Birikim hikayelerimiz, hedeflerimiz.

Ben de boyle emek verilmese cop olacak malzemeleri degerlendirince, cok mutlu oluyorum.
ellerinize saglık,benim de bu ay kemerleri iyice sıkmam lazım, Allah eksikliğini göstermesin misafirimiz cok olur cumartesi hem gündüz hem aksam misafirim var aksam olan tek kişi.cuma günü de akraba günümüzde dua okunacakmıs tatlıyı biz götürecegiz. marketten eksik alacıgız,cuma ve cumartesi aynı tatlıyı yapayımda malzemeleri ortak olsun diye düşündüm.bu fikirde ilk kez aklıma geldi

Bir kerede cikarirsiniz aradan. Ben cok yaparim oyle. Bir hamur mayalarim, bir tepsi acma, bir tepsi tahinli pide, bir tepsi zeytinli ekmek. Bir tasla uc kus...

Bir kerede cikarirsiniz aradan. Ben cok yaparim oyle. Bir hamur mayalarim, bir tepsi acma, bir tepsi tahinli pide, bir tepsi zeytinli ekmek. Bir tasla uc kus...

Maşallah, vesellam tam on parmağınızda on marifet. Aklınıza ayrı hayran, becerinize ayrı hayran oldum. Maşallah size

Birikimde 2020 hedefim:
100 gr altin (toruna)
2000 tl kiz ceyizine destek parasi
250 $ yardim parasi
2000-2500 kurban parasi

Yaz icin ev giyimi disinda hic bir ihtiyacim yok, olanlari giyerim.

Bakalim Ya Nasip!
ayy ananeciğim beni baktı büyüttü ananeye doydum ama babannemi az gördüm o da rahmetli oldu babannem olmanıza, sizin torununuz olmaya hazır ve nazırım

Hayirli ve bereketli gunlerimiz olsun.

"Insana nefsinin her istedigini alip yemesi, israf yonunden kâfidir." ( Hz. Ebubekir)

Her istedigini alip giymesi de oyle degil mi? Sonra bir turlu sira gelmedigi icin giyilemeyen, etiketiyle duran kiyafetler...Yikilsa altinda kalacakmisiz hissi veren dolaplar. Oysa bakiyorum surekli kiyafet alanlar, yine icinde kendilerini rahat hissettiklerini donusumlu olarak giyiyorlar.
Tikis tepis o dolaplar, farkinda olmadan bize huzursuzluk veriyor. Farkinda olmadan gonlumuzu de, gozumuzu de yoruyor.
Oysa sadelik, yalinlik ferahlik demek.
Allah sadelikten ayirmasin...

Benimde böyle arkadaşlarım var. Hatta yazarken düşündüm benim tüm arkadaşlarım böyle..kahve içmeye bile çıksak illaki alacaklar bişeyler. Bana çok anlamsız geliyo ihtiyacım olmayan bir şeye sahip olmak,sadece yük gözüyle bakıyorum,ondan belkide.

genelde benim yaptığım yanlışmış gibi ilginç geliyorum çoğuna eleştirildiğim çok oldu,sen nasıl insansın diye

Sadelik iyidir...Hayatin her alaninda iyidir.
Dusuncede, konusmada, giyim kusamda, hayatimiza aldigimiz insanlarda, evimizin dekorasyonunda vsvsvs...

Merhabalar. Herkese bol bereketli günler.
Bu ay birikimim 4 çeyrek altın. Sanırım daha alamam ama belli de olmaz. Kış gelince masraflar artıyor haliyle. Az çok demeden birseyler yapmaya çalışıyoruz.
Toplamda 22 çeyrek altın oldu
Yaza kadar hedefim 35’e tamamlamak. Nasip diyelim

Maşallah..çok güzel bir birikim. Allah arttırsın

Harika, Allah arttirsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…