Bir oturuyorum ve evim olmasını çok istiyorum

Öyleyse babasıyla konuşması lazım o şekilde ev almanız çok zor ya da ayrı iş bulsun çıksın .kendi ihtiyaçlarınız için ne yapıyorsunuz
Kendi işi olduğu için eşim başka işte çalışmak istemiyor rahat çünkü kendi işi istediği gibi çalışıyor başkasının sözü altında çalışamazmış ihtiyaçlarımızı almıyoruz geçen sene nisanda evlendik kendi evimden kıyafet ne getirdiysem hala onları giyiyorum hamileyim olmuyor pantolonlarım sadece bir tane tayt aldım bütün kış onunla idare ettim kapandım kıyafet alamadım 2 tane tunikten başka birseyim yok şimdi tekrar açılmayı düşünüyorum kıyafetim olmadığı için

Öyleyse babasıyla konuşması lazım o şekilde ev almanız çok zor ya da ayrı iş bulsun çıksın .kendi ihtiyaçlarınız için ne yapıyorsunuz
Ama kayınvalideme sorsanız bizim gibi yaşayan yok bizim gibi yiyen içen yok bizi teselli etme şekli de bu

Kendi işi olduğu için eşim başka işte çalışmak istemiyor rahat çünkü kendi işi istediği gibi çalışıyor başkasının sözü altında çalışamazmış ihtiyaçlarımızı almıyoruz geçen sene nisanda evlendik kendi evimden kıyafet ne getirdiysem hala onları giyiyorum hamileyim olmuyor pantolonlarım sadece bir tane tayt aldım bütün kış onunla idare ettim kapandım kıyafet alamadım 2 tane tunikten başka birseyim yok şimdi tekrar açılmayı düşünüyorum kıyafetim olmadığı için
Eşinizin tam olarak işi ne yani az kazanıyor bolununce size az düşüyorsa anlaşılabilir ama eğer iyi kazanıyor ama size az düşüyorsa o zaman sorun var kp birikim yapıyor mu yoksa onlar harcamaları rahat yapıyor mu yani belki aynı evdesinjz diye onlar sizin için birikim yapıyordur

Öyle birşey yaptıklarını zannetmiyorum çünkü bundan haberimiz olurdu hani sizin için birikim yapıyoruz o yüzden elinize az para veriyorum diye söylerlerdi kendi ev borçları var ve bunun cezasını biz çekiyoruz ilk 1 senemiz bomboş günlerle evde oturarak geçti herkes dışarda gezip yemek yerken biz evde oturup onlara bakıp sürekli eşimle tartıştık bazen düşünüyorum bakıyorum asgarî ücret kazanıp kirada oturan insanlar bizden çok daha iyi yaşıyordu ben bunları düşünüp gördükçe eşimin üstüne gittim ilk senemizde kavga gürültü şeklinde geçti şimdi de bir fark olacağını zannetmiyorum canım birşey istiyor eşime diyemiyorum çünkü biliyorum ki parası yok üzülüyor o da söylediğim zaman artık içime ata ata patlıcam en son işte 2 gün önce annesinin doğum günüydü ona hediye almayı düşündü 100 lira parayla dün bizim evlilik yıldönümümüzdü bana hediye almadı dışarı çıkıp yemek yiyemedik akşama kadar evde oturduk kendimi o kadar değersiz hissettim ki anlatamam artık kendimi çok boşlukta hissediyorum içimde böyle bir sürekli sıkıntı

sadece dua etmekle ev alınmaz ki... Eşinizin gelirini artırması sizinde dışarıda olmasa bile evden yaptığınız işlerle eşinize maddi yardım sağlamanız gerekir..

Aynı sorun bizdede ancak çalışmadan bu duurm biraz zor şahsen ben çalışıyordum bebek olunca ccktm kenarda paramız vardı yüklü miktar sağlık sorunlari çıktı hepsi gitti bı ev peşinatı kadar ancak şunu anladim sağlık herşeyden önemli şimdi yeniden işe başlayıp sil baştan birikim yapmamız gerekiyor ev hayallerimizi erteledik eşin destegi önemli onunda istemesi gerek benim eşimde istemiyordu başta şuan oda istiyor çalışmami özellikle destekliyor ki borçsuz alabilelim diye oyüzden eşiniz istemiyorsa zor gibi görünüyor ama inşallah dularinz başka şekilde döner size hayırlı kapılar açılır evden çalışmanızı damı istemiyor azdan az çoktan çok en azndan destek olur.

X