Bir şey olur mu acil !!

kendimezorummuvarbilmiyor

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2024
27
0
20
Vpni kapatmayı unuttum ve İnternette unutup gezinmeye devam ettim ve chromeda babamın kredi kartıyla işlem yaptım.Sizce bir sorun oluşturur mu ? Kişisel bilgilerin sıkıntıya düşeceğini bilmiyordum.Kimlik fotoğrafı vs de atmıştım.

Hayir birisine atmadım..Bir internet saglayicisinjn müşteri hizmetleriyle ilgili bir sorunu halletmeye çalışırken sim kart da babamın üzerine olduğu için geçmiş bilgiler arasında babamın kimlik kartının ön ve arka yüzünün fotokopisi gerekmiş herhâlde çok önce babam yollamış bilgileri.Ben de sorunu çözmek için merak edip rastgele tıklayınca ekranda açıldı.o esnada vpn de acikti sizce tc kimlik kartı bilgileri çalınmış mıdır

Vpni kapatmayı unuttum ve İnternette unutup gezinmeye devam ettim ve chromeda babamın kredi kartıyla işlem yaptım.Sizce bir sorun oluşturur mu ? Kişisel bilgilerin sıkıntıya düşeceğini bilmiyordum.Kimlik fotoğrafı vs de atmıştım.
Sakin olun. İnternet bankacılığından kartınızı bloke edin. Yeni bir kart çıkartın.

Benim kart sıkıntı değil ben zaten 24 saatliğine geçici olarak kapattirdim.Benim asil sıkıntım babamın kimlik bilgileri birilerinin eline geçerse ya da geçmiş midir o aslında. Ekran görüntüsü olarak açıldı ekranda ve vpn de açıktı çalınmış mıdır bilgileri , bir şey olur mu ki acaba ? Ona sorsam çok kızar :KK43: çok dert oldu içime napicam bilmiyorum

VPN değil alışveriş yaptığınız sitenin güvenliği önemli diye biliyorum. Size ya SMS ya da mobil bankacılık aracılıyla onay kodu gelmesi lazım. Gelmediyse sıkıntı. Kimlik bilgileri vs ben bu nevi dokümanları internet ortamında pek atmamaya dikkat ederim.

Bir sorun olmaz 15 senedir aktif bilgisayar kullanıyorum ve opera da otomatik vpn açık oluyo. Hiç kredi kartı bilgilerim calinmadi. Ama siz korkuyorsanız babanızın kredi kartını İnternete alışverişe kapatın. Uygulamaya göre de fark edebilir.

VPN değil alışveriş yaptığınız sitenin güvenliği önemli diye biliyorum. Size ya SMS ya da mobil bankacılık aracılıyla onay kodu gelmesi lazım. Gelmediyse sıkıntı. Kimlik bilgileri vs ben bu nevi dokümanları internet ortamında pek atmamaya dikkat ederim.
Kimlik bilgisini ön ve arka yüz fotokopi şeklinde babam atmış çok önce internet saglayicisina sanirim.Ben de tesadüfen denk geldim baska bir şeyi ararken tıkladım ekranda açıldı:KK43:

Bu şekilde çalınma olmaz bence, internet bankacılığına girince bile uyarı veriyor telefonlar. Benim vpn açıkkken eşim kartımdan para çekemedi mesela direk mesaj geldi şifre falan istemiş atmde. Google youtube hep giriş istiyodu fark edip kapıyodum ben. Siz apple kullanıcısı mısınız?

Yani ön ve arka yüz hepsi :KK43: yoksa kendim için sıkıntı yok bugün alışverişe devam ettim sanal kart oluşturup.Umarim kimlik bilgisi sıkıntı oluşturmaz
Kimlik bilgisi ile tek başına bir işlem yapılamaz. Her zaman şifre / onay istenir. Kimlikte herhangi gizli bir bilgi vs yok ki. TC no var o da zaten parasal işlemlerde şifresiz hiçbir ise yaramaz.

Bu şekilde çalınma olmaz bence, internet bankacılığına girince bile uyarı veriyor telefonlar. Benim vpn açıkkken eşim kartımdan para çekemedi mesela direk mesaj geldi şifre falan istemiş atmde. Google youtube hep giriş istiyodu fark edip kapıyodum ben. Siz apple kullanıcısı mısınız?
Hayır android.Benim sıkıntım kredi kartından ziyade kimlik bilgileri.Kredi karti bana ait çünkü olan bana olur

X