bir günde bahar temizliği

1 günde

• yaparsın !

OY: 11 23,9%
  • yapamazsın !

OY: 35 76,1%

• Ankete Katılan
    46
Kızlar koridor halılarını yikadim :halay:
Bardaklarimi da çamaşır sulu suya bastım simdi liste yapicam bakalım oda oda gitmicem ama banyo en son yaparım herhalde bakalım. Sabah erkenden baslicam bana sans dileyin :KK17: yardıma gelmek isteyenleri beklerim :ıslık:
Eee ben geldim nerdesin,şuraları da sil,buraları da sil,ehh,idaare eder,hadi bi kahve koy da içelim,aayy beliiim,ne de yorulmuşum yaa,,Not :kaynanan:KK70:

Eee ben geldim nerdesin,şuraları da sil,buraları da sil,ehh,idaare eder,hadi bi kahve koy da içelim,aayy beliiim,ne de yorulmuşum yaa,,Not :kaynanan:KK70:
Hahah gelmez o gelmez :KK49: kız iyi aklıma soktun bitiriyim isleri de pazartesi onu cagiriyim su gösteriş yaparım temiz evimle :halay:

Kızlar çok yavaş ilerliyorum galiba..
Koltuklarin yastık kılıçlarını yikadim nevresimleri yikadim küçük odanın camini çerçevesini sildim dağınıklığıni topladım koltuğunu masasını sildim yerlerini süpürdüm. Makine biraz dinlensin salondaki halıyı aticam sonra mutfaktakini.

Simdi yatak odasına geciyorum cami baza yi dolaba çekip silcem süpürcem. Gardroba gitmicem çünkü gece eşim geç gelcekmis o zaman yaparım hadi bakalim :halay:

Kızlar çok yavaş ilerliyorum galiba..
Koltuklarin yastık kılıçlarını yikadim nevresimleri yikadim küçük odanın camini çerçevesini sildim dağınıklığıni topladım koltuğunu masasını sildim yerlerini süpürdüm. Makine biraz dinlensin salondaki halıyı aticam sonra mutfaktakini.

Simdi yatak odasına geciyorum cami baza yi dolaba çekip silcem süpürcem. Gardroba gitmicem çünkü gece eşim geç gelcekmis o zaman yaparım hadi bakalim :halay:
Iyisin ya geceye kadar vaktin var burada vakit kaybetme ama :KK70:

Makineyi dinlendiriyomusun bizimkine acidim simdi :)

büyükse sığaz tattlı benım mutfaktaki de dikdörtgen ve küçük ve cok sık yıkayabılırım mutfakta cok rahat kullanımı
Onların yıkandıkca altları ufalanıp dökülmüyormu canım ya,benim bir parca var 3 yıllık,elde yıkamaya çalısıyorum ufalanmaya başladığı için...

Konuyu okumadan kendi evimi düşünüp direkt "Yapamazsın!" a bastım :KK53:
Benim evi yapamazsın, yapamaz, yapamam... (Temizlik yapmaya çalışıyorum da 1 haftadır. Bitmiyor :KK70: )
Ama anlattığın şekilde bir ev için, sabah erkenden başlarsan, pencerelerin de az ve normal boyuttaysa (Benimki gibi camekan bir evde yaşamıyorsan) çok rahat bitirirsin.

Yalnız yastıkları-yorganları vb. havalandırmak, yazlıkları-kışlıkları ayarlamak, perdeleri yıkamak, ütü vs. de girerse işin içinde, 2 güne sarkar.
Bende aynı sebeple olumsuz oy kullandım:)Benim dış kapıyla birlikte 11 kapım,13 pencerem var,bir günde ancak onları silerim,layıkıyla yaparsam.
.

Kızlar çok hirsli giditorum haaEn Büyük KK
Hala pes etmedim :nazar:
Ama artik köpegimi dışarı çıkarmak gerekiyordu onu çıkardım bide aciktigimi farkettim yemek söyledim simdi geziyoruz eve çıkıp yemek yiyp devam etcem. Ama ellerimi hep kesmisim ise ara verince fark ettim :bicak:

Kaynananla gelip bakıcaz,ona göre:halay:Çok tatlı buldum seni:KK3:Çokmu daha,camlar.silindi mi:temizlik:
Kalan isleri diyim sana camların yarısı silindi inşaata bakan tarafı silemedim çalışanlar car çünkü. İçten tozunu aldım ama her yerin :KK70: necresimler takılacak koltuk kılıfları takılacak yerler süpürülcek bide banyo kaldı :KK70: camları yarin eşim varken silcem :KK51:

Kalan isleri diyim sana camların yarısı silindi inşaata bakan tarafı silemedim çalışanlar car çünkü. İçten tozunu aldım ama her yerin :KK70: necresimler takılacak koltuk kılıfları takılacak yerler süpürülcek bide banyo kaldı :KK70: camları yarin eşim varken silcem :KK51:
Oo maşallah kahve içmene az kaldı o zaman,hadi gayret:KK49::sampiyon:

mutfak dolaplarını hallettim buzdolabını cektim altını süpürdüm sildim dolapların altını da bı güzel sildim halısını yıkadım oh mis :KK70:
koltuklarımı sildim kılıflarını yıkadım salonun halısını yıkadım masayı ve sandalyelerı camasır suyuyla sildim bi güzel :KK70: canını içten sildim
yatak odasında yatagı kaldırdım havalandırdım bazayı ve başlıgını sildim cektim altını hallettım gardrobu cektım(çok pişmanım belimi incittim galıba :KK43: )altını hallettim
küçük odanın koltugunu masasını camını sildim
komple kapıları sildim ve duvarların alt kısımları baya lekelıydı oraları sildim cook uzun sürdü :KK43:
korıdordakı dolabı düzenledim sildim.
banyoyu baştan aşağı yıkadım duşakabıni ve fayansları cifledim :KK70: tuvalet ve lavobo da tamam :KK70:
nevresımlerı yıkadım kuruttum taktım :KK70:
mutfak korıdor ve salon halılarını 4 posta da yıkadım :KK70: ıkı tane kullanmadıgım halım vardı halı yıkamaya gönderdım persembe gelcek kucuk odaya bıde balkona serıcem :KK70:
benım evım amerıkan mutfak ama ev sahıbı pimapenle kapatmıs mutfağı :KK43: o penleri silerken canım cıktı he bıde onları sildim baştan aşağı :KK43:
bi posta daha renki çamaşır attım makıneye durdu ascam şimdi :KK70:

bu arada 2 kez köpeğimi gezdırmeye cıkardım yemek yedım ve kardesım yardıma gelmedı yarası vardı pansumana geldı gıttı yarım saatte onla ılgılendım :KK70:
daha yapılcak ıslerım var yarınaaa :KK70:

X