Bir youtube kanalı meselesi

Bende aşırı seyahat eden gezen biriyim. Karadeniz turları yaptım kaç kere. Şimdi Gap turu yapacağım. Gezmeyi seyahat etmeyi çok seviyorum ve sürekli aklımda vlog çekmek var. Üstelik her türlü ekipman imkan var ama cesaret edemiyorum. Beni kim neden izlesin diyorum.
Bence deneyin ama benim gibi olmayın.
Zaten sanırım boşsunuz ve müsaitsiniz.Ne kaybedersiniz?
Zaten hali hazırda çizim yapıyorken video ile destekleseniz ne kaybınız olacak ki?
Aksine devamlılığınız artar çünkü sorumlu hissedeceğiniz bir mecra olur artık.

Seni yine götürdüm ama okursun Gangsta, aynı senin gibi hobi olarak ressamlık yapan ve sonrasında kendini geliştiren Bob Ross'u izlemiş miydin hiç? Onun programını izlemeyi çok severdim, Beyaz'ın ilk tv ekranlarına çıkışını biliyor musun? Loş bir ortamda, beyaz gömleği, güneş gözlükleriyle sadece silüet gibi gösterdi kendini ilk zamanlar ve gizemli bu halleri epey merak edildi.
Tuvalin ön plana çıktığı hatta tuvale özellikle ışıklandırma yaparak ama kendini silüet halinde gösterip Bob Ross'un çizgisinde ama gizemli ressam videoları çekebilirsin, ayrıca insanlar görmediklerini daha çok merak eder, mesela beyaz yüzünü gösterince benim için büyüsü bozulmuştu :)))

Son düzenleme:
Ben resim cizmek istesem; karakalem, pastel boya ,guaj boya, yağlı boya vs kolayca öğren 5 dk karakalem çizim teknikleri, 10.dk da yağlı boya tekniği gibi şeyler ararım.

Örneğin karakalem tekniğiyle başlasam nasıl bir karakalem kullanilmasi gerektiği , hangi boyutta bir kağıt kullanılması gerektiği ve nelere dikkat edilmesi gibi teknik bilgilere yer verirdim. Her videoda aşama aşama gider ve insanlara kolay şekilde resim cizebilmenin püf noktaları gösterirdim, sonra pastel yağlı guaj yağlı vs diye onlarin tekinigini vererek paylaşım yapardım.

Kesinlikle ara ara kendi cizimlerimden örnek verirdim ve Mune Mune ablaya katılıyorum gizemli bir hal çok merak uyandırır.

Sanırım resim üzerine birşeyler yapmak istiyorsun. Denemek ve sonuçlarını görmek gerekir. Şahsen kendını göstermemen taraftarıyım. Zamanın ne gösterecegıni bilemeyiz. Gün gelir bıkarsın. Ama tanınmak görulmek istemeyebılırsın.
Sadece sunu belirtebilirim hep YouTube vs video uzerınden bırseyler yapmak isteyen insanların çoğu boş şeyler yapıyor diye düşünürdüm.
Ve hep birinin bıgun insanların neye çok ihtiyacı var butun bunlardan hangisini tercih eder izler dıye düşünürken aklıma insanların en buyuk sorunu ne diye takılırdı.
Tabıkıde dert ortağı.Herkesın bir derdi var herkes sureklı bir şikayetlenme modunda, sorunlar hiç bitmiyor. Hayat zor yada yorucu. Elbette güzel. Ama ağırlığı daha fazla.
İnsanlar dinlenmek istiyor. Anlatıyım anlatıyım dinlesinler benı istiyor. Çözüm istiyor.
Bu yüzden birinin bıgun bir video kanalı acacagını kendı simasını da gizleyerek, kanala üye olup tüm sıkıntılı olanların canlı baglanıp derdini paylasacagını ve dert ortağı gıbı onlara akıl verebileceğini, üye olmayanların bile butun dıkkatını cekıp o kanalı sureklı takıp edebileceğini düşünüyorum. Cunku herkes kendine ait birsey bulacak. Ve her iki tarafta kim kimdir bilmeyecek.
Düşünsene burda bıle her saat her an binbir dertten yakınılıyor.
Tvlerdede öyle herkes canlı baglanıyor annesinden eşinden işinden sevgılısınden çocuğundan dert yanıyor.
Yanı sadece bir fikir. Bunu bıgun kım canlı hale getirecek beklıyorum.

Keske kanal ismi anonim olsaydı ve burda isteyenlerle paylaşsaydınız. Kanalın gidişatına göre ilerde kendi isminizle değistirebilirdiniz.:KK43:

Videolarla ilgili de benim aklıma şu geldi, videolarda resim yaparken günlük sohbet olabilir mesajlarınızdaki üslubu ben çok eğlenceli ve akıcı buluyorum.

Magazini sevdiginizi de söylediniz:) Şokopop gibi baya emek verilerek hazırlanmasa da boş beleş içerikli magazin videoları bile çok dikkat çekiyor. Resim tarzınız nasıl bilmiyorum ama eğer soyutsa daha uygulanabilir bu fikir. Şimdi şöyle bir magazin olayının size hissettirdiklerini tabloya aktarsanız, olayla ilgili bir yandan bilgi verirsiniz, magazincilerin yaptığı yorumlar , sizin görüşünüz derken resim şekillenir. sanki dogrudan resimle alakası olmayan biri için bile eğlenceli olabilir. Tabi bu tip videoları sadece kanalınızın dikkat çekmesi için nadir yüklersiniz. Diğer yüklediğiniz videolarda kendi istediğiniz tarzda olur. Ama derseniz ki ben idealistim sadece resimle ilgilenenler gelsin izlesin, seviyeli bir kanal olsun, yapılan yorumlar kaliteli olsun onu da anlarım. Bol şans diliyorum.

Benim de youtube kanalı hayalim var. Ama o kadar geniş bir mecra ki, destel olmadan olmuyor. Eski birkonu galiba ama yine de yazmak istedim. Çocugumun gezdiği oynadıgı yerleri çekip atıyorum ben de. Ama merak ettim yükledın mı video bakmak isterim

Ben 10 aydır youtubedayım. Genelde vlog çekiyorum. Fakat İnsta ya fotoğraf yüklemek kadar kolay olmuyor youtube. Videonu çekeceksin, düzenleyeceksin. Yüklenmesi saatler alıyor. Sonra kapak fotoğrafı, bitiş ekranı, kartlar, açıklama, etiketler vs... Herşey bir detay.. Yalnız hiç tanımadığın insanların samimi güzel yorumlarını okumak insanı mutlu ediyor. Bu işte başarılı olmak çok uzun zaman isteyebiliyor. İçerik üretmek de kolay olmuyor... Benim Kanalımın reklamlara açılmasına minik bir zaman kaldı.. Sabırlı bir insansan bu işe gir derim....

ismi nedir kanalınızın..destek olalım...ben de oglumla videolar paylaşıyorum...İSMİ

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüzü görünmeyen birini devamlı olarak takip etmem ben. Belki anlık birkaç videosuna bakar geçerim veya bir bilgi için yine denk gelip birkaç izlerim ama devamli takipçisi olmam.

X