bırakıp gitmeli mi?

ne kadar zor bir durum ya bi de hoca olacak
dava açmayı düşünmez misiniz? çünkü bu yaptığı alenen iş yerinde piskolojik tacize giriyor kaba davranmak,azarlamak vs.. öğrencilerin yanında azarlıyorsa şahitleriniz de var hocanızın bu yaptığı alenen mobbing denen iş yerinde duygusal taciz çünkü
nasıl bi egodur bu anlamam.. bizim okulda hocalar kendileri ders işlemez öğrencilere konuları daatır sunum yaptırır her konuyu bir grup öğrenci anlatır kendileri de akademisyenim diye geçinir
ders anlatmaz bi kitap önerir dersi geyik yaparak geçirir sınavlara da kitaptan şuraya kdr sorumlusunuz der çıkar gider...
kimisi öğrenci tutar, kim ona yalakalık yapıyorsa o öğrenciyi kayırır yüksek not verir, haklı öğrencisini sırf kendisine yalakalık yapan zor duruma girecek diye haksız duruma düşürür neler var neler..
ama size bu yapılanı dava etmeyi düşünmelisiniz bence siz o seviyeye kolay kolay gelmediniz çünkü. zor da olsa hemen pes etmeyi düşünmeyin çünkü bu o şahsın egosunu tavana vurdurmaktan başka bir işe yaramaz olan size olur emeklerinize olur. Allah kolaylık versin gelişmeleri bildirin bize lütfen

canım sana da çok teşekkür ederim, hiç uğraşacak enerjim kalmadı artık bu insanlarla, beni çok tatmin eden bir akademik yaşantım vardı, ne dava açmak istiyorum ne de uğraşmak artık. egolarıyla başbaşa kalsınlar ne yapayım ki. yarın belli olacak her şey.

yarın belli olucak demişsin arkadaşım..
inşallah senin için en hayırlısı olur..
istanbulda yaşıyorsun sanırım,
birsürü üniwersitede war,
özel,dewlet..
sonuçta belli bir akademik hayatın warmış we bu iyi bir referans olabilir yeni iş başwurularında.
branşın nedir?
insanın huzursuz olduğu ortamda çalışması gerçekten zor..
dilerim hakettiğin gibi,emeğine layık bir ortam bulursun..
sanırım bu okulu açıklamak istemezsin ama merak ettim dewlet mi,wakıf mı?

bence canım pes etme sabret ve tamamla eğitimini...onlarla aynı konuma gel ki çatlasınlar hırslarından kendin elindne geleni yaptığına inanıyorsan insanların eleştirilerini takma takmadığını da belli et...:)

Canım ortada bir emeğin var bence pes etme. sindiremiyordur belki başarını, duygusal yönden sana darbe vurmaya çalışıyordur, umursama. hem bulcağın yeni işte böle dengesizlerin olmayacağı ne malum:1no2: bence pes etme öğretmensin ne güzel, bir öğretmene yakışır gibi güçlü ol canım ... :1hug:

bence de sabret canım seni çok çok iyi anlıyorum inan ki,çoğu hoca böyle malesef,ben zamanında çektim onlar da çeksin gibi bir düşünceleri var....üniversitede herkes birbirinin kuyusunu kazma derdinde ama hem seni çok tatmin eden bir akademik yaşantın varmış hem de doktora yapıyorsun...mutlaka doktoranı tamamla canım, hocan aynı zamanda danışmanın sanırım....yani bölüm değil hocanın asistanısın..gerekirse danışmanını değiştir ama mutlaka doktoranı tamamla...bir fırsatını bulur yurtdışına gidersin ya da yeni açılan üniversitelerden birine geçme imkanın olur yard. doç olarak...
emeklerine yazık etme bence...hem sen sanma ki öğrencilerin seninle dalga geçiyor,onlar da hocanın dengesiz olduğunu biliyorlardır...
ayrıca özel sektör de hiç iç açıcı değil,belki öğrencilerin önünde azarlanmayacaksın ama emin ol orda da azarlanmalar,çekişmeler devam edecek...
keşke burdayken yakalayabilseydim seni
hakkında hayırlısı olur inşallah..

cnm o nasıl öğretim görevlisi sorunları var heralde senden çıkarıyor acısını.biraz daha sabret.çok hassas olma.kimsenin seni ağlatmaya hakkı yok.biraz dik dur.kendini savun.tahsil cehaleti alır eşşekşlik baki kalır nedense bu söz geldi aklıma.kendisinin insan olma konusunda sıkıntısı var anlaşılan.sabırlar diliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
canım ya yazdıklarını okuyunca eski anılarım depreşti. bende okulu bitirdiğimde özel bir şirkette işe başlamıştım. hem daha çömezim hem de maddi sıkıntılarımız olduğu için ne verseler yapacak durumdayım. beni emekli bi mühendisin yanına asistan gibi verdiler. hem işi öğreneyim hem de ona yardımcı olayım diye. işte benim için kabus dolu günler başlamıştı kaydirigubbakcemile3 ne desem suç ne yapsam tenkit. bir gün toplantıya gittik beraber önüme proje koydu değerlerini okuyup yerlerine yazıp hesapla dedi. dondum kaldım, tamam okul bıtmıstı ama hıc daha once boyle bırsey gormemıstım. açtım okuyorum falan ama nasıl terlıyorum bir görsenizkaydirigubbakcemile3 dönüp baktım yüzüne bilmediğimi anlasın diye hiç oralı olmadı. saçma sapan bı cevap verdim tabi. sen mühendislik okuduğuna eminmisin dedi. gözlerim doldu hemen topladım falan projeyi, oturdu kendi hesapladı. neyse işte bunun gibi bir sürü olay yaşadım 1 sene boyunca. ve ben de mecburdum hiçbir ahval ve şeraitle bu işten ayrılamazdım. yılmadan çalıştım ama her öğlen arasında gidip lavaboda ağlıyordum. karar verdim hem işi öğrenecem bu aksi ihtiyardan hem de kendimi sevdirecem diye kaydirigubbakcemile2 proje bakmaya gittiğimde elimle çayla giderdim ikimize de alıp bazen güncel konulardan konuşurduk. falan filan. açıkçası iş olayının haricinde daha özel seyler de paylastık. ama tabıkı yogun mucadelelerım sonucunda kaydirigubbakcemile3 baska sınavları gırıp kazandım ve karıyer olarak ıyı bır konuma geldım. hala gıder gorurum ve masasında cocuklarının yanında benım de fotoğrafım vardır. hihoyyyt
muhtemelen sen de aynen böyle aksi ve çalışmaktan kafayı yemiş biriyle karşı karşıyasın. ama başarabilirsin gerçekten. biraz daha sabır diyorum ben. sabret ve onunla simdiye kadar denediğinden daha farklı bir yolla konuşmaya çalış. her insanın bam teli vardır ya. hele ki şimdi yeni evlenmişsin borc harc gecım derdı derken daha da zorlasır senın ıcın hersey. bu kriz ortamında iş bulman da zor olabılır.:çok üzgünüm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…