Bir göğüsten çok fazla süt gelmesi

Toyumvar

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2019
970
336
25
Sezeryan sonrası kolumdaki serumdna ötürü bebeği hep sağ göğüsten emzirdim ve sonra bebek oraya alıştı süt ordan daha fazla gelmeye başladı. Sonra sola alıştırmak için sağ tarafı hep sağdım soldan emzirdim sağdıkça süt arttı. Artıkça daha çok sağdım derken böyle bi döngüye girdik. Sağımı bıraktım bu sefer bütün kıyafetlerim battı. Şimdi süt fışkırdığı için bebek ememiyor. boğuyor çocuğu.önce sağıp sonra emziriyorum bu sefer dahada süt artıyor. Ben ne yapıcam az önce sağdım bir biberon doldu 150 ye kadar. Ve tek taraf bu. Nasıl düzelticem.

Makine ile sağımı bırakın bebeği emzirmeden önce biraz el ile sağım yapın bu şekilde düzelecektir

Makine ile sağımı bırakın bebeği emzirmeden önce biraz el ile sağım yapın bu şekilde düzelecektir
Yetersiz kalıyo bebek iki kere çekince süt fışkırmaya başlıyo bebeği çekiyorum heryer süt bugün bebeğin battaniyesini göğsüme tutturdum. aglıyo diye dier tarafı verdim battaniye süt içinde kuru hiç bi yer kalmadı.

Makine ile sağmaya devam ederseniz basedemezsiniz bir kaç gün el ile sağın azalmaya başlayacaktır

Toy bugün masallahin var her yerdesin bacım
Sağ göğsünü verirken hafif yatar pozisyonda ver, dik oturma

Bebegi dik tutarak emzirin. Ben bacaklarımın arasına sıkıştırıyordum dik pozisyonda emzirip gazini da kolayca cikarip diger taraftan emzirmeye devam ediyordum. Hem az gazlanir hem bogulmaz cok pratik. Sagdiginiz sutleri buzluga atin illa ki lazim oluyor. Emzirdikce ve sagdikca süt cosuyor resmen bir de su ve dinlenme.

Zaten öyle tutmaya çalışıyorum ama süt üç yada dört kanaldan fışkırıyo çok ilginç bi şekilde. Çocuk çekmediğinde de fışkırıyo boş beklerken ileriye doğru fışkırıyo. Heleki meme de uyumak istiyo ama süt çok fazla aktığı için uyuyamıyo şimdi meme reddi başladı beş kilo çocuk on kilo gibi geliyo kendini itiyo. Maf oldum.

Allah senden razı olsun gece tek kalıyorum bebek aç ememiyo elle sağmamıda beklemiyor kalktım ayaga dimdik tuttum bogulmadan emdi gazınıda emerken çıkardı. Şükür uyuttum sana çok dua ettim

Siz sırt üstü yatın bebeği memenize koyup emzirin. Yada arkanıza mümkün olduğunca yaslanın yatağin başlığı gibi biyere öyle emzirin. Bendede bu sorun vardı red yaşamıştım o memede ben bu şekil yaptım sorunumu çözdüm. 21 aylık hala bu şekil emmeyi ister yastık getirip anne yat diyor . Sagmaya devam ettiğiniz sürece artar . Zaten bu sorunun nedenide sağım yapmamız.

Yatınca meme yayılıyo zaten ucu yok hiç
Tutamıyo. ayakta bebeği dik tutarak emzirebildim tuttu. Tekrar deneyeceğim yatarak emzirmeyi

Yatınca meme yayılıyo zaten ucu yok hiç
Tutamıyo. ayakta bebeği dik tutarak emzirebildim tuttu. Tekrar deneyeceğim yatarak emzirmeyi
Kaç aylık sırt üstü yatip emzirmeyi 3 aydan sonra kendi kavramayi öğrenince daha kolay olur. Siz mumkun olduğunca yaslanın. Şöyle düşünün bende böyle bir yazı görünce anladım Duş başlığını duvara yada zemine tutunca fışkırır fakat tavana tutunca tolere edilebilir bı akış hızı olur.

Ya bende de tazyik problemi var ama bebeği dik tutup emzirmeyi nasıl yaptınız pozisyonu ayarlayamıyorum. Memeyi şiş olduğu için kendi tutamıyor benim sıkıştırıp ağzına vermem gerekiyor çünkü 2 ele de ihtiyacım var

İki olucaz biz daha küçük denedim bi nebze de olsa tutabildi

Önce sağdım elle sağdım sonra ayaga kalktım bebeği dik bi şekilde yerleştirin ben o anda yürüyorumki yoksa ağlıyor. Sonra kendisi tutuyo. Bi de önce tuturup hemen ayaga kalkıp dikeltiyorum çocugu yeni yeni oturarak dik bi şekild evermeye başladım geriye yaslanıp bebek tutar tutmaz dikey çeviriyorum. Çok şükür düzeldi iki gündür her iki memeyide veriyorum

Önce tutturup sonra çevirmek mantıklı ben de deneyeceğim. Teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…