Bir youtube kanalı meselesi

Bob Ross u taklit ediyorum ama resimlerim hala berbat :)

Ben de manzara resmi pek yapamıyorum, yani yapıyorum da rahmetlininki gibi olmuyor, illa fosforlu yeşil, uçuk pembe, kaçık mor filan kullanmam lazım, öbür türlü içim rahat etmiyor, elim durmuyor kaşınıyor. Eh haliyle manzara manzara olmaktan çıkıyor unicorn dışkısı gibi bir şey oluyor tövbest. :/

Aslında 3-4 tarz bir arada parça parça olabilir; vlog kısmı için alışma süreci yaşamam gerekebilir, yüzümle var olmaktan çekiniyorum; bunu zamanla aşarım umarım. :/ Özel hayatımı ne kadar paylaşırım ama orası muamma, o zor gibi... Tuhaf geliyor düşüncesi bile.

Yaşayabileceğiniz en kötü şey dislike almak olur :) asla vazgeçmeyin. Deneyin deneyin deneyin

Ve birkaç demoralize edici yorum, belki hakaret :)))
Neyse, demirden korksak trene binmezdik deyip başlamak lazım.
Teşekkür ederim.

Anaaaaaa yettim gari Gangstawalk abla kanal açıyormuş olmaz mı bence tutulur, sadece süreklilik önemli.

Açtık, bakışıyoruz kesişiyoruz, video eklesem mi eklemesem mi, başlasam mı başlamasam mı... Derken başlayayım ya öyle de böyle de. Oyh.

Süreklilik evet, bıkmadan düzenli video yükleyin diyorlar hep.

Yapanlardan eksiğin ne ve en cok ne kaybedersin ki
Hiç o yüzden kendini kasma
Bide bu işe ilk başlayanlarda bi dünya dil sürçmesi yasıyor sorun yasıyor yavas yavas oturacak herşey
Bikaç video cekip öyle giriş yap kendini de rahatlatırsın direk ilk videoyla baslamaktansa ufak ufak bikaç video hem sayfanıda bol gösterir
Başarılı olucaksın inşallah :)

Bence yapmalisin baslar baslamaz profesyonel olmak zorunda degilsin. Surec icerisinde en iyiye yaklasirsin. Resimde Turk kanallari cok az, ihtiyac var bence. Bir de siire ilgin oldugunu soylemistin okumustum bir yerlerdeki yorumlarinda, bence muhtesem bir sey, bununla harmanlayabilirsin belirli bir gun belirleyip her hafta o gun video yukleyebilirsin bol sans

evet o donemdeniz bizler, ama bu bizi geri koymamali bence uyum saglamaktan, zamanla beraber yurumekten, hatta bi tik onde gitmekten:)

samimi soyluyorum, vlog olaylari hala bazen avuclarimi kasindiriyor, buyuuuuk bir zevk ve keyifle bana uyan, eglenceli biseyler yapmak isterim. aklimdaki 'calisan kadinin bes dk da besiktas yemek tarifleri ve hayatindan kesikleri' uzerine en cok beni eglendiren, ama eminim ben yaparsam baskalarinida eglendirecek bi olay. bu sabah bile calistigim ulke de olan metro saldirisindan sonra surda is arkadaslarimla ettigim muhabbeti anlatsam, yuzlerce insanin yuzunde tebessum olusacak, eminim. dogumdan sonra bi sure calismiicam, evde olacagim, bolca vaktim olacak gibi bir iluzi ye sahibim, dusunuyorum deneme amacli biseyleri bakalim:) esim sevmiyor hic sosyal medya olaylarini, onu nasil ikna ederim beni desteklemesine, bilmiyorum ama. ya tutarsa misali, tuttugu anda zaten o ün ile isin boyutuna para kazanmayida ekleyebilirim.

hic durma basla, keyifli seyler dene, lutfen kendini gostermekten cekinme korkma. insanlar 'yuz' gormek istiyor, 'mimik' istiyor.

Yap kız Gangs
Allah bizi kafamıza zilyon tane şey estirip her işe bulaşalım diye yaratmış zaten.
Yap içinde kalmasın.
O tilt olduğun huylarından öperimmm

Çocuklarla ilgili şeyler daha çok tutuyor. Çocuklarla yapılabilecek basit teknikleri öğretebilirsin. (parmak boyama patates baskısı tarzı) evdeki malzemelerle yenilebilir boya hazırlayabilirsin hatta bebekler için :)
İngilizceyi de işin içine katıp renkleri şekilleri filan çizerek öğretirsin.

İnstagramda da kendin yap setleri hazırlayıp satış yapabilirsin. Mesela gerekli tuvali fırçayı boyayı set haline getirip satabilirsin.

Evet ozel hayati paylasmak bence de tuhaf ama insanlar bunlari izlemeye bayiliyor. Mesela ben motivasyon amacli temizlik videolari izliyorum, ise de yariyor.
Farkli sergileri gezip vlog cekebilirsin ama sergilerde video cekmeye izin vermezler sanirim.

İnşallah

Umarım ya, evet Türk kanalları çok az resimde ve ağırlıklı kara kalem, boyama yapan çok daha nadir. Ben boyama yapacağım, kara kalem kısmını sürdürmeyi düşünmüyorum. Biraz "Hopp buraya atladık, buradan devam" gibi olacak ama sorun olacağını sanmıyorum.
Şiir çok daha özel bir şey, onun için de çoook zamana ihtiyacım var; ama güzel fikir. Neden olmasın?
Teşekkür ederim. ^_^

Çok üzgünüm ama öyle. Kendinize eşe dosta yapın, en kıymetli hediye
Yapıyorum.
İşte geçtiğimiz günlerde bir dükkan açma düşüncem vardı, biraz araştır soruştur derken vazgeçtim. Zaten zor tutunuyor piyasadakiler, benim el boyama saksı sepetimi kim ne yapsın dedim oturdum. Aynı hafta da bir heves yaptıklarımı dağıttım-hediye ettim çevremdekilere. Elimde 2-3 tanesi kaldı ilk yaptıklarımdan, hatıra olsun dedim. Buruk hissettiriyor ama.. Umarım bu kez ucundan bir yerinden de olsa olur...

Teşekkür ederim yorumun baya cesaret verdi Elaide. Haklısın, insanlar "Yüz" istiyor, insan görmek, onu bilmek istiyor. Belki belli bir çizgide, kendimi açık etmeden gerektiği kadarını verebilirim.

Yukarıda bahsetmişler eğitim vermekten, ben de tavsiye edecektim.

Kullandığın markaları, nerede bulunabileceklerini, ne kadara aldığını vs video altına da linklerle birlikte eklemeyi unutma.

İlk çekeceğin video kendini tanıtmak, resim yapmaya nasıl başladığın ile ilgili olsun. Resim yapmak isteyenlere ilk yapmaları gereken şeyin neler olduğunu anlat. Başlangıç seviyesi teknikleri ile başla. En önemlisi samimiyet. İnsanlar samimiyeti sever. Öğretirken aynı zamanda muhabbet ediyormuş gibi davran.

Veee resim yapmayı seven ama yeteneği küflenmiş bana da özelden link atarsan çok sevinirim. Tabii istersen. Bir sene önce takip ettiğim iki kanal vardı ama çok donuk anlatıyorlardı.

Yap kız Gangs
Allah bizi kafamıza zilyon tane şey estirip her işe bulaşalım diye yaratmış zaten.
Yap içinde kalmasın.
O tilt olduğun huylarından öperimmm

Sormaağ
Milyon tane şeyin arasında gafamı duvara sürtüp kıvılcım çıkarasım geliyor bazen Hiçoloji...
Yapayım evet, yapmazsam zaten ayrıca dert olacak.
:*

Sıkıntı basar sanki beni, bunu yapmaya çalışırsam.
Evet, çocuklar için yapılan şeyler revaçta ülkemizde ama ben ne kadar yapabilirim bilmiyorum. Fikir olarak yine de gayet güzel ve kullanılabilir. Teşekkür ederim.

Çoğunda vermezler, ya da en azından uzaktan salonu çekebilirsin; tek tek dibine sokmazlar ama tanıtım gibi geçebilirim; bu da güzel fikir valla. Kendimce komik eleştiriler de yapabilirim -rencide etmeden- :) Mizahla hoş olur düşündüm de evet. Kendi resimlerimi de yanlış çizince makaraya filan sarar eleştiririm. Olur ya :)

Evet, kendimi tanıtma kısmı da lazım doğru diyorsun. Zart diye -Selam bunlar malzemeler ve resim yapıyoruz hadeeğğ- biraz daha acemice durabilir. Ay iyi ki buraya sormuşum çok güzel fikir ve yönlendirmeler geldi.

Daha düşünürüm neresinden ne açıyla çekeyim, odanın neresi görünsün, nereye yerleşeyim vs...
Ya valla link veresim var ama adım soyadım kabak gibi çıkacağım, sır kalması şartıyla belki :)))

Gangsta, blog acsan,
sonra o bloga ozel sosyal medya hesaplari acsan, youtube dahil.

Blogda ayrintili yazarsin, seviyorsun da yazmayi zaten,
videoda da ya detayli koyarsin, ya da hizlandirilmis altyazili koyarsin, degisik seyler yaparsin.
Yeni yazi yazdiginda sosyal medya hesaplarindan da paylasirsin.

Çok da güzel olur, ne kaybedilebilir ki en fazla?
Zamanla ekipman da lazım olacak, ses-ışık-kamera şeklinde.
Ben de takip etmek isterim, resimden anlamam ama eşim IT, çalıştığı yerlerde video çekip paylaşma, instagram ve facebook düzenleme, googleda siteyi ön plana çıkarma gibi çalışmalar yapıyor. Teknik anlamda nry nasıl olsun, anahtar kelimeler neler olsun gibi şeylerde yardımcı olabiliriz

Denemekten asla zarar gelmez. Bence siz artık kanalı açmaya hazırsınız. İlk başlarda belki izlenme sayısı az olur bu sizi üzmesin. Hevesle yapın bence karşılığınıda alacaksınız. Gerçi şu an herkes kozmetik bakım üzerine ilerletti bu işleri. Siz de kendi yolunuzda ilerleyin. Hatta burda da duyurun kanalın ismini. Ben yurtdışındayım ve resim öğretmeniyim. İlk izleyicinizlerden biri olurum. Başarabilirsiniz.

Sormaağ
Milyon tane şeyin arasında gafamı duvara sürtüp kıvılcım çıkarasım geliyor bazen Hiçoloji...
Yapayım evet, yapmazsam zaten ayrıca dert olacak.
Gırtlağımı kesme,kafamı kesip dizimde sektirme hayalleri felan fıstık bebeğim hep aynı şeyler.
Bitmiyordu ve bitmeyecekti.

Biraz zaman geçince niye yapmadım ki diye psikopata bağlayacağını ikimizde biliyoruz.
Sen başla acık sonra hevesin geçer zaten.
Bizim en güzel yanımızda her b.ka bulaşıp bol bol anı biriktirmemiz.

Bende bi ara facebookta kokulu sabun sayfası açmışım fii tarihinde geçenlerde dikkatimi çekti
Şuan kokulu sabunlardan nefret ediyorum mesela

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…