Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

slm arkadaşlar....
119.etap bireysel birincisi olarak ne yaptığımız yazmak istiyorum.....
Geçen hafta neler yaptığımı yazdım...Farkındaysanız bu hafta daha az kilo verdir...Kilo azaldıkça verilen kiloda azalıyor zamanla....Buarada belim acayip inceldi kalçamla orantılı zayıflayamadım...o yüzden hemen kalça hareketşerine başlayacağım....
Özel yaptığım bişi yok aynen az yemeye titretmeye ve spora devam..Bu hafta bide kan bağışı yaptım biraz onunda etkisi var..
Ayrıca süper paylaşımları ile günüme huzur mutluluk getiren bazen gülmekten beni yere yatıran sevgili 8.takımım başarım sizin sayenizde ve en güzel motivasyon örneği sevgili Kaptanım senin desteğin unutulur mu.....
Hepinizi seviyorum iiki varsınız.......
:sm_cool:

124. etap bireysel 1. si nin deneyimleri
..Ladies and Ladies..
Bu günü yaşadığım için mutluyum ve gururluyum.
Bu yarışmaya 2007 yılında girdim ve ne yazık ki hala buralardayım.Girdiğim günden beri ilk kez bireysel derece alabildim.Ama uzun sürsede artık hedefime kararlı ve istikarlı olark ilerliyorum.Bu yüzden artık bireyselde 1 . olanlar neler yaptıklarını yazmıyor olsalar bile ben bunu es geçmek istemedim.
Neler yaptığıma gelince her nekadar şok diyetlere karşı olsam da grerek Ramazan ayı gerek bayram ile bozulan yeme düzeninden sonra bünyenin bir şoka ihtiyacı var diye düşünerek elma diyeti uyguladım.tabi kendimce biraz değiştirerek..
Şöyle ki günde toplam 5 elma yedim. günün bir öğününde çorba veya sebze yemeği veya 2 dl kadar ekmek tükettim. 2-2,5 lt suyumu içtim. Lesli ile 5 mil yürüyüşününü yaptım. Yeşil çay da tükettim ayrıca günde 1 veya 2 bardak süt içtim ve tam bir haftanın sonunda baskül bana güzel haberler verdi.Hikayem budur.

Yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunar.Cuma zayıflama yarışması halkına iyi hafta sonları dilerim...
buyrunnnnnnnnn Esen Kalın

merhaba arkadaslar ben 13. takimdan bu hafta bireyselde 1. oldum aslinda bu 7 kiloyu 1 haftada degil 1 ayda verdim
ben mart veya nisan ayinda tam hatirlamiyorum hastaligim nedeniyle tekrar kortizon kullanmya baslamamdan dolyi izine ayrildim ve bu sürede kilo aldim ama izine gitmeden önce biraz verdim ve tuzlu yememeye dikkat ettim ve izine gittigimde 77 kilo ile gittim ve olanlar orada oldu her gören gecen senekinden daha kilolusun dedi bu gercekten beni kirdi ve kafama koydum bu kilolar gidecek verenler veriyorsa bende veririm dedim izinden döndükten sonra bir karar aldim ekmegi cok yiyordum onu cok cok azalttim suyu cok az iciyordum günde bazen sadece 1 bardak iciyordum simdi 3 litreye yakin su iciyorum ve aksam 4 ten sonra birsey yememeye calisiyorum egerki cok acikirsam meyve yiyorum haftada 1 kere yüzmeye 1 kerede stepe gidiyorum yürüyüse basliyorum
sabah 1 dilim tam tahilli ekmekle kahvalti yapiyorum isyerinde 1 fincan kahve icicyorum arada 1 meyve1 litre su öglen evde ne yemek olursa cok az ekmeksiz ondan yiyorum arada tekrar 1 meyve ve 1 litre su aksam ya corba yiyorum yada öglen gec yemissem sadece meyve yiyorum ve yarimla 1 litre arasinda su iciyorum
iste arkadaslar 1 aydir yaptiklarim bunlar ve sonuc 7 kilo insan isteyince oluyor

merhaba kızlar
ben 8. takımdayım ve daha çok yeniyim
bu hafta etap 1. oldum:hooray:
ben 4.5 ay önce doğum yaptım:CüvCüv:
hamileliğimde tam 20 kg aldımdelikafadulden
60 la hamile kalmıştım 80 le bitti
ama 3 ayda 15 kg sunu verdim hiç bişey yapmadım vermek için
emzirmemin etkisi büyük tabiki
halada emziriyorum ve 2 haftadır dikkat ediyorum yediklerime
2 kilo daha verdim 65 ten 63 düştüm hedefim 55

emzirdiğim için çok katı bi diyet yapmıyorum
sadece ölçülü yemeye çalışıyorum süt yapıcı şeyleri kesmiyorum
anason çayı 3.5 lt su tüketiyorum
emzirdiğim için ekmeği tamamen kesmiyorum günde toplam yarım ekmeği buluyo yediğim
pilav olarak bulgur pilavı yiyorum sık da yiyorum süt yapıyo
sabah kahvaltı olarak sadece meyve yiyorum
öğlen kahvatı ediyorum aksam ekmeği az yiyorum 1 yada 2 dilim
ekmeği genelde öğlen yiyorum
böyle işte kızlar opuyorumnanaktan

merhaba herkeseee
bu hafta takımcığımla birincilği ve bireysel de de bizzat kendim birinciliğiele almışıza.s
öncelikle listeleri haızrladığın için çok çok teşekkürler azra_silacım

azra_sila kullanıcısından alıntı
http://www.kadinlarkulubu.com/showth...1#post10187213
arkadaşlar sonuçlar hazır
inşallah bi hatam yoktur yarı gözle yaptım baygın baygın
bireyselde ve takım olarak derceye giren tüm arkadaşalrı ve takımları kutluyoruma.s.
2 senedir bu yarışmadayım ve bugün birnci olmanın verdiği tatlı duygularla sizlere yazıyorum..
öncelikle bu yarışmanın mucidi sevgili püsküütüme sevgilerimi iletiyorum,
hata yaptığım zamanlarda tam hoşgörü desteği ile yanımda olan siz değerli yarışmacı arkadaşlarım ve takım arkadaşlarıma da sevgiler ve teşekkürler..

usulen 1. olan diğer arkadaşlarım gibi bir kaç şey söylemek istiyorum, yol gösterici nitelikte olabilirse ne mutlu bana;
işte benim 5'li formülüm

1- günde 1 defa yeşil çay içilecek
2- günde 2 lt su içilecek
3- günde 3 öğün yoğurt-ayran ve peynir grubundan tüketilecek (özellikle yoğurtu tavsiye ediyorum ben, 3 kaşık hüpletiverin oldu bitti tamam işteee)
4- günde 2 defa 20 dakikadan az olmamak koşulu ile hareket yapmak. (1) 40*2 defa olduğumuz yerde adım atmak, (2) 40 defa sağa bükülme- 40 defa sola bükülme, (3) 20*2 etap sağ bacak kaldırma, 20*2 etap sol bacak kaldırma, (4) 40 defa mekik çekme (parantez içi iki nokta üst üste: mekik çekemiyorsak, ayakta durup, eller başımızda birleştirip, sağ bacağı karna soğru çekerken sol dirseği karna yakalştırıyorz, ve tam tersi ,sol bacağı bükerek karına çekerken bu sefer de sağ dirseği karna ve dize yaklaştırıyoruz)...böylece 4. maddeyi de tamamlamış oluyoruuzz kaydirigubbakcemile2
5-gün de 5 defa şükredilecek ve yaşasıınn zayıflıyorum denilecekyerimseniben

hımm bir de tatlı ile ilgili ufacık naçizane bir öneria.s
tarçın metobolizmayı hızlandırıyor ya ve tatlı bir tadı olduğu için tatlı ihtiyacını da kesiyor
yani demem o ki canımız çoook tatlı çektiğinde, 1 çorba kasesini süt ile dolduruyoruz soğuk süt olursa süper oluyor, üzerine tarçın serpiştiriyoruz vee kaşık ile höpürdetiyoruz, al sana sütlaç hihihihih

esenlikler dilerim,
sevgilerimi iletirim ve
tek tek basaraktan bade dizerekteen huzurlarınızdan ayrılırıma.s.

hihoyyythihoyyythihoyyythihoyyyt
heyoooooooooooooooo
birinci olmusummmm...
üstelik haftasonu kilo alipp pazartesi +1 kiloyla basladigim haldee:dance:

simdi neler yaptigimi anlatmaliyim sanirimm :))
bütün hafta en gec 6 da günümü yani yemek faslimi bitirmeye gayret ettimm..
ama sabahlara kadar oturdum.
yani bu da ayrica kalori yakmistir heralde..
Protein diyeti uyguladim kendimce.
simdi protein diyeti ne diceksiniz..
sadece proteinli besinler tüketiyoruz ve karbonhidrattan uzak duruyoruz,
zaten assagiya bütün hafta ne yedigimi yazicam.
bu diyeti en fazla bir hafta yapmaliyiz.. cünkü tek tarafli beslenmek vücuda zarar verir.
internetteki arastirmalarima göre 1 hafta yapmanin vücuda zarari olmazmis.
spor yapmadim:kedi:

ve bu da listem.. vatana millete hayirli olsun :teytey:

p.tesi (69kg)

sabah bir bardak light süt (118 kcal)

ögle tavuklu salata. ( 288kcal)

aksam 1 cappucino (54kcal)

yanlis hesaplamadiysam 460 kalori ile bitirdim günü.

sali

sabah
1 bardak süt (100 kcal)
1 parca kasar peyniri (70 kcal)

öglen
2 parca balik köftesi 200 kcal
tavada soslu karnibahar 175 kcal.

aksam
bir fincan cappucino icerim. 54 kcal

Toplam 599 kcal.

carsamba

sabah
2 haslanmis yumurta 160 kcal

ara 1 cikolata 99 kcal

ara 1 parca kasar peyniri 70 kcal

ara 1 tane vanilyali activia yogurt 120 kcal

aksam
6-7 light kasarli firinda pismis mantar ortalama 260 kcal
2 izgara tavuk gögüsü 200 kcal

toplam 909 kcal

persembe

sabah yok

öglen
1 bardak süt 118 kcal

ara 2 nar aromali tatlandiricili seker 8 kcal

ara karamelli cikolata 173 kcal

aksam ton baligi salatasi 230 kcal.

toplam 529 kalori ile günü bitirdim

cuma 65,7 kg.

sabah
1 bardak portakal suyu 25 kcal
light kasarli omlet 350 kcal

ögle yok

aksam is'te pismis 1 alabalik 140 kcal

bugünüde 515 kalori ile bitirdimm..
gece acliktan agzim kokarsa 4 kalorilik nar sekeri yerim :)

emegi gecen takimimada burdannn kucak dolusu öpücükleerrr .. sizi seviyorumm:asigim:

slm kızlar ben karar defterine baktım ama nereye yazacağımı bulamadım. her hafta bireyselde birinci olan neler yaptığını yazacak ama nereye yazacağımı bilemedim. bide pazartesiye kadarmış. ben tatile girdim memlekete geldim. geç kaldım inş bir sorun olmaz. nereye yazacağımı bilemediğim için buraya yazıyorum.
ben 10 gündür elma diyeti yaptım. ilk hafta 3.4 kilo, 2. hafta yani geçen hafta 3 kilo verdim.
sabah bir dilim kepek ekmeği, domates, sivri biber ve çok az peynir, bir bardak yeşil çay içtim. saat 10, 12, 14, 16 ve 18 de birer yeşil elma yedim. başka bişey yemedim. günde 2,5-3 lt su içtim. spor yapmadım çünkü halim kalmıyordu. biliyorum sağlıklı değil yaptığım, zaten şuan yapmıyorum. hızlıca birkaç kilo vererek motive olmak istedim sadece. herkese kolay gelsin

aebencim güzel arkadaşım bireyselde bu hafta birinciliğim için tebriğine çok teşekkür ederim ..
kısaca neler yaptığımı anlatyım.ben monti uyguluyorum bu hafta etimi vs. yedim ama sebzeye daha da bi ağırlık verdim yani bol salata türü şeyler ..ama asıl yaptığım sporu fazlalaştırdım.hafta sonu özellikle 2 saat kadar spor yaptım.
ama sanırım asıl sonuç benim hiç diyeti bozmamam oldu.hiç sabote etmedim kaçamak yapmadım ve sanırım beden bi şekilde bu düzene alıştı. beni monti ile tanıştıran aebenciğime de sonsuz teşekkürler..olumunekankayizsmile

Merhabalar hepimize iyi haftalar dilerim kızlar. Bu haftaki bireysel birinciliğimle ilgili yöntemimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Umarım hepimiz ayrı ayrı hedeflediğimiz kilolara düşeriz. Herhangi bir örnek menümü paylaşmak istiyorum sizlerle...
SABAH
2 Dilim Tam Buğday Ekmeği
1 Domates
1 Parça Peynir
Yarım Demet Maydanoz
2 Zeytin
ARA
1 Elma
ÖĞLEN
1 Kase Domates Çorbası
1 Tabak Salata
2 Adet Köfte
ARA
2 Ceviz
AKŞAM
6 Kaşık Kereviz Yemeği
YATMADAN
1 Bardak Yoğurt

SPOR
45 Dakika Yürüyüş
30 Dakika Bisiklet

Rutin menülerim ve aktivitelerim bunlara benziyor. Hepinizi çok çok öpüyorum a.s.

galiba buraya ...
haftanın birincisi olmuşum da...merhabalar...Ben 6. takımdan ecetin...
10 şubatta üye oldum ama ne yapacağımı bilmeden dolaştım durdum..sonra diyet yöntemlerini inceledim ve protein diyetinde karar kıldım ama ben karar verdiğimde cuma günüydü ve diyet guruplarını farkettim. 6. guruba beni de almaları için ricada bulundum sağolsunlar geri çevirmediler..yoksa yapamazdım...

protein diyetinde bildiğiniz gibi et_su,yoğurt, peynir,yumurta, süt var.
cumartesi deneyeyim dedim yapamadım, pazar günü yapayım dedim, sabahtan iyiydi ama akşam misafirlerin getirdiği taze kurupastalarla krize girip bozdum..
vee...
pazartesi karar verdim ..oldu................
güzeldi çünkü aç değildim ama su içmek ve yorgunluk biraz zorluyordu..

sabahları su ,1 haşl. yum ve 1 kk peynir
aralarda su, süt veya yoğurt
öğlen su, 50gr. (susuz,net)light ton veya haşl. tavuk
akşam su, haşl. tavuk
akşam 17 den sonra yemiyordum

ilk haftalarda fazla kilo verilirmiş, sanırım o yüzden 5 kilom gitmiş ama suyu da çok tüketiyorum..

ama şu anda diyetimin et-sebze aşamasındayım bu yüzden haftaya daha az kilo vereceğimi düşünüyorum...

herkese iyi haftalar...opuyorumnanaktan

Merhaba arkadaşlar;

Bu hafta bireyselde 1. olduğum için diyet programımı burada paylaşacağım....

Aslına bakarsanız bu hafta diyetim adına önceki haftalardan farklı hiç bir şey yapmadım.... Sadece takım içinde kendi aramızda bir yarış yaptığımız için ekstra olarak spora ağırlık verdim günde ortalama 1.5- 2 saat yürüyüş yaptım....

Yediklerime gelince gün içinde mutlaka etimide sebzemide tüketiyorum ben.... Günlük örnek bir menümü yazıyorum şimdi:

SABAH:

1 kase çorba + 1 dilim kepek ekmek
veya
Domates, salatalık, 1kk beyaz peynir ve 1 dilim kepek ekmek

ÖĞLEN:

Haşlanmış veya ızgara (hiç yağsız) kırmızı veya beyaz et
Salata
1 dilim kepek ekmek

AKŞAM:

4-5 yemek kaşığı sebze yemeği (evde ne varsa)

Sürekli ara öğünlerimi yemesemde yiyeceğim zaman yeşil elme veya diyet bisküvi ile light süt içiyorum.

Ben 2 aydır düzenli olarak bu şekilde besleniyorum, bu haftaya kadar adam akıllı spor da yapamıyordum ve başladığım günden bu güne kadar 11 kilo verdim ve anladım ki aslında bu şekilde de insan doyabiliyormuş....

Hekse bu zorlu yolda bol iradeli ve az kalorili günler diliyorum.... SAdece isteyelim ve hayal edelim hep birlikte istediğimiz ideal kilolarımıza ulaşacağız... :lepi:

Arkadaşlar bu haftada bireyselde 1. olmuşum... Burada bu hafta yazacaklarım geçen haftakinden farklı olmayacak..... Ben bu yeme düzenini 2 aydır oturttum hayatıma ve hiç bir değişiklik yapmıyorum...

Bide son zamanlarda artık vücutta alıştı sanırım bu yemek yeme düzenine önceden tuvaletle ilgili çok ciddi sorunlar yaşıyordum... (Tabi önceden 1 oturuşta 3 tabak yemek yerken ölçüler 4-5 yemek kaşığına düşünce bağırsaklar da afallamıştı...kaydirigubbakcemile3) Ama şimdi bağırsaklarımda bu yemek yeme düzenine uyum sağladı ve bağırsak problemim halloluncada daha rahat kilo vermeye başladım....

Ben yine de örnek menümü tekrar yazayım yinede belki gözden kaçmıştır.... Ben gün içinde 1 öğün et tüketiyorsam diğer öğün mutlaka sebze yiyiyorum.... Sebzelerimle birlikte yoğurt veya ayran, etin yanındada yeşillik tüketiyorum (yani her öğünde hem sebzemi hemde proteinimi tüketmiş oluyorum) Sabahları çok erken kalkıp kursa gittiğim için kahvaltıda çorbayı tercih ediyorum ve akşam hariç diğer öğünlerimde light kepek ekmek tüketiyorum...
Ara öğünlere pek uyamıyorum ama içim kazınırsa ertelemiyorum ya yeşil elma yada light bisküvi ile 1 bardak light süt içiyorum....

Birde 2 haftadır düzenli olarak yürüyüşe başladım sabahları otobüsten 3 durak önce inip kursa kadar yürüyorum akşamlarıda 1 saat yürüyüş parkurunda yürüyüş yapıyorum....

Bunların dışında bu hafta boyunca canım deli gibi iskender istedi ama tereyağı olacağı için içinde vaz geçtim ve bu hafta sonu ödül vereceğim kendime; gidip güzel bir kebapçıda karışık ızgara yiyeceğim (yanında ekmek pide yemeden ve ayrıca akşam yemeğimide meyve ile geçiştirerek)

Herkesin az kalorili ve bol bol kilo kaybettiği bir hafta geçirmesini temenni ediyorum.... opuyorumnanaktan

selam kızlar
bu hafta bireyselde 1. oldum ilk defa delikafadulden bu hafta diyetimi nasılmı yaptım.. çok sıkı şekilde montignac diyeti uyguladım aslında bu diyete başlayalı 1 ay oldu ama geçen haftalarda bazı kaçamaklarım olmuştu ama bu hafta hiç kaçamak yapmadım. hayatımdan princi,beyaz unu,patatesi,şekeri çıkardım. Önüme neler neler verildi ama ben hep geri çevirdim çok kararlıydım ve hala daha öyleyim.. ayrıca hergün 3 litrelik sürahimi doldurdum ve içtim. spor yapmadım ama önümüzdeki hafta yürüyüşe de başlıcam.. kızlar benim için bu işin sırrı montignac diyeti.. bu diyeti uygulamamda benden yardım ve desteğini esirgemeyen arkadaşlarıma, özellikle aebencim zilligurticim ve sultancıma çok teşekkür ediyorum. :hooray: bu kupayı sizin için alıyorum :hooray: a.s.

Bireyselde 3. olmuşum. Çok sevindim. Umarım bu sevinci tüm zayıflama yolundaki arkadaşlarım tadarlar. Bende Monti uygulayanlardanım. Daha önce bu diyetle 12 kilo vermiştim ama yedikçe geri aldım. Eskisinden çok fazla yediğim için. Eğer hakim olsaydım kendime almazdım.
Neyse şimdi bir haftadır yine başladım ve ilk haftamda dereceye girdim.
Kutlayan herkese teşekkürler.

Merhabalar;
Kural gereği ve sizlerinde en az benim kadar kilo vermesini istediğimden, neler yaptığımı ayrıntısıyla yazmak istiyorum...
Önce mesela dünki menümü paylaşayım sizlerle ;
SABAH
2 Dilim Tam Buğday Ekmeği İle Yapılmış Light Beyaz Peynirli Tost (Yağsız)
1 Domates
1 Salatalık
1 Tabak Maydanoz (Yaklaşık yarım demet kaydirigubbakcemile3 maydanoz ödem attırıyormuş da )
1 Bardak Süt
ARA
1 Bardak Beyaz Lahana Suyu
ÖĞLEN
1 Kase Sebze Çorbası
2 Tane Izgara Köfte
1 Kase Yoğurt
ARA
1 Bardak Beyaz Lahana Suyu
1 Elma
AKŞAM
1 Tabak Portakallı Kereviz
1 Bardak Ayran
YATMADAN
1 Fincan Karışık Çay (Kuşburnu-Kabuk Tarçın-Ihlamur-Karanfil-Zencefil-Havlıcan)
(İsteyen olursa tarifinide yazarım opuyorumnanaktan)

SPOR
1 Saat Yüzme
Gün içerisinde şirkette koşturmaca :1rolleyes:
Ayrıca ben dubleks bir evdeyim içten merdiveni olduğundan alt kat üst kat derken merdivenin de faydası oluyor herhalde

Velhasıl yaptıkların ve çabalarım bir yana aeben ablişiminde dediği gibi tutarsız haftalar geçirebiliyorum, yani bir hafta süper giderken diğer hafta tamamen kendimi bozabiliyorum ama bu kış aylarına mahsustu, artık yaz geldi o havayı atacağım üzerimden... Ve son olarak eklemek istediğim, başarımın en büyük etkeni takımımdır, ayrı ayrı hepsinin katkısı yadsınamaz, öncelikle bizden desteğini asla esirgemeyen listede olmasa bile varlığıyla bizi toparlayan aeben abllişime, meleğime, lilyum ablişime, nazlıma, nuroma, sinemciğime, sultanıma, eceye, deryaya, biguşa, beyaza, aramıza yeni katılan suuraya ve eddoras ablaya çok çok çok teşekkür etmek istiyorum, onlar olmasa ben bu kadar aşama kaydedemezdim, mezun olduğumda öncesi ve sonrası resimlerimi paylaşmak istiyorum, hepiniz azimlenin diye ama daha mezun olmama aylarrrr aylaaaar var yerimseniben
Hepinizi çok seviyorum, biz bir aileyiz artık, veeeeee son olarakkkk affınıza sığınarak ;
BU 6. TAKIMDA ÇOK OLUYOR YAHUUUUU :lepi:kaydirigubbakcemile3
Biri bizi durdursun :lepi:
Sevgiler Şeniz

slm arkadaşlar bu haftanın birincisi oldum ya örnek menümü paylaşayım dedim

bu hafta kilo vermeme en büyük neden sanırım sandaloz sakızı ve elma sirkesi

+yeşil çay içtim 2fincan 6öğün olarak beslendim

diyetisyenim verdiği listeye göre diyetimi de yaptım

aşşada var 1800 kalorilik genel liste isteğime göre değişiyor

tabi ilk hafta meyva az ekmek çoktu ekmeği azaltıp meyvayı çoğalttı

metebolizmam iyi çalışıyormuş bunun dışında sporumu düzenli yaptım

onun dışında belediyenin koyduğu spor aletlerinde de hergün spor yaptım böle yani

sabah:3dilim ekmek

domates-salatalık 5 adet zeytin 2dilim ince peynir

ara: 2 porsiyon meyva

öğle:6kaşık sebze yemeği

1.5 su bardağı yoğurt

yağsız salata

3dilim ekmek

ara (2 galeta

1dilim peynir)-

(1,5bardak süt)1 meyva

akşam: et-tavuk-balık 1 köfte kadar

4 kaşık sebze yemeği

3kaşık pirinç pilavı-bulgur pilavı-makarnadan biri

1.5 su bardağı yoğurt

yağsız salata

3 dilim ekmek

ara

1porsiyon meyva

1 bardak süt

ben şeker kullanmadığım için için sütlü tatlı veya 1 top dondurmada olabiliyor ara öğünde 1800 kalorilik bir diyet bana çok yaradı

tabi doktorumun kan tahlilleri ve bki sonucu oluşturduğu bir liste

metabolizmam hızlıya yakınmış dengesiz beslenmekten kilo almışım

meyve yemez sürekli ekmek yerdim mesela yada

kendimce yapayım dediğimde çok kısıtlamalıydı menüm

ve az yersen kilo alırsın dediğinde doktor bana şaşırmıştım

herşeyden benim verdiğim şekilde yersen zayıflayabilirsin dedi

yaptığım spoorlarda genelde bunlar

sayılarıda üç aşşağı beş yukarı aynı hırsıma göre hadi bir tane daha diye diye sayılar artıyor

1. Mekik 60

2. Ters mekik 50

3. Derin nefes al ver aklıma geldikçe

4. Omuzda sopa çevirme 500

5. Çapraz mekik 15

6. makas hareketi 300

7. Görünmez sandalye 20

8. Ayakları kaldırma her bacak 400 kere

9. Yürüyüş leslie indiremedim

10. Bacak esnetme 200

11. Yere yatıp bacakları kaldırıp indirme 110 öldüm ay kaydirigubbakcemile3

12. Step 400adım

13. Çömelme 5

14. Geri tekme 20

15. ıp atlama (zıplama) 30

16. yürüyüş 1-1,5 saat tempolu

Teşekkür ederim ..Püsküütüm inanın bunda sizlerinde payı çok büyük .......opuyorumnanaktan
Bu yazıyı yazmak ıÇıN kendime ve size sözüm vardı . bireyselde derece yapmak biraz hayal banada öyle bir bünyem asla olmadı ...kaydirigubbakcemile3 O yüzden bir hileye başvurdum .sırnaşık şeyaçıklayım haksızlık olmasın ...a.s.
Öncelikle bu verdigim kilo 1 haftalık deyil sizinde anladıgınız üzere yaklaşık 1 sene önce ayrıldım takımdan .
fakat bundan 1 ay kadar öncede 66 kilodaydım .... yani bu verdigin yüzde 3.4 .haftanın kilo yüzdesi... bunuda belirmek istedim ....a.s

AZ ÇOK BENı TANIYANLAR MONTıCı OLDUGUMU BıLıYOR .... adi MONTıGNAC olsada biz sağlıklı beslenme diyoruz buna ... ve gerçekten böyle .netteki olur olmaz ,bilmeden kitabı okumadan yapılan yorumlar gibi deyil bu monti beslenmesi ....a.s
.. burda bulundugum 2 sene içerisinde bir çok diyet ve beslenme Şok diyet vs 'yle karşılaştım ve denedigimde çok oldu ...:1ninca:

ama bu beslenme gibi ;
hem kilo verdiren
hem karnımı doyuran
hemde sağlımımı bana geri veren ..(hipoglisemiyim ..). bir beslenme yapmadım a.s

bu beslenme kan şekeri degeri yani GL. endeks üzerinden yapılıyor ....
ve küçük ayrıntılarla bagdaşıyor ...
daha ayrıntı linkinde var okumak isterseniz ...

Bu beslenme 2 aşamalı 1. de istenilen kiloya iniliyor 2. dede o kiloda sağlıklı biçinde kalmayı sağlıyor .olumunekankayizsmile
BU AÇIDAN 2. AŞAMA KıLO VERMEDEN DAHA ÖNDE GeLıYOR BENıM BAKIŞ AÇIMDAN .(mezun olup fazlasıyla geri dönen arkadaşlarımı gördükçe)

çok yazıp kafanınız şişirmeden menü örneklerinden vereyim ...

kavlatımda genelde ekmek yerim.. benim için ekmek vaz geçilmez ama sadece
kavaltıda ....
2-3 dl kız. ekmek ..
peynir .. şekersiz marmelatlar
. zeytin . domates. salt.maydonoz vs .

veya ...
.yumurta ..peynir.. yeşilik .....

veya.
sütle yulaf ezmasi......

öglende evde ne olusa
sebze.. et türü
yada baklagil
yada az hş spagetti....
yanına yogurt ve salata mutlaka ekleyerek ...

akşamda aynı ;
yalnız öğleye ve kavaltıya oranla daha az yiyerek ....

Bir önemli tavsiyede aç kalmamak ögün atlamamak ..bu çok önemli . yemediginiz her ögün diger ögünü depo eder...a.s

Aralar yapıyorum tabi ; sadece ögün arkasından en az 3 saat geçtinten sonra ...
, meyve .veya .süt ürünü.. veya fındık ceviz vs..

SUYU VE SPORUDA ZATEN SÖYLEMEME BıLE GEREK YOK .....kaydirigubbakcemile5

UMARIM ÖNERıLERıMıN BıR FAYDASI DOKUNUR SıZLERE .:1hug:
DAHA AYRINTI ıÇıN MONTı LıNKıNE BEKLERıM ...HER ZAMAN YARDIMA HAZIRIZ ..YETERKı SıZ ıSTEYıN ...a.s.

benim 10 aylık bir kızım var ve su sıralar yürüyor habire onun peşindeyim inanır mısınız 5 dk şöle rahatca oturdugumu hatırlamıyorum
ayrıca ingiklizce öğretmeniyim okulumuzda 1600 öğrenci var ve benim girdiğim 7 tane ayrı sınıf var hepsine merdivenle inip cıkıyorum yani okuldada sadece 10 dk oturuyrum onlarda teneffüslerde

yememe gelince
sabah eti formun mısırlı gevreği var patlamış mısır tadında biliosunuzdur ondan yedim gecen hafta

öğlen de atıştırıyorum
ayak üstü ama haftada 1 kere ye mahsus kızartma yiyorum yiyorum dediysem doyası değil tabiki

5 6 çatal ve 1 2 dilim ekmek

yanına bol yourt ve bol salata genelde öğlen yemeklerim hep hafif oluyor
salatalık peynir zeytin ve bi kaç çeşit börekten minicikk dilimler asla karnım tam doyarak kalkmıyorum sofradan
öğlen 3 gibi eve geliyorum yine aynı kokşuşturmaca tabikii
benim bücürün peşinde fır dönüp bir yandan da ev işleri:))
daha sonra akşam 7 gibi akşam yemeği yiyoruz genelde sebze agırlıklı bir küçük kasede corba içiyorum bol salata yeşillik

ha bu arada günde2.5 litreye yakın su içiyorum canım

saat 8 den sonra tek yaptıgım yeme faaliyeti meyve 1 yada 2 ceşit oda herbirinden bi adet
birde cay yada kahve oluyor ama benm kötü bir özelliğim var o da cayı ve kahveyi bol şekerli içiyorum

şekersiz içmeyi basaramadım denedim ama (

akşama dogru fındıgı arabyal gezdiriyorum arabadan inmek istiyor genelde kucagımda ya da peşinde koşturuyorum bunun faydası oldu diyebilirim

inşallah almam veren kimse almaz o kiloları hepinize bol şanş ve istediğiniz kiloya ulaşma hırsı versin allahım
öpüyoruz bücürle sizi

Yarışmacı maytap80, 10 0,5 2010

u hafta bireyselde 1.olduğum için bişeyler çizittiricem buraya kaptanımın emriynen
malumunuz 1 haftada bu kadar kilo verilmez :)
ben kasım gibi 61.5 la geri dönmek üzere ayrıldım 6.takımdan
biraz motivasyon kaybı biraz yoğunluğum sebep oldu buna
minik mikroskobiğim 1 yaşına girmişti ve tam karıştırma devresindeydi
bende peşinde tabiinete pek fısat olmuyodu takıma uğrayamadım ve motivasyonum düştü haliyle
kendi isteğimle bir süre ara vermek istedim
iyide yapmışım
bu arada yedim de yedim yedimde yedim ama neyseki 30 nisanda aklım başıma geldi ve montignac diyeti topiğinde aebeniminde yardımlarıyla monti diyetine başladım
0 kaçamakla bir ayı doldurdum baktık iyi gidiyorum...
bu arada ben 2007 kasım 2008 mart aylarında da 6.takımdaydım tamhedefime ve mezuniyetime 2 kilocuk kala bebiş haberi geldi ve ayrılmıştım takımdan doğumdan sonra tekrar takıma girdim ve 5 ayda 69dan 61.5a indim işte ve ayrıldım
neyse tekrar dönersek monti linkinin çıtır sahibesi aebeniminde desteğiyle artık yıllarımı verdiğim 6.takımdan mezuniyetle ayrılmak istiyorum inşallah

monti linkinde sağlıklı beslenmeyi öğrendim
yedikçe nasıl zayıflanır onu öğrendim
bunca yıl kalori hesabı yaparak meğer ne kadar yanlış yapmışım bunu öğrendim
hedefime çok az kaldı inşallah yakında mezun olucam ama takım arkadaşlarımı ve moınti topiğimi bırakmayacağım
başta takım arkadaşlarım
püsküütüm ve kallişim
ve diğer bütün takım arkadaşlarım bunlar size a.s.

mesaj tekrarı..............

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…