Lekeler, Çiller Biraz iğrenç ama çilleri tamamen yok ediyor...

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
hey gidi çiş sen nelere kadirsinkaydirigubbakcemile3 arkadaşlar bence biri bizimle dalga geçiyor yani resmen bu doğru olsa dünyada çilli insan kalmazdı heralde dimi millet kremlere o kadar para vereceğine çişini sürer otururdu.ama insan çaresiz olunca inanabiliyor da bu tür şeylere o yüzden çil problemi olmayan tuzu kuru arkadaşlar da büyük konuşmasın bence saygı duymak lazım.a.s.

O kişinin düğünü vardı geçtiğimiz sayfalarda okuduğum kadarıyla o yüzden yok.. Ve çiş faydalı diye biliyorum eskilerden babam bile bahsederdi..
Hatta içeni bile duydum valla... Ama hiç yapmadım yani yüzüme sürmedim süremem galiba..

arkadaşlar test filan yaptırmadan böyle şeyler denemeyin idrar yollarınız enfeksiyonluysa idrarırınızda
fazla tuz v.s varsa yüzünüz ne hale gelir düşündünüzmü?

kızlar bu günah olması meselesi kafamı karıştırdı.bende bugün ilk defa denedim.ben şifa icin günah olmayacağını düşünüyordum ama kararsız kaldım devam etme konusunda kararsızım

Haram maddeyi ilaç olarak kullanmak
Sual: Hastalık için, haram olan bir şeyi yemek veya kullanmak caiz olur mu?
CEVAP
ıbni Âbidin hazretleri buyuruyor ki:
(Haram olan şeylerin ilaç olarak kullanılması, bunun hastaya iyi geleceği bilinirse ve helal olan ilaç bulunmazsa, caiz olur. Şifa olduğu tecrübe edilen maddeler, ilaç için helal olur. Haram olan bir şeyin hastaya iyi geleceğinin bilinmesi, mütehassıs olan müslüman bir doktorun söylemesi ile anlaşılır. Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Allahü teâlâ, haram olan şeylerde size şifa yaratmamıştır.) [Buhari]
Etkili olduğu tecrübe ile bilinen haram maddeleri, zaruret halinde ilaç olarak kullanmak haram olmaz.) [R.Muhtar]

(Zaruretler haramları mubah kılar) kaidesine göre, bir hastalığı tedavi için haram bir şey kullanmak, yedirmek, içirmek gerekince, bu haram şey mubah oluyor. Hasta, haram olan şeyi değil, mubah olan şeyi kullanmış oluyor. Yani haram mubah hâle geliyor, şifa mubah madde ile sağlanıyor.
Bunu bir misalle açıklayalım:
Böbreklerdeki taşı eritecek, hiçbir ilaç bulunmazsa, müslüman bir doktor da haram bir madde ile tedaviyi tavsiye etmişse, ilaç bulunmadığı için haram madde kullanma zarureti hasıl olmuştur. Zaruretler haramları mubah kılacağından haram madde kullanmak mubah olacaktır. Hasta şifa bulursa, mubah sayesinde bulmuş olacaktır. Haram olan madde sayesinde şifa bulmuş olmayacaktır.

Bu husus iyice anlaşılınca haram maddenin, mubah hâle geldikten sonra kullanılması (Haramda şifa yoktur) hadis-i şerifine aykırı olmaz. alıntıdır .evet fetva makamları ne düşünüyorsunuzbence önce bu dini konunun acıklığa kavuşturulması lazım

cehaletinde bu kadarına pes hani bitki mitki olsa anlayacamda cahillik işte yazık günümüzde hala böyle tipler ne yazık ki var

bu ne siddet bu ne celal cehaletin bu kadarina pes diyen arkadasim önce dön bir aynaya bak eger aynada birsey göremiyorsan o zaman birazcik uslup dersi almaya bak sen,kendi cisimizi kendi suratimiza sürüyoz sana ikram etmiyoruz ya buyur ic diye:1closedeyes:neyse ugrasmiycam
arkadaslar benim 4.haftamin bitmesine 2 gün kaldi bende baya ise yaradi benden baska kimsede ise yaramamis aklima su geldi bu cis olayina basladigim zaman bide krem almisdim ikisine ayni anda basladim acep bu kremmi yaradi yoksa cismi?:uhm:hatta yüzümde günes lekesi yok denecek kadar az kaldi acaba hangisinin hikmeti:uhm:

bence ukrayna soğuk olduğu için bildiğim kadarıyla.güneşte fazla durmadığından çilleri azalmıştır diye düşünüyorum ben.en iyisi yine kozmetik ürünlerrrrr

cehaletinde bu kadarına pes hani bitki mitki olsa anlayacamda cahillik işte yazık günümüzde hala böyle tipler ne yazık ki var

Pardon karışmak istemiyorum ama bunun cehaletle ne alakası var anlayamadım ?
İlk çağda yaşayan insanlar değiliz, böyle birşeyin garip olduğunun biz de farkındayız.
Ama deneyen ve olumlu sonuçlar alan arkadaşlarımız var sonuçları dinleyip bizde kullanacğz belki..burda insanlar birşeyler paylaşıyor , ki KK paylaşım yeri , senin dediğine bak ....

Bende Simelyaya katiliyorum.Ben daha baslamdim,belkide yapamam ama kendiniz yapmiyosunuz diye baskalarini suclamaniz gerekmez.En iyi,en pahali kozmetik urunleri alip,icindekileri bir sozlukle iyice bi okuyup anlayin bakalim.Domuz yagindan,dogmamis bebeklerden,salyangoz sumugu daha ne pis seyler var.Ayrica bende bir dergide hemde doktor dergisi yani oyle yalan bise diil,okudum.Hamile kadinlarin cisini evine gidip hergun toplayip bununla cocugu olmayan kadinlara hormon tedavisi icin ilac yapiyorlarmis.Yani cisde faydali biseyler var.Isteyen inanir,isteyen inanmaz,ama goruslere saygi duyar.

dinar depreminde 3 gün göçük altında kalan bi hemşire vardı gazetede idrarını içerek hayatta kaldığı yazıyordu o zamanlar küçüktüm ama hala hatırlarım o haberi.
kesik parmağa işemek diye de bi deyim vardır artık kanıda mı durduruyor öyle demişler :)

başına gelmeyen anlayamaz. kimbilir bu cillerden lekelerden ne kadar bıkmışlar ki bunu denemeyi bile göze almışlar. ben kendi adma yapamam iğrenirim ama yapan arkadaşları da cahil diye küçümseyemeem allah herkesin derdine derman versin.

bir arkadasimiz,arkadasina iyi geldigini kendininde denedigini ve olumlu sonuc aldigini butun iyi niyetiyle burda paylasmis.aksi halde kendisinin baak herkese nasilda cislerini yuzune surdurdum diye kendi kendine eglenen bir piskopat olmasi lazim.alt tarafi bir cis, alinda suratiniza zehir surun demiyor.
isteyen dener isteyen denemez.eger konu ilginizi cekmedi ise,yada size komik sacma,igrenc geldiyse bu yonde yorum yapar yada yapmazsiniz.ama insanlara deli ,cahil ,yalanci gibi hakaretlerde bulunamazsınız.
hcrt ninde dedigi gibi burasi bir paylasim sitesi..

Son düzenleme:
ay inanamıyorum ya daha neler duycam acaba şoktayım resmen :1shok:senelerce çillerim için ugraştım şimdi neredeyse hiç yoklar ama sebebi yaz kış sürekli yüksek korumalı güneş kremi sürmeden asla dışarı çıkmamam:1closedeyes:
ama başedilecek şey değil valla zor gelsede korkudan hep yapıyom çillencem diye..
ben bun u cesaret ederim ve yaparım ağzına değdirmeyince bir sorun olmaz kanımca ama çok dikkat etmeklazım sürerken:1closedeyes:
arkadaşlar konuyu açan arkadaşa ve katkısı bulunan herkeze çok teşekkür ederim bunu duyduguna sevinecek okadar çok insan varki bir bilseniz..
birde kullandığımz kremlerdeki ürelerden benm de haberim var.ürede idrarda zaten en çok miktarda var ..
ne biliyozki kremlerdekilerin başkalarının idrarlarından alınan üreler olmadığını..
ben bir ara uzun süre krem bile kullanmamıştım

aslında bir detay vardı bu konuyla ilgili ben şimdiye kadar hiç önemsememiştim ama demekki doğruymuş..
hamilelik lekeleri için doğum yapmış kadınlara bebeklerinin çişli bezlerini yüzlerine sürünce iyi geldiği söylenirdi. çok kişidende duymuştum çocugun bezini sür geçer bişey kalmaz ..diyekaydirigubbakcemile3
aslında bebek bezini sürmek daha kolay olsa gerek çocuktan pek iğrenmeyiz

bende de çil vardı ben biyerde barbunya suyunu duymuştum çilleri giderici etkisi olduğunu ve yaptım denedim şuan yüzümde hiç çil lekesi kalmadı.denemek isteyen olursa yazıyorum...
barbunyanın haşlanmış olan suyunu alıyosununz ve hergün akşam yatarken yüzünüze sürüyosunuz.kısa sürede etkisini görceksiniz...

ay bu daha kolaymış ben önce bunu denerim :lepi:
paylaşım için çok teşekkürler opuyorumnanaktan
başka fikri olan varsa takip edeceğim kızlar haberiniz olayerimseniben

Sankı bu barbunyayı ahmet marankıden duydum gıbı ama Çok ÖnemsememıŞtım takı arkadaŞım etkısını hemen gÖsterdı deyınceye kadar ne kadar sÜrede etkısını gÖsterdı pekı nlm arkadaŞım.

:dilcikar:

katılıyorum sana tveety yaa bunu yapmak çok zor ama yalan yok çok güldüm ya millet en yapsın çillerinden çoık dertli herkes millet o kadar para veriyo çili yok olduğu falan yok hepten duruyo ordan burdan medet umuyo kimseye çok görmüyorum o yukarda cehallet falan diyen arkadaşta ayıp etmiş kimsenin kimseden üstünlüğü yok öyle bir laf etmeye hakkı bile yok kimsenin... yapmak isteyen yapar herkesin kendi tercihidir..:dilcikar::dilcikar:

nlm teşekkürler bunu deniycem ...hihoyyyt zemuszemusa.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…