Bir sonu olmayan kilo derdim..

bucebuse

Mutluluk yakın
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2011
843
617
Öncelikle kendimi tanıtayım 34 yaşındayım evliyim bir kızım var 5.5 yaşında memurum çalışıyorum aktif bir şekilde…
Gelelim sorunuma…
Çocukluğumdan beri bitmek bilmeyen bir kilo sorunum var şekil değiştiriyor ama asla düzelmiyor. Bunun için tedavi de gördüm bir süre iyiyim sonra yine ilk eşikte pat düşmüşüm.
Psikolog bunun çok sorunlu bir ailede büyümem dolasıyla olduğunu söylemişti. Ama ben tam olarak neden yenemediğimi bilmiyorum, bulamıyorum.
Çocukken inanılmaz zayıftım lise sona kadar anoreksik insanlar gibiydim beni hasta sanıyorlardı düşünün. Mezun olduktan sonra hızla ama hızla kilo almaya başladım. Babam üniversiteye gitmeme izin vermemişti sürekli evdeydim depresyona girmiştim. Çok hızla bütün bedenimde çatlamayan tek nokta kalmayarak hızla 100 kilolara ulaştım. İlgisiz olan ailem bile sorunu farkedip doktora götürdü ki kiloya bağlı diyabet olduğumu öğrendik. Tabi yine kilo sebepli karaciğer yağlanması, kolesteol vs vs..
Sonra okulu bir şekilde kendi imkanlarımla okudum bitirdim bir süre özel sektörde çalıştım ama hep dışlandım istenmedim çünkü beden aktifliği isteyen bir işim var. Eşimle tanışıtım evlendim ama ailesi beni kilolu olduğum için istemedi ve bunu yüzüme karşıda belirttiler.
Hamile kaldım kilom ve hastalıklarım yüzünden çok zor ve riskli hamilelik geçirdim.
Sonrasında artık canıma tak etmiş olacak ki kilo vermeyi kafaya koydum ve zayıfladım
Sandım ki zayıfladığımda herşey düzelecek ben çok mutlu olacağım.. ama öyle olmadı.
Önce yapmaktan bıkmışlıkla, istediğim yemeği yiyemediğim için mutsuz olmakla baş gösterdi. Spora gitmeye başladım en azından dengelerim haftanın her günü olmasa da belli günleri izin verebilmiş olabilirim diye düşündüm. İyi de gidiyordum. Sonra birden yediklerimi daha çok kısmaya daha çok zor vermeye çalıştığımı farkettim. Tabi doğru psikiyatriye gittim. Bana bir iki tane ilaç verdi kullanman gerekiyor dedi ve bingo! İlaçları iştahımı açtı da açtı ve kilo almaya başladım. Halbuki yemiyordum yemediğim ve ilaçlarında metabolizmamı yavaşlatması sebebiyle alıyormuşum aslında. Şuan güncel olarak 73 kiloyum son bir kaç ayda 65 kilodan çıktım bu kiloya. Bir haftadır salak salak ağlama krizlerine giriyorum yemiyorum aynada kendimi asla beğenmiyorum çatlaklarım sarkmış göbeğim yaşlanmış yüzüm…
Nolur beni kınamayın.
Ben bu hastalıktan kurtulmak için çok savaştım ama o hep bir şekilde geri geldi.
Beynimin içindeki ses sürekli beni suçluyor yediysen telafi edeceksin saçma sapan detokslar yapacaksın diye dürtüyor. Gün boyu yemediğim için gece uyanıp bir sürü abur cubur tırtıklıyorum. Çoğu zaman yedikten sonra kusmayı düşünüyorum ama doktor dişlerin erir reflü olursun dediği için kendimi tutuyorum yoksa tutmayacağım eminim.
Çok yoruldum artık kendimden de bıktım.
Farkında olmasam belki daha kolay olurdu ama tüm saçmalıklarımın farkındayım.
Bu bir hastalık diyorum ama iraden de mi yok diye kızıyorum da bir yandan…
ne yapacağım bilmiyorum umarım birgün bende normal insanlar gibi olurum

Ayağınız kayıp ağzınıza yemek girmiyor sonuçta.

Yemeyip kilo veriyorsun. Mide küçültme ameliyatında da aynı mantık söz konusu.

Yemek istedikçe önce bir bardak su için.

Aralıklı oruç yükleyin belirli saatler istediğinizi yiyorsunuz belirli saatler hiç bir şey yemiyorsunuz.

Su şekersiz çay kahve serbest oruç esnasında.

Ben de çok ağır nir majör depresyon geçirdim. Hastalık bende müthiş bir iştahsızlık yaptı. Inanılmaz bi hızla zayıfladım fakat antidepresan kullanınca kilo almaya başladım. Boyuma göre çok kilo aldım neredeyse obezite sınırını zorlayacak kadar.

Ilacları bıraktıktan sonra mart başından beri de diyet yapıyorum. Şu an ideal kiloma 5 kilo kaldı. Ama çok zorlandığımı itiraf edeyim. Aynada insanin kendini kilolu görmesi kadar moral bozucu çok az şey vardır.

Ben inanıyorum ki kilo verdikçe depresyon tedavime de iyi geliyor.

Zorlanmadan olmuyor maalesef. Mart ayından beri beyaz ekmek, makarna, pilav vb yemedim oysa ben tam bir karbonhidrat sevicisiyim.

Dayanıyorum. Bi tek siz aç değilsiniz
Yalniz degilsiniz bi yerden başlamak zorundasınız.

Ben hayatımın hiçbir döneminde kilolu olmamıştım. Sadece depresyondan kurtulmaya çalışma sebebiyle kilo almıştım. Onu da verdim sayılır.

Hayat-ı boyunca zayıf olan bi insana birden kilolu olmak daha büyük şok oluyor.

Gayret edeceksiniz
Başka çareniz yok..gece kalkıp ağzınıza alıştırmalık atmaktan vazgecmekle başlayın.

Kilonuz sağlığınızı tehdit edecek düzeyde değil. Yani kendinizi üzüntüden hasta etmeye değecek bir aciliyetiniz yok kilo vermekte. Zor bir çocukluk gençlik geçirmişsiniz tabii ki iyileşmeniz zaman alacak. Kendinize kilo vermek için eziyet etmeyin. Önce bi ruhunuzu sakin huzurlu halinden memnun duruma getirmeye çalışın. Spor yapmaya devam edin diyet yapmadan, ama az çok sağlıklı ve düzenli beslenmeye çalışın yeterli. Kendinizi sevmeye iç barışınızı sağlamaya başladığınızda zaten ideal kilonuza gelmek bu kadar zor olmaz. Ayrıca belki o zaman geldiğinde 70 kilo size felaket görünmeyecek. Mutlu ve fit olunca 70 kilo illa da vermeliyim kilosu değil

Düzenli spora gidin evet zor gelebilir bu yüzden ilk etapta bir hoca ile çalışın 3 ay kadar düzenli gidince devam edersiniz değişimi görmek de sizi motive edecektir.

Ben evlendıkten belli 16 yıldır 70 kilolardayım
Bu zamandada ayrıca panık atak ,anksıyete vs birsuru psıkolojık sıkıntım var
Bikac sene önce anksıyete ıcın bır antıdepresan verdıklerınde nolduysa bır zındelık geldı . Birden dıyete ve spora basladım 62 ye düştüm cok ıyı gelmıstı
Ama gecen sene o antıdepresanı verdıklerınde (hatta kendım onun ıyı geldıgını soyleyıp ıstedım)
Feci mide sorunları basladı
Gidiyorum bişey bulunmuyorda
Midem patlıcak gibi kalbıme baskı yapıyor gıbı hıssedıyorum
Ozamandan bellide mıde sorunları artı yıne anksıyete fılan artarak devam ettı
Bu sefer okadar cok yemege basladımkı
Sankı bırseylerın sınırını cıkarıyomusum gıbı
Bır ekmek yıyıp üzerine daha neler yiyebılıyorum
Metabolızma sındırım sıstemıde cöktü
Bu sefer bır ogunden baska acıkmıyorum ama gozum ac
Yıne yıyorum bu sefer okdar daralıyorumkı elımı atıp kendı kendıme kusuyorum
Kılom 69-72 arası genelde 72 yim
Bulumıa gıbı degılde sadece mıdem dolu oldugunda kusuyorum
Yada bı ara hergece mıdem lımontuzu yemısım gıbı ekşiyordu
Uykumdan sıcrıyordum
Onu kusmasam uyuyamıyordum

Neyse uc bes ay once yıne doktora gıttım baska bir ilac denedık ilk zamanlar iştahım azaldı normal yıyor gibiydim
Bu ılacın bana enerjı verecegını ve geneldede yeme bozukluklarında kullandıklarını
Istah acmayacagını soyledıler
İlk bir ay içtim sakınlesır gıbı oldum kusmalarıda azalttım

Sonra yıne basladım ıkıye cıkardık ıyı gıbıydım
Tekrar devam ettım
3 e cıkardık ,2 aydır 3 tane
kullanıyorum bakalım ne olacak
O mıde eksımesı vs gectı demekkı oda sıkıntıdandı
Ama delicesine üst üste tatlı tuzlu eksı nevarsa yıyebılıyorum
Karnım tok ama gözüm hala ac
Sonra salak gıbı dur şu cikılatalarıda yıyeyım patlıcam kusarım zaten dıyorum
Yıyorum meyve cıkolata dondurma mıdem agzımda
Gıdıp kusuyorum

Yani şuan ıcın pek cozum olmadı
Ama kılomuda cok etkılemıyor ,en fazla 72 lerde. 69 a filan düşüyorum gerı hemen cıkıyorum

Bende cesaret olsa birde benım kıloya zaten yapmıyorlar galıba
Tüp mıde amelıyatı olurdum
Insanlar okadar yrmeden nasıl kesılıyor hayret edıyorum
Bizim gibi devamlı debelenenler için bence iyibirşey ama ben korkarım

Kesinlikle kolay değil ama başarabilirsin.
Ben kullandığım kortison sebebi yaklaşik 20 kilo aldım (iştah aciyor) ve son aylarda hemen hemen hepsini verdim.
Bol bol su ve haraket benim için çözüm oldu. Spora gidemiyorsan evde leslie yapabilirsin. Günde 30-45 dakika yapsan yeter.
Lütfen sacma detox kürlerine başlama. Asla kalıcı kilo veremezsin.

Ben de çok ağır nir majör depresyon geçirdim. Hastalık bende müthiş bir iştahsızlık yaptı. Inanılmaz bi hızla zayıfladım fakat antidepresan kullanınca kilo almaya başladım. Boyuma göre çok kilo aldım neredeyse obezite sınırını zorlayacak kadar.

Ilacları bıraktıktan sonra mart başından beri de diyet yapıyorum. Şu an ideal kiloma 5 kilo kaldı. Ama çok zorlandığımı itiraf edeyim. Aynada insanin kendini kilolu görmesi kadar moral bozucu çok az şey vardır.

Ben inanıyorum ki kilo verdikçe depresyon tedavime de iyi geliyor.

Zorlanmadan olmuyor maalesef. Mart ayından beri beyaz ekmek, makarna, pilav vb yemedim oysa ben tam bir karbonhidrat sevicisiyim.

Dayanıyorum. Bi tek siz aç değilsiniz
Yalniz degilsiniz bi yerden başlamak zorundasınız.

Ben hayatımın hiçbir döneminde kilolu olmamıştım. Sadece depresyondan kurtulmaya çalışma sebebiyle kilo almıştım. Onu da verdim sayılır.

Hayat-ı boyunca zayıf olan bi insana birden kilolu olmak daha büyük şok oluyor.

Gayret edeceksiniz
Başka çareniz yok..gece kalkıp ağzınıza alıştırmalık atmaktan vazgecmekle başlayın.
Kesinlikle ilk önce aksamları plates yoga falan önermişti doktor iyice gevşer rahat uyursun belki uyanmazsın gece demişti onu denemem lazım

Kilonuz sağlığınızı tehdit edecek düzeyde değil. Yani kendinizi üzüntüden hasta etmeye değecek bir aciliyetiniz yok kilo vermekte. Zor bir çocukluk gençlik geçirmişsiniz tabii ki iyileşmeniz zaman alacak. Kendinize kilo vermek için eziyet etmeyin. Önce bi ruhunuzu sakin huzurlu halinden memnun duruma getirmeye çalışın. Spor yapmaya devam edin diyet yapmadan, ama az çok sağlıklı ve düzenli beslenmeye çalışın yeterli. Kendinizi sevmeye iç barışınızı sağlamaya başladığınızda zaten ideal kilonuza gelmek bu kadar zor olmaz. Ayrıca belki o zaman geldiğinde 70 kilo size felaket görünmeyecek. Mutlu ve fit olunca 70 kilo illa da vermeliyim kilosu değil
Bu duyguları neden yaşadığımı bilebilsem belki herşey daha kolay olurdu kendime değer vermeliyim sevmeliyim en büyük kilit nokta bu bencede

Ben evlendıkten belli 16 yıldır 70 kilolardayım
Bu zamandada ayrıca panık atak ,anksıyete vs birsuru psıkolojık sıkıntım var
Bikac sene önce anksıyete ıcın bır antıdepresan verdıklerınde nolduysa bır zındelık geldı . Birden dıyete ve spora basladım 62 ye düştüm cok ıyı gelmıstı
Ama gecen sene o antıdepresanı verdıklerınde (hatta kendım onun ıyı geldıgını soyleyıp ıstedım)
Feci mide sorunları basladı
Gidiyorum bişey bulunmuyorda
Midem patlıcak gibi kalbıme baskı yapıyor gıbı hıssedıyorum
Ozamandan bellide mıde sorunları artı yıne anksıyete fılan artarak devam ettı
Bu sefer okadar cok yemege basladımkı
Sankı bırseylerın sınırını cıkarıyomusum gıbı
Bır ekmek yıyıp üzerine daha neler yiyebılıyorum
Metabolızma sındırım sıstemıde cöktü
Bu sefer bır ogunden baska acıkmıyorum ama gozum ac
Yıne yıyorum bu sefer okdar daralıyorumkı elımı atıp kendı kendıme kusuyorum
Kılom 69-72 arası genelde 72 yim
Bulumıa gıbı degılde sadece mıdem dolu oldugunda kusuyorum
Yada bı ara hergece mıdem lımontuzu yemısım gıbı ekşiyordu
Uykumdan sıcrıyordum
Onu kusmasam uyuyamıyordum

Neyse uc bes ay once yıne doktora gıttım baska bir ilac denedık ilk zamanlar iştahım azaldı normal yıyor gibiydim
Bu ılacın bana enerjı verecegını ve geneldede yeme bozukluklarında kullandıklarını
Istah acmayacagını soyledıler
İlk bir ay içtim sakınlesır gıbı oldum kusmalarıda azalttım

Sonra yıne basladım ıkıye cıkardık ıyı gıbıydım
Tekrar devam ettım
3 e cıkardık ,2 aydır 3 tane
kullanıyorum bakalım ne olacak
O mıde eksımesı vs gectı demekkı oda sıkıntıdandı
Ama delicesine üst üste tatlı tuzlu eksı nevarsa yıyebılıyorum
Karnım tok ama gözüm hala ac
Sonra salak gıbı dur şu cikılatalarıda yıyeyım patlıcam kusarım zaten dıyorum
Yıyorum meyve cıkolata dondurma mıdem agzımda
Gıdıp kusuyorum

Yani şuan ıcın pek cozum olmadı
Ama kılomuda cok etkılemıyor ,en fazla 72 lerde. 69 a filan düşüyorum gerı hemen cıkıyorum

Bende cesaret olsa birde benım kıloya zaten yapmıyorlar galıba
Tüp mıde amelıyatı olurdum
Insanlar okadar yrmeden nasıl kesılıyor hayret edıyorum
Bizim gibi devamlı debelenenler için bence iyibirşey ama ben korkarım
Bunu gerçekten yaşayan anlar, anlayabilir. Çok üzüldüm aynı yollardan geçtiğimize. Benim en büyük dezavantajım geçmişimde yatan kronik hastalıklarım bu yüzden hızla kilo almaya müsaitim. Şu kusma olayı canımı feci halde sıkıyor. Tüp mide bizim sorunumuzu çözemez sorun beyinde çünkü

Kesinlikle kolay değil ama başarabilirsin.
Ben kullandığım kortison sebebi yaklaşik 20 kilo aldım (iştah aciyor) ve son aylarda hemen hemen hepsini verdim.
Bol bol su ve haraket benim için çözüm oldu. Spora gidemiyorsan evde leslie yapabilirsin. Günde 30-45 dakika yapsan yeter.
Lütfen sacma detox kürlerine başlama. Asla kalıcı kilo veremezsin.
Spora çok uzun zamandır gidiyorum sıkıldım sanırım başka seçenekler araştırmam lazım. Her canım sıkıldığında yiyeceklere sarılmaktan kurtulmam lazım ama nasıl?

Bunu gerçekten yaşayan anlar, anlayabilir. Çok üzüldüm aynı yollardan geçtiğimize. Benim en büyük dezavantajım geçmişimde yatan kronik hastalıklarım bu yüzden hızla kilo almaya müsaitim. Şu kusma olayı canımı feci halde sıkıyor. Tüp mide bizim sorunumuzu çözemez sorun beyinde çünkü
Sorun beyınde ama birşey tetıklıyor
Bukadar 150 160 200 kilodakıler nasıl zayıflıyor
Mıdede bir bölgeyi aldıklarında beyne doyma sınyalı gidiyor
Gercekten mıdemı copluk gıbı kullanıyorum
Ben devamlı tansıyonum cıkmıs ınmıs ,sekerım cıkmıs gibi sorunlarla boğusuyorum
Her ay kan tahlılı yapıyorlar yok bırsey cıkmıyor
Ama kolestrol vs yuksek
Kansızlık ,b12 ,d vıtamını , folık asıt yerlerde

Her sebeple yiyebilirim.

Mutluluktan, üzüntüden, stresten..
O kadar seviyorum ki yemeyi, en çok da hamur yemeyi..

Hayatım boyunca hiç diyet yapmadım.
Ben istediğimi özgürce yemediğimde aşırı mutsuzum. Diyet fikri zihnimden gecti gitti sadece :)

1.62 boyum, 80 kiloyum. 20 kilo versem fıstık gibi olurum biliyorum ama.. En fazla porsiyon küçültebilirim hayatımdan şekeri, unu tamamen çıkaramam mesela..

Ama siz bir kere çok ciddi bir şekilde zayıflamışsınız ne güzel. Tekrar yapabilirsiniz demek ki..

Insallah hepimiz kolaylikla istediğimiz kiloya kavuşuruz.

Spora çok uzun zamandır gidiyorum sıkıldım sanırım başka seçenekler araştırmam lazım. Her canım sıkıldığında yiyeceklere sarılmaktan kurtulmam lazım ama nasıl?
Yine spora gıdebılıyormussunuz
Inanın o gıc bende olsa zayıflardım
Kalkıp yuruyesım bıle gelmıyor
Sabah pıde ye yag bal surup surup yedım
Aksam mangal yaptılar
Ben aldıkları ekmegı yedım durdum
Bırde sabahtan ekmegı tıkabasa yemısım
Gun ortasında kurabıye yaptık onu yedım
Cekırdek yedım
E ne yedım sabahtan belli sadece karbonhıdrat

Her sebeple yiyebilirim.

Mutluluktan, üzüntüden, stresten..
O kadar seviyorum ki yemeyi, en çok da hamur yemeyi..

Hayatım boyunca hiç diyet yapmadım.
Ben istediğimi özgürce yemediğimde aşırı mutsuzum. Diyet fikri zihnimden gecti gitti sadece :)

1.62 boyum, 80 kiloyum. 20 kilo versem fıstık gibi olurum biliyorum ama.. En fazla porsiyon küçültebilirim hayatımdan şekeri, unu tamamen çıkaramam mesela..

Ama siz bir kere çok ciddi bir şekilde zayıflamışsınız ne güzel. Tekrar yapabilirsiniz demek ki..

Insallah hepimiz kolaylikla istediğimiz kiloya kavuşuruz.
Aa aynı ben
Bende 160 72 kıloyum bende 10 kılo versem yeter aslında normal standartta olurum
Ama yok gezme anlayısım bıle yemek uzerıne
Sehır sehır yemek yemege gıderım
Sabah baslarım börek cörek aksama kadar..
Eşim bile gecen dedıkı ;senın beynın yok galıba😅
Doymak ıcın yemıyorsun . İş olsun doye yıyorsun, dur noktan yok
Doyunca durursun
Yanı bunu kendı ıradenle yapabılırsın dıyor
Yok demekkı benım iradem yok

Öncelikle kendimi tanıtayım 34 yaşındayım evliyim bir kızım var 5.5 yaşında memurum çalışıyorum aktif bir şekilde…
Gelelim sorunuma…
Çocukluğumdan beri bitmek bilmeyen bir kilo sorunum var şekil değiştiriyor ama asla düzelmiyor. Bunun için tedavi de gördüm bir süre iyiyim sonra yine ilk eşikte pat düşmüşüm.
Psikolog bunun çok sorunlu bir ailede büyümem dolasıyla olduğunu söylemişti. Ama ben tam olarak neden yenemediğimi bilmiyorum, bulamıyorum.
Çocukken inanılmaz zayıftım lise sona kadar anoreksik insanlar gibiydim beni hasta sanıyorlardı düşünün. Mezun olduktan sonra hızla ama hızla kilo almaya başladım. Babam üniversiteye gitmeme izin vermemişti sürekli evdeydim depresyona girmiştim. Çok hızla bütün bedenimde çatlamayan tek nokta kalmayarak hızla 100 kilolara ulaştım. İlgisiz olan ailem bile sorunu farkedip doktora götürdü ki kiloya bağlı diyabet olduğumu öğrendik. Tabi yine kilo sebepli karaciğer yağlanması, kolesteol vs vs..
Sonra okulu bir şekilde kendi imkanlarımla okudum bitirdim bir süre özel sektörde çalıştım ama hep dışlandım istenmedim çünkü beden aktifliği isteyen bir işim var. Eşimle tanışıtım evlendim ama ailesi beni kilolu olduğum için istemedi ve bunu yüzüme karşıda belirttiler.
Hamile kaldım kilom ve hastalıklarım yüzünden çok zor ve riskli hamilelik geçirdim.
Sonrasında artık canıma tak etmiş olacak ki kilo vermeyi kafaya koydum ve zayıfladım
Sandım ki zayıfladığımda herşey düzelecek ben çok mutlu olacağım.. ama öyle olmadı.
Önce yapmaktan bıkmışlıkla, istediğim yemeği yiyemediğim için mutsuz olmakla baş gösterdi. Spora gitmeye başladım en azından dengelerim haftanın her günü olmasa da belli günleri izin verebilmiş olabilirim diye düşündüm. İyi de gidiyordum. Sonra birden yediklerimi daha çok kısmaya daha çok zor vermeye çalıştığımı farkettim. Tabi doğru psikiyatriye gittim. Bana bir iki tane ilaç verdi kullanman gerekiyor dedi ve bingo! İlaçları iştahımı açtı da açtı ve kilo almaya başladım. Halbuki yemiyordum yemediğim ve ilaçlarında metabolizmamı yavaşlatması sebebiyle alıyormuşum aslında. Şuan güncel olarak 73 kiloyum son bir kaç ayda 65 kilodan çıktım bu kiloya. Bir haftadır salak salak ağlama krizlerine giriyorum yemiyorum aynada kendimi asla beğenmiyorum çatlaklarım sarkmış göbeğim yaşlanmış yüzüm…
Nolur beni kınamayın.
Ben bu hastalıktan kurtulmak için çok savaştım ama o hep bir şekilde geri geldi.
Beynimin içindeki ses sürekli beni suçluyor yediysen telafi edeceksin saçma sapan detokslar yapacaksın diye dürtüyor. Gün boyu yemediğim için gece uyanıp bir sürü abur cubur tırtıklıyorum. Çoğu zaman yedikten sonra kusmayı düşünüyorum ama doktor dişlerin erir reflü olursun dediği için kendimi tutuyorum yoksa tutmayacağım eminim.
Çok yoruldum artık kendimden de bıktım.
Farkında olmasam belki daha kolay olurdu ama tüm saçmalıklarımın farkındayım.
Bu bir hastalık diyorum ama iraden de mi yok diye kızıyorum da bir yandan…
ne yapacağım bilmiyorum umarım birgün bende normal insanlar gibi olurum
Kilolu veya zayıf olmakla ilgili bir durum değil bu etrafımızdaki insanların bize olan tavrı ile ilgili siz kendinizi sevmediginiz değer veremediğiniz sürece bu değişmeyecek
Bende yıllardır kilo ile mücadele ediyorum kilolar aldım kilolar verdim ama şunu fark ettim ki insanlar hep ama hep sizi kıracak birşey buluyorlar malesef
Umarım herşey çok güzel olur sizin için
Lütfen kendinizin değerini bilin

Ayağınız kayıp ağzınıza yemek girmiyor sonuçta.

Yemeyip kilo veriyorsun. Mide küçültme ameliyatında da aynı mantık söz konusu.

Yemek istedikçe önce bir bardak su için.

Aralıklı oruç yükleyin belirli saatler istediğinizi yiyorsunuz belirli saatler hiç bir şey yemiyorsunuz.

Su şekersiz çay kahve serbest oruç esnasında.
Bazı insanlar ilaçlardan yeme bozukluklarından psikolojik sorunlardan ötürü kilo alıyor zaten basarbilse hiç kilolu insan olmazdı değilmi şuanda dünya üzerinde
Hiç yememek yada çok ama çok az yemekte bağırsak tembelliği vs gibi sorunlara yol açıyor ve kilo vermek zorlaşıyor yine
Bende zamanında 35 kilo ,20.25 kilo verdim ama ilaçlar vs yine aldım
Yiyip yiyip kilo almayan bir çok tanıdığım ise 30 lu yaşlardan sonra veya ilaçlardan vs kilolar aldılar
Beni kilo konusunda linçleyenlerdi bunlar

Valla ben kurtulamadım
70 kilo olduğumda tartıda şoka girmiştim
Şimdi keşke 70e düşsem diyorum. 76 oldum.
Ağzım sürekli dolu. Ama sürekli. 2023-2024 yılında 6-7 tane diyetisyen değiştirdim sanırım. Sorun aslında diyetisyen de değil ama bende ama işte.
Elimde hep yiyecek var. Duygusal yeme yapıyorum ve tutamıyorum

Bence eğer maddi durumunuz elveriyiorsa terapiye gidin.Belli ki yaşadığımız şeylere verdiginiz bir tepki yemek yemek.

Ben de doğum yapana kadar stresten yemek nedir bilmezdim.Stres ya da mutluluk yeme durumumu etkilemezdi.Ama ne zamanki doğum yaptım stresliyken yemeye başladım.Nedenini biliyorum ama.Cunku beni yemek yemekten başka rahatlatacak hicbirsey yok.Caresi yok ve çok mutsuzum diye düşünüyorum. Ve en önemlisi kendimden vazgeçtim.Neyse birden kendimden çok bahsettim kusura bakmayın.Keske benim de durumum uygun olsa terapi alabilsem.Cok ihtiyacım var

X