bir günde bahar temizliği

1 günde

• yaparsın !

OY: 11 23,9%
  • yapamazsın !

OY: 35 76,1%

• Ankete Katılan
    46
herkese merhabalar.
ben ilk defa tek başıma bahar temizliği yapıcam ve bunu 1 günde yapmak istiyorum yani yarın.
1 günde cook yorulursun demeyin biliyorum ama oda oda gün gün yaparsam içime sinmicek çünkü komple ev bitmeden ilk baştaki oda kirleniyor :KK43:
1 güne sığmaz diye düşünebilirsiniz ama erken kalkıp bailıcam ve evimde çok eşya yok hatta çoğunuza göre hiç yok. öncelıkle evımı anlatıyım sonra yapmam gereken işleri yazıyım

salonumda koltuklarım masam sandalyelerım var sadece tv ünitem yok ( şimdilik :) )
bi tane de ortaki küçük bi halı ve sehpalar. halımda makıneye atılcak :KK49:
koridorumda ince halılarım var yine makınayaa :KK49:
portmanto ve küçük bi ıvır zıvır dolabım var düzenlenmesı gereken :KK43:
küçük odamda bir koltuk ve masa var sadece
yatak odamda ise gardrobum yatağım ve baş ucumuzda iki tane sehpa niyetıne kullandıgımız kutular :halay:
mutfağım küçücük :KK45:
ankastre set buzdolabı bide çöp ve sandalye :KK48: halısı yine makınayaa :KK49:
yatak odası ve küçük odada halı yok :KK70:
haa bide balkonum var kapalı . orda da bir koltuk var :KK70:

şimdi yapmam gerekenler :işsiz:
halıların hepsi makıya atılcaak.
koltuklarımın yastıkları buyuk kılıflarda makınaya ve silincek koltuklarım pek kırlı degıl yenıler zaten.ama önce cok iyi süpürmem gerek kıyısını köşesini.. köpeğim var :KK43:

camlar var tabii..(balkon dahil)

kapılar ve duvardaki lekeli yerler pirizler anahtarlar:KK51:
yatak odasında gardrop halledılcek yatak falan çekilip silip süpürülcek
korıdordakı dolaplar elden geccek(silincek düzeltılcek)
mutfak dolapları ve yerlerini komple silmeliyim buzdolabını falan cekip :KK43:
küçük odadadı koltugu halim kalırsa silicem
banyoda duşakabin ciflencek fayanslar falan temizlencek yıkancak işte klasik.
balkon yıkancak tabi :rapci: en son da köpeğimi yıkamalıyım :KK70: kocaman kendısı :halay:

şimdi ben bunları tek başıma ve 1 günde yapabılır miyim ?
siz yardım ederseniz yaparım :KK70: güzel bi plan lazım bana öncelikle sırayla gidersem zorlancagımı düşünmuyorum
sizden öneri beklıyorum sıralama deterjan ya da herhangi bi öneri tecrubeli ablalarım yardım ediiiin :silah:
yarın halletmem lazım çünkü. olmadı pazartesıne sarkan işleri bırakırım ama büyük kısmı bitmeli.
bu arad bıkac saat kardesım yardıma gelebilir :dondurma:

hadı bakalım yardımlarınızı beklıyorum sıkıntıdan miceme ağrı girdi bı an önce yapıyım btsin artık :işsiz:
eve gelen yardimcilar sabah 9dan aksam 6ya kadar yapiyor bunlari tek başına ama valla nasil yapiyorlar anlayamiyorum tebrik ediyorum :sampiyon: sende yaparsin elbet ama canina yazik degilmi niye o kadar zorluyorsun kendini. ben mesela camlari önceden siliyorum, perdeleri yikiyorum. dolap duzenlemeleri ayri gün, silip süpürmeyi ayri gün

Canım sana müthiş bir fikir vericem. Verilen cevapları okumadım gerçi. Belki bu fikri veren biri çıkmıştır. Öncelikle bir gününü çekmece ve dolap içlerine ayiracaksin. Çünkü en çok oralar ugrastiriyor ve ayak bağı oluyor. Sonra bir günde duvar cam, kapı, koltuk sil halıları makinaya at yerleri sil bitti gitti. Ben hep öyle yaparım.Evim büyük olmasına rağmen salonu pek kullanmadığım icin ayri bi gün girerim. Bazen tüm dolaplar 3 günümü alır. (Dolap düzenine özen gösterip yavaş yavaş yaptığım için ) geriye kalan işler bir günde biter.halılar da zaten yıkamaya gider. Biter gider.
ay kafamı karıstırdın :olamaz: keske konuyu sabah acsaydım bugun dolaplarımı hallederım ama gec kaldım artık :KK43: pazar gunune bırakamam temızlıgı :KK70:

az önce koridor halılarımı makınaya attım (yarısını) mutfaktakı bıkac bulaşığımı yıkadım ve bardaklarımı camasır suyuna yatırdım geldım bı bakıyım dedım msjını gördüm :KK52:
Iyi iyi başlamak bitirmenin yarisidir :halay: allah kolaylık versin

eve gelen yardimcilar sabah 9dan aksam 6ya kadar yapiyor bunlari tek başına ama valla nasil yapiyorlar anlayamiyorum tebrik ediyorum :sampiyon: sende yaparsin elbet ama canina yazik degilmi niye o kadar zorluyorsun kendini. ben mesela camlari önceden siliyorum, perdeleri yikiyorum. dolap duzenlemeleri ayri gün, silip süpürmeyi ayri gün
öyle yapınca ilk yaptıgım yer kirlenıyo benım :KK70:

öyle yapınca ilk yaptıgım yer kirlenıyo benım :KK70:
bahar temizligindeki amac zaten camlar, perdeler, halilar, duvalar, dolaplar temizlensin diye (bunlari yilda bi kac kere yapiyoruz zaten, yani ben öyle yapiyorum :KK48:) silip sürme zaten her hafta yapiliyor.

camlar zaten kirlencek 1 gün önce silsen nolur ki takma o kadar :KK66: cam silmeyi ayri bi gün yap. önce bi gün cam sil, perde yika, ertesi gün diger işleri yap bari. yok ben kendime işkence etmeyi severim diyosan tabiki 1 günde hepsi biter ve seni de tebrik ederim :sampiyon:

bahar temizligindeki amac zaten camlar, perdeler, halilar, duvalar, dolaplar temizlensin diye (bunlari yilda bi kac kere yapiyoruz zaten, yani ben öyle yapiyorum :KK48:) silip sürme zaten her hafta yapiliyor.

camlar zaten kirlencek 1 gün önce silsen nolur ki takma o kadar :KK66: cam silmeyi ayri bi gün yap. önce bi gün cam sil, perde yika, ertesi gün diger işleri yap bari. yok ben kendime işkence etmeyi severim diyosan tabiki 1 günde hepsi biter ve seni de tebrik ederim :sampiyon:
en azınden denicem içimde kalmasın :KK70: (kesın önmelı bı işim cıkar yarın hahaha

Ben özellikle bahar temizliği yapmıyorum, o saydıklarını ayda bir zaten titizlikle yapıyorum veya yaptırıyorum çünkü evde iki çocuğum var

Kızlar koridor halılarını yikadim :halay:
Bardaklarimi da çamaşır sulu suya bastım simdi liste yapicam bakalım oda oda gitmicem ama banyo en son yaparım herhalde bakalım. Sabah erkenden baslicam bana sans dileyin :KK17: yardıma gelmek isteyenleri beklerim :ıslık:

ben de senin gibiyim temizliği falan hiç sevmiyorum ve yaparsam hemen bitsin istiyorum.ama aslında bu çok saçma oluyor biliyorum.

eltilerim var gün gün yaparlar hem çok daha temizdir evleri hem de daha az yoruluyorlar.

hem öyle hemen kirlenmiyor yaptığın yer.

denedim geçen yaz 20 gün sürdü hem çok temiz oldu hem de az yoruldum.bir gün cam sildim diyelim ertesi gün camların bitmiş olması çok zevkli.

kadın tutsan sadece düz yüzeyleri siliyor .bana zaten zor olan o değil .dolap içleri,çamaşırlar kışlık yazlık,yatak yorgan,perde ,koltuk silme bunlar zor.

Kızlar koridor halılarını yikadim :halay:
Bardaklarimi da çamaşır sulu suya bastım simdi liste yapicam bakalım oda oda gitmicem ama banyo en son yaparım herhalde bakalım. Sabah erkenden baslicam bana sans dileyin :KK17: yardıma gelmek isteyenleri beklerim :ıslık:

Oo süper hadi iyi şanslar ve kolay gelsin sana. Ben gelirim :KK70:

Günaydın kızlar iyiki erken kalkcaktim eşim bile ise geç kaldı :KK43:
Neyse ama yine de pes etmedim :KK70: koltuklarim için kircoz aldım az önce marketten bir de beyaz sabun :KK70:

Program yapın karışmaz :) Şu gün şurası şurası, bugün burası diye. Benim ev 2+1, yardımcı gelmesine rağmen 1 haftada temizleyemiyorum sjsjs. Gelin olmaz benden :/
:KK70: Olur olur,gelin olanların 10 parmağında 10 marifet mi var sanki,damat bulan gelin oluyor işte...

X