Birinciler Sırlarını Paylaşıyor!

yarışmacı : magicwish-13,05,2010

Bu arada bireyselde 1. olduğum için bu hafta neler yaptığımı anlatayım sizlere... Diğer bireysel 1.liklerimdede söylediğimden farklı hiçbirşey yapmadım. Sadece artık akşam yemeklerim tamamen meyve veya salataya döndü.... Havalarda iyice ısındığı için akşamları
yemek yemekmiğdemi rahatsız ediyor....

Neler yediğime gelince etimi sebzemi meyvemi yoğurdumu hiç bir zaman ihmal etmiyorum... Benim uyguladığım özel bir diyet yok... Herşeyi yiyiyorum ama az yiyiyorum. Tamamen kalori hesabına dayanıyor diyetim.... Ve yıllardır beceremem dediğim kilo sorunumu aslında hiç zorlanmadan bu şekilde aştım....

Arkadaşlarımla dışarı yemeğede çıktım, bazen akşamları alkolde aldım ama ertesi gün dengeledim bir önceki gün yediklerimi... Şimdi sizlere bu hafta yaptığım diyetle ilgili örnek bir menü yazayım...

SABAH:

Çorba 1 dilim kepek ekmek

veya

Domates
Salatalık
Lıght zeytin
Light peynir

Bazende peynir yerine 1 adet haşlanmış yumurta

ÖĞLEN:

Haşlanmış veye ızgara et ile salata

veya

4-5 yemek kaşığı sebze yemeği ve 2 kaşık light yoğurt

AKŞAM:

Kocaman bir kase salata

veya

Kocaman içinde herşeyin olduğu bir meyve tabağı

Yaptıklarım bunlardan ibaretti ben diyetim boyunca bu şekilde beslendm ve diyetim boyuncada sadece 2 kez bozma eğilimi gösterdim ama 6. takımdaki dostlarım, ablalarım sayesinde o yeme krizlerimide hemen atlattım.... Herşeyi takımımla birlikte başardım ben, büyük bir ihtimalle haftaya mezun olacağım ama bundan sonrada bu verdiğim kilolarımı korumak için aeben ablacığımın sopalarına sultanımın, gözdemin, deryamın, melekimin, nazımın ve tüm takım arkadaşlarımın desteğine her zaman ihtiyacım olacak.

ıyiki tanıdım 6. takımı, biz kocaman bir aile olduk.... ve hedeflerimize hepimiz birlikte ulaşacağız... opuyorumnanaktan

son haftanın birincisi olarak karşınızdayım seviyorum 4.grupta olmayı

kendimden bahsedeyim biraz 1,60 boyunda gruba katıldığımda ilk kılom 81,5 tu ama ben azimle sporla ve suyla 1 haftada 3,4 kg verdim
biliyorum bıraz fazla ama oldu gidenede gitme diyemedim :)
1 hafta boyunca yürüyüşlerimi hiç aksatmadım diyettimede harfiyen uydum
iişte menüm

sabah:1dlm k.ekmeği üzerine kaşarloru 1y.kaşığı veya 1 adet meyva

ara:1 avuç tuzsuz leblebi

öğlen:1 avuç içi et veya 4 y.kaşığı sebze yoğurt

ara:1 adet kahve

akşam:1 kase çorba 1 dlm k.ekmeği veya 4 y.kaşığı evde ne yemek varda salata yoğurt

günde 1 saat yürüyyüş
2-2,5 lt su

işte menüm buydu bu hafta

kendimi hiç kasmadım mutlaka bunu yememlazım diye bir diyete bağlı kalmadım yanı

4.takıma özelliklede berille çok teşekkür ediyorum takıma benı allarak motıvasyonnumu sağlamlaştırdı.inş önümüzdeki haftalarda da 1.olarak buraya yazmak kısmet olur

merhaba arkadaşlar ben 6.takımdanım.bireyselde 1. olduğum için nasıl kilo verdiğimi yazmam gerekiyormuş.

ben uzun zamandır kilo alıyordum ve diyet yapacak azmi kendimde bulamıyordum 6.takıma girdikten sonra motivasyonum arttı.gruptaki arkadaşların desteğiyle kilo vermeye başladım.
gün boyu neler yediğimi yazayım
sabah 1 dilim ekmek çok az peynir 2-3 zeytin
öğlen ve akşam yemek olarak ne varsa çok az yemek,yoğurt,salata,
aralarda meyve(genelde elma)

tabi hiç yemediğm ve içmediğim şeyler var.kola,pilav,tatlı,çikolata,abur cubur mümkün olduğunca yemiyorum.

gün içerisinde 2.5-3 litre su içiyorum.

spor yapacak çok fazla vaktim olmuyor evde jimnastik hareketleri yapıyorum.onun dışında iş yaşantım çok yoğun; yatılı okulda öğretmen olduğum için gün boyu ayakta oluyorum;hatta bazı günler akşam 10'a kadar nöbetim oluyor.yani spor yapmış kadar oluyorum.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=38&p=13337835#post13337835

ben ne yaptım da bu kadar kiloyu verdim 1 haftadabilmiyorumki

öncelikle hep 1 haftada 2-3 kg ve fazlasını verenlere hep hayretle bakmışımdır,ben bunu hayatta yapamam,1 hafta aç kalsam veremem diye yorumlarım olurdu kendimce

bu hafta özellikle yaptığım bir şey yok...
takım arkadaşlarımın da bildiği gibi 1 aydır falan olduğum yerde sayıyordum...hiç kilo veremezken bir de üzerine 200-300 gr ekleniyordu...inadına devam ettim moralimi bozmadan...çünkü kilo veremezsem bir rahatsızlığım vardır diye düşünüyordum,1-2 hafta daha sabredip doktora gidecektim...
geçen Cuma regliydim ve tartıda hep 2-3 kg fazla çıkan ben sadece 200 gr fazla çıktım.bu beni çok sevindirdi demek ki kilo verdim diye...
aynen düşündüğüm gibi oldu..reglim bitti ve ben tartıda gün gün eksilmeye başladım
verilen kilo 1 haftalık değil yaklaşık 1 aylık bi uğraşım sonucudurzemuszemus sabreden derviş muradına ermiş atasözünün sağlaması yani

günlük düzenimi anlatacak olursam;
her gün 7 saat uyuyorum..kahvaltımı yapmaya özen gösteriyorum...ara öğünlerim olmazsa olmaz ki ağzım boş durmaya gelmiyorcokacimcoookgenellikle meyve yiyiyorum ara öğünlerde...

hı bir de ben bu hafta genellikle gün de 1 öğün içine çilek ve muz doğradığım k fleksimi yedim...

2.5 lt suyumu mutlaka içiyorum..
spor yapmaya vaktim olmadığından boş zamanlarımı zıplayarak geçiriyorum
yatmadan önce doğadan form çayımı içiyorum...
aynaya baktığımda kendimi güzel görüyorum,gün geçtikçe eriyorumm,elimde değiill diyoruumm
su içerken,içtiğim su vücuduma çok faydalı,benim zayıflamamı sağlıyooorrr diye düşünerek içiyorum

öyle bi yazdım kiii sankiii mezun oldum ilk defa 1. olmanın etkisi
takım arkadaşlarımın desteği göz ardı edilemez...özellikle Püsküütümüz bana acayip bi disiplin getirdi (onun adı yetiyo valla) hepsine teşekkür ediyoruuumm

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=54&p=13586252#post13586252

Bayanlar iyi gecelerr.. a.s.

Buraya bir bildirimde bulunmam gerekiyormuş sanırım.

Ben 04.06.2010 Cuma günü bu Cuma yarışmalarına katılmak için başvuru topiğine mesaj yazmıştım. O gün içinde 6. takımdan bana deneme haftası için davet geldi. Ve ben de 6. takıma dahil oldum.

Daha önce mekanik baskül kullanıyordum ve cuma günü başvuru mesajımı yazarken kilomu o tartıda ölçüldüğüme göre 80 olarak verdim. Ancak eşim bugün bana elektroniğinden aldı ve iki tartı arasında gerçekten fark olup olmadığını test etmek amacıyla defalarca ve evdeki herkes ayrı ayrı tartıldık. Ve iki tartı arasında 1,5 kilo fark olduğunu gördüm. Mekanik baskül 1,5 kilo eksik gösteriyormuş. Yani benim de başlangıç kilom bu yüzden 80 değil 81,5 oluyor.

Takımımda ilgili düzeltme yapılacak ancak buraya da genel olarak açıklama getirmek istedim. Takıma 81,5 kilo ile giriş yaptım. Başvuru mesajımdaki 80 kilo bildirimi tartıdaki hata yüzünden yanlıştır.

Hepimize iyi zayıflama ve incelmeler arkadaşlar.. kaydirigubbakcemile2 :lepi:

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=55

eveeet şimdi geldi haftada 6 kg nasıl verdiğimebayanssulusmile
arkadaşalr 1 seneyi geçkin burdayım 1 senedir de 8. takımn kaptanıyımguclubacismile
ama maalesef(bnden sebep) istediğim sonuca kavuşamadım halende kavuşmuş değilim:mymeka:
bu bir başlangıç ama sıkı bir başlangıç oldu ve çok motive oldum :dance:
kilo vermek istiyorsak anladım ki spor şart diet şartkaydirigubbakcemile5
başka türlü olmuyor:eek:lmaz:
ama bnm kisi bi istisna olarak böle de olmuyor du:2:
hekim kontrolü altına girmek şarttıturkbayragi
doktorumnda uygun gördüğü üzere RAPORLA ......(isim vermiyorum) ilaca başladımbilmiyorumkismile
sadece şunu söleyim yağı atan bir ilaç(gün içerisinde aldığınız yağı,dışkı yoluyla)eyvahedigeldismile
ve bir aydır düzenli olarak spor merkezine gidiyorum yarım saat aletli ve aralarda hareket
yarım saatte yer hareketi ve esneme çalışıyorum kaydirigubbakcemile2
diet konusuna pek girmicem:kedi:
maalesef o konuda iradesizim:eek:klava:
ama toplamda 27cm de incelmişim bugünde spor merkezinde ölçüm günümdü açıkcası çok sevindim ve motive oldum:lepi::sm_cool:
hı sanmıyorum bundan sonra haftada 6 verim ama (ilaçta ilk haftamdı)kaydirigubbakcemile
ama elimden geleni yapıcam en azından bieyselde ilk 3 e girmiye çalışacam çok güzel bir duyguymuşzemuszemus
burdan da 1.olan takımımıa.s.
bireyselde de 3. olan çokoprens arkadaşımı kutlarıma.s.:nazar:
hepinize bu upuzun yolda başarılar dilerimkaydirigubbakcemile

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=58

günaydınlar arkadaşlar bu hafta bireyselde 1. olmuşum ben uzun zamandır montignag diyeti yapıp belli bir süre istikrarlı bir şekilde devam edip daha sonra bozanlardandım . ama bu sefer kesinlikle kararımı verdim ve 3 haftadır kaçamaksız yapıyorum montignag diyetini . takımımızın ablası aebenimin sayesinde başladığım bu yolda inşallah en kısa zamanda kilolarımı verip çıtır bir hatun olarak bu yazı kapatacağım . montignag diyetinde uyguladığım bir örnek menüyü burda paylaşmak istiyorum .

sabah
3 dİlİm kızarmıŞ tam buĞday ekmeĞİ
kk kadar beyaz peynİr
1 adet domates
1 adet salatalık

ÖĞlen
2 adet haŞlanmıŞ yumurta
salata
1 bardak ayran

ara
1 adet Şeftalİ

akŞam
1 tabak taze fasÜlye
cacık

yaklaşık olarak bu şekilde besleniyorum aebenim ablama bize sağlıklı beslenmeyi aşıladığı için çok teşekkür ediyorum .

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=70

“tartıda gördüğüm rakam beni şok etti,aslında niye şaşırdımki,hiçbi çaba gösterdim,durmadan yedim ve sonuç facia
ama bugün dönüm noktam oldu,çok ağladım çok gözyaşı döktüm ama kararda verdim, 15 haftam var ve hedefim 63 kilo.sloganımda hazır "2 EKİMDE İSTEDİĞİM GELİNLİĞİN İÇİNDE HARİKA Bİ GELİN OLUCAMMM"

böyle yazmışım geçen hafta ..Cuma günü tutmaya başladığım kilo günlüğüme…ve o gün kararımı vermiştim…ben haftaya çok güzel kilo vericem,ve hedefim bireyselde birincilik
yani bu benim istediğim bişiydi ,hiçte sürpriz olmadı…demekki isteyince,azmedince oluyomuşa.s

gelelim bu haftaki yaptıklarıma…bi kere kısa vadeli çözümler artık istemiyodum hayatımda
çünkü zamanında çok fazla şok diyet yaptım,ne kirazı,ne karpuzu,ne ayran aşı ,ne lahanası denemediğim diyet kalmadı:bbo:,ha kilo vermedimmi evet verdim ama fazlasıylada geri aldım:çok üzgünüm:

sonuçta sağlıklı beslenmeye kısacası monti yapmaya karar verdim,zaten uzun zamandır takip ediyodum monti linkini,takımdada başta aeben ablam olmak üzere yapan arkadaşlarımda vardı,onlar en büyük destekçim oldu saolsunlaropuyorumnanaktan

monti sayesinde yaptığım yanlışların ve kilo almama sebep olan şeylerin farkına vardım,karbonhidratlarla doymuş yağların bir arada tüketilmemesi gerektiği gibi,yani yumurta ve ekmek,yada etle pilav cısss:eek:lmaz:…her öğünüme salata ve yoğurt ekledim,ara öğünlerimi azalttım zaten buna çok ihtiyacımda olmadı,kalori kısıtlaması diye bişi yok montide,hergün 3 litre suyumu mutlaka içtim,akşam yemeğimi en geç 8 de bitirdim ve o saatten sonra bişi yemedim,birde ek olarak hergün 500 mekik çektim…çünkü iflah olmaz bi göbişim var:KK1::KK1:

önümde hedefime ulaşmak için 3 ayım var..rabbim kısmet ederse 2 ekimde düğünüm olucak ve ben
“İSTEDİĞİM GELİNLİĞİN İÇİNDE HARİKA Bİ GELİN OLUCAMMM”

bir günlük menümüde paylaşayım
sabah aç karnına 1 elma
kahvaltı
3 dilim tam buğday ekmeği
Lor peyniri,salatalık,domates,marul,maydonoz

Öğle
Et döner
Salata,ayran

Ara
1 kase kiraz

Akşam
1 tabak taze fasulye
Salata,yoğurt

Biliyorum çok uzattım ama ne yapalım her zaman 1.olmuyoz dimi.:sm_cool:.teşekkür etmek istediğim canlarım var,6.takımdaki bütün fıstıklar,başta aeben ablam,kaptanım nazlım,yumukum,kübram,elifim,nuromm..gözdemim,nazz om hepinize çok teşekkür ederim,a.s.a.s.vede monti linkindeki fıstıklar ,narin,ketum,irem,akrep,lacey vede yazılarını bi solukta okuduğum zilicimm iyiki varsınızŞenizŞeniz…bu arada kendimi hedef kiloma ulaşmış,ve başarı öyküsü yazıyo zannettim :roflol::roflol:ama oda olucak inş.yerimseniben

Az kalorili,bol hareketli sağlıklı günler hepinize….a.s.a.s.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=75

iyi akşamlar arkadaşlar bu hafta bireyselde birinci olmuşum şimdi gördüm ve çok mutlu oldum azmim 2 ye katlandı valla

kilo vermemein en büyük sebebi yürüyüş diye zannediyorum her sabah 5 ten 7 ye kadar yürüyüş yapıyorum diyet listem ise genellikle şöyle

kahvaltıda
1 dilim kepek ekmek
1 bardak şekersiz çay
1 k k yağsız peynir
yarım domates
yarım salatalık

arada
1 bardak meyve suyu

öğlen
genellikle yağsız az tuzlu salata
ızgara tavuk et balık bunlardan birini uyguluyorum genellikle
ama tabi arada yemediğim zamanlar da oluyor sıcakta tavuk balık tiksindirici olabiliyor tabi :)

arada 5 adet fındık 5 adet badem

akşam
genellikle akşamları pek katii uyguladığım bişi yok yemekte ne varsa 4 kaşık alıyorum sonra meyvelerden ne varsa bir adet meyve yiyorum

benim listem böyle inşallah böyle devam eder de bir an önce istediğim kiloya ulaşabilirim 75 kiloyla başladım hedefim 63 en kısa zamanda vericez hep beraber inş.

e tabi takım desteği olmazsa olmazım ne zaman duraksasam sağolsun kaptanım ferihann ve diğer arkadaşlar direk motive ediyorlar destek olunca daha bi çabuk gidiyo sanki kilolar

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=93

Son düzenleme:
Merhaba herkese, ben dördüncü takımın yeni üyesi bu haftanında bireysel birincisiyim :))

Öncelikle geçen hafta genelde nelerden yediğime deyineyim ;
Sabah iki alternatifim vardı ;
1- Müsli - yağsız süt
2-Bir dilim kepek ekmeği- bir dilim peynir - domates -salatalık ( bu iki mönüyü farklı günlerde yedim )

Arada : ya yeşil elma - ya salatalık - yada yeşil çay içtim ( bazen hiç bir şeye vaktim olmadı )

Öğlen : Ofiste ne yemek varsa ( genelde çorba ve zeytinyağlı oluyor )
3/4 kaşık yemek , bir küçük kase yoğurt ve salata eşliğinde yedim ( 1-2 kere az makarnada kaçırdım )

İkindi : yeşil çay mutlaka , form çayıda bir kere içiyordum , yovita yoğurt ya da salatalık , ya da az kalorili yeşil bier gibi şeyler :))

Akşam evde : Eşimin annesi yapıyor yemekleri ( yağlı ve hamurişi düşünün ) onları hiç yemedim ,salata varsa salata , yoksa basit bir şeyler ....

Su zaten vazgeçilmezim mutlaka içerim 3-4 lt buz düzenle veriliyor ama önemli olan dikkat etmek kaçtı mı kaçıyor .

Ve bu hafta sonuna kadar asla ( dondurma dahil ) yemedim , kola içmedim , börek çörek çok canım çekti ama bir lokma ısırıp bıraktım koladan aşırı istediğim zamanlarda bir yudum içtim ...

Sabahları akşamları , mekik aletiyle toplam 300 mekik , ofis boşken aralarda ip atladım . İşyerimden akşam 15 dakikalık mesfayi yürüyüp öğle dolmuşa bindim ...

bir kaç gündür oğlum rahatsız olduğu için uykusuzum ve sinirliyim kendimi yememek için zor tutuyorum ama tutuyorum , ip atlayamıyorum mekik çekemiyorum vakit olmuyor sürekli ağlama modunda .
İnşallah hedeflediğim kiloya Alahın izniyle inerim ... Hepinize kolay gelsin diyorum, oruç tutan arkadaşların orucunuda Allah kabul etsin .

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=99&p=14713389#post14713389

Günaydın herkese opuyorumnanaktan
3 günlük bir tatilden sonra tazelenmiş olarak geldim.
Tebrikler için teşekkür ederim takımım ve kendi adıma
Geçen hafta neler yaptığıma gelirsek. Ben aslında MONTİ ciyim ama Ramazan dolayısıyla monti yapmıyorum. Geçen hafta sadece dikkat ettim. Sadece sahurda ekmek yedim. Ve mutlaka süt ve meyve yedim. İftarda tüm yemeklerden az az yedim. Zararlı hiçbirşey yemedim. Kola, kızartma vs gibi. Yemeklerden 1 saat sonra tatlımı da yedim meyvemi de.
Ama yavaş yavaş ve çok çiğneyerek yemeye çalıştım. Ve sonuç iyi oldu.
Darısı tüm zayıflamak isteyenlere

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=106&p=14969237#post14969237

merhabalar,

bu başlık altına etap birincilik hikayemizi yazmamız gerekiyormuş. sevgili takım kaptanımdan bu yönde uyarı geldi:)

ben bu hafta için veya geçmişteki haftalar için özel bir diyet uygulamadım. özel bir diyetten kastım forumda çok sık gördüğüm monti, kh, sirke vs vs bu tarz diyetler uygulamaya karşı mesafeliyim. bence önemli olan bundan sonraki yaşantımız boyunca sürdürebileceğimiz bir beslenme düzenine geçmek. ha bu durumda belki daha yavaş kilo verebiliriz. ben bu haftadan sonra bir daha birincilik görmeyebilirim:) yani sonuçlar uzatılabilir ama ben asıl problemin bizim kafamızdaki "hızlı kilo vermeliyim" merkeziyle ilgili olduğunu düşünüyorum. aldığımız kiloları nasıl zamanla aldıysak aynı şekilde zamanla vereceğiz.

herhangi bir yönteme başvurmadığıma göre bu etapta nelere dikkat ettiğimi yazayım. sabahları istediğim gibi yiyorum. tabiki kızartma vs değil:) sağlıklı bir kahvaltı nasıl olursa ve benim canım o gün ne istiyorsa onu yani. ara öğün muhakkak yapıyorum ve meyve yiyorum. öğlenleri daha normal gidiyorum. ekmek yasak değil ama azaltarak sade bir öğlen yemeği yiyorum: zeytinyağlı veya çorba. öğlenden akşama kadar vakit çok olduğu için arada 1 ara öğün ve hatta bazen ek bir öğünüm oluyor. kurtlar gibi acıkmamak için yapıyorum bunu. akşamları ise muhakka salata. bu soğuk havalarda üşüdüğüm için bazen çorba da oluyor.

günde 2 bardak yeşil çayımı içiyorum. su çok tüketen bir insanım ama havalar soğuyunca su tüketimim düşüyor. bu aralar bu konuya yoğunlaşacağım.

umarım sıkıcı bir yazı olmamıştır ve de doğru yere yazmışımdır. hepinize bol kilo vermeli bir hafta diliyorum.

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=134&p=15612376#post15612376

Merhaba ben 13. takımdanım
Geçen haftada bireysel olarak 2. olmuştum.
3.2 kilo vererek
Kaptanımız buraya da kısaca neler yaptığımı yazmamı söyledi ben de paylaşıyorum
İlk önce sabahları elma sirkeli ballı su ile başladım güne.
Diyet dediğim zaman bende bir bozma isteği olduğundan bunu diyet olarak düşünmedim.
Yediklerime dikkat ettim.
Ben çok fazla abur cubur yerdim( özellikle cips)
Bunları yemiyorum artık.
Canım tatlı istediğinde süte biraz tarçın ilave edip içiyorum isteğimi geçiriyor
meyveye ağırlık verdim. Sütümü eksik etmemeye çalıştım
Protein eksikliği olup yağların kalıp kasların erimesinden korktuğum için
Ve spor yaptım
İlk günlerde takımımda da sürekli dile getirdiğim gibi her yerim ağrıyordu ama artık daha rahatım
Ve kas gevşetici kullanmamı tavsiye etmişlerdi o dönem o da rahatlattı sanırım.
Hepinize bol kilo vermeli kalorisiz günler ..

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=15764865#post15764865

Geçen hafta bireyselde 1. olan arkadaşımız merispekten neler yaptığını anlatmasını istemiştim oda sağolsun takıma yazmış size kopyalıyorum arkadaşlar

jnazcım ne yaptığımı sormuşsun anlatayım.normal insanların yedikleri kadar yedim.akşam 7den sonra hiç birşey yemedim,eğer çok açıkırsam bir kase yoğurt yedim yada süt içtim.hergün spor yaptım.bakın bu hafta bende de enerji düşüklüğü oldu,belki havalardandır,ayrıca bende regl olcam canım çok fazla tatlı istiyor ama ölsemde yemem çünkü yersem pişman olacağım.sizde öyle düşünün.bugün tavuk butlarını patates ve soğanla haşladım canım tatlı isteyice az bir parça patatesinden ve yoğurt yedim.
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=15774181#post15774181

selam arkadaslar a.s.
bu haftanin birincisi olarak neler yaptigimi yazmak istiyorum
bu hafta hergun duzenli spor yaptim
gunde en az 2,5 litre su ictim
bitki caylarini ihmal etmedim
zeytin yagi disinda yag kullanmadim
hicbir ogunde ekmek tuketmedim
4 haftadir diyetteyim 9 kilo verdim:lepi:

bana 3 kilo verdiren menumude ekliyorum

Cuma
sabah: domates, salatalik, 1 yumurta beyazi, yesil cay
ara: 1 tane kivi
oglen: 1 porsiyon tavuk haslama
ara: 3 kasik yogurt
aksam: 1 yesil elma
1 bardak form cayi
1 saat spor

Cumartesi
sabah: 1 kk beyaz peynir, 1 catal kasar pey. 1 zeytin, domates, salatalik, yesil cay
ara: 2 cilek
oglen: 1 pors. zeytinyagli havuclu kabak
ara: 3 kasik yogurt
aksam: 1 yesil elma
form cayi
1,5 saat spor

Pazar
sabah: domates,salatalik, 1 zeytin, 1 yumurta beyazi, yesil cay
ara: 2 erik
oglen: 1 pors. zeytinyagli havuclu bol limonlu pirasa
ara: 2 kasik yogurt
aksam: yesil elma
form cayi
1,5 saat spor

Pazartesi
sabah: 1kk peynir, 2 zeytin, domates, salatalik, yesil cay
ara: 1 erik
oglen: yarim pors. pirasa yemegi, 2 kasik yogurt
aksam: yarim porsiyon sebzeli et haslama
form cayi
1 saat spor

Sali
sabah: 1 yumurta beyazi, domates, salatalik, yesil cay
ara: 1 kivi
oglen: 1 porsiyon ispanak yemegi
ara: 3 badem
form cayi
1,5 saat spor

Carsamba
sabah: domates, salatalik, 1 dilim kasar, yesil cay
ara: 2 erik
oglen aksam arasi: 1 kucuk mangal kofte, 4 catal mangal tavuk, cok az salata
ara: 1 dilim cok ince yas pasta
aksam: yok (tatli yuzunden)
form cayi
1,5 saat spor

Persembe
sabah: yarim cay bardagi sut
oglen: 1 yumurta beyazi, 2 zeytin, domates, salatalik, yesil cay
ara: 3 catal kavun
spor: gun boyu dip ev temizligi :))
form cayi

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=15853810#post15853810

merhaba herkese ben 5.takımdanım
bu hafta etap 1 . olmuşum
çok sevimdim şaşırdım bi de.
acemiyim biraz diyet gurubunda.
kalliste ablam ve takım arkadaşlarım özellikle takyonun
desteği için onlara teşekkür ediyorum.
3 haftadır kilo vermeye çalıştıkça kilo alıyodum
takımda daha deneme sürecindeyken kilo vermeye başladım
2 hafta duraklayan kilo verme sürecimden sonra
1 hafta da 86.6 dan 83.4 e düşmüşüm
ben umudu ve tartılmayı iyice kesmisken
bu sabah büyük süpriz oldu bana da.
bu hafta su alımını arttırdım ciddi biçimde
ve bitki çayları çok destek oldu.
belli bi diyet listem yok kurallar beni çok sıkıyo
ilk 1 hafta karbonhidrat diyetini yaptım ama
sebze ve meyveden uzak durmak zorladı açıkçası
ben de klasik diyette yapılması ve yapılmaması gerekenlere
uyarak kendimce bi liste geliştirdim.
daha ne anlatabilirim gerçekten bilmiyorum
dediğim gibi acemiyim burda
dilerim herkes istediği kiloya ulaşır

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&p=15958312#post15958312

selamlar arkadaşlar geçen hafta bireysellerde 1.olmuşum bu ben için gerçekten süper oldu motivasyonum açısından darısı başınıza derim:)

geçen hafta diğer haftalardan farklı olarak ekmek sadece sabahları tükettim 1 dilim..
öğlen beyazet akşamları ise sebze yemeği tükettim ve yoğurt mutlaka öğlen ve akşam yedim..
bol su ve günde 2 fincan yeşilçay içtim..
gün içerisinde yürüdüm ve oğlumla ilgilendim yorucu ve hareketli bir hafta geçirdiğimi söyleyebilirim dolayısıyla 3 kilo verdim bu ben için gerçekten büyük bir başarı oldu :)

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=507&p=24503421#post24503421

eveeet canlarım kusura bakmayın açıklamayı geciktirdiğim için.Aslında ben bu hafta pek birşey yapmadım.Genel olarak ekmeği olabildiğince az yerim.Su her ne kadar zorla da olsa çok içmeye çalışırım.Günde 2 yeşilçay içiyorum.Benim bu hafta fazladan yaptığım şey geçen hafta cumartesi günü üstüme dar gelen bir abiye giymeye çalıştım.Arkası kapanmayınca çok fena oldum.Bir de aldığım ve verdiğim kaloriyi hesapladım.Sanırım metobolizmam son haftalarda önceki etaplardaki sabrımın mükafatını ödüyor...

Bir de ben son zamanlarda annemin artık sağlığı dolayısıyla mecbur kalması üstüne yaptığı tuzsuz tam tahıl ekmekten yiyorum.Evde olduğu için daha sağlıklı oluyor.Hatta geçenler de tam tahıllı mantıda yaptı tuzsuz da olunca işime gelmişti azcık yemiştim...normaline göre çok daha iyiydi.En azından benim psikolojim az etkilendi diyet bozuldu gibi düşünmedim...

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=523&p=24693116#post24693116

Kızlar merhaba haftanın 1.si olarak yazarken başka şeyler de ilave edeyim.
Öncelikle mezuniyet haftamda bireyselde de gruplarda da aldığımız sonuçtan dolayı çok mutlu oldum bütün hafta böyle olsun diye takımda dırdır edip durmuştuım

Geçen sene de buradaydım fakat bu kadar aktif değildim kilolarım da baya azalmıştı ama buradan koptum ve aldım o kilolarımı.
Geçen yaz bir başladım başlayış o başlayış.
13. takımdaki arkadaşlarıma o sıcaklıklarından dolayı çok çok teşekkür ederim.
Acısı tatlısıyla o kadar çok şey paylaştık ki sanki bir birimizi seçip bulmuş gibi çok sıcak bir takım olduk her şeyimizi paylaştık sürekli birbirimize destek olduk.
Bu sadece kilo verme olayı değildi bu sene gerçekten zor zamanlar geçirdim ve sanki ailemden biriymiş gibi hissettirdi herbiri ayrı ayrı.
Nasıl teşekkür edebililirim onlara ne söylesem az.

Kilo vermeme gelince bu duygusal yeme olayıyla şimdiye kadar çok fazla al ver yaptım ama en sonunda bunu aştım sanırım dedim yiyerek ben stresimi falan atmıyorum ki öyle bir başlangıç yaptım dukana son kilolarım olduğu için çok zor gidiyordu o kadar dikkate rağmen.
Geçen hafta çok stresli ve gergin bir dönem geçirdim, şimdi de yaşadığım heyecanlar var normalde otururken bile bakıyorum nabızım 130un altına düşmüyor bu yüzden metabolizmamın hızlandığını düşünüyorum ve şimdiye kadar kendimi bırakmadığım kadar rahat bıraktım belki kilo konusunu hiç takmadığımdan belki stresin etkisiyle vücudum su tutmuştu onlar gittiğinden bilmiyorum şu an için kilo vermemin önüne geçemiyorum yani özel bir çabam olmadı bu hafta ..

Ve bu kilolarımı verdikten sonra sıra geldi sigaraya, buradaki arkadaşlara söz verdiğim gibi 22 hazirana kadar onu da bırakmış olacağım inşallah, Buranın sayesinde tüm kötü alışkanlıklarımı bırakıp sağlığı kazandım ve istediğim görüntüye sahibim.
Başta Püsküüt'üm olmak üzere ( bu yarışmayı başlatmakla beraber yıllardır buradaki bir çok insanın bir çok anlaşmazlığında anlayışla karşılayıp uğraştığın bizleri hiç bırakmadığın için ) takım arkadaşlarıma ve tüm yarışmacılara teşekkür ediyorum.
Buradan ayrılmam kolay değil ki ayrımayı da hiç istemiyorum zaten ama mezuniyet duygusallığına büründüm işte
Hakkınızı helal edin kızlar

http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=37798&page=527&p=24795682#post24795682

X