştirin ve mantığınızla hareket edin,size yardımcı olabilecek insanları aramaktan çekinmeyin ağlamak yerine destek isteyin,kafanızda netleştirin ve olaması gerekeni kabullenip dik durun,insanız herşey olabiliyor bu duygusuzluk değil aksine değiştirmeye gücümüzün yetmediği olayları kabullenip güçlü durma şekli,sabır diliyorum.

Teşekkür ederim. Konuda yazdığım 14 aylık bebek doğdu doğalı 3 ameliyat geçirmiş, her gün fizik tedavi alıyormuş, önünde biri beyne şant biri de yapay meshane olmak üzere bambaşka ameliyatları da olucakmış. Ben bir çocuğa bu kadar büyük zorlukları reva göremedim. İlk öğrendiğim anda aldırmam gerektiğini biliyodum. Bi anne olarak tabiki vicdanım rahat bırakmasa da hala doğru kararı verdiğimi biliyorum. O çocuğun vebaline giricektim. Bu kadar küçükken bile görünen hasar çok büyük. Yani doğumu görebilmemiz bile küçük bi ihtimaldi. Duygularımı karar verirken arkaya atmayı başardım. Belki süreç böyle uzamasa ve her şey çok çabuk olup bitseydi hala duygularımı kontrol edebilirdim. İlk başta ben dedim aslında refakatçiye ihtiyacım yok şu an. Acil bi durum olursa eşim annemi alıp hemen gelcek böyle anlaştık. Ziyaret saatinde geliyolar ama brnim biraz bu yalnızlığa bu duygusal dökülmeye de ihtiyacım vardı. İşte mesela fiziksel olarak ilaç kötü etkilediğinde acımı böyle atmaya başladım, oğlumun huzursuzluk yaptığını duyduğumda ya da bu seferki ziyaret saatinde gelemiyorum dediğinde eşim ben yelkenleri hemen indiriyorum. Yani duygusal olarak zor evet ama yan etkileri ağır bi ilaç veriyorlar. Ve prosedürde malesef muadil bi ilaç yokmuş. Ve ilacı bastırma endişesiyle mesela mide koruyucu gibi bişey kullanamazmışım. Diyette uygulandığı için bağırsaklarımda ki sorunu gidericek doğal şeylerde uygulayamıyorum muz patates gibi işte. Hastaneyle ya da hemşirelerle ya da başka bişeyle sorunum yok. İstersem oğlumu görmek için yardım ediceklerini de söylediler. Ama ben görürsek birbirimizi bırakmak istemezse ağlayarak gitmesin, ben daha kötü olurum diye cesaret edip getirin diyemiyorum malesef. Ağlamak sorunu çözmüyor ama kafamda dönenleri biraz olsun sakinleştirir işte bi süre

Dogru bir karar vermissiniz. Sabredin lutfen. Gecmez gibi geliyor ama gececek insallah. Allah oglunuzu size bagislasin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…