Lekeler, Çiller Biraz iğrenç ama çilleri tamamen yok ediyor...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
ALLAH Resûlü sallALLAHu aleyhi ve sellem buyurdu:
"idrardan sakının! Kabirde kulun ilk hesaba çekileceği şey odur."
Ebû Ümâme radıyALLAHu anh. Taberânî.

71/379- Ebû Hüreyre'den (Radıyallahü anh):[9]

Hz. Peygamber (SaUallahu aleyhi w selimi dedi ki:

"Kabir azabının çoğu, (üzerine) idrar sıçramasına (dikkat etmemek­ten) kaynaklanır."[10]

"Hiç biriniz banyo yaptığı yere işemesin, çünkü kuruntu genellikle bundan kaynaklanır."

ben hala başlamadım=(
alt tarafı burnuma sürücem ama yok yapamadım=(

ılk duyduğumda bende yok ya bebek gibi yapsada süremem diyodum.Sonra gözümü kararttım sürdüm ve o kadar normal geliyoki şuan.Sanki tonik sürüyomuş gibi rahatım.Ve acayip midesi bulanan bi kişiyimdir.Bunu anlayamazsın şimdi ancak kullanınca anlarsın korkulacak bişe olmadığını.

Biz bunu keyfi yapmıyoruz ayrıca arkadaşlar tedavi amaçlı.Tabiki hoşdeğil ama çaresiz olunca yapılıyo işte.Peygamber efendimizde bi dönem zaruriyetten dolayı deve sidiğiyle tedavi yapılmasını önermiş.

Son düzenleme:
79/387- Enes b. Mâlik'ten (Radıyatiahu anh):[28]

Ukl\den[29] bazı kişiler Peygamberimizin (Saiiallaha aleyhi ve seiiem) yanına geldiler. (Ancak hastalıklardan dolayı) Medine'de kalmayı istemediler. Rasûlullah da bunlar için süt sağılan develerin hazırlanmasını emretti ve on­lara develerin sütlerini, idrarlarını içmelerini tavsiye etti.

NOT: ıdrardan sakınılması ile develerin idrarının bazı hastalıklara tavsiye edilmesi hükümleri ilk anda çelişiyor gibi görünmektedir. Ancak idrar ile ilgili ha-ramlılık hükmü geneldir ve kuvvetlidir, deve idrarı ise zaruret anında tıbbî tedavi için kullanılabilir; burada genel bir hükmün tahsis edilmesi ya da zaruret anında bazı şeyler helâl olabilir kaidesi, işletilebilir.[30] Deve idrarı ile bazı hastalıkların tedavisi ön­ceden beri yaygındı. Bu olayda da hasta kişiler iyi oldular, hastalıktan kurtuldular.[31] (Bu konudaki tıbbî hükümler için bk. 95/403. hadisin açıklaması md. 6).[32]

Rasulüllah Efendimiz; "tedavi olun, zira Allah hiç bir hastalık yaratmamıştır ki, çaresini de yaratmış olmasın" diye buyururken: "Şüphesiz Allah şifanızı size haram kıldığı şeyler" de yaratmamıştır" (1. Ebu Davud, Tıb 11; Muvatta, Ayn 12.) diye de buyurmuşlardır. Târik b. Süveyd adlı sahabî ona şarabı (hamr) sordu da o da yasakladı. Tarık, "ama ilaç olarak kullanıyoruz" deyince de, "o deva değil derttir" (2) buyurdular. Buharî'nin naklettiğine göre ıbn-i Mesut Allah ilacınızı size haram kıldığı şeylerde yaratmamıştır" ( Buhari, Eşribe 15.) ve Rasülüllah (sav)'ın "kim şarapta, (hamr) tedavi ararsa Allah ona şifa vermesin!" buyurduğunu zikretmiştir.

ay koptum yeminle harikasin delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden

arkadaşlar korkulur sizden gözünüz kararmış yasakkelime benim tahminim idrarda bulunan üre sayesinde oluyo olabilir bir çok kremde bulunur bu et5ken madde ama idrarınızın temiz olduğundan eminmisiniz bu seferde mikrop kapmasın ben yapmam ama sizleride hayretle okuyorum:)

vala cilt sorunu olmayan bilemez geçmesi için herşey yapılır şahsen ben yaparım çünkü çok rahatsız edici bir durum.

ya bu idrar haram heralde yukarda elif_ba adlı üyenin yazdıkalrını okuyun bn
korktum ya yapmam heralde bidaha):

4 gün yaptım bi da da yapmadım kısçeler yaaa
çok üşendim ben sabah erkenden işe gittiğim için benim çok zahmetli oluyordu
ama faydası var kısçeler

ya bende 13 gündür falan yapıyorum faydası olmadı yanlız cildimde canlılık oldu ama güneş lekelerimde hiç değişiklik yok mucize beklemeyelim arkadaşlar.

bende duymuştum günah olduğunu tşk ederim acıkladın için vereliniortak

Bende denemek isterdim ama ikinci çişimi işyerinde yaptığım için mümkün değil.

cok zor sabah sabah coluk cocuk aman dokunulmasin vs...

Son düzenleme:
arkadaşlar bu forma bu akşam takıldım yarın sınavım var ben bu satte bunu okuyorum ama inan test cöz deseler cözmezdim inanın güle güle okudum bunu:):) işin kötü tarafı bendede güneş lekeleri var derman arayan biriyim ama ben bunu yapamam yaaaabende limon sürmeye başladım bakalım faydası olcakmı ama inanın eglenceli bir topik olmulş:):) bu arada yarın sınavım bitiyo artık her gece okurum ben bu topiigi :)))deneyip cözüm bulan oldumu aranızda yani bu gercekmi??????

arkadaslar benimde burnumun ustunde ve gozlerimin alt tarafinda ciller var guneste daha cok belli oluyolar ve cogaldilar o kdr yorum yapilmis deneyen arkadaslarda var bende yarin baslicam yapmaya gelismeleri canli canli bildiiririm ama acaba gozlerin alt tarafina zarari olurmu malum derisi cok ince ve hassas?
bendemi kendii dogal kremimi yapip piyasaya sursem

arkadaşlar ben yaklaşık 15 gündür yapıyorum önceleri çok inanmıştım geçireceğine ama maalesef sadece biraz canlılık veriyo cilde onun dışında mucize yok anlayacağınız bugün itibariyle bıraktım arkadaşlar.

canım arkadaş 1 ay demişti bence sabret 15 gün daha yap...1 hafta sonra bende başlamayı düşünüyorum:)

ay bu topiği ilk okuduğumda çok gülmüştüm akşam anneme söyledim çiş izleri falan geçiriyomuş diye hiç şaşırmadı meğerse oda biliyomuş nasıl yani dedim biliyorum dedi önceden hep öyle yapıyolarmış hatta kanı dindirmeyede yarıyomuş bikeresinde annem elini kesmiş babannemde üzerine işe demiş:)) çok kanıyomuş ve hemen kanı durdurmuş ama ben yapabileceğimi hiç sanmıyorumm:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…